Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 22 Яну 2019, 20:59

alx написа:пак ще ти дам пример първа ръка (забележи, че само такива давам) - влизаш в гаража, "палиш" теслата да ходиш на работа и тя ти вика "пробег 120 мили". викаш си- прекрасно- до работата и обратно е 50 мили. имам дори резерв. тръгваш. излизаш от гаража които е 10 градуса и попадаш на примерно -10. пробега автоматично пада на 100 мили. тръгваш ама ти се заскрежава предното стъкло и пускаш defrost - ведна ти пада още 20 мили пробега. поглеждаш назад - задното стъкло и то замръзнало- хайде rear defrost и ти пада още 20 мили пробега. още 15 за отоплямите седалки и още на първия километър пробега ти от 120 мили вече е на 45 мили и на работата като бито куче си търсиш зареждалка щото няма да ти стигне заряда обратно до вкъщи.

и така - малка доза реалност.


Малко white people problems ...
Верно, че като дадеш 100к долара очакваш разни неща ама може и да се самообучиш с неизвестните, които описа, нали?

Освен всичко и сам знаеш кога тия показания са по-точни - при изцяло заредена батерия или при оставащи 120 мили пробег, демек при под 1/3 заряд

Аз, ако позволиш, също имам малко опит от първа ръка - 4,5г с електромобил с неадекватен до тотално липсващ показател за заряд на батерията.
Свършвал ми е тока 2 пъти за тези 4,5 години. Не е толкова сложно, гарантирам ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2019, 10:23

Още малко опит- сабалям при маршрут от 10км и температура -3.5 градуса взех колата на 51км и я оставих на 48. Т.е. изхабих ток за 3км, а минах 10. Парното беше на 22 градуса.

Тъй, че не са толкова чак зле нещата.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 26 Яну 2019, 12:04

Дам дявола не е толкова черен :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 27 Яну 2019, 0:38

Някой има ли преки впечатления от i3? В софийския трафик как се справя с пробега и зимно време трябва ли да стоя с шапка и ръкавици вътре :dunno: :mhihi:
Новата услуга на АБ изглежда доста примамлива и смятам да се възползвам ако се наложи да мисля за нова служебна кола
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от c04 » 27 Яну 2019, 0:51

Don_Diego написа:Някой има ли преки впечатления от i3? В софийския трафик как се справя с пробега и зимно време трябва ли да стоя с шапка и ръкавици вътре :dunno: :mhihi:
Новата услуга на АБ изглежда доста примамлива и смятам да се възползвам ако се наложи да мисля за нова служебна кола

:OT: Сакън :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от smamf » 27 Яну 2019, 11:15

Don_Diego написа:Някой има ли преки впечатления от i3? В софийския трафик как се справя с пробега и зимно време трябва ли да стоя с шапка и ръкавици вътре :dunno: :mhihi:
Новата услуга на АБ изглежда доста примамлива и смятам да се възползвам ако се наложи да мисля за нова служебна кола
Малко впечатления имам от няколко Спарка последните седмици. Топлят като цяло, но пада пробега. Значително. Последния случай - взимам един зареден почти на 100% (140 км при 160 максимален пробег), качвам се и пускам парното на макс плюс подгрева на двете седалки. Пет минути по-късно (минал съм 2-3 километра) вече range беше под 100 км, и продължи да пада стремглаво. i3 дори и да по-оптимизирано по разход на енергия за разните консуматори пак ще има доста негативен ефект. Каква е новата услуга на АБ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 27 Яну 2019, 15:15

https://bmw-autobavaria.bg/bmw_services ... flexdrive/

Абонамент с възможност за ползване на 2 автомобила: електричка за града (i3) и висок клас (5ца или Х) за пътувания например.
Конкретно в моя случай е примамливо защото в офиса имам подземен гараж и мога да си сложа bmw зарядна станция, а вкъщи също ще седи в гараж където има ток и пак може да се зарежда. Като няма шефове тук, пък не ми трябва луксозна или голяма кола. Затова събирам мнения за i3 и как се представя с ежедневно каране в София
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Яну 2019, 19:43

Гледах едно такова БМВ на светофара днеска. Не ми се мисли какво ще стане ако го измаам със сув-а по моя или негова вина... фаровете ми са нивото на главата на шофьора... предната ми броня свършва където на него му свършва вратата и почва стъклото... хем и3-то не е от най- ниските.. не знам... нямам им вяра на тия дребни коли...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Mpower94 » 31 Яну 2019, 17:25

https://www.facebook.com/thegrandtour/v ... 526215291/

По действителен случай, записки от Български BMW форум. :mhihi:

Значи припознавайте се :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 31 Яну 2019, 18:42

Аз познах Миа Калифа на третата седалка до прозореца .....естествено и куция джигит Джереми , за другите нищо не мога да кажа :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 04 Фев 2019, 19:41

Мойта зойка мина 50к км за две години. Батериите са като нови. Сменена една биалетка,няква пишка на скоростния лост и сега ще влиза за някъв тампон по окачването отпред. Аз я карам душмански,но реално повече от 5к км не съм и навъртял. Имах 3 пъти проблем със самото зарядно,което е вкъщи. Явно не са читави,но колата мисля е ок
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 04 Фев 2019, 20:43

Бравос!

Е тва е - като не си прочел, че не става и стават такива грешки :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 29 Мар 2019, 7:19

мийнуайл ин норуей :mhihi:

http://www.begravelsesbil.no/
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от acho.rs » 30 Мар 2019, 19:11

alx написа:Гледах едно такова БМВ на светофара днеска. Не ми се мисли какво ще стане ако го измаам със сув-а по моя или негова вина... фаровете ми са нивото на главата на шофьора... предната ми броня свършва където на него му свършва вратата и почва стъклото... хем и3-то не е от най- ниските.. не знам... нямам им вяра на тия дребни коли...

Е как караше Вайпър преди, като той кажи речи е висок колкото Ферари/Ламборгини

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от drago_pavlov » 31 Мар 2019, 8:27

acho.rs написа:
alx написа:Гледах едно такова БМВ на светофара днеска. Не ми се мисли какво ще стане ако го измаам със сув-а по моя или негова вина... фаровете ми са нивото на главата на шофьора... предната ми броня свършва където на него му свършва вратата и почва стъклото... хем и3-то не е от най- ниските.. не знам... нямам им вяра на тия дребни коли...

Е как караше Вайпър преди, като той кажи речи е висок колкото Ферари/Ламборгини

Забравил е, че е карал Вайпър...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook