PVC дограма = влага + мухъл

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от Е.Димитров » 15 Апр 2013, 15:44

Да попитам в темата на колегата,
значи,имам приятел дето постави външна изолация и съответно алуминиева дограма високо качество,обаче,като завали дъжд и духне вятър,някакси се просмуква вида през някаква част от панела и влиза вътре,направо си е теч,какво ли не прави,гледа как е слагана изолацията,слага силикон-не и не,влиза вода,та мисълта ми е,някой знае ли за някаква вътрешна замаска,която да се положи от вътре и да спре теча,който е от вън?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e30+е34
Мечтае да кара: е30+е34+е38
Детайли за колата: На тати турбото е най-бързо!

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от кичоне » 15 Апр 2013, 16:39

И са си го настроили като достигне примерно 70%


Това за процентите...По принцип нормалните стойности трябва да са долна граница 40% горна 60% демек около 50% нормална...всичко друго в проценти е вредно. Хубаво е влаго-уловителя да има настройка на процентите...Моя е някакъв китайски,не се сещам марката,но се произвежда само влаго-уловители и нищо друго,адски сме доволни 320пъти ми струва...макар,че после намерих същия и за по малко пари,но бяхме на зор.....
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от vladobate » 15 Апр 2013, 17:56

Това за влагата дето се просмуквала през панела ,колега имах такъв случай валеше ми през луничките в кухнята . През горния етаж влиза водата ( и то само като вали малко по-силничко ) между подпрозоречния перваз и дограмата или по-точно покрай изрязания перваз покрай колонките на външните му щори. Оттам между изолацията и стената ( има малка въздушна междина винаги ) олива по стената и след това покрай моя прозорец в горния му край и влиза вътре защото изолацията е обръщана покрай дограмата и не дава да ходи надолу и я насочва към къщата. Взех силикон на салами полиуретанов и драмата свърши , това е вариант огледайте добре. А друго исках да споделя през зимата отваряме сутрин да се проветрява навсякъде няма значение колко е влажно и отгоре на всичко всичкото пране се суши вътре в помещенията , петима сме. Е няма конденз по стени , но всички комини ( 3 броя ) са ми отворени . Това че горят печки на долните етажи не е гаранция че ще ти влиза пушек , то на всеки етаж комина е отделен и се включва в главния след издигане нагоре тъй че трудно да се върне въздуха от главния да слезе надолу и да ти влезе в апартамента , има и възвратни клапи за тая цел за по-голям сигурност тъй че решение има . Но проветрение трябва да има качествено това е задължително условие. Аз съм с вътрешна изолация защото така се стекоха обстоятелствата , но ако е тухлена стената е най-добре да е отвън защото се използват качествата на тухлата най-добре и границата топло-студено се изнася навън , по-далече от вътрешното пространство. Има вариант да се сложи каменна вата отвън ( всъщност това се практикува най-вече , но не и в БГ масово ) което за мен е най-добрия вариант за изолация , всичко друго си е компромис макар и на по-ниска цена.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от N.Mihaylovski » 15 Апр 2013, 18:16

Любимата ми тема.
с влагата имам и аз страшен проблем в единия ми апартамент който е северен, зимата е ужас тече вода по стъклопакета като река, от водата мазилката се наду смятайте, за мухала да не говорим.
Сградата е с изолация, алуминиева дограма и т,н ново строителство.
С климатици се оправя положението.
Но май най читаво е с проветрение, някакви бленди който се слагат на дограмата, но така и не намерих фирма да ги слага :dunno:
И сега съм дупка както колегата

Ще следя темата с интерес
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 9.10.2003

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от twin spark » 15 Апр 2013, 19:12

Макар че оставям всеки да си бъска главата сам и да слуша разни приказки, ето единственото решение от две точки.
1. Незабавна смяна на стъклопакета, има скъп/качествен двоен, но по-добре троен, макар че някой ми твърдеше, че има двоен с топлопоказатели като троен. Дограмата се сменя само, ако не може обкова да издържи тежеста или няма място да влезе новия стъклопакет
2. намира ме на лични ,за да ме черпите много, ям пица и бира

Всичко останало е борба с влагата, а не премахване на влагата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от vladobate » 15 Апр 2013, 21:48

twin spark написа:Макар че оставям всеки да си бъска главата сам и да слуша разни приказки, ето единственото решение от две точки.
1. Незабавна смяна на стъклопакета, има скъп/качествен двоен, но по-добре троен, макар че някой ми твърдеше, че има двоен с топлопоказатели като троен. Дограмата се сменя само, ако не може обкова да издържи тежеста или няма място да влезе новия стъклопакет
2. намира ме на лични ,за да ме черпите много, ям пица и бира

Всичко останало е борба с влагата, а не премахване на влагата

Колега ти прочете ли темата или отделни пасажи. Как ще премахнеш влага със смяна на стъклопакета. Тука не иде реч само за конденз по стъкла и профили ами и по стените. Айде аз съм със дървена кво праим имам влага.... То влага има винаги бе братя не е решение да се премахне има си нормални концентрации , които са и важни . Въпроса е да се променят и премахнат студенината по повърхностите които са най-податливи да останат студени и в същото време да намалим влагата не съвсем да изчезне. Кондензира топъл влажен въздух върху студена повърхност и не само и като се срещнат топъл и студен въздух с достатъчно влага ( ако е под определена граница няма да има конденз ) викаме му мъгла. Всеки си избира какво да промени , или спи и живее на студено или намаля влагата проветрявайки постоянно или прави студените повърхности не толкова студени. Варианти много , нека всеки си сложи ръка на сърцето и каже имал ли е конденз и мухъл със старите дограми дето духаха отвсякъде . Аз поне не си спомням такова чудо никога , само като си смених дограмата с хубава дървена и запечатах притока на какъв да е въздух при затворен прозорец стана водопад на най-студената стена в къщата , след това я изолирах , отворих си комините и всичко приключи . Помислете какво може всеки да промени имайки предвид причините за появата на конденз и ще намерите решение подходящо за вас със или без компромиси. Успех на всички.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от BMW_RIDER » 15 Апр 2013, 22:10

twin spark написа:Макар че оставям всеки да си бъска главата сам и да слуша разни приказки, ето единственото решение от две точки.
1. Незабавна смяна на стъклопакета, има скъп/качествен двоен, но по-добре троен, макар че някой ми твърдеше, че има двоен с топлопоказатели като троен. Дограмата се сменя само, ако не може обкова да издържи тежеста или няма място да влезе новия стъклопакет
2. намира ме на лични ,за да ме черпите много, ям пица и бира

Всичко останало е борба с влагата, а не премахване на влагата


Изолирането на стената отвън има същия ефект като стъклопакета. Не преборва влагата а просто повърхноста не е студена и съответно парата не кондензира във вода. Така ,че и твоя случай не премахва влагата, а просто не я кондензира толкова. Различните повърхности абсорбират влагата различно - паркет, стени дори мебели и чаршафи. Затова стаите с тапети особено по новите тапети имат повече проблеми със влага - пречат на стените да абсорбират. Ако някой иска да живее в идеални условия на влажност трябва да живее в това:

Изображение
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от steeN » 15 Апр 2013, 22:41

Преди време го бяхме обсъждали тук и стигнахме до заключението, че трябва 3ен стъклопакет и нагоре за да няма студени повърхности в стаята (където да става конденза). Всичко друго е загубена кауза... от там идва и идеята с прозореца пред прозореца.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от Владо » 15 Апр 2013, 23:03

ти нали си горе на студеното /значи грешка... с марко йори... извинявам се :bchug: / ... сам виждаш къде са им конверторите разположени... под прозореца
ама там вече не знам с колко изолации трябва да ти е проекта, та изобщо да ти дадът да строиш...
по темата... циркулация колеги... конденза се образува от застояването на въздуха в помещение с висока влажност по най-студената повърхност...
на какво ще се влияе, всеки избира... но решенията са или затопляне на повърхността /изолация/ или непрекъсната циркулация на въздуха... последното ако е съпроводено и със затопляне под студената повърхност /обикновено прозореца/ нещата ще се решат :smoke:
Последна промяна Владо на 16 Апр 2013, 0:22, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от ukelichko » 15 Апр 2013, 23:24

Много помага и поддържането на висока температура в помещението през зимата. Навремето като беше евтино отоплението блъскахме яко, сигурно беше поне 26 градуса в стаите и ходехме по къс ръкав и не знаехме какво е това влага и мухъл. След няколко години постепенно намалихме отоплението и започнахме да си обличаме и пуловери през зимата в къщи, но пък започна да се появява влага и мухъл, като не сме сменяли нито дограмата нито нещо друго. А това за дишащите материали е истина. Гаранция ви давам, че в къща построена с тухли, измазана с хоросан, вътрешните стени с вар, с дървена дограма и дървен под, отопляваща се с камина на дърва, няма да има грам влага.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: Добрич
Кара: Е30;Е65
Мечтае да кара: Е30

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от DILDO » 16 Апр 2013, 7:18

ukelichko написа:Много помага и поддържането на висока температура в помещението през зимата.


Ей го ключа от палатката. Обикновено помещенията с влага са спални и бани .В спалните първо се поддържа по-ниска температура, второ не се поддържа постоянно- оттам стените (или стената) които са външни не могат да акумулират топлина съответно остават студени и когато температурата падне (намали се отоплението през деня) се получава конденз.
Баните или нямат хубава вентилация или нямат отопление... или и двете :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от steeN » 16 Апр 2013, 10:05

Ако искаш може да направиш и друго нещо... изпробвано е на практика. Не знам само в България дали може да се намери.

http://www.youtube.com/watch?v=dcqzqZFd8TY
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: Добрич
Кара: Е30;Е65
Мечтае да кара: Е30

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от DILDO » 16 Апр 2013, 12:43

Vra4anin написа:Напълно ми е ясно това. Само че има едно "но". Първо са парите за отопление (да ги оставим тях настрана, дет се вика където са 150 - 200лв на зимен месец за ток колкото плащам, там ще са и 250 - 300), но другото е, че не може нон стоп, денонощно да ти е 24 - 25 градуса в стаята - просто за мен лично (въпреки, че съм адски зиморничав и студлив) това е не нормална работа. Аз правя следното - прибирам се от работа около 6 - 7 вечерта, пускам радиаторите да загреят и ги гася към 10, 11 или 12 часа вечерта (зависи колко е студено и как се чуствам) за да достигне една температура от около 24 - 25 градуса, след което гася отоплението не толкова, за да спестя някой лев, а просто вече става не поносима жега. На сутринта - всичко е обляно във влага, а температурата на стаята е спаднала на 17, 18 , 19 (зависи от сутринта колко е студена), това е. Ясно ми е, че с този ритъм на затопляне и след това охлаждане през ноща + дишане на двама възрастни и изпаренията им... се получават тези мизерии.


работата е та че най-вероятно не е 16-17 градуса ами 14-15 ...а ако оставиш да поддържа 19-20 градуса влагата по прозорците изчезва (границата е много тънка ) ...или поне при мен е така....аз не обичам да спя на топло и гледам 20-21 градуса да не ги минава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: PVC дограма = влага + мухъл

Мнение от hell's angel » 24 Апр 2013, 21:44

Щом е толкова кофти положението, вземи на първо време един ел. влаго абсорбатор. Няма да ти реши проблема, но ще ти държи влагата в някакви санитарни граници-мухъл няма да има. После клапи, тези в дограмата не вършат чак толкова работа, а и не стават за всеки профил. По скоро си вземи такава за външната стена. За да работят коректно клапите,трябва да им осигуриш циркулация през неизползваем комин или вентилационна тръба. Аереко са добри, само внимавай кой ги поставя :D
Ubi dubium, ibi libertas

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook