НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 09 Авг 2017, 22:22

madafaka_donkele написа:
Leon написа:И аз правя доста НВ десерти

Всички правите десерти, па един не сподели една рецепта, като питах преди време :mhihi:


В тефтеря и са тук ма не върви да взема да ги преписвам из форума. Много бгмама ми идва вече :mhihi:

madafaka_donkele написа:
bum_bum написа:Обмислям варианта да направя някакъв сайт


За по-лесно и по-бързо помисли за блог с adwords или нещо подобно да ти носи някакви приходи все пак, пък като се разрасне достатъчно вече сайт.


Да, блог имах в предвид всъщност. Но не вярвам да има голяма посещаемост или пък чак да печеля каквото и да е било от него. Не искам разни афилиейти към прахчета и хапчета от които се става много як. Нито имам за цел да лъжа хората, че за 10 мин на ден без да се изпотят ще свалят корема за 12 дни. А то точно това се търси, тъй че ако нещо направя едва ли ще се радва на голяма посещаемост. Истината не се харесва на масата.

Хората искат да бъдат лъгани. Гледам тук едни треньори, които взимат по 10лв на тренировка. А изглеждат така, все едно те имат нужда от треньор. :shock: Що за глупак трябва да си за да си дадеш парите на такъв. Позволяват си дори да тренират бременни жени и деца, което е нещо адски отговорно и изисква много сериозни познания за да не стане беля...

Рецептата за голяма посещаемост е обещания за големи резултати с минимум усилия. Но това не е моят начин.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 09 Авг 2017, 23:26

acer написа:нз дали на нв-вмх може да се постигнат тези енергийни нива...

Еми пробвай :mhihi: Както уточнихме, не си бил на нв-вмх.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от E34 » 10 Авг 2017, 0:36

Моля ви, сигурно и друг път са питали, но да питам и аз. Bum_bum, възможно ли е човек да тренира интензивно 4-5 пъти в седмицата, предимно кардио като бокс, лека атлетика и т.н, като на тренировка се изразходват минимум 1000 калории и така да е не седмица или две ами година като минумум и този човек да е на напълно безвъглехидратно хранене? Според мен че умре! Без майтап.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 10 Авг 2017, 7:32

Безвъглехидратно хранене не мисля, че някой лансира в тази тема, а нисковъглехидратно.




Ето и дълго и подробно интервю...

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: НВ-ВМХ

Мнение от stocky » 10 Авг 2017, 8:24

До преди 6-7 месеца бях на супер стриктно НВ-ВМХ, ама истинското - със сланината, майонезата и бекона във всяко хранене.

Всеки ден:
- сутрин километър и половина плуване за около и под 20минути
- следобед фитнес
- вечер около 5км разходка с кучето (това не всяка вечер)

По груби сметки калорииния прием ми беше около 4000ккал и отслабвах. Изкарах така около година и се чувствах супер. Без сънливост следобед, без загуба на концентрация, без никакви здравословни или кожни проблеми, пълен с енергия през целия ден. Но ме застигна най-големият враг на НВ-ВМХ: жена, която обожава сладко до безобразие :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 10 Авг 2017, 9:50

TNT написа:
acer написа:нз дали на нв-вмх може да се постигнат тези енергийни нива...

Еми пробвай :mhihi: Както уточнихме, не си бил на нв-вмх.


Мне, не искам, нито искам да искам :mhihi: Бяха ми донесли домашни яйца с бекон... нещо което зимата закусвам ежеднвно, лятото не мога ги гледам.. а кво остава за сланина. Сега една от любимите ми закуски е домашни брускети със зехтин и с домат :lol:

E34 написа:

При хора активно спортуващи могат да си позволят въглехидрат. Ако вземем Майкъл Фелпс той са убива от спагети и леб, но плува по 8 часа.

Нещото, което така и не видях в тази тема.. е как се решава проблема със синтеза на GnRH при нв-вмх, за него е нужна глюкоза ;) при намален синтез на GnRH следва спад в тестостерона и вдигане на кортизола.

Интересното е че за синтез на тестостерон тялото има нужда и от мазнини, в тая статия пише че намалянето на мазнините от 40% на 20% отново води до сериозен спад в тестостерона.. както и намалянето на въглехидратите от 60% на 30%.. то излиза че за добри нива на тестостерон трябват 60% въглехидрати, 40% мазнини :lol: http://main.poliquingroup.com/ArticlesM ... _Comp.aspx
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от E34 » 10 Авг 2017, 10:54

stocky написа:
Всеки ден:
- сутрин километър и половина плуване за около и под 20минути
- следобед фитнес
- вечер около 5км разходка с кучето (това не всяка вечер)


Това не е кардио! Което имах впредвид, а и по принцип фитнеса не спада към него, както и разходката с кучето. Примерно на тренировка бягане по 5км, 8-12 рунда ръкавици и 15 мин скачане въже плюс малко лицеви и коремни за отпускане по го разбирам като кардио. Та така като гледам диетата на баш спортистите бегачи, боксьори, плувци я дават 45-55% въглехидрати, 30-40% протеин и 15% мазнини. Въпроса ми е някой от вас, който е на такова хранене тренира ли въобще по този начин и дали му понася? Или НВ-ВМХ си е за по-мързеливи с по-малко натоварване, които са хванали цаката как хем мааш пържоли хем отслабваш без да припадаш на пътеката.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 10 Авг 2017, 11:07

Не обсъждахме ли преди време, че точно Кличко е на НВ-ВМХ ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от E34 » 10 Авг 2017, 11:20

TNT написа:Не обсъждахме ли преди време, че точно Кличко е на НВ-ВМХ ?


Абе не точно: http://sport.bigmir.net/boks/profi/1736 ... vke-k-boju и тоя маа картофи и ориз :mhihi:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: НВ-ВМХ

Мнение от b2 » 10 Авг 2017, 11:42

Тук има доста мнения, които се чудя изобщо защо са в тази тема?
Има всякакви хора и случаи на този свят, а тук се обсъжда точно един определен и доста специфичен начин на живот (хранене).
Убеден съм, че има всякакви хора на всякакви режими, които се чувстват перфектно, пълни с енергия и доволни от живота - от вегетарианци, през вегани, до такива само на торти и сладоледи, фитнес маниаци на ориз и пилешки гърди и т.н..
Излишно е да ни информирате и да ги обсъждаме точно в тази тема според мен.

А по последния въпрос - аз съм доста стриктен на <20гр въглехидрати на ден, повечето дни с едно хранене около 2500 калории на ~83-85кг. Пия BCAA по време на тренировка и рибено масло.
Тренирам 4-5 пъти седмично "кондиционни" тренировки близки до кросфит - с пудовки, понякога щанги и собствено тегло. Тренировката е 1 час с 30-тина минути интензивна загравка и основна част ~25 мин.
Колко е тежка и натоварваща тренировката е субективно понятие и за всеки е различно - според мен са доста тежки - често се включват хора, които тренират бокс, мма и други бойни изкуства - и на тях също хич не им е леко :)
В повечето случаи след кондиционната тренировка си тренирам сам още около час различни неща - например клек/тяга с 6-8 повторения според моите възможности + коремни от вис (toes to bar).
Губя средно 1.5-2кг тегло по време на тренировката - потя се здраво :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 10 Авг 2017, 13:19

Това, че някой се храни по някакъв начин и има определени резултати (Фелпс) не доказва по никакъв начин какви щяха да му бъдат резултатите, ако се хранеше по друг начин. Освен това професионалният спорт на толкова високо ниво често има специфични изисквания, често несъвместими със здравето, а точно за това говорим ние тук. По-назад обясних защо трудно се постигат големи мускули, ако държиш да имаш хранителен план насочен към здраве и дълголетие.

Колкото до издръжливостта на съвсем нормално не състезателно ниво може да се постигне много. За по-натам- големи натоварвания всеки ден, може би щяхме да разберем, ако треньорите на националния по бокс не живееха в 60-те години и бяха направили опит с ВМ-НВХ, когато им беше предложено. Факт е, че Рич Фронинг се храни почти на НВХ а постиженията му и натоварванията, които понася са нечовешки. Явно може.

Причината ВМ-НВХ да не действа при много хора така, както очакват е, че поне при 90% от хората, които познавам и вярват, че се хранят по този начин е, че те не са на ВМ-НВХ. Или ядат много протеин или много въглехидрати и недостатъчно мазнини. В общи линии нямаш ли в хладилника 5-6 кила сланина, която да свърши тоя месец нищо не правиш.

От известно време карам колело 4-5 пъти седмично по 14км по маршрут с над 300 метра денивилация за половината дистанция. В предвид скоростта и това, че е с фиксирана предавка натоварването се равнява на над 20-тина км с нормално колело с прилично темпо. Среден пулс не помня, но е доста висок. Един или два пъти седмично правя спринтове 10 х 120-30 метра пак с колелото по доста сериозен наклон. (Това доста ме изтощава). Това сутрин. Вчер правя около 30 минути интензивна тренировка със среден пулс около 160 на лостове, българска торба, клекове, лицеви опори, гимнастически халки и т.н. Общо около 35-40 серии за това време.

В предвид възрастта и това, че не съм професионален атлет издръжливостта мисля, че е на ниво. Освен това има разни трикове чрез които да поемеш максимума въглехидрати за деня преди тренировката, които помагат. Аз не ги ползвам. Сутрин и вечер тренирам на гладно. Не припадам, не ми пада кръвното, захарта, пишката или каквото и да е било.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 10 Авг 2017, 15:14

Не ми е цел да разубедя някой да спазва нв-вмх, на мнение съм че в дебата се ражда истината, иначе нещата отивтат на сектанство не по-различно от на веганите :) Обективното представяне на даден хранителен режим с плюсовете и минусите му ще привлече повече хора, отколкото да се представя като “светият грал” без никакви недостатъци. Самият смятах нв-вмх за режима зададен от природата и че въглехидратите са абсолютно ненужни ;) От онази дългата статия се казва че тялото може да си произведе нужните въглехидрати от мазнини.. изследвания обаче показват че липсата на въглехидрати намаля производството на андрогенни хормони и се бъзика с кортизола, т.е излиза че все пак въглехидратите имат роля в производството на основни хормони.

Последствията от прекалено много захар са убийствени, рак, сърдечни болести, диабет и т.н. Бъзикането с основни хормони също има сериозни последствия - увеличен риск от остеопороза, възпаления, загуба на мускулна маса, бързо уморяване, сексуална дисфункция, депресии и емоционална нестабилност и др.
Мисълта ми е че ако тези странични ефекти са налице при нв-вмх е хубаво да се знаят и хората да си ги очакват. Ако греша, нека бъда поправен с някакви изследвания, но до сега не съм намерил такова, което да показва че тялото може да си синтезира нужните хормони само с мазнини.

За мен истината никога не е абсолютна, а обикновенно е някъде по средата.. за тва и се придържам към "mediterranean diet" с повече фастинг и движение :) тва не пречи и да греша де, всеки сам си преценя.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 10 Авг 2017, 17:45

Не знам коя е тая статия дългата, но не мазнините, а протеинът може да се превърне във въглехидрат.

Изследвания показват много работи, включая че цигарите са полезни и още куп нелогични неща. Подбирай си източниците.

Тази тема не е за някой, който се чуди дали да се храни по този начин и за пореден и последен път казвам, че не искам да обсъждаме защо даде тъпчеш със захар е по-добре.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: НВ-ВМХ

Мнение от anatoll_ » 10 Авг 2017, 21:06

Здравейте, до сега не съм писал в темата, но преди година пробвах този начин на хранене. Допадна ми, имах добри резултати ама дисциплината... :mhihi:
От около 1 седмица отново започнах да спазвам режима, като вече усещам липса на сънливост следобед и други позитивни неща. :ok:

:OT: По онова време имаше един сайт lchf-bulgaria.com , който беше подобен на dietdoctor.com, а сега виждам нещо съвсем различно на същия сайт. Някой да има представа каква е причината :dunno: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 10 Авг 2017, 21:41

Не четеш темата внимателно ;)

Leon написа:Имаше един lcfh-bg, собственик беше един пич Андрей, фен на Милко. Сайтът тръгна доста добре, понапълни се с инфо за ВМ-НВХ и много рецепти, но Андрей изперка и реши, че минава на протеиново хранене, а се оказа и обидчив като девица, та спря и фейсбук групата, и сайта. Много добри ВМ рецепти отидоха на кино - писах му в месинджъра поне да остави информацията за рецептите или да отключи фейсбука да си пишем рецепти, но не отговаря.


I love carbs е болната представа за ирония на Андрей, след като няколко човека му казаха, че да се храни почти на Дюкан не е добра идея. Дълга тема.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook