НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 02 Мар 2018, 21:26

То да не е само салама такъв , в много от суровите меса има тумблирани бълвочи да ги държат свежи и прекрасни на вид . Теглото им също се запазва продължително време .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2018, 22:56

Винаги съм си мислел, че "устойчиво развитие" е някакъв евфемизъм. Докато попаднах на тази статия https://www.gvi.co.uk/blog/bhutan-carbo ... try-world/

Почетох още малко за тая държавица, пишеше, че 80% от продукцията е органик. С тенденция да стане 100% и първата органик страна в света. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 09 Мар 2018, 0:20

Не знам, реално нищо не ни пречи да отидем на село и да живеем така.
С тези обезлюдени села, къща с малко място е достъпна за голяма част от хората.
Въпросът е, че един път като свикнеш на удобствата на съвременния живот и трудно може стане връщане назад.
Може би след пенсиониране само.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 15 Мар 2018, 23:10

Пичове,аз пак късно влезнах в час,но по-добре късно отколкото никога :oops:
Накратко,след 7 години в Норвегия днес открих,че дробът от треска е супер храна. Имам питанка- в БГ има ли такова нещо по магазините или само от някой онлайн магазин може да се намери? Ще се прибирам по Великден и ако няма в нормалните магазини ще си взема от тук.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 15 Мар 2018, 23:44

Има ма беше някаква цифра. Последно съм купувал преди години, сега не знам каква е цената.

Ферментирало масло от дроб на треска е много добро също.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 15 Мар 2018, 23:54

Аз масло имам и пия като се сетя.Децата пият редовно.Само не е ферментирало. Разликата честно казано незнам каква е. Иначе дробът е много вкусен, изобщо не очаквах! Тия дни ще си взема да пробвам и суров, аз да си го сготвя. Тука 120гр консерва е към 4-5 лв.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2018, 0:07

7-8 лева беше ако не се лъжа преди години. Някакъв внос, от 345 съм купувал. Иначе по 2лв има някакви консерви тук пакетирани ама кво има вътре никой не знае.

Обикновеното масло в повечето случаи е нагрявано, филтрирано и дезодорирано за да е поносимо за консумация. Ферментиралото има в десетки пъти повече от полезните неща.

Най-читавото е на Green Pasture. Преди купувах редовно ама от доста време не съм. Цената е около 100лв за 237мл. И за деца предполагам, че ще е много трудно неовкусеното да го пробуташ, щото мирише и има вкус на вайно. Малката я бяхме свикнали от рано и много му се кефеше ама сега не вярвам да успея да я накарам да го опита вече.

Но ако има там ферментирало, студено пресовано вземи да пробваш. За деца е много добре.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 16 Мар 2018, 1:30

Прочетох за green pasture и не останах очарован. Ако имаш време чети> http://www.cheeseslave.com/my-take-on-t ... f-scandal/

Това вкъщи дето го пием е на Moller ,500мл е около 30лв мисля. И тук интересно четиво http://evclo.com/history/

и най-интересното:
http://drkaayladaniel.com/fermented-cod ... fographic/
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2018, 13:13

Не знаех за тия тестове, въпреки че следя относително редовно страницата на фондацията. Както изглежда и на тях не може да се има пълно доверие. По същото време имаше и други скандали с разни рибени масла и от тогава спрях да купувам всичко. 2000лв на година давах за глупости в бутилки и по някое време някой искочи с информация, че си си хвърлял парите на вятъра. :banghead:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 16 Мар 2018, 14:30

Че дори и аз си купих един път такова заради теб... Нищо де, това само показва, че е важно да се информира човек повече.
След това почнах да гледам тук кои са добрите.

https://labdoor.com/rankings/fish-oil

В крайна сметка взимам това - https://labdoor.com/review/viva-natural ... a-3-fish-o
От малките риби уж нали било по-добре, щото били ниско в хранителната верига.

От Бг нищо не купувам особено след като разглвждах нещата в магазина на един официален дистрибутор на NOW и нещо,
което в щатите пише произведено в щатите, в Бг беше произведено в Китай, пакетирано в САЩ. :kuku:
А да, за капак и на двойна цена.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2018, 16:01

То трябва да е било някъде 2014-та. Да се надяваме, че тогава все още е било читаво. :mhihi:

А и тази индустрия струва милиарди. Не знаем какви са интересите и причините за всяко нещо. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 17 Мар 2018, 8:27

To човек не може да е в час винаги с всичко. За тия норвежките мога да кажа ,че в момента се водят най-читавите в Норвегия според независим тест правен от един вестник.Интересното е ,че не са най-скъпите. Колкото до олиото от малките риби знам, че се ползва такова от аншоа и сардини. Те имат повече омега 3 от дроба на треска,предполагам е и по-скъпо.Тук го ползват за капсули. Иначе течния вариант си е от треска уловена около островите Лофотен, което за мен значи читав продукт. Колко е читав в действителност незнам, но всики норвежци дето познавам ми казват, че най-доброто е да се взима в течно състояние.
Има ли в БГ лаборатория ,която може да тества и да каже дали съдържанието отговаря на написаното на бутилката? Това го пием откакто сме тук и ако е няква пунта мара ще ги навра в кучи гъз :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 17 Мар 2018, 9:01

Мда, определено е на по-добра цена. Има ли някакъв норвежки онлайн магазин от където може да се купи директно?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 17 Мар 2018, 9:42

steeN написа:Мда, определено е на по-добра цена. Има ли някакъв норвежки онлайн магазин от където може да се купи директно?


Намерих само течния вариант с вкус на лимон от един шведски сайт,ама доставката струва колкото самия продукт. От Норвегия за БГ не намерих нищо. Това е сайта https://skanstullshalsokost.se/halsa-ko ... ak-250-ml/

Не е проблем обаче аз да донеса като си идвам за Великден и да го пусна по Еконт. Ако има желаещи само кажете. Мисля,че мога да го намеря на около 25лв за 250мл. Това за течното. Капсулите трябва да ги проверя.
Междувременно пуснах запитване до една лаборатория тук дето се занимават с всякакви анализи и чакам отговор :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2018, 14:35

Лаборатории има, но ще е доста скъпо. Обикновено вървят като пакети за определени вещества в продукта като цената зависи от сложността на тестовете явно, но няма да е по-малко от няколко стотин лв. 3-400 поне.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook