НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: НВ-ВМХ

Мнение от host » 16 Окт 2018, 9:31

TNT написа:Мисля точно акациев ми каза бабата. Аз по вкус ги избирах.

Това със сауната е много добро, въпреки че предпочитам парна баня. Вкъщи имам вана, но не е същото. Наблизо имам супер място за сауна и парна баня, но вече нямам Мултиспорт карта, а 20лв на посещение... мне, мерси.

Като цяло смея да кажа знам какво да правя и пия, когато тръгна да се разболявам (родата е лекарска). Въпреки това съм баси глиста - на всеки вирус не пропускам.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Нямаше ли проблеми със синусите ? Редовни нагревки с инфрачервена лампа ти препоръчвам, за да не се задържат гадости в кухините на синусите.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 16 Окт 2018, 10:34

horhef написа:Може ли малко повече подробности за кафето? :)
Предимно на английски гледам и чета-предполагам не ти е проблем, а относно настинките го споделям от личен опит, не знам дали на всички действа така :)



Лошото е, че те вкарва в "авариен режим" на повишено ниво на стресовите хормони, което не е много полезно..



@TNT - Също пробвай да се закаляваш като цяло- спане на отворен прозорец, студени душове (това е мега полезно) и т.н..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 16 Окт 2018, 14:06

Сауната е скъпо няма спор, но един път на месец е достатъчно. Има разни скорошни изследвания, които откриват, че топлината активира специални протеини, които засилват имунната система (освен останалите ползи). Друг е въпроса, че от няколко години се каня да включа това някакси по един път в седмицата, ама така и не ми се получава и за 3-4 години съм ходил 1 път.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Don_Diego » 16 Окт 2018, 15:01

Аз само по темата за сауните мога да кометирам - наистина е супер полезно нещо. От януари месец ходя редовно (поне 3-4 пъти седмично) като комбинирам с шоков (студен) басейн. Миналата зима дори запушен нос нямах, тази година сега хванах една настинка за няколко дни (но нея сам си я докарах като се правих на рибар и излизахме в морето при много силен вятър) и пак със сауната я разкарах.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 16 Окт 2018, 18:02

Orange Triads съм пил - пак си боледувах :mhihi: , бягам 90% само навън, чесън си ям редовно (не ежедневно, ама почти :mhihi: ), проблеми със синусите нямам, старая се да спя поне 8 часа, вода пия също доста. На всякакви кръвни изследвания съм най-здравия човек на земята.

Поне като цяло имам подобрение последните години. Като дете и ученик беше още по-зле работата, ама и тогава бях като свещник. На 180см съм бил 49кг :mhihi: и докато не подминах 70кг беше още по-зле положението :ok: Откакто минах на сланинесто ядене (вече 5+ години) поне ми минават по-леко боледуванията.

П.П. Ааа и освен това си похапвам доста, не е от липса на калории :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 16 Окт 2018, 18:25

Бацила идва от места където са струпни много хора , мола , супермаркета , работно място с много хора накуп и подобни . През грипния период ако се разхождаш 1 час в мол със сигурност си пипнал бацил . От там нататък е имунната система и често не успява да се пребори . Както казах превенцията е най важна , лично аз ако усетя дразнене на гърлото хрема или подобно неразположение свързано със грипни симптоми веднага вземам мерки и предпочитам да си остана в къщи 1 ден поне без да излизам макар и да не съм болен все още . Това общо са 3-5 дена през зимния период , срещу поне 7 дена при сериозен грип изобщо няма сравнение да не говорим за последствията от грипа . Ваксината е хубаво нещо но често циркулиращите бацили са няколко щама а няма никаква гаранция кои ще дойдат в БГ . Обикновено уцелват поне единия , в общи линии работата е фифти фифти с ваксината .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 16 Окт 2018, 19:06

Как точно ваксината е хубаво нещо?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 16 Окт 2018, 20:11

Аз никога не съм си правил антигрипна ваксина и нямам намерение . Мнението ми бе скоро в обратна посока , но така или иначе да се отрича медицината като цяло е нелепо . В момента в който нещата станат сериозни и пак сме при докторите . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 16 Окт 2018, 20:42

Jordana написа:да се отрича медицината като цяло е нелепо .

Храненето, спорта и здравословния начин на живот са едно, но средната продължителност на живота расте точно заради медицината. Надявам се няма антиваксъри тук :mhihi: От много такива по Европа се появи един силен аргумент срещу тях... морбили. Противогрипните обаче май са по-друга бира и те по-скоро пазят от усложнения (което не е малко, сравнително скоро бях на погребение).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2018, 21:16

Предлагам да не бистрим ваксините тук.

Колкото средната продължителност и медицината следва да се отчете не само продължителноста, но и качеството на живота. Кел файда, че живееш 80 години, като последните 20 си инвалид на животоподдържащи лекарства.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 16 Окт 2018, 21:51

Някой взимал ли е бирена мая като добавка? Аз днес взех заради Б витамините. За сефте ми е,ще докладвам дали има ефект.
Друго,тъй като най-голям дерт ми е хлябът,реших да направя хляб от елда. Без глутен и мая.На мен ми допада, ама децата не го харесват.Става плътен и тежък като тухла. Един хляб на седмица ми стига,даже и остава. Рецептата е една от първите в гугъл :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2018, 21:56

Едно време я нямаше като добавка та ходех по пивоварните да си прося :mhihi:

Иначе каквито и добавки да съм взимал, а съм взимал почти всичко 99.9% са пари на вятъра.

На тоя етап смятам, че по-добре е да ям яйца от по 1лв, отколкото да пия добавки за толкова.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 16 Окт 2018, 22:09

Разбира се чрез храна е най-добре,обаче някой път имам чувството ,че ми е нужна повече храна отколкото физически мога да погълна. Работя дълги часове доста тежка работа и усещам на моменти ,че ми липсва възтановяването. Скоро ще взема блендер и почвам зелентиите.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 16 Окт 2018, 22:23

B витамините не би трябвало да са проблем за месоядни хора... яйца, месо, мляко (сирене)... ?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2018, 22:51

Със сигурност. Още повече, че ги има доволно в мазните меса.

Гладът често е причинен не толкова от това, че не си се нахранил достатъчно, колкото от стрес, недоспиване и липса на някои макронутриенти.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook