НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2013, 13:25

Понеже в темата за фитнеса стават само разпри и спорове като се спомене, а няколко човека с които си пиша на ЛС се хранят по този начин и намират смисъл и полза отварям тази тема в която да си разискваме нещата.

Същевременно се надявам, че ще се присъединят още хора.
Изображение


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: НВ-ВМХ

Мнение от jordanpar » 04 Юни 2013, 13:38

Разясни малко за какво иде реч.И копи-пейст върши работа,ако след това споделиш на теб как ти е повлияло.Лични впечатления.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 04 Юни 2013, 14:03

два линка от мен:

http://www.bb-team.org/articles/913_pokachvane-na-teglo-s-nisko-vaglehidratna-visoko-mazninna-dieta-nvd-vm

http://www.bb-team.org/articles/4006_dietichna-sistema-chist-prirast-leangain

доста ми е скромен опитът с гладуването, но съм очарован от резултата :)
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юни 2013, 14:08

jordanpar написа:Разясни малко за какво иде реч.И копи-пейст върши работа,ако след това споделиш на теб как ти е повлияло.Лични впечатления.....

Дано не се сърди автора,понеже въпроса е адресиран към него,ще отговоря аз за мен :oops:
Повлиян точно от фитнес темата и от това ,което бум бум беше писал там-опитах като на шега-първото ми ядене беше кИфтета с краве масло .
Ефект започнах да усещам още на първата-втората седмица-дънките почнаха да стават по-широки :lol:
В интерес на истината почти месец ,ако не и повече сутрин ставах доста по трудно и ми трябваше поне час -час и нещо повече за да се наспя :confused:

Но килограмите почнаха бавно и сигурно да падат,носът ми се отпуши перманентно (беше зимата)-нея зима не хванах нито грип,нито настинка
(Имах момент,когато леко ме втрисаше,но си ходех в 1 посред нощ на лостове при минус 5 и нищо не стана-затова не го броя за настинка)
Газовете ми изчезнаха,горчивия вкус в устата след ядене на сладко също..
Силата ми не падна ,въпреки ,че и от без това НЕголямата ми мускулна маса посмъкнах -но това не е от храненето
Колежките как ме гледаха в офиса като обядвах сметана, масло и кашкавал в купичка :lol: и колко ме бъзикат.. :lol: но и ефекта го отчетоха ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: НВ-ВМХ

Мнение от speeder88 » 04 Юни 2013, 14:22

Нека и аз да споделя за мен! Преди 2 години реших че ще ставам дебел и се почна! Тежки обеди. Вечеря по три пъти. От 62кг. станах 75 за една година! Миналата година, т.е. март 2012 започнах разделно хранене и тичане с ограничен прием на въглехидрати! И така до септември 2012! Бях станал 65кг. Започнах да посещавам фитнес в комбинация с протеин и аминокиселини. Месец по-късно вкарах в употреба и креатин за 2 месеца! На 31.12.2012 бях станал 70кг. Леко полеко доизпих продуктите и от февруари почнах на чисто! Пак малко тичане тренировки и хранене от типа на пилешко филе, зеле домати, свинско, сирене, кашкавал, кисело мляко, сутрин или преди тренировка по един цял шоколад. Картофи, ориз и тестени почти не ям с изключение на случаите когато ми се прияде, но това е много рядко. В момента се колебая между 65 и 67кг. Почти съм изчистил пресата, а едни от дънките, които си бях купил зимата са ми големички.
Последна промяна speeder88 на 04 Юни 2013, 14:23, променена общо 1 път
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Valentin_Peev » 04 Юни 2013, 14:23

И аз съм от средата на февруари на това хранене, като редувам фитнес единия ден, на следващия 10-тина км крос. Ям си достатъчно, не чувствам глад. Сега съм 78кг, а почнах от 92кг, като грам мускулна маса не съм стопил и плочки се показват! Преди години бях свалил 20 кг за 4 месеца, като тогава бях изолирал мазнините, много мускул също стопих, падна ми имунитета, кръвното ми падаше и плочка не видех :D !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 04 Юни 2013, 14:24

Bogat-Beden написа:... като обядвах сметана, масло и кашкавал в купичка :lol:


други рецепти?

и мен така ме гледаха с 10-те яйца и кофичка сметана ... ама свикнаха :D
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Vantage » 04 Юни 2013, 14:30

_galio_ написа:други рецепти?

и мен така ме гледаха с 10-те яйца и кофичка сметана ... ама свикнаха :D


300-400 грама извара, зехтин/сметана(може и двете :mhihi: ) малко черен пипер за вкус и отстрани яйца. За завършек бадеми, лешници...каквото има под ръка. ;)
...there is no replacement for displacement...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bioz » 04 Юни 2013, 14:30

Дайте да видим някакви премерни рецепти, не е ли много еднообразно храненето?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 04 Юни 2013, 14:36

bioz написа:Дайте да видим някакви премерни рецепти, не е ли много еднообразно храненето?


малко само ...

яйца - сурови (мързи ме яко :) ), на тиган с масло и домати/краставици. може и със сирене, сметана, майонеза, кисели краставички ...

месо - свински врат, плешка, бут, на фурна в гювеч или в тиган с масло.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юни 2013, 14:47

_galio_ написа: майонеза,.

Много обичам, но трябва да е домашна,
на тази в магазина като и прочета съставките и лошо ми става :banghead: :banghead:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2013, 15:48

Майонезата домашна става яко горчива. Пробвал съм няколко пъти ама или трябва с рафинирано олио (което не е добре) или не знам.. Добра майонеза има в Кауфланд- тяхна марка си е на щанда с органик храните. Предполагам е по-скъпа от другата ама обикновена не съм ял никога и нямам идея колко струва.

Общо взето от окономическа гледна точка най-евтиния източник на калории е сланината. 8-9000 само за 3.50-5лв. Маслото и сметаната също биват ама 90% от маслата са менте, а сметаната вече е брутално обезмаслена. Едно време беше 40% като почнах да я ям. Като цяло не е добре да се прекалява с млечните за тези, които искат да чистят защото това ще затрудни процеса. Както и ядките. При тях принципа е, че е най-добре да се ядат максимално скоро след като са извадени от черупката и в не големи количества заради фитиновата киселина, която прези на усвояването на редица важни за организма минерали. (Rackis, Joseph, J., „Biological and Physiological Factors in Soybeans“, Journal of the American Oil Chemists’ Society 51:161A-170A, January 1974)

Друго важно, което не видях някой да е споменал са вътрешностите. По принцип едно животно е добре да се яде в комплект. :mhihi: Така, както е в природата. Което е ясно че няма как да стане. Но при НВ-ВМХ е важно да се хапва дроб, бъбреци, сърце, мозък. Ако ядем само филето е малко като тия, дето хвърлят жълтъка :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 04 Юни 2013, 16:14

bum_bum написа: Но при НВ-ВМХ е важно да се хапва дроб, бъбреци, сърце, мозък. Ако ядем само филето е малко като тия, дето хвърлят жълтъка :mhihi:


ако е домашно животното - екстра, но на тия купешките черния дроб нямам идея аккво представлява ... домашна майонеза със зехтин получава ли се?
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 04 Юни 2013, 16:15

Аз вътрешности хич не обичам :dunno: Иначе на яйцето никога не съм хвърлял жълтъка...

Храня се от 10 дни така, като засега е стриктно. Единствено в събота един рожден ден... с алкохола си минах 15%-те въглехидрати дневно :mhihi: В краткосрочен план искам да излязат плочки, а в дългосрочен да съм 8-10кг отгоре :mhihi: :mhihi: :mhihi: на ~10% мазнини. Сега обаче съм много далече от 10% :mhihi: За 10 дни с чистенето... Миналата година с фетбърнър и 6 тренировки седмично нямах такъв ефект за първите 10 дни :dunno: Малко ми е зорно броенето на калории, а и при положение, че мазнините ги набавям основно от сланина, още не мога да си намеря точния прием на калории. То 20гр сланинка са си 170-180 калории, а аз я меря на око :mhihi: С 2800-3000 свалих 2,5кг за седмица, като не беше само мазнини естествено... толкова рязко няма как. Сега пък на 3300-3400 си възвърнах 1,5кг :mhihi: Важното, че мерено по "огледало" продължавам да изчиствам. Енергията във фитнеса се покачва с всеки изминал ден. След фитнес нямам чувството, че съм тренирал :dunno: И какъв глад, кви 5лв. :mhihi: Аз с толкова сланина, дет изяждам на ден... много трудно огладнявам. Днес съм на 3 яйца с малко кашкавал, тренирах и сега ставам да си пека свинските гърди с масло :mhihi: Пък не се чувствам гладен :dunno: С този прием на калории не се и лишавам напълно от вкусотийки. Почти всеки ден си хапвам няколко парчета шоколад. 1 топка сладоледче примерно, някоя друга биричка :mhihi: И пак си стоя в "позволения прием". Сега, ако си на 1800-2000 калории, сигурно е филм :mhihi:

А за съня... точно заради него ще продължа с това хранене. От години имам проблеми. От "непристрастяващите" хапчета само мелатонина ми помага, който е хормон. Но той пак се пие по схема и не трябва да е много продължителен прием. Преди се събуждах на 1-2 часа. Сещате се какъв сън е това. И с 10 часа сън, после пак ти се спи. Сега се събуждам, когато ми звънне телефона. Толкова дълбоко не съм спал от години, каквито и хапчета да съм приемал :yes: Преди 1-2 месеца си правих изследвания и бяха перфектни, като по учебник. След 2-3 месеца ще си направя пак, да видя дали ще умра от висок холестерол :mhihi:

П.П. Забравих да спомена, че като добавки приемам само Витамин Ц. По 2-3 грама на ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: НВ-ВМХ

Мнение от speeder88 » 04 Юни 2013, 17:13

Добре! Я обяснете за тази чудна сланина! По колко на ден ядете, с какво я комбинирате или само от нея хапвате в определен час от деня?
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook