Паркиране на тротоара

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от randity » 26 Юли 2018, 19:10

Иди в общината да ти го разшифроват...
Еба го, вече и глобата да си платиш ти отнема 3 дни.. :kuku:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от c04 » 26 Юли 2018, 21:20

А и верно си пази платежното, че системата на тези от Кат е правена от първокурсник в техническия :mhihi: Общината не ги знам ама сигурно и там е същото. А и без да съм сигурен, но от личен опит, тези от общината май не си дават много зор да ги събират тези глоби.А някой наясно ли тяхната давност също ли е 2год.?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от alx » 27 Юли 2018, 19:58

xaxo написа:но ходих и на среща със зам кмета, човека съгласен с мен, че нито алтернатива имам нито тротоара тротоар, но това е вика, наеми си гараж каза. Викам му де бре джанъм да го намеря тоя гараж в дърт квартал от преди войната....


... това, че няма къде да паркираш защо мислиш, че трябва да ти опрости нарушението? това е все едно да нямаш пари и да обереш банка и да те хванат и да те пуснат щото са ти влязли в положението... знам, че звучи нечестно и нерационално, но това е положението. затова хора дето обичат да се ширят не живеят в градовете...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от xaxo » 27 Юли 2018, 21:37

Не съм търсил "опрощение". Имах нужда да поговоря с някой :mhihi:

Както и да е. Днес звънях в инспектората, да ми дадът нужната информация за да си платя фиша. Една учтива дама ми продиктува каквото ми е необходимо. Сядам аз зад правеца, ще пращам парите по интернета ама ... :no: С обикновен превод не ме пусна заради бюджетната сметка, а от там като се почна, дай референтен номер, дай серия на фиша, дай туй, дай унуй .... А аз имам една малоумна бележка изписана ръкописно. Нито номера на нея отговоря на структурата, която ми се иска в платежното, нито нищо.

Сложих си цървулките и отидох в Общинска банка. Попълних една вносна бележка, формат А4, и срещу 1,50 чинно си дадох паричките.

Много неприятен experience.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от bum_bum » 27 Юли 2018, 22:40

alx написа:... това, че няма къде да паркираш защо мислиш, че трябва да ти опрости нарушението?


Тая мантра управляващите много я обичат, щото с нея оправдават безкрайно враждебната градска среда, която обитаваме. Няма градини, паркове, паркинги, тротоари. Навсякъде се шири разруха и мръсотия. Като няма тротоар ще ходиш по пътя. Като няма паркинг няма да паркираш. Като няма парк няма да излизаш. Скоро като набият винетките за центъра като нямаш нова кола няма и да караш. Много задължения и едно единствено право- да бъдеш съвестен данъкоплатец.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от alx » 28 Юли 2018, 0:57

bum_bum написа:
alx написа:... това, че няма къде да паркираш защо мислиш, че трябва да ти опрости нарушението?


Тая мантра управляващите много я обичат, щото с нея оправдават безкрайно враждебната градска среда, която обитаваме. Няма градини, паркове, паркинги, тротоари. Навсякъде се шири разруха и мръсотия. Като няма тротоар ще ходиш по пътя. Като няма паркинг няма да паркираш. Като няма парк няма да излизаш. Скоро като набият винетките за центъра като нямаш нова кола няма и да караш. Много задължения и едно единствено право- да бъдеш съвестен данъкоплатец.


за нещастие си абсолютно прав...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 28 Юли 2018, 1:46

alx написа:
bum_bum написа:
alx написа:... това, че няма къде да паркираш защо мислиш, че трябва да ти опрости нарушението?


Тая мантра управляващите много я обичат, щото с нея оправдават безкрайно враждебната градска среда, която обитаваме. Няма градини, паркове, паркинги, тротоари. Навсякъде се шири разруха и мръсотия. Като няма тротоар ще ходиш по пътя. Като няма паркинг няма да паркираш. Като няма парк няма да излизаш. Скоро като набият винетките за центъра като нямаш нова кола няма и да караш. Много задължения и едно единствено право- да бъдеш съвестен данъкоплатец.


за нещастие си абсолютно прав...


С кое е прав? Имаш избор къде да живееш. Това, че си "хай-лайф" и трябва да живееш в "елитен столичен квартал" си е твой избор. Кой направи тази среда такава? Живеещите в нея. Ми щом си у кюпа, не виждам смисъл да се сърдиш. Аз лично ако трябва да живея в бг, София изобщо не ми е опция. Като се оплаквате от "нямане на място", сравнете с Флоренция, Амстердам, Ротердам. Да купиш една, две или повече коли си е собствен избор. Къде ще ги паркираш после, това си е твой проблем. "Нямало паркинги". Колко "реститутки" направиха паркинги? Никой. Аз навивах още преди 12-13 години една кака (държах си моторетката на платения и паркинг) да направи паркинг. На 4-5 етажа и щеше да е пълен денонощно. Още не го е застроила.

Иначе казано, Общината не ви е длъжна с нищо. Ако някой живеещ на жълтите павета си купи самолет, по Руски летище ли ще трябва да му се направи? Или софиянец - собственик на яхта - канал до Бяло море?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от steeN » 28 Юли 2018, 13:30

Пауърка, поздрвявам те за това мнение. Само една скоба, че елитните квартали вече са затворени комплекси с една или няколко сгради и те си имат места за паркиране (един гараж е 20000 евро и нагоре разбира се, защото това е реалната цена да имаш кола в пренаселен град). Това с модерния презастроен Лозенец и подобни умря отдавна.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 28 Юли 2018, 15:59

steeN написа:Пауърка, поздрвявам те за това мнение. Само една скоба, че елитните квартали вече са затворени комплекси с една или няколко сгради и те си имат места за паркиране (един гараж е 20000 евро и нагоре разбира се, защото това е реалната цена да имаш кола в пренаселен град). Това с модерния презастроен Лозенец и подобни умря отдавна.


Тук нещата са регламентирани много ясно. Монреал е кошмар. За него не ми се говори. Там си пише, къде и кога по колко можеш да паркираш. Стига да намериш свободно място. В по-отдалечениете от центъра места е малко по-спокойно. Там обикновено пише в кой ден от коя страна на улицата може да оставиш колата. Това е, защото минават и чистят. В Отава е още по-просто. Можеш да оставиш колата на улицата максимум три часа (ако не е отбелязано нещо друго - час или два). После трябва да я преместиш. Има едни луноходи, които бележат колите и раздават награди без да се замислят. И после тичаш да платиш, защото на всеки две седмици глобата расте.


В София може да купиш, тук да наемеш. Ето какво изкарва търсачката за Отава


Your search returned:
No Results
Please refine your search criteria.
Suggestions:

Modify your search criteria
Update your search location
Broaden your map area
Modify your keywords


Зимата забиват едни колчета, че не можеш да паркираш през нощта и настават празници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от bum_bum » 28 Юли 2018, 17:11

Един вид конституционно ти е дадена свобода на избор къде да живееш ама институционално ти е отнета, щото не сме дорасли още да планираме устойчиво урбанизационно развитие.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от steeN » 28 Юли 2018, 17:33

Пак някой друг е виновен. Градския транспорт в София си е на европейско ниво (айде и ние сме излизали от село)... но всички търкалят коли.
Единственото, което беше проблем е, че беше със стари автобуси, коите бяха много мръсни... това се реши до някъде... на каква цена друг въпрос.
Една кола заема колко кв. м. Сега умножи тия квадратни метри по цената на жилищна площ и ще получиш колко реално струва паркинг мястото на обществото.
Пътя към "устойчиво развитите", на което аз изобщо не съм привърженик (щото нищо централно планирано не е устойчиво) е точно към драстично намаляне на личните автомобили. :dunno:
Последна промяна steeN на 28 Юли 2018, 17:37, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от MartinP » 28 Юли 2018, 17:36

Няколко пъти съм заварял колата ,не с фишове,а такива червени стикери , пишеше че трябва да се ходи в общината за да се плати ,но ги изгубих отдавна а и няколко пъти са ми правили проверки за неплатени глоби и нищо не излиза

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от bum_bum » 28 Юли 2018, 18:09

steeN написа:Пак някой друг е виновен. Градския транспорт в София си е на европейско ниво (айде и ние сме излизали от село)... но всички търкалят коли.


Искаш ли един ден да дойдеш с мен да идем от там, където живея до Ливадите да симулираме едно пазаруване та да видиш на какво ниво е в действителност?

Аз имам един автомобил, който се ползва. Карам го преко сили 1000-1500км градско. Домува на платен паркинг. Колко по-малко да карам?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от koziak » 28 Юли 2018, 18:42

Незабавна оставка на всички управници! Тва вече някой пък да ми казва как не могло да си паркирам собствената кола където си искам е абсолютно безобразие!


Sent from my iPhone using Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 28 Юли 2018, 20:24

koziak написа:Незабавна оставка на всички управници! Тва вече някой пък да ми казва как не могло да си паркирам собствената кола където си искам е абсолютно безобразие!


KOZIAK ПРЕЗИДЕНТ!!!


:bowdown: :bowdown: :bowdown:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook