НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2017, 22:23

Образно казано 5 кила. Да илюстрирам просто, че сланина си требе. :mhihi:

И аз я намалих драстично, че преди ядях основно врат, но откакто го направиха 28лв :kuku: минах на бекон и джолани основно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: НВ-ВМХ

Мнение от streetz » 11 Окт 2017, 9:48

Разваля ли се сланината? Че имам едно парче (май не е осолено) в хладилника от миналата зима и се чудя да го хвърлям ли, да го ям ли.
TNT написа:Какви 10лв, в едната месарница наблизо е 16лв неовкусена - само осолена. По-хубавата овкусена в другата е 5,80лв, ама няма
Смяятай, баща ми, понеже му е жал да я изхвърля, я дава в някакъв местен месокомбинат за 4-5 лв килото, а тя вървяла двойно и тройно по магазините.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 11 Окт 2017, 9:52

4-5лв е добре. То това е нормално. Това с 16лв е в единия месарски магазин, в който 50гр кебапче е 83ст. Кайма под 10лв. няма, а месото даже не го запомних :mhihi: А пък не е нищо повече от конкурентните месарски магазини. В Пловдив поне не може да се оплачем от липса на мръвки, само на сланина :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: НВ-ВМХ

Мнение от b2 » 11 Окт 2017, 12:17

и аз ям 100-150гр на ден обикновено с вечерята - така че 3-4кг се падат на месец :)
За София мога да препоръчам на тодор каблешков една месарница близо до кръстовището с бъкстон. Там винаги има паприкована и е може би най-добрата купешка. Марката е "100 войводи" - за цена не съм обръщал внимание.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: НВ-ВМХ

Мнение от M2PR » 11 Окт 2017, 13:05

bum_bum написа:Аз се храня еднотипно и ми е ОК така, щото тия неща са ми вкусни. Много хора искат разнообразие, тъй че ще трябва да търсиш варианти, ако държиш на такова.

Сутрин яйца със сланина/мас малко сирене, кашкавал или с майонеза (домашна).

Вечер месо, обикновено гърди или джолан. Ако е нещо по-малко мазно или пилешко ям и сланина. Чушки, краставици, домати, патладжани и квото има в умерени количества и това е. Първоначално трябва да следиш количеството, докато се научиш да определяш на "око", защото много лесно или изяждаш много въглехидрати скрити в зеленчуците или не ядеш достатъчно мазно за сметка на протеина.

Това, което TNT е казал е важно. Отнема време да влезеш в кетоза и тялото да се настрои така, че да му е добре на подобен режим и някои хора не се чувстват добре в преходния период. Имай го в предвид. Аз лично ако имам доста за сваляне бих направил първо един фастинг, после ВМ-НВХ. Най-трудния вариант, но и с най-голям ефект.


За щастие, нямам много да свалям, да не кажа, че мога да го прежиея дори ако не сваля...по-скоро ме притеснява, че от целия мазньоч ще се бъгна.
Понеже експериментирах с какви ли не режими в последно време, може би е по-удачно да си дам известна почивка преди да пробвам И този (това в отговор на TNT относно храната, която приемам сега - гледам да е чиста /тука пък бях изчела някви трудове по повод хигиената на храненето/ е, разбира се с прегрешния чат-пат и неделите волна програма :mhihi: /
М-увременно да питам, някой от вас, практикуващите, пуска ли си периодично изследвания и как се движи холестерола при този режим?
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 11 Окт 2017, 21:12

Моя преди 2 години беше добър на горната граница, лош по-ниско от средата на нормата.

https://lifestyle.bg/ideas/med-s-pestitsidi.html

тъпо
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 13 Окт 2017, 10:54

M2PR написа:М-увременно да питам, някой от вас, практикуващите, пуска ли си периодично изследвания и как се движи холестерола при този режим?

Да, 1-2 пъти годишно в последните 4 години. Никакви проблеми с холестерола.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2017, 22:57

Тая снимка циркулира из Фейса напоследък. С това хранят децата в училище ... :kuku:

Тиквун после разправя, че ядем прекалено много сланина и за това сме дебели и сме в тежест на държавата, щото сме болнави.

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 16 Окт 2017, 23:24

Колко такива боклуци съм изял... то и преди 15-20 години с това ги хранеха...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2017, 23:37

Аз в училище не помня да е имало храна. В предучилищната имаше, но беше в столова. Първо, второ и трето- супа, готвено нещо с месо и десерт.

Какво реват тогава, че били затлъстели децата, като ги угояват по подобен начин?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 17 Окт 2017, 8:46

В моята гимназия имаше стол (или поне това, което беше останало от него) и имаше само такива неща... Предучилищна нямах.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НВ-ВМХ

Мнение от K_Ilkov » 17 Окт 2017, 10:49

bum_bum написа:Аз в училище не помня да е имало храна. В предучилищната имаше, но беше в столова. Първо, второ и трето- супа, готвено нещо с месо и десерт.

Какво реват тогава, че били затлъстели децата, като ги угояват по подобен начин?

Това не е яденето, а закуската (безплатна, субсидирана от държавата мисля 2.30 или 3лв), която им дават в 9.30 някъде. Обяд си имат с готвени неща срещу заплащане ако искаш.
На третия ден моя беше инструктиран това нещо да се дава на друго дете ако иска или да се оставя, той понякога ги носи та съм ги виждал :banghead:
Сега сутрин се правят сандвичи (знам, че няма да одобриш :mhihi: , но поне знаем какво сме му дали) или плодове, зеленчуци в кутия.

Тия боклуци са по-малкото зло даже ... без да омаловажавам.
Некви вафлички и десертчета има понякога ... чУек не съм виждал такива :shock:
Имаше някакви дето нямаше нищо на език на бледолик човек написано ...

Цялата история е комбинация от простотия от "компетентните" органи и разни мърлячи правещи пари в столове и лафки.

Мамата си е ебало ... Мислете от сега за тия неща с училищата, че положението е мам си джейс ...

Иначе такива "пици" и аз съм ял като ученик ... викахме им повръщанки :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: НВ-ВМХ

Мнение от streetz » 17 Окт 2017, 11:04

72 лв на година на дете дава държавата. Някакви стотинки излиза една закуска, май около 40-45 ст. За тез пари - толкова.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2017, 11:16

Държавата не дава нищо. Ние ги даваме.

Тъпото е, че децата са такива, че не знам на едно, което ходи с кутийките дали няма да му се смеят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 17 Окт 2017, 11:17

И аз четох, че субсидията е малка. До 50ст. на ден. За 50 стотинки не може да чакаш пържола и салата. То ако се замислиш, и баничката отдавна не е 50 стотинки :wave:

Аз сигурно съм най-малкия от пишещите в темата, но пак не помня да съм получавал. 6-7 клас май получавахме нещо от рода на 1-2 пъти в месеца по кроасан + солети/вафла, ама не съм сигурен по каква програма бяха :lol: 100% не беше ежедневно. Имам спомени обаче как по-малките се целеха с банички по двора.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook