Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от chris_barnes » 25 Май 2018, 10:50

Моят случай е малко по-различен, но ще го споделя тук за да се знае. За да не става дълга публикацията, ще приложа 2 имейла:

1) От мен към Армеец:

Здравейте,

Нямам запитване, а просто обратна връзка, която бих желал да ви дам като ваш клиент (и човек, който работи в сферата на услугите). Наскоро (или може би не толкова наскоро вече) заведох щета по личният си автомобил. Беше ми обяснено, че за да получа обезщетение по щетата, трябва да заплатя оставащите вноски. Изрично попитах дали мога да направя това, и бях посъветван от експерта, обработващ щетата ми да заплатя втора и трета вноска, а четвъртата ще бъде приспадната и разликата ще ми бъде изплатена по посочената банкова сметка. За да не съм голословен, ви давам номера на щетата: 1001803011****
След като не получих никаква обратна връзка или плащане, 23 дни след завеждане на щетата аз реших да ви потърся и да разбера какво се случва. Беше ми заявено просто, че изплащането чака, защото не съм платил последната вноска. Това меко казано ме шокира. Звучи ли ви логично, минути след завеждане на щетата аз да заплатя две вноски, а да не заплатя последната? Никой не ме потърси, да ми каже какво всъщност се случва и защо се бави плащането. Ако не бях ви потърсил аз, всичко щеше да си се потули така, докато не дойде време за последната вноска. Това оставя у мен усещането, че вие нямате нужда от клиентите си, а те имат нужда от вас. Това е много грешна стратегия, която определено няма да ви печели клиенти в бъдеще. Очевидно съм се хванал на хорото и ще трябва да го изиграя докрай (до Март 2019), след това, обаче, сериозно ще се замисля, дали да продължавам да ви бъда клиент (какъвто съм от 2008г насам с всичките си автомобили).
Поздрави,


2) Отговора на експерта от Армеец:

Здравейте г-н ***,

Пише ви експерта, който ви води преписката, както ви обясних по време на огледа, трябва да заплатите 2-3 вноски по полицата, а 4- та с падеж **** за сумата от **** с 2% ЗДЗП или ****лв, ще ви бъде приспадната от определеното обезщетение от ****лв.Щетата ви е обработена и в срок до 01.06.2018г, очаквайте по представената банкова сметка сумата от ****лв /разликата от обезщетението и 4 -та ви вноска/ и за да не съм като вас голослов ен, ако няма превод, то може да ме информирате в рамките на работния ни ден от 8.30 до 17.30 на телефона ми.


Не знам аз ли съм сбъркан, или когато някой не спазва сроковете си е редно да е малко по-мил в кореспонденцията с клиент (вместо 15 явно отнема 30 дни изплащане на щета). Другото, което съм маскирал нарочно е сумата която ще ми преведат за ремонт + боя на 2 (два) детайла - крайно недостатъчна за ремонт.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Май 2018, 19:32

Аз се чудя ако всеки спре да плаща Каско, тогава няма ли да започнат те с едни молби и т.н. а не както ги научихте през последните 15 години вие да им се молите?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от randity » 26 Май 2018, 17:46

Top Gun Maverick написа:Аз се чудя ако всеки спре да плаща Каско, тогава няма ли да започнат те с едни молби и т.н. а не както ги научихте през последните 15 години вие да им се молите?

Тогава ще стане огромно мазало. Ще се започнат отново кражбите на всякакъв вид автомобили и отново ще си принуден да направиш каско. Аз например нямам проблем и ми е доста странно за завеждането на щета и изплащане на цялото каско, когато е на вноски. Аз също съм на 4 вноски, но преди 2 седмици заведох доста прилична щета и на другия ден към 10:00ч. вече имах одобрение и съответно възлагателно писмо, като до момента съм платил само 2 от вноските. С официален сервиз съм, към Дженерали? :dunno:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от Сондьора » 26 Май 2018, 22:16

Аз си пукнах предното стъкло...понеже съм по доверен сервиз, ми полага един доверен сервиз....отидох до тоя сервиз, дадох там възлагателното писмо...в момента г-не нямаме такова оригинално, доставка 1месец...минаха два и нищо. Звънях.. дайте рег номер ще ви се обадим.

И да се ева у главата помня, че във възлагателното писмо пише, че до месец тряя да заведеш щетата във оторизирания сервиз, а аз там им оставих единственото копие на тва писмо.

П.п След завеждането на щетата при огледа за подновяване на Каско, за камъче се водеше целия детайл повредена боя..и се почна броня, капак калници , бе цялата наранена
боя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от chris_barnes » 27 Май 2018, 21:22

@сондьора - ползвал съм доверен сервиз Сим5Сим, имат оригинални стъкла на склад.
Иначе аз си пуснах оплакване към Армеец и ще видим какво ще ми отговорят.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от ionov » 29 Май 2018, 10:05

Аз имам кратък опит с Армеец но пък за сметка на това крайно негативен.
Купих си кола, която беше застрахована там (иначе аз не бих застраховал там и колело) та по колата имаше 4 детаила с леки забележки + шупла на предното стъкло. Колата беше 3 ка на 4 години с ешторил блу цвят. Нямаше право на официален сервиз, тъй като вече беше навършила 4 години та по ескпертна оценка ми платиха по 104 лв на детаил... Писах жалба и ми удобриха още 35 лв по едната щета... За предното стъкло ми платиха 308 лв при цена в БМВ 1550...
Отделно, както колегата по-горе беше описал, за да разгледат щетите трябваше да изплата оставащите 2 вноски. Платих ги аз по банков път и писах е-маил на служителката, която ми го беше обяснила това нещо с плащането и ми казаха супер, 15 работни дни и получаваш парите. Минаха 20 дни и звъня аз да видя какво става и от там ми казват - Трябва да си платите оставащите 2 вноски.... Казах и, че платени преди 20 дни, провери тя, видя че са платени и ми казва - Еееее, еми защо не се обадихте да кажете. Ние от къде да знаем, че са платени... И ми обяви нови 15 дни за разглеждане. При което вече се изнервих и обясних, че аз съм длъжен да платя вноските а те са длъжни да си гледат постъпленията ида изплащат щети. Казах и, че съм писал е-маил на техен служител където съм упоменал, че съм платил вноските (нещо, което не съм длъжен да правя) ама това е положението.
После писах е-маил на същата служителка, с която бях комуникирал преди това и след 1 седмица ми постъпиха парите, които нямаха 500 лв (без предното стъкло) аз ремонта ми излезе около 900...
Та кактко казах по-горе просто колата беше застрахована там от предния собственик иначе там и колело няма да застраховам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от chris_barnes » 29 Май 2018, 10:18

Ъпдейт от днес по моя казус - след като в Събота подадох жалба по и-мейл, днес получих извинение за отношението и бях уведомен че щетата ми е преразгледана и застрахователното обезщетение е актуализирано ( до нормална сума). Доволен съм, че казуса се разреши с нормален тон. Извод - търсете си праватa
@ionov - с толкова нова кола имаш право на доверен сервиз за стъклото. Армеец работят със Сим5Сим, които имат налични Сен Гобен & Пилкингтън и поставят каквото излиза по вин на автомобила ти. Работата става с възлагателно писмо, а подмяната отнема ден - оставяш колата единия ден и я взимаш на следващия.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от ionov » 29 Май 2018, 11:35

chris_barnes написа:Ъпдейт от днес по моя казус - след като в Събота подадох жалба по и-мейл, днес получих извинение за отношението и бях уведомен че щетата ми е преразгледана и застрахователното обезщетение е актуализирано ( до нормална сума). Доволен съм, че казуса се разреши с нормален тон. Извод - търсете си праватa
@ionov - с толкова нова кола имаш право на доверен сервиз за стъклото. Армеец работят със Сим5Сим, които имат налични Сен Гобен & Пилкингтън и поставят каквото излиза по вин на автомобила ти. Работата става с възлагателно писмо, а подмяната отнема ден - оставяш колата единия ден и я взимаш на следващия.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Ами това беше Август месец миналата година след, което продадох колата така че...
Иначе, когато завеждах стъклото супер много ме навиваха да пишем да се смени направо в Кобра но аз отказах.
А иначе в общите условия на Армеец, даваха официален сервиз за коли до 4 години, поне тогава беше така.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Проблем със застрахователи АРМЕЕЦ

Мнение от chris_barnes » 29 Май 2018, 11:37

ionov написа:
chris_barnes написа:Ъпдейт от днес по моя казус - след като в Събота подадох жалба по и-мейл, днес получих извинение за отношението и бях уведомен че щетата ми е преразгледана и застрахователното обезщетение е актуализирано ( до нормална сума). Доволен съм, че казуса се разреши с нормален тон. Извод - търсете си праватa
@ionov - с толкова нова кола имаш право на доверен сервиз за стъклото. Армеец работят със Сим5Сим, които имат налични Сен Гобен & Пилкингтън и поставят каквото излиза по вин на автомобила ти. Работата става с възлагателно писмо, а подмяната отнема ден - оставяш колата единия ден и я взимаш на следващия.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Ами това беше Август месец миналата година след, което продадох колата така че...
Иначе, когато завеждах стъклото супер много ме навиваха да пишем да се смени направо в Кобра но аз отказах.
А иначе в общите условия на Армеец, даваха официален сервиз за коли до 4 години, поне тогава беше така.
Е, под официален сервиз се разбира ДаруКар, това е друго. Сим5Сим са доверен стъкладжийски сервиз, ако колата има право на отремонтиране в доверен сервиз, можеш да им ползваш услугите. Минало-заминало. Дано нямаш повече грижи със застрахователи.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook