НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2017, 14:19

dextuar написа:Да, но е хубаво на всеки 10 дни да се ядат повече въглехидрати да ресетнеш инсулина и да прекъснеш кетозата за ден два


Не виждам смисъл в това. Защо да прекъсваш нещо, което смяташ за добро?

Аз не бих го правил поне в първите няколко месеца в които започна да опитвам с ВМ-НВХ. Това е времето през което човек трябва да се отърве от навика. Нарушенията само ще засилят глада за ядене на глупости. Отделно ако преядеш с някои видове храни ефекта може да трае 5-6 дни след това. Дефакто силно намаляваш времето през което си в кетоза.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 18 Яну 2017, 14:40

bum_bum написа:
dextuar написа:Да, но е хубаво на всеки 10 дни да се ядат повече въглехидрати да ресетнеш инсулина и да прекъснеш кетозата за ден два


Не виждам смисъл в това. Защо да прекъсваш нещо, което смяташ за добро?

Аз не бих го правил поне в първите няколко месеца в които започна да опитвам с ВМ-НВХ. Това е времето през което човек трябва да се отърве от навика. Нарушенията само ще засилят глада за ядене на глупости. Отделно ако преядеш с някои видове храни ефекта може да трае 5-6 дни след това. Дефакто силно намаляваш времето през което си в кетоза.

Не ми се търси paper-а, където бях го чел, но беше добре обяснено защо. Колкото и да е полезно да си в кетоза, не е хубаво да си постоянно. Ако го изровя, ще го постна. И под въглехидрати не разбирай да скочиш на шоколад и кола, по-скоро ориз и други "бавни въглехидрати". Аз го съчетавам с intermittent fasting и не ми е проблем да обръщам от едното на другото, след като преодолея insulin spike-а.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2017, 15:27

Исторически ако погледнеш има култури, които са били в кетоза от раждането до смъртта си. Най-лесен пример- ескимоси, инуити.

Именно и те са били последните останали не познаващи дегенеративните заболявания, диабет, инсулт, рак.

Не е проблем да си винаги в кетоза. Просто трудно се вписва в модерния начин на живот.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 18 Яну 2017, 15:41

bum_bum написа:Исторически ако погледнеш има култури, които са били в кетоза от раждането до смъртта си. Най-лесен пример- ескимоси, инуити.

Именно и те са били последните останали не познаващи дегенеративните заболявания, диабет, инсулт, рак.

Не е проблем да си винаги в кетоза. Просто трудно се вписва в модерния начин на живот.


Може и да си прав, аз също съм голям фен на кетозата, но това съм чел и не ми пречи от време на време /грубо на всеки 10 дни/ да хапвам въглехидрати.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 18 Яну 2017, 20:24

bum_bum написа:
dextuar написа:Да, но е хубаво на всеки 10 дни да се ядат повече въглехидрати да ресетнеш инсулина и да прекъснеш кетозата за ден два


Не виждам смисъл в това. Защо да прекъсваш нещо, което смяташ за добро?

Аз не бих го правил поне в първите няколко месеца в които започна да опитвам с ВМ-НВХ. Това е времето през което човек трябва да се отърве от навика. Нарушенията само ще засилят глада за ядене на глупости. Отделно ако преядеш с някои видове храни ефекта може да трае 5-6 дни след това. Дефакто силно намаляваш времето през което си в кетоза.

+1
Чийта с въглехидрати обикновено се прилага като удариш плато в сваляне на килограми на ВМ-НВХ. Ако целта е здравословен живот, няма смисъл. Аз лично със сладкото съм "без едно мога, с едно не мога" - мозъка ми избухва, не мога да се овладея с дни. А другите въглехидрати почти не ги ям и като се храня нормално.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: НВ-ВМХ

Мнение от nqmam_bmw » 18 Яну 2017, 20:31

Leon написа:.... Аз лично със сладкото съм "без едно мога, с едно не мога" - мозъка ми избухва, не мога да се овладея с дни. А другите въглехидрати почти не ги ям и като се храня нормално.


Как така "почти не ядеш другите въглихидрати", а.к.а. - картофи, ориз, плодове, хляб, макарони....само на мръвка ли я караш?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 18 Яну 2017, 20:48

Картофи, ориз, макарони и хляб са първите неща, които спираш напълно с тази диета. Не е особена драма.
И без това са едни от най-калпавите храни, които можеш да си купиш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: НВ-ВМХ

Мнение от nqmam_bmw » 18 Яну 2017, 21:05

То това е ясно. Ама при "нормално хранене" ми се струва интересно как някой успява да избегне толкова неща. :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2017, 21:10

nqmam_bmw написа:
Leon написа:.... Аз лично със сладкото съм "без едно мога, с едно не мога" - мозъка ми избухва, не мога да се овладея с дни. А другите въглехидрати почти не ги ям и като се храня нормално.


Как така "почти не ядеш другите въглихидрати", а.к.а. - картофи, ориз, плодове, хляб, макарони....само на мръвка ли я караш?


С ориза мисля, че мога да счупя хайскора. Не съм ял повече от 10 години. :mhihi: Макарони също. Ям прясна паста 3-4 пъти в годината. Хляб за последните 6 месеца 2 пъти. Картофи ям най-много. В супа предимно. Плодове също почти не ям.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 19 Яну 2017, 0:37

И 2-та ми дядовци ядяха хляб абсолтно всеки ден, ориз, картофи и много сланина, месо, единият почина на 80, другият на 83.. тоя на 83 освен това пиеше по 1 шише водка дневно и кутия цигари :mhihi:

Онзи ден тренирах на 20ч фаст и бях презареден с енергия на гладен стомах.. после закусих 2 кис.млека с 2 банана и 100гр бисквити и съм 1.5кг надолу за 3 дни :mhihi: в тоя 4-8ч прозорец си позволявам да ям глупости докато свикна на 20ч фаст, но имам в пъти повече енергия отколкото на нв-вмх. + тва съм почти сигурен че нивата на тестостерона са ми занижени от нв-вмх, но ще трябва първо да го замеря.

Иначе съм изчел доста инфо как клетките предпочитат мазнина за енергия и всичките усложнения ако се хранят с въглехидрати.. но ми идва много еднополюсен този модел. Може би сме устроени в кратък прозорец от време да приемем въглехидрати, мазнини, протеини и после да последва дълъг прозорец в който няма никаква храна и тялото тогава използва натрупаните мазнини.
Всъщност еволюционно ми звучи много по-логично тялото да използва всякаква налична храна и тя да си има предзначение и тялото да се подготвя за следващ прозорец на гладуване, отколкото през цялото време да сме само на въглехидрати или само мазнини.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 19 Яну 2017, 8:51

Аз го карам на 23 часов пост + НВ-ВМХ и да видим докъде ще го докарам...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: НВ-ВМХ

Мнение от speeder88 » 19 Яну 2017, 9:32

acer написа:И 2-та ми дядовци ядяха хляб абсолтно всеки ден, ориз, картофи и много сланина, месо, единият почина на 80, другият на 83.. тоя на 83 освен това пиеше по 1 шише водка дневно и кутия цигари :mhihi:

Нека не забравяме колко се е променило всичко за много кратко време. Bum по-напред в темата беше пускал за изменението на генома на пшеницата за последните 50 години, отделно замърсявания, стрес и т.н.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 19 Яну 2017, 12:00

Това не доказва, че дядовците е нямало да живеят до 100 при други обстоятелства.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 19 Яну 2017, 12:18

nqmam_bmw написа:То това е ясно. Ама при "нормално хранене" ми се струва интересно как някой успява да избегне толкова неща. :ok:

Единственото тесто, което ям понякога е паста (веднъж в седмицата или по-рядко) и хляб от лимец (мноого рядко). Грах, нахут и леща изчерпват въглехидратите ми, боб също (пак много рядко). При това са в малки количества и не повече от 2 пъти в седмицата. Зеленолистни ям всякакви и много. Готвя с тиквички, гъби, чушки и т.н. Картофи и ориз преди ядях по изключение, сега изобщо. По празниците ядош 3 парчета суши и ми беше гадно после. Боря се упорито да намаля млечните продукти, защото са ми голяма слабост и успявам. Кисело мляко ям само биволско, от кравето не се чувствам добре. Уточнявам, че съм с нулева кръв и генетично ми е обусловено да се чувствам добре на предимно животински храни. 2 пъти през живота си опитвах да постя (преди да започна да чета сериозно) и резултатът беше, че 45 дни бях постоянно гладен и с по4-5кг. отгоре след постите. Не, мерси.

Хората със "земеделски" кръвни групи понасят по-добре зърнени куптури, примерно. Много зависи от гена. Има нови тестове (не вега тест), които с генетично изследване могат да определят хранителния ти геном, типовете храни, които генетично си предразположен да усвояваш, както и склонностите на организма ти да реагира към определена храна. Вече ги правят и тук (предимно на проф.спортисти) и са скъпи, но това е следващото, което ще направя при първа възможност. Дори и само от любознателност.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 19 Яну 2017, 13:04

speeder88 написа:Нека не забравяме колко се е променило всичко за много кратко време. Bum по-напред в темата беше пускал за изменението на генома на пшеницата за последните 50 години, отделно замърсявания, стрес и т.н.


Да, така е, затова и тестени не бих почнал да ям, позволявам си 300г тортила и то веднъж седмично. Говоря за по-полезни въглехидрати, зеленчуци с повече въглехидрати, 100-на грама императорски ориз в салата или малко картофи, малко плодове, никакви ядки заради анти-тестостерона. Общо взето 1/3 въгл, 1/3 мазнини и 1/3 протеини, а мазнините и протеините ги концетрирам в последното хранене преди 16-20ч фаст. Резултата е че имам прилив на енергия през целият ден, наспивам се с 6:30-7ч сън и правя 3 тренировки седмично по 2ч, докато на нв-вмх в 17:00 съм буквално зомби и имам нужда да полегна за 1ч.. просто ме кара да са чувствам като лайно в края на деня, независимо колко вратни пържоли в масло ще изям.

А и както казах, имам съмнения за нисък тестостерон, малко е смешно, но май оплешивявам на 28 :mhihi: или просто ми изтънява косата, не ми пука, но в родата всички са с гъсти коси, родителите ми на 55 имат гъсти коси, оплешивяването е директно свързао с ниски нива на тестостерон. Има и други причини де, без да го замеря спекулирам, но разликата в енергията си остава. Да не се приеме че съм анти, просто споделям личните си наблюдения и от опита ми с това хранене, което ми помогна да сваля около 6-7% мазнини.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook