Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 31 Мар 2019, 15:10

Don_Diego написа:https://bmw-autobavaria.bg/bmw_services/autobavaria-flexdrive/

Абонамент с възможност за ползване на 2 автомобила: електричка за града (i3) и висок клас (5ца или Х) за пътувания например.
Конкретно в моя случай е примамливо защото в офиса имам подземен гараж и мога да си сложа bmw зарядна станция, а вкъщи също ще седи в гараж където има ток и пак може да се зарежда. Като няма шефове тук, пък не ми трябва луксозна или голяма кола. Затова събирам мнения за i3 и как се представя с ежедневно каране в София


Ауто Бавария FlexDrive е абонамент за ползване на автомобил с възможност за замяна на модел. Абонамент с фиксирана такса, без дългосрочен ангажимент и с възможност за прекратяване. Срокът, за който може да бъде сключена услугата FlexDrive, е в конкретен времеви диапазон – от 6 месеца до 1 година. Размерът на фиксираната месечна вноска започва от 1990 лв. без ДДС, като сумата зависи от съчетаните по индивидуална оферта автомобили. Посочената фиксирана вноска е валидна за модели BMW i3 и BMW 520d xDrive Luxury Line.



Тия нормални ли са? За ти пари мога да рентна

Dodge Challenger, Ford Mustang or similar - C$1,830 total

Канадски долар - 1.29817

Все си мисля, че това са "по-коли" от i3 или 520D.

Тази електричка е От 76 450 лв. с ДДС. Делено на 2400 с ДДС, за две години и половина сте им я платили. Какви ремонти, какви пет лева :shock: :shock: :shock:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 01 Апр 2019, 11:21

Eм аз и преди щях да напиша, че има и по-умни начини да се похарчат 2к на месец ...

Истината е, че да караш нова кола без собственост и ангажименти е скъпо, у нас още повече, понеже си е екзотика още ... и те така

Извода - примера ти с Канада е тотално нерелевантен :winky:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 01 Апр 2019, 12:36

:OT: Цената е най-малкия проблем в услугата FlexDrive - искат заявка за другата кола месец по-рано :shock: :kuku: . Това ми беше достатъчно да ме откаже от идеята да ползвам тази услуга.
И да, тук да вземеш нова кола дори на изплащане си е филм, при това скъп. Търговците са трагични, условията - още по-зле. Има някои представителства дето все пак полагат усилия да ти продадат кола с минимално усложнения, но пак условията са зле. За справка: търсих си нов служебен автомобил - по-сериозните марки имат някакви изключително малоумни условия (като например 2 години финансова история на фирмата или ако няма такава да отидеш с още една фирма, която да гарантира за теб и ако те одобрят - 20-30% първоначална вноска :kuku: ). Други по-масови марки са по-умни: максимално улеснена процедура по кандидатстване и одобрение, няма първоначална вноска (само депозит в размер на 2-3 месечни вноски, който се възстановява на края на договора), но като сметнеш вноската спрямо срока и се хващаш за главата. Бях се спрял на Шкода Супърб, възможно най-мощното като двигател и наблъскано с екстри изпълнение: 4 години, 25к/годишно, искаха ми 1360лв сддс. В Германия за Е класа с почти същото оборудване, но по-слаб двигател (цената на колата е с 40к лв по-висока) ми искат под 600евро на месец, без депозит или първоначална вноска.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 01 Апр 2019, 14:51

Някой има ли впечатление от волт на шевролет?Харесват ми и цените им лека полека стават симпатични.Интерсно ми е че хем пише че е електричка хем и дават някакъв разход 2-3л/100км :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 01 Апр 2019, 15:30

kiko написа:Някой има ли впечатление от волт на шевролет?Харесват ми и цените им лека полека стават симпатични.Интерсно ми е че хем пише че е електричка хем и дават някакъв разход 2-3л/100км :dunno:


готини са. прочети за опел ампера- същата кола в европата

по темата - аз сега хванах едни пичове да ми сложат 15 киловата слънчеви панели на покрива - сагата по правене на дома ми "зелен" започва... което ме навежда на мисълта да пусна една тема да обменяме опит щото на теория всичко знам ама на практика съм супер бос
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 01 Апр 2019, 22:53

Да наистина са почти еднакви
а хибридите ползват ли същите екстри като електричките-данък,синя зона и тн?
А колкото за слънчевите панели,виж по немските форуми .Това е страната в Европа която съм видял с най много къщи с панели,имаше къщи направо 90% от покривите им са с панели.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b00st » 09 Апр 2019, 10:19

Tesla Model 3 отвя Mercedes, BMW и Audi в ЕвропаСамо за месец американската машина стана най-продаваният автомобил в компактния премиум сегмент

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... i-v-evropa

3630 броя за м. Февруари без дори официално представяне на модела. Еми няма какво да се каже повече пред тия цифри.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 09 Апр 2019, 10:41

b00st написа:Tesla Model 3 отвя Mercedes, BMW и Audi в ЕвропаСамо за месец американската машина стана най-продаваният автомобил в компактния премиум сегмент

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... i-v-evropa

3630 броя за м. Февруари без дори официално представяне на модела. Еми няма какво да се каже повече пред тия цифри.

Тия купувачи :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Exclusive89 » 10 Апр 2019, 10:54

Тия купувачи са луди, вместо да купуват 10-15 годишни дизели купили некви електрички :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от drago_pavlov » 10 Апр 2019, 13:14

Още в първия си месец на европейските пазари Tesla Model 3 успява да се наложи не само като най-продавания електромобил, но и като най-търсения автомобил в компактния премиум сегмент, показват пресните данни на агенция JATO Dynamics.

Който си мисли, че Тесла е премиум автомобил, или не е виждал Тесла на живо, или има сериозни ментални проблеми...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 10 Апр 2019, 15:32

Exclusive89 написа:Тия купувачи са луди, вместо да купуват 10-15 годишни дизели купили некви електрички :ok:

За тия пари доста по-нов дизел ще се купи...май. Колко струва тази "кола", че не им следя продуктите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от drago_pavlov » 10 Апр 2019, 15:40

За $35к беше обявена в Щатите, в Европа сигурно ще е повече.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 10 Апр 2019, 17:20

Поне 35к евро без ДДС значи.
Never mistake motion for action...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 10 Апр 2019, 23:25

Надмина очакванията ми :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 11 Апр 2019, 2:00

drago_pavlov написа:За $35к беше обявена в Щатите, в Европа сигурно ще е повече.


колата е доста дървена и постна отвътре. дори със екстри. като говориме за екстри- $35к е начална цена- без нищо. средната й реална цена на закупуване е $50-55к
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook