Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

zxsport
Аватар

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от zxsport » 16 Апр 2013, 23:05

rado_rf написа:ПП: Ти, лично, колко сделки имаш на фондовата борса???

Това изобщо не е критерий - аз лично имам пример от практиката ми в областта как от акции на ХД Пътища и Мостстой се печели над 200% за по-малко от 6 месеца!
И обратен пример - за 1 седмица се губят 30 бона от 3 акции на същите ХД Пътища. (Просто цената на акция падна от 30 на 20 хил. и клиентът продаде 3-те си акции на загуба 30 хил.)

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 17 Апр 2013, 14:51

Не си ме разбрал правилно. Попитах, ТИ, ЛИЧНО, колко сделки имаш на фондовата борса?
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 17 Апр 2013, 14:56

steeN написа:Не се занимавам с форекс, но за мен техническия анализ е масивен булшит Изображение. Полезен е до толкова коклкото да погледнеш графиката и да кажеш... аха, начи цената расте/пада.


Само да питам, за коя графика говориш? Минутна, 1Н, 4Н, дневна, седмична, годишна? Много бих искал да видя какво ще направиш, ако купиш от върха или продадеш от дъното :mhihi: .
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Апр 2013, 20:00

И тая тема (като другата за висешо образование) ме домързя да я прочета цялата, щото не намирам смисъл :mhihi: Но едно нещо ме зачудва страшно много. Как така вие самите не знаете какво искате, а ние трябва да ви даваме насоки? Сега какво трябва да се каже в отговор на Lizard :dunno: Много е лесно, давай!...
Имам приятел, който се занимава с това от едно 4 години поне. Не учи висше, не ходи на работа. Отдал се е на тая дейност изцяло. Дори ходи в Англия на бригада да изкара някой лев, че да може да инвестира. Моите наблюдения са следните:
-преди години (бяхме още ученици) беше голямо говорене - това така, онова така... С демо акаунтите е лесно :mhihi:
-сега нещата "извендъж" станаха сложни. Трябва да имаш страшно много познания и нюх. Трябва да отделяш МНОГО време. Излиза, че изобщо не е толкова лесно да се печели от това занимание. Да - има доста хора, които печелят много и това реално им е професията. Но повечето не са на 20 години... Изобщо не е нещо, което да правиш за да припечелваш 1-2 пъти в седмицата.

Не коментирам това, че ти е скучно да се занимаваш с Форекс... Аз не знам как ги виждаш нещата - искаш да успееш с нещо, за което нямаш грам желание. Ми никога няма да стане ;) Инвестирай време и средства в образование и реализация в сфера, която ти е на сърцето и с кеф ще се занимаваш с нея. Защо трябва човек да се заробва и ангажира с неща, които не са му приятни, и то за пари?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 17 Апр 2013, 20:13

rado_rf написа:
steeN написа:Не се занимавам с форекс, но за мен техническия анализ е масивен булшит Изображение. Полезен е до толкова коклкото да погледнеш графиката и да кажеш... аха, начи цената расте/пада.


Само да питам, за коя графика говориш? Минутна, 1Н, 4Н, дневна, седмична, годишна? Много бих искал да видя какво ще направиш, ако купиш от върха или продадеш от дъното :mhihi: .


Ми тайм фрейма зависи от стила ти на търгуване. Мисълта ми беше, че може да визуализираш *моментната* тенденция (като пак в зависимост от стила ти момент може да е 1 седмица за някой и 1 тик за други). И то не щото техническия анализ е кристална топка, а защото просто е по-добра визуализация на числата, с които разполагаш. Не ти разбирам въпроса.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от thewhitestig » 28 Апр 2013, 11:15

Някой пробвал ли е търговията с валути на binary otion платформи? Дали наистина става да залагаш с мнозинството и да увеличаваш залога докато не спечелиш? Аз така съм загубил сумати пари на рулетка точно с тази martingale стратегия. Търговията с валути не ми се вижда нещо много по-различно особено ако се водя по залозите на другите.

Ето за какво става въпрос:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 28 Апр 2013, 22:34

Е това вече е наистина от нищо нещо. Деривативи във форекс пазара ХАХА.
3 неща, които ми идват на ум като гледа видеото. Това са хората в страницата какво мислят... това е една миниатюрна част от пазара. Толкова миниатюрна, че сигурно може да се сравни с песъчинка от пясъка на плажа. Т.е. това какво мислят, не е посоката на пазара и две във финансовите пазари общо взето важи, че ако следваш стадото ще газиш в тор :) и 3 не помня кой го беше казал, но пазара може да е ирационален по-дълго от колкото ти имаш пари... така че това с удвояването...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMWALPINA » 29 Апр 2013, 9:29

Мнението ви за "вилиците"? Миналата седмица имачше една страхотна на новозаландеца и за една минута хванах 80 пипса. Тази седмица има интересни новини и мисля да наблюдавам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 29 Апр 2013, 19:53

Какво е вилица ? :) technical analysis pattern ?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 30 Апр 2013, 14:45

Много дълъг бар нагоре или надолу. Някои му викат шиш, шип, игла и тям подобни производни. Получава се на графиката при рязко вдигане или падане на цената. Поне си мисля, че колегата за това говори :dunno: .
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMWALPINA » 30 Апр 2013, 14:56

steeN написа:Какво е вилица ? :) technical analysis pattern ?


КОгато има новина 2 мин преди това пускаш отложена продажба и отложена покупка. и в зависимост каква е новината (положителна или отрицателна) тя си тръгва в дадена посока и закача едно от двете. в края на първата, в някои случаи в края втората минута затваряш. Има хора които с 10 000 долара акауант пускат по 5-6 лота. аз играя по сигурно и пускам до 3...засега...последната вилица която отиграх ми донесе 1260 долара с 3 лота за една минута...това бяха около 30 пипса, но аз за сега съм на демо сметка, където е доста по лесно, мисля че още не ми е дошло времето за реални пари...Днекса имаше две новини ената беше от евро зоната другата за БВП на Канада, но нямаше движение на пазара. Утре има за лихвения процент на САЩ, а в други ден е за лихвение процент на ЕЦБ което ще е интересно и се очакват около 100 пипса. Старите данни са 0,75 а прогнозите за този месец са 0,50, чакам го с нетърпение. А в петък за щатите има Nonfarm Payrolls където чакаме долара до подскочи. Тази седмица би било редно да възстановя загубите от техническия анализ... :mhihi:

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 30 Апр 2013, 15:02

BMWALPINA написа:
steeN написа:Какво е вилица ? :) technical analysis pattern ?


КОгато има новина 2 мин преди това пускаш отложена продажба и отложена покупка. и в зависимост каква е новината (положителна или отрицателна) тя си тръгва в дадена посока и закача едно от двете. в края на първата, в някои случаи в края втората минута затваряш. Има хора които с 10 000 долара акауант пускат по 5-6 лота. аз играя по сигурно и пускам до 3...засега...последната вилица която отиграх ми донесе 1260 долара с 3 лота за една минута...това бяха около 30 пипса, но аз за сега съм на демо сметка, където е доста по лесно, мисля че още не ми е дошло времето за реални пари...Днекса имаше две новини ената беше от евро зоната другата за БВП на Канада, но нямаше движение на пазара. Утре има за лихвения процент на САЩ, а в други ден е за лихвение процент на ЕЦБ което ще е интересно и се очакват около 100 пипса. Старите данни са 0,75 а прогнозите за този месец са 0,50, чакам го с нетърпение. А в петък за щатите има Nonfarm Payrolls където чакаме долара до подскочи. Тази седмица би било редно да възстановя загубите от техническия анализ... :mhihi:


Това е скалпиране :D Преди скалпирах точно по този начин с акциите на Епъл точно преди да отвори американската борса :mhihi:
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от steeN » 02 Май 2013, 19:38

Аха, разбрах имаш една stop и една limit order... и чакаш. Днес като гледам е бил добър ден за тези, които позлват тази стратегия ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от BMWALPINA » 03 Май 2013, 13:59

steeN написа:Аха, разбрах имаш една stop и една limit order... и чакаш. Днес като гледам е бил добър ден за тези, които позлват тази стратегия ;)


не бих каза...цената в началото падна, закачи селл стопа направи 20 пипса за секунди и рязко се изстрля с 40 пипса нагоре...аз вече бях изтрил бай стопа и увиснах много...затоврих на загуба при което след около час цената пак падна надолу...

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Какво мислите за търговията с акции/петрол/валута?

Мнение от rado_rf » 06 Май 2013, 22:40

steeN написа:Аха, разбрах имаш една stop и една limit order... и чакаш. Днес като гледам е бил добър ден за тези, които позлват тази стратегия ;)


Не. Имаш buy и sell order и която закачи. Тук трябва да боравиш със сигналите по техническия анализ, нищо че колегата го отрича. Видиш ли сигнал за обръщане на тренда, затваряш и се омиташ. Лошото при скалпа е, че не знаеш кога обръща посоката. То, затова скалпирането е за две-три минути. Правиш печалбата и се омиташ. Ако си лаком... сори :mhihi:
Последна промяна rado_rf на 06 Май 2013, 22:47, променена общо 1 път
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook