Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 07 Юли 2018, 15:29

Това, че сме много близко е факт, но пък мита за могъщите технологии на военните е доста пропагандиран в щатите... един от любимите ми. И как няма... доста хора са на държавната хранилка там. В същност са силни само там където са монополисти и където парите нямат значение, защото така или иначе не ги изкарват те.

Доста фирми в момента разработват тези технологии, но просто нямат такава показност... защото имат 100 годишни брандове, които трябва да пазят, за разлика от измамника Мъск. Няма нищо общо с лобиране или политически ограничения, просто поради очевидни причини една цивилна технология трябва да отговаря на много по-високи стандарти от една военна... за това и времето до стигане на пазара е много по-голямо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 07 Юли 2018, 17:59

steeN написа:но пък мита за могъщите технологии на военните е доста пропагандиран в щатите... един от любимите ми. И как няма...


... няма разбира се - защото това което ти знаеш (от разни клипчета и тн) и 1/4 от това което аз знам/съм видял със собствените си очи което е 1/5 от цялата картина ;)

знай го от мене - най- умните и кадърни хора работят за военните. а това че са монопол е следствие на възможностите им, не политическа хватка когато се отнася за високи технологии.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 07 Юли 2018, 19:56

Добре че става по някоя война от време на време да дръпнат малко напред и електромобилите . Че то последните 100 години без електромобили само на ДВГ ...жив зян . Ходят пеш хората мъка мъка.. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 07 Юли 2018, 20:10

alx написа:...


Хайде сега... ако позволят на всеки да прави балистични ракети примерно... знаеш ли как ще увяхнат бързо, бързо... (естествено сарказъм, но във всяка шега има нещо вярно).
Не ми трябва да знам какво правят в момента. Достатъчно е само да знам историята на нещата, които са правили в миналото и са общодостъпна информация.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 325i facelift m-sport
Мечтае да кара: E46 M3
Детайли за колата: Сток

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от vg_vassilev » 07 Юли 2018, 23:50

ukelichko написа:

Това видео показва, че е рано да оставим колите да се карат от компютри. Първо, малко са увеличили контраста,за да излезе, че жената се появява ненадейно. В реални условия, фаровете не светят така и жената с колелото се вижда от далеч. Поне от човек с нормално зрение. Аз, както и повечето хора, щяхме да сме забелязали жената от далеч и понеже не се държи нормално(няма работа с това колело в тази част от пътя), щяхме да сме намалили превантивно или поне да сме нащрек. За програмата, която управлява колата, това не е жена, а някакъв предмет, който се движи в другата лента и нищо не подсказва, че ще навлезе в лентата на автомобила. Да, посоката на движение е към лентата на автомобила, но докато не навлезе програмистите са преценили, че автономната кола не трябва да предприема нищо. И така е правилно,защото иначе при всяко кръшкане на някоя кола в съседната лента, автономният автомобил трябва да бие спирачки. Може чрез интерполация да се предвиди движението на всяко превозно средство или предмет, но пак ще се започне някакво лудо биене на спирачки. Представете си, че пешеходец върви косо по тротоара, но не е решил да навлиза в платното за движение, защото знае, че е опасно иняма пешеходна пътека. Ака софтуерът предвижда движението, пак ще трябва да удари безсмислено спирачка. Човешкият мозък е много по-съвършен от всеки до сега измислен изкуствен интелект и е още рано да отписваме живите шофьори за сметка на някакви компютри. След време може би изкуственият интелект ще се научи да различава по поведението, дрехите и погледа пиян мангал с колело, който се връща от кръчмата или проЗта колоездачка, която пресича натоварена улица без да се оглежда. За електрическите коли съм, за активните системи за безопасност във всичките им варианти съм, но твърдо против автономните коли. Макар че в реални условия и много шофьори щяха да блъснат жената. А и това дебелото в колата в никакъв случай не помага на софтуера да се обучава, даже напротив.


Според мен този коментар е абсолютно изчерпателен по темата с автономно управляващите се автомобили, с изключение на частта за увеличаването на контраста. Не е сигурно, че записът е бил преправян, а и това е запис от някакъв авторегистратор, а техните камери често не са с много високо качество на образа в условия на слаба светлина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 11 Сеп 2018, 7:00

Тия пуснат ли повече коли бакшишите ще се изпотят. С такси е 11 лв тоя маршрут.

Изображение

Колицата като цяло е малко дръвляк ама е готина за каране. Много готино ускорява и престрояването между колите е лесно. Без да я юркам отчете разход на батерията точно толкова км, колкото беше пътуването.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 11 Сеп 2018, 12:32

Ще пуснат ;)
Имат големи планове и са доста професионални като цяло ...
Даже и за БМВ и3-ки има идея да пускат, ама дали ще стане не съм убеден.

пп. имат и Нисан Лийф освен ЪП-овете
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 11 Сеп 2018, 13:07

Имат ма не го карам, че е по-скъп :mhihi:

Имат и 2 товарни коли също.

Малко са куци от към контакт. Събота и неделя и в извън работно време не можеш да се свържеш. На мейл май също не отговарят. В приложението им също не намерих начин да им позвъниш директно. Трябва да намериш телефонът в сайта и тогава да звъннеш.

Въобще откъм мениджмънт не съм впечатлен, но явно имат бъдеще.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от b_u_b_o » 11 Сеп 2018, 16:54

Говорил съм си с пичовете които направиха Спарк, и единствената причина да нямат повече коли е, че няма от къде да ги купят. Просто производството е супер ограничено, а пък за България са заделени малко бройки и просто няма. Изкупили са общо взето повечето електрички за година напред които са за тук и чакат да им ги направят... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2018, 9:11

Куца им организацията нещо. Променили са мястото за спиране на летището. Съответно аз пристигам 10 мин преди затваряне на гейта и се редя на обичайното място на което се спираше за да установя, че картата за достъп я няма в колата. И понеже не може да се връща на зад на бариерата- влизане, оставяне на колата, плащане на билета, излизане и търсене на новото място.

GPS -а към приложението им е безкрайно куц та се повъртях малко докато го намеря.

Съпорта им събота и неделя не бачка за да питаш по телефона ако си на зор. Освен това директен контакт от приложението не можеш да установиш. Трябва да търсиш телефона им в нета (или поне аз не го намерих). При положение, че имат приложение толкова ли е трудно да изпращат в него уведомления за подобни промени, баси..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DriftoMania » 07 Окт 2018, 11:09

bum_bum написа:Куца им организацията нещо. Променили са мястото за спиране на летището. Съответно аз пристигам 10 мин преди затваряне на гейта и се редя на обичайното място на което се спираше за да установя, че картата за достъп я няма в колата. И понеже не може да се връща на зад на бариерата- влизане, оставяне на колата, плащане на билета, излизане и търсене на новото място.

GPS -а към приложението им е безкрайно куц та се повъртях малко докато го намеря.

Съпорта им събота и неделя не бачка за да питаш по телефона ако си на зор. Освен това директен контакт от приложението не можеш да установиш. Трябва да търсиш телефона им в нета (или поне аз не го намерих). При положение, че имат приложение толкова ли е трудно да изпращат в него уведомления за подобни промени, баси..



За промяната на зоната на летището пуснаха мейли.. Не че е оправдание, нотификейшън е разумното решение.
Ползвал съм ги няколко пъти, единия път се набутах да взема кола за денонощие, че личното ми МПС не беше налично, какво да кажа - бързо се свиква с тия малки гадове. Лошото е, че опиянява да даваш газ тоя тролей; хората не те чуват, особено в някоя малка уличка, където няма трафик трябва да свириш с клаксона за да те забележат пешеходци, върващи по платното;
Приложението е много кофти, липсват някакви функционалности, бъгаво е, последния път като се прибирах от центъра, че пак бях излязъл пеша и реших да не се занимавам с бакшиши по нощите се изкефих, че се прибрах за 5 лв, но после бъг в апп-а не ми позволи да я заключа десетина минути поне.
Пуснали са скоро още коли гледам, което е супер, услугата е готина и полезна и изгодна дори в някои случаи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.03.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от roadhelpbg » 26 Ное 2018, 0:27

Имат трески за дялане, но определено са добра услуга, дано и по другите градове пуснат такива. По-евтино и няма дране на кожи.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DriftoMania » 26 Ное 2018, 12:55

Май вдигането на горивата се е отразило и на Спарк - цените са лееко нагоре. Или пък заради черния петък :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.03.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от roadhelpbg » 17 Дек 2018, 0:31

DriftoMania написа:Май вдигането на горивата се е отразило и на Спарк - цените са лееко нагоре. Или пък заради черния петък :mhihi:


Енергото нали и те вдигат цените сега :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от magareto_yori » 05 Яну 2019, 9:43

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook