Паркиране на тротоара

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от b2 » 30 Юли 2018, 22:09

dextuar написа:
b_u_b_o написа:Като искаш да караш кола си купуваш гараж.
Предполагам си гледал цените на гаражите в София, наближават цените на двустаен апартамент в провинцията, да не говорим, че повече нови жилища са с повече апартаменти отколко гаражи/паркоместа, така че все някой гори.

Гаража е колкото двустаен, а една трошка може и за под 1000лв да купиш и да пречиш, мърсиш и грозиш на хиляди хора. Че и да си търсиш правата да паркираш на тротоара :)
Досега няма случай някой да има пари ама града или квартала да не предлага възможност да се уреди с гараж.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 31 Юли 2018, 3:34

b_u_b_o написа::OT: Някой е хакнал профила на пауъра, много капиталстически изказвания за него...админите да направят нещо по въпроса :D

По темата, съгласен съм абсолютно, че правото на паркомясто не е изконно или конституционно както си мислят повечето хора. Като искаш да караш кола си купуваш гараж.


Хаха, бъзикай се :winky:
Има много лесно решение на въпроса. След 19:00ч. улицата е запазена само за коли със специален стикер. Един на апартамент по местоживеене и той ще дава възможност всеки гарантирано да има място за през нощта. Коли без него се изнасят на паркинг и плащат глоба. Втора, трета и т.н. коли са си на твоя отговорност.

Кръчми, дискотеки и т.н. техен проблем е къде ще им паркират пациентите :dunno:

Малко грозен пример за тези, дето все искат безплатно:

Да речем тейко ми е о.з. полковник от бившето ДС и по стечение на обстоятелствата решаваме да правим бизнес. Идвам в София и купувам апартамент на Витошка за офис. Регистрирам една транспортна фирма и купувам (тате има пари) 40-50 автобуса и стотина тира. Как Софийска община ще ми отганизира паркинг пред офиса? Имам регистрация, плащам данъци и искам автопарка да е пред мен :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от Dextuar » 31 Юли 2018, 6:52

b2 написа:Досега няма случай някой да има пари ама града или квартала да не предлага възможност да се уреди с гараж.

Има, има, неслучайно сега при закупуването на новото жилище държах задължително първо да се уредя с гараж, че вече сме го играли другия филм и всяка сутрин и вечер го гледам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от Knoxville_ » 31 Юли 2018, 9:21

BMW_POWER написа:
Да речем тейко ми е о.з. полковник от бившето ДС и по стечение на обстоятелствата решаваме да правим бизнес. Идвам в София и купувам апартамент на Витошка за офис. Регистрирам една транспортна фирма и купувам (тате има пари) 40-50 автобуса и стотина тира. Как Софийска община ще ми отганизира паркинг пред офиса? Имам регистрация, плащам данъци и искам автопарка да е пред мен :OT:


Не съм сигурен, но оставам с впечатлението, че не говориш сериозно. :mhihi:

Защо очакваш общината да ти осигури паркинг?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 31 Юли 2018, 12:13

Knoxville_ написа:
BMW_POWER написа:
Да речем тейко ми е о.з. полковник от бившето ДС и по стечение на обстоятелствата решаваме да правим бизнес. Идвам в София и купувам апартамент на Витошка за офис. Регистрирам една транспортна фирма и купувам (тате има пари) 40-50 автобуса и стотина тира. Как Софийска община ще ми отганизира паркинг пред офиса? Имам регистрация, плащам данъци и искам автопарка да е пред мен :OT:


Не съм сигурен, но оставам с впечатлението, че не говориш сериозно. :mhihi:

Защо очакваш общината да ти осигури паркинг?


Това в риторичен въпрос към тези, които претендират общината да им осигори паркинг пред блока. Давам пример, как и аз, живеейки и плащайки данъци на адрес искам от общината да си паркирам целия автопарк пред блока.

Последната ми месторабота в бг-то беше на ул. Шипка. Пред сградата (на пет етажа, от които четири са офиси) има пет паркоместа, като едното е блокирано от кофи за боклук. Само ние бяхме 12 човека, от които осем идваха с коли. Къде физически могат да се паркират всичките?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от preki » 31 Юли 2018, 12:32

Точно за това има Служебен абонамент. Плащаш си 650 лв на месец и си паркираш спокойно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от Knoxville_ » 31 Юли 2018, 13:21

И аз така предположих де, но още бях сънен сутринта :ok: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от Club BMW » 31 Юли 2018, 22:29

BMW_POWER написа:
Да речем тейко ми е о.з. полковник от бившето ДС и по стечение на обстоятелствата решаваме да правим бизнес. Идвам в София и купувам апартамент на Витошка за офис. Регистрирам една транспортна фирма и купувам (тате има пари) 40-50 автобуса и стотина тира. Как Софийска община ще ми отганизира паркинг пред офиса? Имам регистрация, плащам данъци и искам автопарка да е пред мен :OT:


"В централните и жилищните зони не се допуска изграждане на паркинги и гаражи за автобуси и товарни автомобили. За нуждите на туризма могат да се устройват паркинги за ограничен брой автобуси."

:D :D :D

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от drifty » 01 Авг 2018, 7:44

Аз не мога да разбера що е толкова трудно да се проектират подземни паркинги във всяка новопостроена сграда, в които да се помещават автомобилите, които са останали без гараж или такива, за които място на улицата няма. До преди няколко години, ако искаш добре платена и перспектива работа, трябваше да си пренесеш в скапаната столица, така че не знам защо така нападате колегите от столицата, които според мен имат право с това, че общината не осигурява подходящи условия за паркиране на много голяма част от автопарка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2018, 8:49

То и подземния паркинг не винаги е решение. В сградата където работя имаме такъв с 10 места, ама преди да влезеш пиеш валериан и излизаш от него все едно си бил на фитнес защото пада страшно въртене на геврека докато се паркираш (а аз се водя късметлия като ползвам трите най-добри места в паркинга :kuku: )
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от steeN » 03 Авг 2018, 19:19

BMW_POWER написа:
steeN написа:Обществените паркинги са изключително скъпи за любимото "общество". Това е възможно най-безсмислената площ, която може да се построи с обществени пари (сравнено с паркове, спортни неща и т.н.)
Не случайно всички автомобилни компании са хлъцнали, защото това което идва е драстично намаляне на продажбите на лични автомобили.
При нас ще е по-късно, но и при нас ще стане.


Въпрос на личен избор е, дали и колко коли ще имаш. Общината няма никакво задължение, да се съобрази с това и съответно да ти построи (осигури) паркоместа. Когато купуваш едно жилище, ти си наясно какво е положението на улицата. Защо се носи такъв плач? В цял Свят глаголът "искам" е свързан с глаголът "плащам". София е проектирана и строена преди 45 години в крайните си части и след Освобождението в по-централните днес части. Кой си е представял, че сега ще има по две коли на апартамент? Практически май не останаха общински места, на които може да се строи. Всичко е частно и презастроено.


Един път да сме на едно мнение с теб. Да не би звездите да са се подредили... шокиран съм :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 07 Авг 2018, 5:39

steeN написа:
BMW_POWER написа:
steeN написа:Обществените паркинги са изключително скъпи за любимото "общество". Това е възможно най-безсмислената площ, която може да се построи с обществени пари (сравнено с паркове, спортни неща и т.н.)
Не случайно всички автомобилни компании са хлъцнали, защото това което идва е драстично намаляне на продажбите на лични автомобили.
При нас ще е по-късно, но и при нас ще стане.


Въпрос на личен избор е, дали и колко коли ще имаш. Общината няма никакво задължение, да се съобрази с това и съответно да ти построи (осигури) паркоместа. Когато купуваш едно жилище, ти си наясно какво е положението на улицата. Защо се носи такъв плач? В цял Свят глаголът "искам" е свързан с глаголът "плащам". София е проектирана и строена преди 45 години в крайните си части и след Освобождението в по-централните днес части. Кой си е представял, че сега ще има по две коли на апартамент? Практически май не останаха общински места, на които може да се строи. Всичко е частно и презастроено.


Един път да сме на едно мнение с теб. Да не би звездите да са се подредили... шокиран съм :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Когато си взимаш редовно лекарствата и не ги мешаш с нещо друго, нормално е да мислим еднакво ;)

Бях два дни на юг и ето при какви цени паркирах две нощи :shock:

Изображение

Изображение

(добре че хотелът имаше отстъпка)

При мен на село в даунтаун може да се намери $18 (13.85USD) за 24 часа. Та ако някой търси бизнес идеи, очаквам си процента :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от Jordana » 07 Авг 2018, 7:48

Ама това е на паркинг , на тротоара как са цените ? Освен това не пише мерната единица на табелата ....може и песос да е , ако използваш този пропуск на табелодържателя :roll:
А бизнес идеи бол ...например такси в NY , чувам че лиценза да отвориш бакшишки бизнес бил 1 млн долара на кола :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от steeN » 07 Авг 2018, 9:16

BMW_POWER написа:Когато си взимаш редовно лекарствата и не ги мешаш с нещо друго, нормално е да мислим еднакво ;)

Бях два дни на юг и ето при какви цени паркирах две нощи :shock:


По-вероятно е ти да си спрял да взимаш твоите :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от BMW_POWER » 07 Авг 2018, 12:08

Jordana написа:Ама това е на паркинг , на тротоара как са цените ? Освен това не пише мерната единица на табелата ....може и песос да е , ако използваш този пропуск на табелодържателя :roll:
А бизнес идеи бол ...например такси в NY , чувам че лиценза да отвориш бакшишки бизнес бил 1 млн долара на кола :mhihi:


Ми нали непрекъснато се носи плач, че няма паркинги :dunno: Отделно тол таксата за влизане в Манхатън е $15. Можеш да сметнеш, колко ще ти струва една година ходене с кола на работа. Не искам да коментирам, какви са шофьорите там. Клаксоните ги нямат за нищо....


steeN написа:
BMW_POWER написа:Когато си взимаш редовно лекарствата и не ги мешаш с нещо друго, нормално е да мислим еднакво ;)

Бях два дни на юг и ето при какви цени паркирах две нощи :shock:


По-вероятно е ти да си спрял да взимаш твоите :mhihi:


Както сам казваш, за да сме на едно мнение с теб има два варианта. Или ти да си взимаш хапчетата, или аз да спра мойте :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Jordana написа:Ама това е на паркинг , на тротоара как са цените ? Освен това не пише мерната единица на табелата ....може и песос да е , ако използваш този пропуск на табелодържателя :roll:
А бизнес идеи бол ...например такси в NY , чувам че лиценза да отвориш бакшишки бизнес бил 1 млн долара на кола :mhihi:


https://www1.nyc.gov/html/dot/html/moto ... ates.shtml

Замислих се, мамка им и небостъргачи, как ли общината се задължава да им осигурява паркоместа "пред блока" :dunno:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook