Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ukelichko » 12 Апр 2019, 12:07

Докато си пушех бездимната цигара, се замислих, че батрията на холдера е вече на 7300 цикъла и все още не и е заминал капацитета. Такава батерия монтирана в електрически автомобил и ако се зарежда по един път на ден ще издържи 20 години експлоатация. Съдейки по цената на самото устройство, тази батерия не е и толкова скъпа и обемиста. Стана ми интересно къде е уловката?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от drago_pavlov » 12 Апр 2019, 12:16

По колко пъти на ден я зареждаш, че стигна до 7300 цикъла :shock:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ukelichko » 12 Апр 2019, 12:25

Ами по 20 и повече пъти на ден. За всяка цигара по един път. И го имам устройството от година.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от drago_pavlov » 12 Апр 2019, 12:57

Аз понеже не съм пушач и тия джаджи съм ги виждал само по щандовете, та си мислех, че като даваш 200-300 лв за тоя боклук ще го зареждаш веднъж седмично и забравяш...
Ти направо ме шокира...
Зарядното ти става най-ценната вещ в живота :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 12 Апр 2019, 13:50

А, вече са далеч по-евтини от 200лв :mhihi:
Иначе той слага самата цигара да се зареди в кутийката след всяка цигара, а цялата кутийка се зарежда по-рядко.
Не пуша, на база информация е :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 12 Апр 2019, 13:56

Вероятно пиниза е в самата цигара , холдера си е нормална батерия но дали в цигарето има истинска литиева батерия или някакъв тип супер кондензатор или друг тип акумулатор не съм наясно . Но 7000 цикъла заряд е абсурдно за литиев елемент .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от hell's angel » 12 Апр 2019, 23:09

LFP вероятно, поне на IQOS беше такава от $1 - 10370 120mAh 3,2 V :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 12 Апр 2019, 23:38

Правят вероятно некаква врътка със заряда . LiPo имат удължен живот до 15 000 цикъла заряд разряд ако се полза 10% от капацитета и не се зареждат повече от 30% . Но за електромобилите това е неприложимо в пълния си вариант защото трябва да мъкнат в пъти по голяма батерия и да ползват едва 10% от капацитета и . Практически са намерили някакъв оптимален профил който може да се променя софтуерно като се получи повече капацитет / пробег срещу по малко живот или обратното .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ukelichko » 13 Апр 2019, 2:02

IQOS ми е цигарата и прочетох за тези LFP батерии, но не схванах какъв им е недостатъка. Според мен за да станат масови електрическите автомобили, трябва да могат или да изминат минимум 1000 километра с едно зареждане или да се зареждат за по-малко от половин час, пък ако ще да тежат и по 3 тона. До тогава ще си остант някаква мода и екзотика. Веднага ви давам пример с Гранд Чероки 4 и нещо си литра с газова уредба или на метан. Дали може с едно зареждане да мине повече от 200 километра? Дали може като ти свърши газта в полето да заредиш? Да ама се зарежда за няколко минути. Да сте чули някой да плаче за автономността на Гранд Чероки с газова уредба или някой да плаче колко тежи това животно ако е на метан? А ако имаш нещо което има автономност 1000 километра, все ще намериш врме няколко часа да го заредиш. Дори такситтата почиват по няколко часа на ден.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 13 Апр 2019, 6:45

alx написа:
drago_pavlov написа:За $35к беше обявена в Щатите, в Европа сигурно ще е повече.


колата е доста дървена и постна отвътре. дори със екстри. като говориме за екстри- $35к е начална цена- без нищо. средната й реална цена на закупуване е $50-55к


тия малките тесли при мен се появиха стотици за броени дни :shock: Не съм ги виждал от вътре,но тя първата беше некъдърно направена та тая не ми се мисли. Поне е по-евтина,та има повече смисъл от предишните две. Гледам има някъв електически ягуар дето мяса ама той сигурно струва колкото една къща.Та пак ми се губи смисъла :roll:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 13 Апр 2019, 8:46

Ягуара е по-евтин от Тесла С.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от hell's angel » 13 Апр 2019, 13:04

ukelichko написа:прочетох за тези LFP батерии, но не схванах какъв им е недостатъка.


Аз не ги разбирам особено, ама предполагам, че по енергийна плътност ( Wh/kg) губят. NCA в Теслите и NMC в BMW и Рено са поне х2 по този параметър.
Иначе да, засега са като Айфони на колела, поцъкат малко и почват да се оглеждат за зарядно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ukelichko » 13 Апр 2019, 16:55

Заклевам се във всичко, че точно снощи ми хрумна, без да съм ровил, дали го има вече изобретено. Та замислих се, дали не може просто да се направи някаква батерия с течен електролит, който да се източва и да се налива нов на бензиностанциите и така проблемът с дългото зареждане ще се реши. Автономността не е проблем, когато можеш да заредиш за минута или да ти донесат туба с гориво. И днес се събуждам и решавам да провря в нета за моята идея и ....https://greentech.bg/archives/72556 . Абе визионер съм си, трябва да ми се признае :D :D :D :D :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 13 Апр 2019, 17:26

....„Вместо рафиниране на нефт, рафинериите ще преработват отработените електролити – и вместо да разпределят гориво, станциите за зареждане ще подават разтвор от вода и етанол или метанол като течен електролит за превозните средства,…“ казва професорът по земни, атмосферни и планетарни науки Джон Кушман, който стои в основата на изобретението. Смята се, казва той, че тази технология може да бъде въведена в действие чрез сега съществуващата инфраструктура – подземната тръбопроводна система, железопътната и камионната система за доставки, бензиностанциите и рафинерите.......
Това не е същото за което си визионер колега :mhihi:
Учените от Пърдю са открили начин как да си презареждаш горивна клетка ....на колонка с етанол . Това е старо старо колкото света драги ми учени от Пърдю .... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 14 Апр 2019, 5:39

Единствения шанс на електричките е да стандартизират батериите и да ги направят да се сменят лесно и бързо на “електро”станцията...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook