НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 09 Юли 2018, 8:01

А как седи въпросът с кафето? Аз се храня по веднъж на ден, но пия около 3 чисти кафета. Дали те вдигат инсулина, че чета противоречиви мнения?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 09 Юли 2018, 15:29

И аз съм така с кафето. Не мисля, че е проблем, при положение, че ускорява метаболизма на въглехидратите.

По заведенията обикновено хапвам млечни продукти освен меса. В тях също има въглехидрати, но са в рамките на нормалното. Едно гювече примерно си е супер хапване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 09 Юли 2018, 16:05

TNT написа:И аз съм така с кафето. Не мисля, че е проблем, при положение, че ускорява метаболизма на въглехидратите.

По заведенията обикновено хапвам млечни продукти освен меса. В тях също има въглехидрати, но са в рамките на нормалното. Едно гювече примерно си е супер хапване.


Оооо как ме подсети за гюведжетааа :bowdown: :mhihi: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 11 Юли 2018, 7:45

bum_bum написа:Все по-близо съм до мисълта за един кето-кетъринг по офисите. :mhihi:

Дай да почнем с един кето сайт... Единсвтения читав го затри собственика му, че изперка нещо. Даже щях да ти пиша да го обсъдим тия дни като се задържа в София. Навъждат се постоянно някакви гурута, които вадят поръчкови изследвания в полза на захарта и зарибяват хората по фейсбук и по зали и след поредната разправия с едни такива ме удари сачмата да предприема нещо по въпроса :mhihi:

horhef написа:А как седи въпросът с кафето? Аз се храня по веднъж на ден, но пия около 3 чисти кафета. Дали те вдигат инсулина, че чета противоречиви мнения?

Кафето се метаболизира като въглехидрат, нищо че като погледнеш в чашката течността, а и зърната изглеждат мазни. Но е доста индивидуално за всеки организъм как му понася. Чисто метаболитно, има леко покаване на изнсулина, но зависи и кога го пиеш, какво си ял и т.н.

bioz написа:Колеги как го правете това хранене, като по ресторанти хотели не предлагат сланина. Или не излизате.

Ако внимаваш, не е проблем да се излиза, има доста други неща, които можеш да хапваш. Само не прекалявай с млечните продукти - те не са ок нито за кето, нито за глюко хранене.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 11 Юли 2018, 8:35

Тоя верно нещо полудя, даже май аз му бях направил коментар за увеличнеия прием на протеини и рязко затовори сайта :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А кафето е през деня на гладно, чак вечерта е храненто. Ако леко се повишава инсулина би трябвало да е ок :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 11 Юли 2018, 9:15

Инсулин си циркулира в кръвта каквото и да ядеш, той има доста важни метаболитни функции. Въпросът е колко и какъв вид е. Кафето няма по никакъв начин да те изкара от кетоза, ако това ти е притеснението. Най-много да огладнееш.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 11 Юли 2018, 9:26

Leon написа:Инсулин си циркулира в кръвта каквото и да ядеш, той има доста важни метаболитни функции. Въпросът е колко и какъв вид е. Кафето няма по никакъв начин да те изкара от кетоза, ако това ти е притеснението. Най-много да огладнееш.


Точно това ми е притеснението. А вече не страдам от гладуване през деня от много време. :mhihi: Иначе е ясно, че ядеш не ядеш инсулин си има в някакви колчичества необходими на организма

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: НВ-ВМХ

Мнение от stocky » 13 Юли 2018, 10:43

bum_bum написа:Все по-близо съм до мисълта за един кето-кетъринг по офисите. :mhihi:


Ето го моят кетъринг в офиса Изображение

Седи си във фризера и си чопля по няколко люспи като ми е скучно или огладнея малко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 13 Юли 2018, 12:58

bum_bum написа:ако една храна в 100гр. има 10гр. въглехидрати и 5гр. фибри нетните ни въглехидрати от нея са 5гр.


Фибрата изяжда въглехидратата ли, че не схванах?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 13 Юли 2018, 16:38

madafaka_donkele написа:
bum_bum написа:ако една храна в 100гр. има 10гр. въглехидрати и 5гр. фибри нетните ни въглехидрати от нея са 5гр.


Фибрата изяжда въглехидратата ли, че не схванах?


Аз до колкто знам, въглехидратите от фибрите не се броят защото са неусвояеми

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 13 Юли 2018, 21:09

Да, освен това фибрите са по-скоро баласт. Яденето им като самоцел- разни трици, каши, семена, овесени "ядки" (не знам що му викат ядка като не е) не е желателно. Попиват храносмилателните сокове и предизвикват или запек или диария. Ферментират и гният в червата. Придават излишно голям обем на вайното :mhihi:

Т.е. количеството, което може да се поеме и да си останеш в кетоза е ОК. Всякакво по-нататъшно тъпчене с тях вреди.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от hell's angel » 15 Юли 2018, 14:08

Гъбите, директно за въглехидрати ли го броим или ... че нещо, покрай тия дъждове, взех да прекалявам ? :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 15 Юли 2018, 20:06

Зависи от гъбата, но печурката има около 1гр. Т.е. почти нищо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 09 Сеп 2018, 9:48

Колкото да вдигна темата, NFL куотърбек на кето си е голям атестат за това хранене като знам какво е натоварването.

https://www.yahoo.com/sports/secret-hea ... 02297.html
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acho.rs » 10 Сеп 2018, 0:58

bum_bum написа:Да, освен това фибрите са по-скоро баласт. Яденето им като самоцел- разни трици, каши, семена, овесени "ядки" (не знам що му викат ядка като не е) не е желателно. Попиват храносмилателните сокове и предизвикват или запек или диария. Ферментират и гният в червата. Придават излишно голям обем на вайното :mhihi:

Т.е. количеството, което може да се поеме и да си останеш в кетоза е ОК. Всякакво по-нататъшно тъпчене с тях вреди.

Друго си е сланинката - блага работа :bowdown:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook