НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: НВ-ВМХ

Мнение от anatoll_ » 10 Авг 2017, 21:51

Благодаря колега, да пропуснал съм малко от темата, а и не се сетих да видя в търсачката :dummy: , предположих че нещо подобно е станало :nono: , аз продължавам със сланината

П.П. В К@уфланд има една сланина Иберико, доста ми допада, може да я пробвате :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 10 Авг 2017, 23:24

bum_bum написа: Изследвания показват много работи, включая че цигарите са полезни и още куп нелогични неща. Подбирай си източниците. ази тема не е за някой, който се чуди дали да се храни по този начин и за пореден и последен път казвам, че не искам да обсъждаме защо даде тъпчеш със захар е по-добре.


Не съм обсъждал дали е по-добре или по-зле :) питах конкретен въпрос, дали наистина намаленият прием на въглехидрати понижава синтеза на клетките на Лейдиг и от там спада в тестостерона, както и увеличените нива на кортизол (по няква причина). На което ми се казва да млъкна :mrgreen: и ще го направя, не ми се спори, но явно задавам неудобни въпроси.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 11 Авг 2017, 0:12

Излишни са тия напиняния. Както казах нямам нужда, желание и намерение да убеждавам никого. Който иска чете и яде, който неще в другата тема се говори за картофки, оризец и т.н. Освен това сланината от без пари до макс 2лв както ми я даваха преди 15 години стигна вече 10-16лв по някои магазини. При 60-70 кила, които ядем в нас за година направо си стана перо в бюджета. За това изобщо нямам зор да привличам още хора към ВМ-НВХ.

Нищо не понижава при мъжете, напротив- увеличава го. Бедната на мазнини храна го намаля при мъжете. При ЖЕНИТЕ ВМ-НВХ го намаля, което е и желана реакция.

Тук и тук примерно прочети. Тестостеронът се влияе от много фактори. Дори и само да свалиш килограми и да влезеш в някаква прилична норма телесни мазнини нивата се променят драстично.

А ако толкова си се загрижил за Лейдиг клетките спри да си носиш телефона в джобата. ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 11 Авг 2017, 11:19

bum_bum написа:Нищо не понижава при мъжете, напротив- увеличава го.

Много знаеш пък ти :mhihi: Той човека си го каза, че при него е намален, но въпреки че никога не е бил на това хранене - е убеден, че е от това.

Темата на моменти се получава като тази за iOS - постоянно хора с Андроид обясняват колко добър бил Хуямивейа :mhihi:

А бе в тея жеги как се справяте с апетита ? Аз 2 кила свалих, щото ми избяга. На обяд като хапна салата и после за пържолата се напъвам, че се знам как бързо свалям.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 11 Авг 2017, 13:11

Сутрин след колезденето си огладнявам нормално.

А вечерта след като не съм ял цял ден ако ще и 50 градуса да е било пак съм гладен като куче.

По въпроса с издръжливостта за тренировки по бокс- утре ще караме с един национал по бокс. Аз на НВХ, той не. Аз без закуска, той със. Та ще сравним издръжливостта.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 11 Авг 2017, 17:08

bum_bum написа:

Тва ми е последният пост в "опозиция", не ми е цел да влизам “анти” и никой не убеждавам нищо, просто не вярвам на всичко написано в нета. Проблема е че нещата се гледат в черно-бяло, а така се пропуска голямата картина, биологическата комплексност е сложна.

Посочените изследвания от теб показват че свалянето на мазнините от 40% на 25% понижават тестостерона, нещо което го написах преди 2 поста и никога не съм го отричал ;) Друго написах, че липсата на глюкоза също сваля тестостерона и увеличава нивата на кортизола, ето линк от същият сайт дето си дал https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/ ... d-cortisol

Никой не иска висок кортизол, отслабва имунната система, вдига нивата на ц-реактивният протеин, увеличава риска за сърденични болести. Всъщност има не едно изследване, което показва връзката м/ж малкото въглехидрати и високият кортизол ;) Проблема е че няма нито 1 изследване за lchf и кортизол.. можем да спорим до утре, но е безсмислено. Някой който спазва lchf да си пусне едно излседване в/х кортизола и ц-реактивният протеин и ще разбере дали са му високи нивата.

При мен кортизола и без изследвания знам че беше висок, имах червени петна по главата дето се люспиха и по тях косата беше спряла да расте, както и по лицето ги имаше тези петна... Еваси алергията към млечни продукти :lol: ей така са появи от нищото :mrgreen: в случай че буквално съм израсъл на кисело млеко като бебе, млечни продукти винаги се ядяха в нас, а когато бях по цели лета в Украйна съм пил истински кефир в промишлени количества и никога не съм имал никви петна ;)
Та, колко мазно не съм успявал да ям, не знам, старах се доста и ядох мазно колкото мога и кожата ми беше полудяла.. на приятелката ми също и на 2-та ни кожата се нормализира след увеличаване на въглехидратите.. отделно там дет косата ми беше замряла, почти се възстанови и вече не изглежда болнава.

Със сигурност lchf е в на светлинни години от типичната western diet от към здравословна гледна точка ;) но e сравнително нов режим, няма достатъчно изследвания и не се знаят минусите все още. Пак казвам, не убеждавам никой в нищо, няма да пиша повече и пожелавам хората да не ти ядат сланината и цената да пада :mhihi: Аз си го карам на средиземноморска, щот ми е вкусно и кожата ми е ок и те така.

ето малко интересни изследвания
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9425398
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3573976
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20091182
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16320174
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129168/
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 11 Авг 2017, 17:36

Много повърхностно разсъждаваш. Кортизолът някой го е нарекъл хормон на стреса и щом се качва при ВМХ, то значи това е лошо.

Кортизолът всъщност има значителна роля в правилното оползотворяване на енергията и в клетъчната обмяна. Важен е за образуването и обмяната на гликогена и резорбцията на глюкозата. Като бонус подобрява паметта, намалява чувството за болка и повишава имунитета. Та едно такова покачване нали се сещаш до къде води? Получаваш всичките тия ползи.

А кой е казал какво е нормалното ниво на кортизола? Да не стане като с холестерола- да го вдигат на няколко пъти през годините, щото се оказва, че това което е сочено като максимална стойност преди години, всъщност е здравословно?

Прекалено високите нива са вредни, както и с всичко останало естествено. Искаш да имаш висок тестостерон, но прекалено висок вече става вредно, нали? Същото е с кортизола.

А дали ти е висок лесно ще разбереш. Ако си затлъстял, имаш проблем с костите и ставите, болки в кръста, проблеми с кръвната захар, високо кръвно твърде вероятно и нивото на кортизола не ти е добре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: НВ-ВМХ

Мнение от b2 » 19 Авг 2017, 14:02

Днес ми премериха мазнините с калипер. Резултата:

body fat.PNG


Честно казано очаквах по-близо до 20%, заради все още голямо количество мас около корема (макар, че имам сериозно подобрение за последните няколко месеца). Ръста ми е 186см, тегло около 83-85 последните седмици.

Освен измерването треньора ми обърна внимание на нещо интересно и смислено според мен - постоянно си "гълтам" корема инстинктивно. Цял живот съм бил сравнително слаб с шкембе и явно съм си създал комплекс, заради който постоянно си държа корема прибран за да не изглежда, че имаме шкембе :mhihi: Не се бях замислял. Само докато лежа или стоя седнал го "отпускам" :D

Според него има поне два проблема с това:
- така коремните ми мускули постоянно са стегнати и не могат добре да се отпуснат, което пречи на performance, възтановяване и развитие
- с активно стегнат корем автоматично разваляш дишането и вместо правилното и полезно дълбоко диафрагмено дишане, правиш "плитко" дишане с гърдите. По тази тема доста има изписано и като цяло звучи смислено.
И двете ми се струват доста смислени и вече започвам съвсем умишлено да се старая постоянно да ми е отпуснат корема и да дишам спокойно и дълбоко :D Да видим..

мнения?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 19 Авг 2017, 16:00

b2 написа:Според него има поне два проблема с това:
- така коремните ми мускули постоянно са стегнати и не могат добре да се отпуснат, което пречи на performance, възтановяване и развитие
- с активно стегнат корем автоматично разваляш дишането и вместо правилното и полезно дълбоко диафрагмено дишане, правиш "плитко" дишане с гърдите. По тази тема доста има изписано и като цяло звучи смислено.
И двете ми се струват доста смислени и вече започвам съвсем умишлено да се старая постоянно да ми е отпуснат корема и да дишам спокойно и дълбоко :D Да видим..

мнения?

Имам същия проблем,определено. :yes: инак мазнините ти са добре ,мисля,ама бум бум да каже :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 19 Авг 2017, 16:53

Носете колан , хубав широк кожен колан ежедневно ако облеклото позволява . Това премахва инстиктивното гълтане на корема и пречи да се отлагат мазнини по талията . Шкембата става по-малка . Научно доказано е .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 19 Авг 2017, 19:10

По-важно е как изглеждаш. Двама човека с по 14% могат да изглеждат доста различни.

Това за дишането и гълтането на корема звучи логично, вероятно е така.

Четох за начин на бързо влизане в кетоза, за около 4-5 дни. 1000 калории на ден. 80% мазнини и максимум 20% въглехидрати. Разделени на четири хранения. Някой ако иска може да се пробва.

Лятото поддържането на кетоза е много трудно. Една салатка и един плод и нещата отиват на кантар. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 20 Авг 2017, 23:39

bum_bum написа:Лятото поддържането на кетоза е много трудно.

Говори ми... Плодовете не ме влекат, но салатка с чаша вино, виж, много добре ми идват.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: НВ-ВМХ

Мнение от b2 » 21 Авг 2017, 8:21

bum_bum написа:По-важно е как изглеждаш. Двама човека с по 14% могат да изглеждат доста различни.
..


Да изглеждаш, да изглеждаш, как да изглеждаш..
С нашия режим и тренировки, в комбинация с малко количество протеин всички рано или късно ще изглеждаме по един и същ начин - горе долу като Милко :mhihi:
Шегувам се разбира се - всеки трябва да си определи приоритетите и да живее спрямо тях.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 24 Авг 2017, 16:12

E34 написа:Ако Джошуа счупи крак, ослепее с едното око, качи 120кг, реши да се ожени и се откаже от бокса или пък случаено види темата НВ-ВМХ у форума и мине на свинска мас с пържоли. Така поне му е гарантирана на нашия една победа след 12 рунда по точки сплит десижън като максимум! И пак се не знае....


Аз понеже съм риба, отначало помислих, че наистина се интересуваш. А после виждам, че сравняваш формата в която ще си на ВМ-НВХ с тегло от 120кг, счупен крак или сляпо око. По написаното по-рано в тази тема явно тренираш здраво и редовно, т.е. си в добра форма.

Можем да направим един тест. Примерно за да тестваме VO2 Max и аеробна издръжливост можем да качим от Околовръстното до Бистрица с колелета да видим кой ще е пръв. Аз с фиксито, а ти ако нямаш ще ти дам един МТБ със скорости. Малко над 5км са с 300 метра изкачване. После слизаме и за да няма "ама то твойто колело по-бързо" сменяме колелетата и качваме още веднъж.

После може да тестваме силова издръжливост- имам пудовки 17 и 27кг, ще измислим някакъв комплекс и накрая чиста сила с тежката пудовка. Има лост за набиране, гимнастически халки, успоредка за кофички и място за тичане между упражненията.

Аз ще бъда освен на ВМ-НВХ и на гладно, ако е сутринта поне 10-12 часа.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от E34 » 24 Авг 2017, 21:22

Ба луд човек! Зор да ме уморите на стари години....нема нужда :mrgreen:

bum_bum написа:Можем да направим един тест. Примерно за да тестваме VO2 Max и аеробна издръжливост можем да качим от Околовръстното до Бистрица с колелета да видим кой ще е пръв....
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook