Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 17 Ное 2017, 16:57

drago_pavlov написа:
alx написа:Клоун.

Последната инстанция на форума се произнесе...
Клоун, клоун, ама им разбива стъкмистиките на петролно-облъчените. Дето вадят от 9 кладенеца вода, за да докажат, че токът е по-мръсен от нафтата :mhihi:

:yes:

Понякога има нужда и от такъв подход когато на народа му е трудно да седне да се поинтересува и почете сам ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 17 Ное 2017, 17:55

TheDriver написа:Както винаги това което презентира като данни звучи невероятно, въпросът е как ще са нещата в истинския свят.

Ако трябва да съм честен Мъск ми изглеждаше странно като поведение на сцената :roll: Все едно беше друсал :mhihi:


За да станат камионът и роудстърът до 2020 ще трябва много бързо да си решат проблемите с производството. Ако листите с чакащи станат прекалено големи цялото нещо ще се срина върху себе си ми се струва.

Това ми изглежда по-гръмко и от колонизацията на Марс :shock:
За роудстъра няма никакви проблеми за производство - все пак са предвидени 1000бройки само а и клиентите на супер спортни коли са свикнали да чакат доста за машините си.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 17 Ное 2017, 17:57

drago_pavlov написа:
alx написа:Клоун.

Последната инстанция на форума се произнесе...
Клоун, клоун, ама им разбива стъкмистиките на петролно-облъчените. Дето вадят от 9 кладенеца вода, за да докажат, че токът е по-мръсен от нафтата :mhihi:


ти прочете ли след първото ми едно-думно изречение какво написах? :) ще ти дам жокер- за мене няма никакво значение какво е казал, проблема ми беше с това как е казано... това 10 минутно видено можеше да бъде събрано в 60 секунди... дразнят ме хора които не си изказват тезата първите 30 секунди на разговора...

ама нали хората са свикнали всяка информация да им е предоставена в лек отенък на жълто....
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TheDriver » 17 Ное 2017, 18:52

acho.rs написа:
TheDriver написа:Както винаги това което презентира като данни звучи невероятно, въпросът е как ще са нещата в истинския свят.

Ако трябва да съм честен Мъск ми изглеждаше странно като поведение на сцената :roll: Все едно беше друсал :mhihi:


За да станат камионът и роудстърът до 2020 ще трябва много бързо да си решат проблемите с производството. Ако листите с чакащи станат прекалено големи цялото нещо ще се срина върху себе си ми се струва.

Това ми изглежда по-гръмко и от колонизацията на Марс :shock:
За роудстъра няма никакви проблеми за производство - все пак са предвидени 1000бройки само а и клиентите на супер спортни коли са свикнали да чакат доста за машините си.


Даже не е близо до проблема с колонизацията на Марс :mhihi:
Там сроковете за доста по-нереалистични имайки предвид какви са проблемите.

Проблемите пред сроковете за камиона са нищожни на фона на колонизацията.

Но като цяло продължава традицията на нереалистичните обещания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 18 Ное 2017, 0:57

Влака с 1200 км/ч си е доста реалистичен :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Boyadjiev » 18 Ное 2017, 16:39

Камиона не знам дали би имал бъдеще различно от маркетинг. За роудстара не виждам никакъв проблем да стане. А колкото до пробега :paranoid: Ако камьона прави 600км. на едни батерии, теоретично може в USA да се ползва от някоя по-хай тек фирма за реклама. Иначе никога няма да е по-евтино от нафтата, заради пълененето на резервоара и на теория безкрайното каране. В Европа е малко по-различно, ама до къде ще се стигне... :paranoid:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 19 Ное 2017, 22:47

айде и аз да се включа. След 15 к км в зойката мога да кажа само,че за градско и междуградско до 200-300 km никога не бих карал бензинова или дизелова кола. Не и при инфраструктурата ,която е изградена и продължава да се изгражда. Да не говорим,че редовно си ходя до швеция и си зареждам на аванта по магазините :mhihi:
В момента има недостиг на ел коли в норвегия. От опел са спряли да приемат поръчки щото не са сигурни кога ще могат да достатвят :wave:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 19 Ное 2017, 23:00

Кофти работа, в Норвегия явно не е известно, че електричките не стават :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 19 Ное 2017, 23:10

и други интересни неща се случват. в момента има автосалони,които даже не приемат дизели за бартер.а обезценяването на електричките е леко в застой ;) и цената на амперата рязко скочи с 4500 евра :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 20 Ное 2017, 0:02

Нали трябваше да падат цените с увеличаване на продажбите и да стават достъпни за хората ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 20 Ное 2017, 0:05

Ampera е много добра (реално това е Chevy Volt). Обаче тва е plug-in hybrid, не електрическа кола.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 20 Ное 2017, 6:23

steeN написа:Ampera е много добра (реално това е Chevy Volt). Обаче тва е plug-in hybrid, не електрическа кола.

e ampera и chevy bolt ev са си изцяло на ток и наистина са много добри. даже мислим с един авер да вкараме два болта,ама остава проблема със зарядните,щото в уса е друг стандарта. и с гаранцията още не знам ква е хавата
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 20 Ное 2017, 8:02

K_Ilkov написа:Кофти работа, в Норвегия явно не е известно, че електричките не стават :mhihi:

Норвегия е най-богатат страна в света (истинска, не някакво графство) , със стандарт в небесата. Освен това там доста ясно се вижда топенето на ледниците и хората се надяват с Ел коли да спасят света. Отделно не знам дали има и една реална магистрала, така че хай спиид крузинга не е фактор.
Лошо няма, всеки според особеностите си. В мегаполис електричките имат голям потенциал, но реално все още няма как да са повече от 3тата или 2рата кола в семейството

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 20 Ное 2017, 8:39

Благодаря ти че ме осветли за тези неща :mhihi:

acho.rs написа:В мегаполис електричките имат голям потенциал, но реално все още няма как да са повече от 3тата или 2рата кола в семейството

Трябва да се отбележи, че имаш сериозен напредък спрямо времето, в което ми даваше примери с Грейт Уол на газ в България спрямо Нисан Лийф зареден в Германия на платена зареждачка :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Boyadjiev » 20 Ное 2017, 17:00

magareto_yori написа:айде и аз да се включа. След 15 к км в зойката мога да кажа само,че за градско и междуградско до 200-300 km никога не бих карал бензинова или дизелова кола. Не и при инфраструктурата ,която е изградена и продължава да се изгражда. Да не говорим,че редовно си ходя до швеция и си зареждам на аванта по магазините :mhihi:
В момента има недостиг на ел коли в норвегия. От опел са спряли да приемат поръчки щото не са сигурни кога ще могат да достатвят :wave:

Аз имам няколко въпроса, понеже и аз покарах за тест драйв Зое-то.
1) колко ти излезе, понеже тук цената му е 62к+ а то е пълна Дейсия (Dacia) отвътре :confused: Предполагам има доста голямо облекчение данъчно, както и премия за да го избереш
2) влизания в центъра и паркиране? От реална полза ли ти е
3) предполагам живееш в къща, щом успяваш да си го зареждаш, или по зарядни станции ?
4) правиш ли му около 160-170км на заряд? Климатик ? Радио ? Круиз контрола ползваш ли?

П.С. Зз щях да се гръмна в Зое-то за тия пари 2 пъти поне, ама харесвам електричките по принцип :mrgreen:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook