Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от ukelichko » 25 Май 2013, 22:53

Не е точно по темата, но видях че има зъболекари във форума. От един месец имам проблем с един зъб. Боли ме та ме скъсва и вече двама зъболекари славещи се като специалисти смених и мъката продължава. Извадиха му нервите, пълнят го с някакви лекарства и всяка вечер умирам от болка. Даже цялото чене започна да ме боли. Никакви свестни обяснения не ми дадоха, защо ме боли, след като няма нерви в него. Слагат му някакви лекарства и било нормално и можело да има остатъчна болка. Ебаси остатъчната болка, като сега съм на два течни аналгина и болката изобщо не намалява. Като го отворят да му сменят лекарството един ден се живее и на втория ден е умиране. За ядене изобщо не може да става дума, защото като се опира шибания зъб още по силно ме боли. Шест кила свалих за един месец. От студено и сладко не ме боли, но вечер е умирачка направо. Нормално ли е това? Знам че така дистанционно е шашава работа, но и новият ми зъболекар не ми дава смислен отговор. В понеделник отивам и казвам да ми го извади, защото ми писна.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от magareto_yori » 26 Май 2013, 8:53

Колегите с проблемите могат да споделят и от кой град са.Ако има някой от Варна или околността мога да препоръчам зъболекар на лични.
Изображение


Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е92 335i & E90 320d

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от yavor20V » 26 Май 2013, 9:39

ukelichko написа:...

Състояние,известно като периодонтит,боли тъканта,която е около зъбния корен и за това болка има основно при натоварване на зъба.
Има различни причини за тоя периодонтит,първо не знам дали е слаган арсен,дали нервите са вадени директно под упойка,какви "лекарства" са слагани в зъба ,както и най-важното,каква е първоначалната диагноза на тоя болен зъб?
Има начин болката да спре максимум два-три часа след определена манипулация и тя не е да се извади зъба.
На следващ етап,когато вече няма болка и оплаквания,тогава трябва да се обработват канали ,да се промиват и да се запълват.
Само че се отдалечаваме от темата,която е за имплантите все пак. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 23.10.2017
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от siyana_power » 03 Ное 2020, 11:18

whisky_touch написа:Колега твърдо съм против имплантите, даже и да имаш пари и да ги сложиш, не винаги е сигурно, че организма ще ги понесе,защото са чуждо тяло, след поставянето им трябва да имаш адски добра хигиена, а не както си мислят хората изкуствени зъби, няма да ги мия, няма какво да им стане. Не е така,защото импланта не е като естествения зъб и венечния джоб , който го обвива не е плътен както като зъба е естествен и е една част от пародонта на човек, следователно има голяма вероятност да проникнат,бактерри и да се възпали. Ако пушиш цигари, забрави за импланти


Подкрепям!!! Само прочетете това, което аз прочетох преди няколко седмици: https://igdental.bg/kakvo-e-periimplantit-prichini-za-poyava-i-lechenie-na-periimplantit.html :shock:

**disclaimer: снимките не са за хора със слаби сърца, още ги сънувам
Щастието не се купува с пари.
Но пък можеш да си купиш BMW.
Почти същото е.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 30.01.2021
Местоположение: ул. „Резбарска“ 9А, 1517 Малашевци, София
Пол: Мъж

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от nenchovski2 » 31 Мар 2023, 18:38

siyana_power написа:
whisky_touch написа:Колега твърдо съм против имплантите, даже и да имаш пари и да ги сложиш, не винаги е сигурно, че организма ще ги понесе,защото са чуждо тяло, след поставянето им трябва да имаш адски добра хигиена, а не както си мислят хората изкуствени зъби или циркониеви коронки, няма да ги мия, няма какво да им стане. Не е така,защото импланта не е като естествения зъб и венечния джоб , който го обвива не е плътен както като зъба е естествен и е една част от пародонта на човек, следователно има голяма вероятност да проникнат,бактерри и да се възпали. Ако пушиш цигари, забрави за импланти


Подкрепям!!! Само прочетете това, което аз прочетох преди няколко седмици: https://igdental.bg/kakvo-e-periimplantit-prichini-za-poyava-i-lechenie-na-periimplantit.html :shock:

**disclaimer: снимките не са за хора със слаби сърца, още ги сънувам


Поставянето на зъбни импланти в един момент може да се окаже неизбежно в един момент. Но се съгласявам, че трябва много да се внимава, защото са "чуждо тяло", както колегата споменал. Изискват много крижа, и най- вече много болки и търпение защото това не е процес, който се случва с 2 посещения при лекаря. Дано не ми се налага!
П.с. колежке, Сияна, прочетох статията, но наистина снимките не са за хора със слаби сърца!!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Jordana » 31 Окт 2023, 20:48

Повдигам тая архаична тема щото опрях до имплант и аз . Имам един дъвкателен долен зъб който е разрушен вече от няколко пломби , с извадени нерви е зъба но от калпави зъбари се съсипа тотално . Стоматолога сега ми препоръчва имплант , не съм коментирал точно какъв но ми иска 1500лв . Нмам идея скъпо ли е евтино ли е , дали говори цената нещо за продукта ... Най вероятно с ваденето на увредения зъб кръвната плазма антибиотиците снимките и лечението ще отиде на 2000лв . Зъбите ми са сравнително здрави , имам няколко пломби на 50 и кусур години . Въпроса ми е има ли смисъл да се слага тоя имплант , и какъв вид е добра да се избере предвид че сме 2023г ? Дискомфорта и намалената дъвкателна способност са ясни , въпроса ми е дали тази интервенция е решение което си струва защото до колкото разбирам при отхвърляне на импланта оставаш на изходна позиция без възможност за повторна интервенция . Какви са опциите в случая с имплант ? И има ли други варианти за лечение без имплант на едничен зъб ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от enigma » 31 Окт 2023, 21:18

И аз имам от скоро един имплант.
Това си е най-добрият вариант. Иначе може и мост, но за него трябва да чегъртат и околните зъби, не е оферта ако се прави само един зъб.
Тази цена с включена коронка ли е ?
При мен един специалист (хирург) слага импланта, който си е един винт, после след няколко месеца стоматологът слага коронката. Мисля, че около $3000 ми излезе всичко в Кравария.
enigma
ያለ እኩል

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Anthony_J » 31 Окт 2023, 21:25

Jordana написа:Повдигам тая архаична тема щото опрях до имплант и аз . Имам един дъвкателен долен зъб който е разрушен вече от няколко пломби , с извадени нерви е зъба но от калпави зъбари се съсипа тотално . Стоматолога сега ми препоръчва имплант , не съм коментирал точно какъв но ми иска 1500лв . Нмам идея скъпо ли е евтино ли е , дали говори цената нещо за продукта ... Най вероятно с ваденето на увредения зъб кръвната плазма антибиотиците снимките и лечението ще отиде на 2000лв . Зъбите ми са сравнително здрави , имам няколко пломби на 50 и кусур години . Въпроса ми е има ли смисъл да се слага тоя имплант , и какъв вид е добра да се избере предвид че сме 2023г ? Дискомфорта и намалената дъвкателна способност са ясни , въпроса ми е дали тази интервенция е решение което си струва защото до колкото разбирам при отхвърляне на импланта оставаш на изходна позиция без възможност за повторна интервенция . Какви са опциите в случая с имплант ? И има ли други варианти за лечение без имплант на едничен зъб ?
Вариантът ти е мост, ако околните зъби позволяват. Много по-лесно, по-евтино и достатъчно надеждно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Jordana » 31 Окт 2023, 21:53

За мост трябва да ми изпилят здрави зъби , за което не съм особено съгласен . Поне на този етап не ми допада , макар вероятно също ще бъде решение в някакъв момент ако се откажа от имплант .
При мен един специалист (хирург) слага импланта, който си е един винт, после след няколко месеца стоматологът слага коронката.
С коронката е , само че вероятно е с най евтините циркониеви . Същото е - вадят зъба , като се затвори след 3 месеца слагат импланта . Още не съм предприел нищо , сондирам мнения че колкото хора питам всеки различно . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от enigma » 31 Окт 2023, 22:54

Да, ако са ти здрави другите зъби според мен е абсурдно да ги пилиш. Това никога не бих си го причинил.
С импланта ако имаш добра хигиена не би трябвало да имаш проблеми.
И аз други проблеми нямам, този беше инцидентно счупен.
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от alekangg » 01 Ное 2023, 8:12

Вече има и моментално слагане на имплант, в деня на ваденето на стария зъб, включително и в България. Няма чакане с месеци и разправии.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Tenata » 01 Ное 2023, 8:37

Jordana написа:За мост трябва да ми изпилят здрави зъби , за което не съм особено съгласен . Поне на този етап не ми допада , макар вероятно също ще бъде решение в някакъв момент ако се откажа от имплант .
При мен един специалист (хирург) слага импланта, който си е един винт, после след няколко месеца стоматологът слага коронката.
С коронката е , само че вероятно е с най евтините циркониеви . Същото е - вадят зъба , като се затвори след 3 месеца слагат импланта . Още не съм предприел нищо , сондирам мнения че колкото хора питам всеки различно . :dunno:


Ако имп финанси слагай имплант, от личен опит ти го казвам.
Така ще имаш един здрав “кол” на които да държиш “оградата” за напред.

За хигиена не се иска нищи повече от редовно миене, конец и най-важното, посещение на зъболекар
минимум на 6 месеца, според зъбния ти статус.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Jordana » 01 Ное 2023, 9:24

За единичен имплант до колкото разбрах е неизбежно чакането за срастване с коста преди поставяне на протезата . Ако е отложено поставянето на импланта след изваждането на зъба има по добър резултат . Повечето познати с които говорих досега и имат такова протезиране са с по няколко зъба извадени , цялостно протезиране с импланти мостове и т.н . Тоест могат да дъвчат дори с временната протеза , пак има период на срастване с коста но е изначално по здраво захванато . Обаче не е моя случай това .
Това което ми предложиха е антибиотик , вадене на зъба , 3 месеца затваряне на дупката , поставене на имплант уж модерен и ламбо с кръвна плазма , изчакване още да срастне с коста и накрая протезата . Обаче тоя зъб дето ще му слагам дюбела сега го унищожи практически предния зъбар , вероятно умишлено според мен . 3 или 4 пломби през година , вадене на нерви , и след всяка пломба уж беше точно и пак се разрушава от вътре . Като се появи черна точка на зъба вече вътре е леш , пак пломба докато се строши както трябва накрая . Та затова питам да не се окаже и с тоя имплант някаква реклама само .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Моджо » 01 Ное 2023, 9:28

Кое е дъвкателен зъб ? На долната челюст нямам 1 зъб от поне 20 години. Преди последния е. Води се некъв кътник.... Ми така си седи,дупка, къв е проблема ?
Ако е некъв такъв изобщо не бих се занимавал честно казано. И без тва ще минеш / и аз/ на ченета след некоя и друга година :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Tenata » 01 Ное 2023, 9:40

Jordana написа:За единичен имплант до колкото разбрах е неизбежно чакането за срастване с коста преди поставяне на протезата . Ако е отложено поставянето на импланта след изваждането на зъба има по добър резултат . Повечето познати с които говорих досега и имат такова протезиране са с по няколко зъба извадени , цялостно протезиране с импланти мостове и т.н . Тоест могат да дъвчат дори с временната протеза , пак има период на срастване с коста но е изначално по здраво захванато . Обаче не е моя случай това .
Това което ми предложиха е антибиотик , вадене на зъба , 3 месеца затваряне на дупката , поставене на имплант уж модерен и ламбо с кръвна плазма , изчакване още да срастне с коста и накрая протезата . Обаче тоя зъб дето ще му слагам дюбела сега го унищожи практически предния зъбар , вероятно умишлено според мен . 3 или 4 пломби през година , вадене на нерви , и след всяка пломба уж беше точно и пак се разрушава от вътре . Като се появи черна точка на зъба вече вътре е леш , пак пломба докато се строши както трябва накрая . Та затова питам да не се окаже и с тоя имплант някаква реклама само .


Това което са ти казали е точно така, след ваденето трябва да се запълни дупката от венеца по естествен път, след това поставяне на импланта, изчаква се дали ще бъде приет от костта и след това може да се сложи временна коронка с която може да се кара доста преди да поставиш постоянния такъв.
Сега е много важен момента с избора на зъболекар :winky: .
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook