Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 03 Май 2017, 21:38

Абе какво е това AIXAM? Рим беше осеян с такива, паркират като мотори навсякъде :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 03 Май 2017, 22:28

Нямам идея, но ще проуча и ще пиша ако разбера нещо :mhihi:


Изображение
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KPETEH » 04 Май 2017, 9:15

еее, ти ли я купи тая?! Поздрави, отдавна я гледах, че се продава. ДА си я караш със здраве :clap:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 30 Май 2017, 3:08

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Bogat-Beden » 23 Юни 2017, 14:23

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TheDriver » 23 Юни 2017, 15:20

ПР акция която не ни показва нищо ново.

Всички сме наясно че това което Тесла обявяват като пробег е възможно при определени условия. Е тук тези условия са налице, но те нямат нищо общо с реалността.
Дори нещо повече твърденията на производителя са базирани на каране в нормална среда, до като в този тест са карали с постоянна доста ниска скорост.

Пробегът с едно зареждане отдавна не им е основният проблем на ел.автомобилите. Проблемът е зареждането след това, проблем който постепенно прелива в проблем с инфраструктурата.
Има бензинови коли които правят по-малко километри с един резервоар, но намираш бензиностанция веднага, зареждаш за 5-10мин и заминаваш. Със зарядните нещата са доооста по-сложни.

James May в един от епизодите на Grand Tour направи едно нормално пътуване и челно се сблъска с трудностите да караш ел.автомобил(да знам че е шоу и т.н., но Джеймс е голям фен на ел.автомобилите и това си беше точно представяне на реалността да имаш i3 и да тръгнеш на пътуване из страната)

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 27 Юни 2017, 9:38

Bogat-Beden написа:Г-н Илков?

Ем, благодаря ама не разбирам има ли въпрос всъщност :lol:
Нямам пари за Тесла, а и да имах се съмнявам, че именно ТЕсла бих си взел ако ще и 2к километра с 13 км/ч да минава :mhihi:
Сигурно бих си направил електрическа 30ка :ok:

Теста според мен е доста безмислен освен ако целта на живота ти не е да минаваш Х км еди си как ...
В ежедневието всички разходи дори на производителите са по-различни, а икономията както знаем е майка на мизерията :mhihi:

За съжаление все още електричките са ограничени в полезноста си ..., но 2020 идва :ok:

Между другото не знам дали ви прави впечатление, но в София вече има не малко електромобили ...
В смисъл виждат се често, иначе е ясно, че като % са малко ... Почти всеки ден виждат Лийфове, Зое-та ...
До преди година бяха съвсем рядка среща като изключим на Спиди Канговците
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от RageBg » 27 Юни 2017, 10:24

От ония дни 2 i3-ки гледах, даже едната се зареждаше на лидъла.
Иначе редовно гледам един Model X префърча покрай нас, една жена го кара.
За съжаление не знам къде паркира иначе бих отишъл да и фърля един поглед от близо.
Сиреч има си ел. коли и доста често се виждат.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 27 Юни 2017, 10:29


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от RageBg » 27 Юни 2017, 10:37



Тая "новина" не знам как да я коментирам , все едно че при прозиводство на колите с ДВГ не се изхвърлят в атмосферата боклуци или пък при добива на нефт и преработката всичко чист кислород само. Та искам да кажа, че е супер субективно това.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 27 Юни 2017, 10:57

Аз искам да кажа, че е важно и къде се изхвърлят тия емисии ... :idea:

Щото така или иначе сме се навряли в говняните градове всичкото човек,
поне ако може да се сере повече извън тях и по-малко вътре е немалък ефект според мен :dunno:

А дали има глобален ефект за планетата тва вече е една мнооого дълга тема,
по която не вярвам някой да може да заключи еднозначно :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Kroki » 27 Юни 2017, 12:17

Добре де, ти като настоящ или бивш(не следя живота ти отблизо :Д) притежател на електромобил или хибрид предполагам си смятал какви са разходите ти за 1 година, можеш ли да дадеш някакъв пример?

- цена
- ГО
- данък
- обслужване*
- колко ток си изхарчил, съответно платил и т.н.

Тези разходи да се сравнят с разходите на друг градски автомобил от същия клас и да видим каква е разликата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 27 Юни 2017, 14:05

Kroki написа:(не следя живота ти отблизо :Д)

Прободе ме в сърцето ... :shock: :mhihi:

Не е толкова проста сметката за съжаление ... и няма как от моя опит да се извади генерално заключение ...
Ще ти кажа и защо:

- цената е много по-висока от еквивалентен автомобил с ДВГ независимо от модел и марка
- няма електромобил на пазара (с изключение на Тесла и то донякъде) ставащ за междугрдаско движение демек става за второ МПС само
- трябва да имаш възможност да зареждаш

С тези ограничение към момента няма никакъв смисъл да се сравняват чисто финансово двете неща според мен.

Аз и преди съм казвал, но ти не си по четенето та сигурно си пропуснал :lol:
Трябва да имаш специфични нужди и специфични възможности за да имаш полза от електромобил за момента.

И двете заедно, иначе няма особен смисъл.

Относно разходите:

- ГО - най-евтината за ДВГ до 1000цц, повечето не предлагат специално за електро
- Данък - няма. (С изключение на L7e каквото е Туизи например и другите маломерни тролейчета. Те имат :mhihi: БГ глупост ...)
- Обслужване - не мисля, че бих могъл да дам информация, от която да заключиш нещо. Нещата са твърде индивидуални. Правил съм електромотор и батерии, спирачки и разни други дребни неща. Всичката течност беше 1л трансмисионно, та друго за обслужване нямаше :mhihi:
- Ток - изминал съм 15191км с 397лв ток (по сметките от ЧЕЗ) или около 2,60лв/100. Това естествено не означава нищо обаче :mhihi:
- Цена на км съм смятал 1,04 лв. (всички разходи от-до вкл самото МПС), което е доста високо за "колата", която представляваше ... (има снимка по-горе :mhihi: )

Като се погледне цената на км положението не е хич розово ...

От друга страна имам около 1000 дена по около 9 часа на синя зона :ok: 1000х9х2 = :lol:

За мен положението беше танту за кукуригу с доста голямо удобство заради въпросните 9000 часа :mhihi:

Ако човек прави 100км на ден в София смисъла и сметката става съвсем друга още на ниво цена/км и без зоната ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Kroki » 27 Юни 2017, 14:27

Напълно и единствено говорих за само градско каране. :)
В крайна сметка си си "избиваш" една голяма сума пари само от паркинга.. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 27 Юни 2017, 14:41

Kroki написа:Напълно и единствено говорих за само градско каране. :)

Да бе, само градско ама пак има много нюанси цялата история ...
Колко км минаваш примерно ... за 10км на ден няма много смисъл само пробег ако се гледа

Kroki написа:В крайна сметка си си "избиваш" една голяма сума пари само от паркинга.. :)

Аз го гледам по друг начин ... плащал съм малко по-евтино за паркинга :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook