НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 17 Юни 2017, 11:37

bum_bum написа:Иначе всичко що е пластмаса е вайно.
:yes:
Аз личо джасам домашно кисело в стъклен буркан,но това с пластмасите наистина е тъпо,меко казано..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 17 Юни 2017, 16:11

Има едно кис.мляко на Йовчев в стъклени буркани.. нз колко е истинско, но ей убивам за него :mhihi: 1,5 лв е малкото бурканче
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: НВ-ВМХ

Мнение от N.Mihaylovski » 18 Юни 2017, 15:59

acer написа:Има едно кис.мляко на Йовчев в стъклени буркани.. нз колко е истинско, но ей убивам за него :mhihi: 1,5 лв е малкото бурканче

Аз купувам от село 6 литра за 6 лв, варя кваса и в стъклени буркани, седи си по 2 седмици без никакви проблеми
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 18 Юни 2017, 16:39

Ял съм домашно мляко и на 3-4 месеца седяло в хладилник. Махам мухъла отгоре и плющя :mhihi:
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: НВ-ВМХ

Мнение от N.Mihaylovski » 18 Юни 2017, 17:54

bum_bum написа:Ял съм домашно мляко и на 3-4 месеца седяло в хладилник. Махам мухъла отгоре и плющя :mhihi:

Еееее, при мен по толкова издържа, ако прекаля имам проблеми на митницата :mhihi:
П.П 6 кила мляко са 6 лева, от което излизат 15 кофички купешко, купешко по средно 1 лв прави 15 лв, не е голяма далаверата ако не бройм, че едното е истинско.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 18 Юни 2017, 20:49

N.Mihaylovski написа:
bum_bum написа:Ял съм домашно мляко и на 3-4 месеца седяло в хладилник. Махам мухъла отгоре и плющя :mhihi:

Еееее, при мен по толкова издържа, ако прекаля имам проблеми на митницата :mhihi:
П.П 6 кила мляко са 6 лева, от което излизат 15 кофички купешко, купешко по средно 1 лв прави 15 лв, не е голяма далаверата ако не бройм, че едното е истинско.

И маслеността е доста по-висока,моето става с 1 пръст каймак
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 18 Юни 2017, 21:35

N.Mihaylovski написа:
bum_bum написа:Ял съм домашно мляко и на 3-4 месеца седяло в хладилник. Махам мухъла отгоре и плющя :mhihi:

Еееее, при мен по толкова издържа, ако прекаля имам проблеми на митницата :mhihi:
П.П 6 кила мляко са 6 лева, от което излизат 15 кофички купешко, купешко по средно 1 лв прави 15 лв, не е голяма далаверата ако не бройм, че едното е истинско.


То на киселото мляко няма какво толкова да му се развали в предвид, че дефакто е вече развалено по дифолт. :mhihi: Това го бях забравил в един хладилник в гаража в който държах разни зарзавати лятото от градината и като го намерих рекох да не ходи зян.

Иначе по принцип без проблем ям вмирисано месо, развалени яйца и прясно мляко, риба и кво ли не и нямам проблем. Преди месец обаче бях сам и понеже компакта беше хвърлил котва, а цял ден валя и месото ми беше свършило та викам ще поръчам пица. Заръчах от Виктория една голяма и една малка. Раздра ми се задника на другия ден. Цял ден бахти и диарията и поне 200 пъти се изпърдях като слон. :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 19 Юни 2017, 7:42

Кисело мляко което не вкисва като стои , просто е без живи бацили вътре . Пастьоризирано е по някакъв начин след ферментацията . Такова мляко може да престои месеци в хладилника и дори не мухлясва , само изсъхва свива се и остава една жълтеникана кора . Съвсем безопасно е за ядене според мен дори месеци след изтекъл срок . Разбира се никаква гаранция няма как се постига вида и консистенцията на заквасено при такова кисело мляко .
Истинското кисело мляко с живи бацили си ферментира и след десетина дена не може да се консумира щото е само оцет , да не говорим за коремния дисбаланс който се получава .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 19 Юни 2017, 12:29

bum_bum написа:Иначе по принцип без проблем ям вмирисано месо, развалени яйца и прясно мляко, риба и кво ли не и нямам проблем.


Развалено прясно мляко, аз като помириша и мога да върна всичко моментално... да не говорим за ядене :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 19 Юни 2017, 12:42

Аз така бях си взел в Германия едно прясно мляко. Пия малко, слагам го в хладилника, връщам се лятото в БГ за 2 месеца, после се прибирим в Германия, бях забравил за тва мляко откога е, пия, а то нищо му няма :shoke:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 19 Юни 2017, 12:55

Най-вероятно е било UHT.

Това тримесечното кисело беше домашно. Кисело си беше ама не е пък чак да не може да се яде. Не знам до каква степен може да се вкисне едно кисело мляко, защото все пак захарите в млякото са ограничени и щом бактерията ги изяде по-нататъшното и развитие е невъзможно.

steeN написа:Развалено прясно мляко, аз като помириша и мога да върна всичко моментално... да не говорим за ядене :mhihi:


Аз от такова, дето е преседяло 2-3 месеца на топло си правя извара :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: НВ-ВМХ

Мнение от speeder88 » 19 Юни 2017, 13:42

Ти си бил няк'ъв лешояд в предишен живот! :mhihi:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от hell's angel » 19 Юни 2017, 15:33

steeN написа:
bum_bum написа:Иначе по принцип без проблем ям вмирисано месо, развалени яйца и прясно мляко, риба и кво ли не и нямам проблем.


Развалено прясно мляко, аз като помириша и мога да върна всичко моментално... да не говорим за ядене :mhihi:


С оцета, от предните страници, какво стана ?
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 19 Юни 2017, 16:26

bum_bum написа:защото все пак захарите в млякото са ограничени и щом бактерията ги изяде по-нататъшното и развитие е невъзможно.
Гледам моето бълбука,има еволюция на съзнателен живот:lol:
Като знам,че така дори е по-полезно,ми е по-вкусно дори.
А за купешкото -в Испания лятно време оставях в стаята йогурт с плодове,като прихванеше мухъл отгоре,махам с лъжицата и ям отдолу.Никаква промяна на вкусови/мирисови качества.Ама то и не е много храна де :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 19 Юни 2017, 17:17

Аз развалено не мога - веднага ми става гадно. Особено от месо. Доста се пазя в това отношение.

А от въглехидратите много странни симптоми имате. При мен е само подуване в стомаха, яко пърдене и повече сране :mhihi: Никакви диарии и т.н. 80% от cheatmeal-а ми е пица, доста по-евтина от тези във Виктория. Понякога и сам си правя. Разбира се плънката е по-дебела от тестото. И говорим за стабилен чийт - 600-900гр пица. 1 до 3 пъти месечно. Като ще е гарга, да е рошава :mhihi: Останалото е в дребно количество и общо взето влиза в 10-15% въглехидрат от общия прием.

Какво ви е мнението за разни подправки и чушчици, които продават по супермаркетите, за отглеждане на терасата ? Чубрици, босилеци и т.н.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook