Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 18 Сеп 2019, 22:45

alx написа:
бе не е точно така. като ежедневката ти дава 20/100 едно си е разход които си се натрупва, две че това през ден да трябва да спираш да зареждаш става доста нервиращо откъм ежедневие (не визирам финансовата страна)

а и чисто финансово да го погледнеш - ако караш по 20к км на година... 20/100 разход са... 4000 литра гориво. по 2.50 лева на литър... са ти кръгло 10000 лева на година. за тебе това ако не е пара...


20/100 са ти 4000 литра гориво, ако вместо тая кола иначе ходиш пеш, а ако караш нещо, което харчи иначе 12/100 са ти 1600 литра в повече или 4к отгоре. Което за кола от висок клас с голяма обезценка и/или някаква екзотика с безумна поддръжка са си от всякъде пари за семки.

Другата хуйня, която често наблюдавам при нас е - ще си купувам “е шейсе”, кажете ми колко харчи? Абе уйо, тая кола има на година 1.5к разходи по каско, ГО и данък. Амнайсе компютъра, които са на години и все нещо не бачка. Скорости за обслужване, вериги, термостати, свещи, дюзи по една камара пари.. толкова ли е важно дали харчи 10 или 12/100? Тия два литра са последния по значимост разход по колата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от M-coupe » 18 Сеп 2019, 23:53

bum_bum написа:Като видя някой с кола за 100+ К да си смята горивото и разхода ми идва резко да му резна една. Тя колата ще си изгуби 20% от стойността в идната година, година и нещо той тръгнал да смята дали му харчи 8 или 10/100 :kuku:

Вероятно на 70% от колите в движение, които са поддържани в добро състояние разходите за гориво са едно от малките пера.

320д лесно минава 100к, а е все пак от колите, които се купуват И заради ниския разход :dunno: Иначе за обезценката съм съгласен, но това при всяка кола си го има...
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от boris_dy » 19 Сеп 2019, 10:30

Специално в Бг има доста сбъркани неща..., но явно разхода се гледа при подобни автомобили, що съм виждал нови Кайени и S-класи да им слагат газови уредби... :dunno:
Иначе това ел. порше може да не е по-добро от теслата, но явно немците си гонят надценката. Тези дни някъде четох, че средната печалба при 911 моделите е 40% и това мисля беше при базов автомобил. С екстрите нещата скачат още доволно... Ама хората това са си го извоювали с годините и не всеки го може!
Лично аз ако живеех в къща с гараж и имах възможност бих си взел електричка за градски автомобил. За извън града - твърдо НЕ към момента!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KUM4o » 19 Сеп 2019, 14:12

Проблема на електричките е цената им. Масовите електрички почват от 60к лв, което за средностатистически българин са си доста пари за автомобил.Иначе електричките са супер практични, масово вече са с над 300км пробег, а в бг няма много отсечки в ежедневието, които да са чак толкоз дълги. Аз карам по 6-8к км на месец и една електричка би ми дошла супер, но цените са им високи за мен. Една тесла модел 3 450км пробег и 3.5с до 100 какво ми трябва повече.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 19 Сеп 2019, 14:22

bum_bum написа:20/100 са ти 4000 литра гориво, ако вместо тая кола иначе ходиш пеш, а ако караш нещо, което харчи иначе 12/100 са ти 1600 литра в повече или 4к отгоре. Което за кола от висок клас с голяма обезценка и/или някаква екзотика с безумна поддръжка са си от всякъде пари за семки.


ето тука се различаваме. дори да са 4000 лева на година за бензин- това за мене не са пари са семки. просто нашия манталитет е, че ако имаш пари то хххх сума са пари за семки.... докато в действителност независимо колко пари имаш, 4000 лева винаги са си пари. въпрос на гледна точка затова няма да соча и да казвам кой прав, кой крив...

Тия два литра са последния по значимост разход по колата.


аз мисля, че това е по-скоро психологическо- тия свещи/ремъци/компоти и тн се появяват относително рядко като разходи, но бензин се сипва веднъж- дваж на седмица и се набива на "очи" щото все харчиш.

за обезценяването- да не ходиме там щото ако го взимахме под внимание всички щяхме да караме поршета или японки правени в япония... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от slatanic » 19 Сеп 2019, 18:53

Манталитета е такъв,че като имаш 10к за кола гледаш да купиш такава от 11к.И после ревеш. :mhihi:
Това са 95% от българският народ.Ще им се ма няма как и после берат ядове.
Относно разхода аз също съм получавал баш тоя въпрос не един път как я караш тая кола дето гори 30/100 в София всеки ден за гранд черокито.Карах си я.
Ами ако разхода ми бе проблем не би трябвало да я карам>когато имам годишен разход поддръжка 3-4 хиляди пак не трябва да е проблем.
Ако е проблем не съм за тая кола.Ако не правя сметката,че кеф цена няма то пак пак сметката не излиза и не съм за тая кола.
Тогава си взимаш за парите на горната кола друга.Следващата гори на 50% от горната и на подръжка е на 1/4 от нея.Ама не ти е кеф.
Еми две добрини няма. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Venelin1111 » 22 Сеп 2019, 14:38

Ел. Порше

Изображение

https://m.24chasa.bg/avto/article/7665758




Sent from my iPhoneХ using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 22 Сеп 2019, 16:14

Venelin1111 написа:Ел. Порше

Изображение

https://m.24chasa.bg/avto/article/7665758




Sent from my iPhoneХ using Tapatalk


Ехаа.... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 22 Сеп 2019, 16:44

Цветът е кофти ... :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=qd0hZOvn3zo
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 22 Сеп 2019, 23:48

Jordana написа:Цветът е кофти ... :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=qd0hZOvn3zo


Изгледах го цялото. Култово...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Дидо85 » 24 Сеп 2019, 8:35

i8 ми харесва най-много, а и е най-евтино от трите, направо без пари. :mrgreen:
Take a look inside three of the most expensive electric cars
https://www.cnbc.com/2019/09/21/take-a- ... -cars.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Моджо » 24 Сеп 2019, 8:40

Ама не е 100% електрическо.
https://youtu.be/au3dAGhQezM
Тоз ми е фаворита за тестове.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 24 Сеп 2019, 19:13



Това е нещо интересно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от dankata » 24 Сеп 2019, 22:17

Това е адски красиво отвън :clap:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 05 Окт 2019, 19:42

Какво е един електромобил ако не може да пърди ? Просто купчина ламарина без бъдеще :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=rfB4v-VF7zg
https://www.youtube.com/watch?v=VdKpllZVSgY
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook