НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 09 Яну 2018, 16:46

dextuar написа:Има ли нещо подобно на арабски хляб с 0 гр. въглехидрати?


Чини ми се mission impossible, но ако има казвайте где :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 09 Яну 2018, 17:11

Не ти трябва хляб изобщо. Ама виж тази статийка за идеи...

https://www.marksdailyapple.com/alterna ... ns-quinoa/
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2018, 18:00

steeN написа:myfarm.bg


Тия са също прекупвачи и с доста неразумни надценки на някои неща.

Има варианти за разни кето хлябове. Вкусът не е баш същия разбира се, но месенето и приготвянето на мен лично ми се вижда много сложно. А тия хлябове модерните, дето ги има по 8-10лв килото са направо безплатни пред тях.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 09 Яну 2018, 19:14

madafaka_donkele написа:
dextuar написа:Има ли нещо подобно на арабски хляб с 0 гр. въглехидрати?


Чини ми се mission impossible, но ако има казвайте где :mhihi:

Бадемов хляб и доста други видове, с хуск, с кокос, пробваш и каквото ти хареса си правиш. Някои стават като истински хляб и можешд а си режеш на филийки. Keto bread в тубата и има колкото искаш. Като арабски хляб може да стане някаква кето-палачинка, за тях също има рецепти, стават бързо на тигана.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 09 Яну 2018, 23:12

Колеги, някой може ли да ми каже гречката ниско или високо въглехидратна храна е или да ми каже читав сайт да си прочета сам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 09 Яну 2018, 23:16

Високовъглехидратно вариво ;)
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 09 Яну 2018, 23:40

bum_bum написа:
steeN написа:myfarm.bg


Тия са също прекупвачи и с доста неразумни надценки на някои неща.


От теб ги знам :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2018, 0:08

Явно отдавна съм го писал. Преди 2 години някъде си купих един мед за 20лв, а цената на сайта на производителя беше 16. Повече не стъпих там.

М/у другото онзи ден видях цена на мед от кестени 35лв за 900гр. :kuku: В Испания кило органик мед 6лв. Кило авокадо 8. Тук в Балев 18 и от 4 трите не ставаха за ядене- изгнили. Био масло към 2 евро беше, тук 8-10 и нагоре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 10 Яну 2018, 0:19

Мда, 2014 мисля. Но аз пакетирани продукти не съм купувал от там и не съм обръщал внимание. Предимно месо.

Авокадото ми е голяма болка. Толкова ли са бездарни тия гърци, че едно нормално авокадо не могат да направят ми по магазините чак от Чили съм виждал :)
Още малко глобално затопляне и ще го гледаме у нас.

Балев му викам педи-Балев... това изчерпва коментара ми за този магазин :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 10 Яну 2018, 10:25

Е, уж ги знаете нещата, пък се бутате при най-големите прекупвачи и олигофрени. Точно по една поръчка ми трябваше от всичките прехвалени балев, малев и компания да се откажа да купувам каквото и да било от тези измекяри. Малки магазинчета на различни кланници, млекарници на различни селски мандри, без "големи и доказани" имена и тва е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 10 Яну 2018, 11:23




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2018, 17:37

Това някъде назад го бях пускал като снимки.

madafaka_donkele написа:Е, уж ги знаете нещата, пък се бутате при най-големите прекупвачи и олигофрени. Точно по една поръчка ми трябваше от всичките прехвалени балев, малев и компания да се откажа да купувам каквото и да било от тези измекяри. Малки магазинчета на различни кланници, млекарници на различни селски мандри, без "големи и доказани" имена и тва е.


Да ама авокадо от къде да си купя? Малките кланници и млекарници също правят страшни цигании, особено пък с млечните продукти. А месото държа да е пасищно. Работата отива на фермерство ама няма лев за инвестиция към момента :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 10 Яну 2018, 20:26

bum_bum написа:Да ама авокадо от къде да си купя?


Пазарите :dunno: То авокадо така или иначе в БГ няма. 'Сичко е Фнос.

bum_bum написа:Малките кланници и млекарници също правят страшни цигании, особено пък с млечните продукти. А месото държа да е пасищно.


По вид и вкус не го ли разбираш :dunno: Аз, като видя някъде хубав, жълт, мек кашкавал взимам една опаковка и пробвам. Ако ми хареса само там ходя. Като почнат да го развалят си намирам друга и така. С кланниците същата работа. От амнайсе прехвалени места, само на едно единствено ми харесват месата, могат да се готвят и имат вкус на месо, не да дъвчеш някакви шлаки.

bum_bum написа:Работата отива на фермерство ама няма лев за инвестиция към момента :mhihi:


Аре са, паркираш сред ламбота ли кво беше, после "няма лев" :mhihi: Хич да не е ще им вкараш по една неустоима оферта на онези с ламботата и пак ше стане работата. Представям си на събор кво ще е... био бум бум кебапчета и кифтета :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: НВ-ВМХ

Мнение от N.Mihaylovski » 10 Яну 2018, 20:34

bum_bum написа:Това някъде назад го бях пускал като снимки.

madafaka_donkele написа:Е, уж ги знаете нещата, пък се бутате при най-големите прекупвачи и олигофрени. Точно по една поръчка ми трябваше от всичките прехвалени балев, малев и компания да се откажа да купувам каквото и да било от тези измекяри. Малки магазинчета на различни кланници, млекарници на различни селски мандри, без "големи и доказани" имена и тва е.


Да ама авокадо от къде да си купя? Малките кланници и млекарници също правят страшни цигании, особено пък с млечните продукти. А месото държа да е пасищно. Работата отива на фермерство ама няма лев за инвестиция към момента :mhihi:

Абе аз ще дам лев, ти ще ринеш ли лайната :mhihi:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2018, 21:43

madafaka_donkele написа:
bum_bum написа:Да ама авокадо от къде да си купя?


Пазарите :dunno: То авокадо така или иначе в БГ няма. 'Сичко е Фнос.

bum_bum написа:Малките кланници и млекарници също правят страшни цигании, особено пък с млечните продукти. А месото държа да е пасищно.


По вид и вкус не го ли разбираш :dunno: Аз, като видя някъде хубав, жълт, мек кашкавал взимам една опаковка и пробвам. Ако ми хареса само там ходя. Като почнат да го развалят си намирам друга и така. С кланниците същата работа. От амнайсе прехвалени места, само на едно единствено ми харесват месата, могат да се готвят и имат вкус на месо, не да дъвчеш някакви шлаки.

bum_bum написа:Работата отива на фермерство ама няма лев за инвестиция към момента :mhihi:


Аре са, паркираш сред ламбота ли кво беше, после "няма лев" :mhihi: Хич да не е ще им вкараш по една неустоима оферта на онези с ламботата и пак ше стане работата. Представям си на събор кво ще е... био бум бум кебапчета и кифтета :mhihi:


Макларъни и ферарита са само. Ламбота няма, не знам що тей. :dunno:

Сичкото кашкавал и сирене се сири при по-висока температура за да вкарат повече суроватка в крайния продукт. И понеже не й е там мястото то става на гнусно желе, дето никой няма да го яде. За да го пробутат после на пазара го лекуват с калциев двухлорид. Био-мио, всичките го имат. Нищо, че е 25лв килото те пак си слагат за да изкарат повече. Веднъж ги питах тия от Хармоника що тей правят и ми отговориха, че без калций не ставало сирене или кашкавал.. :shock:

Водят го безвреден, което не е баш тъй ама мен не ме и бърка, защото ме боли стомах от него и така или иначе не ги купувам.

Отделно млякото на разни дребни мандри обикновено е бъкано с коли бактерии, някъде около 10 пъти над нормата бяха засичали. И не е рядкост да има и антибиотици в него.

N.Mihaylovski написа:
bum_bum написа:Това някъде назад го бях пускал като снимки.

madafaka_donkele написа:Е, уж ги знаете нещата, пък се бутате при най-големите прекупвачи и олигофрени. Точно по една поръчка ми трябваше от всичките прехвалени балев, малев и компания да се откажа да купувам каквото и да било от тези измекяри. Малки магазинчета на различни кланници, млекарници на различни селски мандри, без "големи и доказани" имена и тва е.


Да ама авокадо от къде да си купя? Малките кланници и млекарници също правят страшни цигании, особено пък с млечните продукти. А месото държа да е пасищно. Работата отива на фермерство ама няма лев за инвестиция към момента :mhihi:

Абе аз ще дам лев, ти ще ринеш ли лайната :mhihi:


Зимай ми една гега, ямурлук и 3G да има да цъкам у форума и глей кво става. :mhihi:

Абе, а биволски кюфтета някой ял ли е? Миналата седмица ядох и направо мога да се закълна, че по-вкусно нещо от това няма.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook