НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 07 Авг 2017, 17:11

Колко кашони МетрЕкс фафли съм изял преди години.. Уж нисковъглехидратни ама половината въглехидрати не ги броят, щото били от не знам кво си и не се усвоявали...

Пълни глупости мисля.

И понеже стана модерно захар да не се яде се напълни с какви ли не заместители, сиропи от какво ли не, а то си все захар.

За да изчистиш до едноцифрено число мазнини си иска пълно спиране на всичките тия неща и повишено внимание с млечните и някои зеленчуци дори.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 08 Авг 2017, 9:30

+ спиране на алкохола :mhihi:

Аз отдавна спрях да си купувам тези ши*ани протеинови вафли. Една камара пари, а хранителните стойности като на една сусамка/фъстъковка. Ама последните са и по-вкусни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 08 Авг 2017, 22:22

Абе появиха се 2-3 модела смислени протеинови вафли, но това не ги прави полезни. Просто са ОК като ти се прияде сладко. Алкохола категорично е враг на всяко правилно хранене, а виното много ми върви в летните вечери. Но, борбата продължава. Явно лятото ще си ходя с паласки, пък зимата ще изглеждам добре като не се вижда :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 08 Авг 2017, 22:45

Има и някакви български енергийни барове Роу Бар. Органик, сурови и без захар. Ама и там яко въглехидрати. Малките имаха по 15 грама мисля.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: НВ-ВМХ

Мнение от stocky » 09 Авг 2017, 8:36

От българските само единия вариант на Kookie Kat, което е на същата фирма като RooBar има сравнително малко захар и доколкото знам са реално органик, био, и т.н. Въпреки това обаче аз си го намирам за cheat-ване това и не хапвам повече от един Kookie Kat на 5-6 седмици.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 09 Авг 2017, 9:39

Аз сладко злоупотребявам с шоколад или чийз кейк от време на време. Интересното е, че дълго време като не ядеш сладко и ти стига много малко... и имам чувството, че съм изпил ред бул след като хапна нещо такова... направо усещаш как ти "влизат" въглехидратите...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bam-bam » 09 Авг 2017, 11:32

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 09 Авг 2017, 11:44

stocky написа:От българските само единия вариант на Kookie Kat, което е на същата фирма като RooBar има сравнително малко захар и доколкото знам са реално органик, био, и т.н. Въпреки това обаче аз си го намирам за cheat-ване това и не хапвам повече от един Kookie Kat на 5-6 седмици.


Аз съм изял всичко на всичко две такива да ги видя какво представляват. Не знам защо, но имат много силен вкус на алкохолни захари. Нямам идея защо блъскат толкова много фурми и други сладки неща в тези барове. Явно умишлено се търси по-високо въглехидратно съдържание уж за енергия.

Разгледах им сайта на тези хора, били тръгнали от това, че жената търсела алтернативи за здравословни десерти за децата си. Какво е здравословното на това да го натъпчеш с 25 грама прости захари за 50 грамов десерт?

Жената тук прави разни торти и десерти без захар, брашно, глутен-мутен и там всичко, както си му е модерно напоследък, които са и по-вкусни от техните и за цяла една торта има под 200 грама въглехидрати. Има и разни други десерти, които са с далеч по-малко дори.

Поп-културата в храненето изби в някаква съвсем друга насока. Не се ползват прости захари, брашно, царевица и т.н., но хората продължават да се тъпчат със захар само, че под различна форма.

Leon написа:Не помня да сме коментирали така наречените полиоли или захарни алкохоли - стават ли за ВМ? Уж не се усвояват от организма, но личния опит си е друго нещо.


Вероятно голяма част от тях са ГМО. Знам, че в по-големи количества предизвикват диарии и газове. Т.е. на тялото едва ли му харесват. Предполагам, че и инсулина се вдига по същия начин както при захарта от тях.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 09 Авг 2017, 12:17

bum_bum написа:Жената тук прави разни торти и десерти без захар, брашно, глутен-мутен и там всичко, както си му е модерно напоследък, които са и по-вкусни от техните и за цяла една торта има под 200 грама въглехидрати. Има и разни други десерти, които са с далеч по-малко дори.


Дай някоя и друга рецепта :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 09 Авг 2017, 12:31

Обмислям варианта да направя някакъв сайт в който да споделям малко от овчите си мисли и един свързан с него за разните му там рецепти.

Но ми трябва малко време да седна да понапиша поне 20-30 неща като за начало. Може би като ида на море ще се видя в свободно време да седна да го направя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 09 Авг 2017, 12:48

bum_bum написа:Обмислям варианта да направя някакъв сайт


За по-лесно и по-бързо помисли за блог с adwords или нещо подобно да ти носи някакви приходи все пак, пък като се разрасне достатъчно вече сайт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 09 Авг 2017, 16:50

Проблема с въглехидрата е че е прекалено вкусен :mhihi:

Ся закуската (към 11-12) ми е хейди шоколад и зелен чай нести, към 14:00 пия един фреш грейпфут, 2 кафета и клуб сандвич с яйце, картофки и бял хляб.. :ok: в 18:00 правя 90 мин тренировка и в 20:00 ми е последното ядене, свинско месо със зеленчук. Към 22:00 си пускам филм/ аудио книга и ходя на пътеката около 15-20км и към 01:00 ми са приспива.

Също и всяка сутрин правя по 30-на мин упражнения за кръста.. т.е енергията ми е на 1000% :lol: гледам да избия въглехидратите с повече движение, най-вероятно ще си докарам болести, но енергично все едно си от криптон :mrgreen: нз дали на нв-вмх може да се постигнат тези енергийни нива...
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 09 Авг 2017, 18:50

bum_bum написа:Има и някакви български енергийни барове Роу Бар. Органик, сурови и без захар. Ама и там яко въглехидрати. Малките имаха по 15 грама мисля.

А, тези не ги и поглеждам - имат толкова много захар под формата на фруктоза, че ми падат зъбите само докато го дъвча. Веднъж опитах и дотам. Biotech Zero Bar ми е фаворита в момента, не се не се подувам и не ми е гадно като изям цял. СКоро българите Fit Spo пуснаха Wafer Cookie, има вкус баш на вафла мура, но и то ми понася добре. Усеща се вкуса за захарния алкохол, но като приритам за сладко става.

И аз правя доста НВ десерти,ще пишем, ако направиш сайт. Аз самият го мисля от известно време, може да се видим на по кафе да поговорим. Имаше един lcfh-bg, собственик беше един пич Андрей, фен на Милко. Сайтът тръгна доста добре, понапълни се с инфо за ВМ-НВХ и много рецепти, но Андрей изперка и реши, че минава на протеиново хранене, а се оказа и обидчив като девица, та спря и фейсбук групата, и сайта. Много добри ВМ рецепти отидоха на кино - писах му в месинджъра поне да остави информацията за рецептите или да отключи фейсбука да си пишем рецепти, но не отговаря.
Never mistake motion for action...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 09 Авг 2017, 19:28

Като заговорихте за въглехидрати,на село съм и се разцепвам от домашни селски домати и краставици.
Ако не си докарвам едни 600 и нагоре ккал само от това,па ей ме на :lol: Той доматът нали си е плод :oops:
ЧУвствам се като консервна фабрика :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 09 Авг 2017, 19:35

Leon написа:И аз правя доста НВ десерти


Всички правите десерти, па един не сподели една рецепта, като питах преди време :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook