НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 19 Юни 2017, 17:25

Кой ги знае в каква почва са. По-добре си вземи субстрат, има и органик по строителните вериги или поне имаше и си ги засади сам.

Bogat-Beden написа:Като знам,че така дори е по-полезно,ми е по-вкусно дори.


Жената вика, че ако знам че е полезно и лайно ще ям. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 20 Юни 2017, 9:59

hell's angel написа:
steeN написа:
bum_bum написа:Иначе по принцип без проблем ям вмирисано месо, развалени яйца и прясно мляко, риба и кво ли не и нямам проблем.


Развалено прясно мляко, аз като помириша и мога да върна всичко моментално... да не говорим за ядене :mhihi:


С оцета, от предните страници, какво стана ?


Седи още в един шкаф. Много слаб стана. Май проблема си беше от самото начало, че сложих мед вместо захар.
Иначе се получи гъбата отгоре и се избистри и т.н.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 20 Юни 2017, 10:05

Майка ми прави един такъв ама си е слабичък. Нейният е със захар. Може би трябва повечко да се слага.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 20 Юни 2017, 10:11

Или тва или спекулацията е, че меда бил антибактериален. По-нататък ще пробвам пак.
Гледам, че се продават някакви бактерии за сайдер... чудя се с тях дали няма да стане по-алкохолно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от hell's angel » 20 Юни 2017, 10:32

Чистият мед си е антибактериален, пък и не случайно хората захаросват. От култивирани дрожди има смисъл само ако ще гониш висока захарност в началото, че от многото алкохол дивите измират. Около 12 процента алкохол, които се постигат без особени усилия от 22-24 захарност в мъста с диви дрожди, стигат за качествен оцет. Въпроса е да не ти изветрее винцето, преди да тръгне да става на оцет. Щом имаш "гъба" вече е лесно :yes:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: НВ-ВМХ

Мнение от ARR_ » 22 Юни 2017, 4:33

Някой има ли опит с така наречените slow cooker-и?
Гледам че не са скъпи и се чудя дали да не взема един да видя за какво става въпрос. По принцип ми харесва да си готвя, но сутрин излизам в 9 и се прибирам вечер в 9 (понякога и по-късно) и веднъж, че не ми е много до приготвяне на читава храна, второ от мисълта за чистенето след това направо ми се губи апетита :D. Първоначано мислех за meal prep, но пък идеята да ям храна седяла в хладилника 4+ дни нещо не ме блазни, та въпросната машинка ми се струва като не лош компромис.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 22 Юни 2017, 11:59

Вземи си един обикновен глинен гювеч за 20лв. Слагаш месото сутрин преди работа на 90 градуса и като се прибереш е готово. :dunno: За какво да даваш няколко стотин лева за най-обикновена тенджера с нагревател?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 22 Юни 2017, 13:02

bum_bum написа:Вземи си един обикновен глинен гювеч за 20лв. Слагаш месото сутрин преди работа на 90 градуса и като се прибереш е готово.


Тва е идейно. Какво месо е подходящо за такова дълго готвене с малки градуси?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 22 Юни 2017, 14:39

Ми аз джолан обикновено правя така, но повечето меса стават. Ребра, гърди, врат.. Последно едно пиле цяло опекох. Само, че него го сложих по обяд някъде.

Трябва да се експериментира с температурата, вида на месото и количеството за да разбереш кое месо в какво количество колко време му трябва. Ако стане по-рано може да изключиш печката в 6 да кажем и до 8-9 месото все още е топло.

От няколко месеца всичко готвя на около 100 градуса за повече време и доста по-добре ми се получава.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 22 Юни 2017, 15:48

Само с нагряване или нагряване+вентилатор на печката?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 22 Юни 2017, 16:47

Без вентилатор. Може и да е по-добре със, но не съм пробвал. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 22 Юни 2017, 19:09

От както ти ме светна, правя от време на време на 120 градуса. Чугунен тиган с капак. Някъде около 3 часа за телешко.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 22 Юни 2017, 19:34

4 часа на 100 градуса в йенска тенджера.

Свински ребра също стават супер в открие съд на 100 градуса.

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: НВ-ВМХ

Мнение от ARR_ » 23 Юни 2017, 1:41

bum_bum написа:Вземи си един обикновен глинен гювеч за 20лв. Слагаш месото сутрин преди работа на 90 градуса и като се прибереш е готово. :dunno: За какво да даваш няколко стотин лева за най-обикновена тенджера с нагревател?


В момента не съм в България, и гювеч за 20-тина лв. ще ми е малко трудно да намеря, за сметка на това гледам цените на въпросните кукъри вървят между 20-30 долара за обикновените модели та затова се чудя, иначе няколко стотин никога няма да дам за такова нещо.
А като вкусови качества как става храната, при бавното (6+ часа) готвене? Предполагам става по-сочна и крехка от колкото при високо-температурно готвене - грил, скара, тиган? Интересувал ли си се също и как седи въпроса със запазването на хранителните вещества при този вид готвене?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 23 Юни 2017, 7:57

Ако си в щатите, щото за долари говориш... това ще зарови всичките кукъри на света.

https://www.amazon.com/Lodge-L8DOL3-Han ... B00063RWYI
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook