Коли от англия?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Коли от англия?

Мнение от Empty_Head » 15 Ное 2012, 19:48

Здравейте, искам да попитам къде ги търсите тези коли на безценица от Англия? Искам да си взема нещо, но като разгледах autotrader.co.uk цените им с транспорта излиза точно колкото да си взема подобен екземпляр от тук, но ще трябва да обръщам и волан. А за да се вкарват толкова англичанки значи все пак има хляб в работата, но нещо аз не го видях? :shock: :help:
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Коли от англия?

Мнение от ///M_Martin » 15 Ное 2012, 19:53

:mhihi: "от всяко дърво свирка не става"


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Коли от англия?

Мнение от xpl0d » 15 Ное 2012, 19:57

Empty_Head написа:Здравейте, искам да попитам къде ги търсите тези коли на безценица от Англия? Искам да си взема нещо, но като разгледах autotrader.co.uk цените им с транспорта излиза точно колкото да си взема подобен екземпляр от тук, но ще трябва да обръщам и волан. А за да се вкарват толкова англичанки значи все пак има хляб в работата, но нещо аз не го видях? :shock: :help:


E и в този сайт ако не намериш не знам къде ще намериш :mhihi: Аз още преди две години гледах М-ки за 3000 паунда, а сега колкото и да не е трябва да са поне 500 паунда надолу. И все пак можеш да погледнеш и тук - http://copart.co.uk/c2/home.html. И там ако не ти харесват еbay. Други няма.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Коли от англия?

Мнение от Empty_Head » 15 Ное 2012, 20:20

някой колега да се занимава с внос на коли от англия?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: Коли от англия?

Мнение от stambo_81dg » 15 Ное 2012, 20:58

от Copart е малко трудна работа,
цените скочиха, паунда се вдигна и вече не е много на оферта от УК освен ако не е някаква кола с няква дребна повреда да е евтина и да я качиш на платформа но общо взето филма е голям :idea:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Коли от англия?

Мнение от Skip_209 » 16 Ное 2012, 15:32

http://www.gumtree.com/
моята я намерих тук

аз имам друг въпрос
как се вкарват коли за части от УК при положение,че документите се чакат до 40 дена? Не вярвам всеки които вкарва коли да седи по 1 месец да чака документи. :conf:
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Коли от англия?

Мнение от Mollov » 16 Ное 2012, 16:02

Не знам какви документи чакаш... зависи и как внасяш ;)

Иначе е факт, че цените в UK се вдигнаха... заради повишения интерес или по друга причина, в комбинация с по-скъпия паунд нещата вече не изглеждат толкова розови... особено пък ако търсиш Е36-ца, дето е такъв хит... почнаха да оредяват и е нормално да са по-скъпи ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: Коли от англия?

Мнение от stambo_81dg » 16 Ное 2012, 16:23

Skip_209 написа:http://www.gumtree.com/
моята я намерих тук

аз имам друг въпрос
как се вкарват коли за части от УК при положение,че документите се чакат до 40 дена? Не вярвам всеки които вкарва коли да седи по 1 месец да чака документи. :conf:


Кви документи 40 дена :?: Аз моята като я купувах (да си я карам там) чаках 14 дни и ми дойде талона на мое име.

Ако ще купуваш за износ, вземаш целия талон и оставяш отрязък номер 11 мисля че беше на собственика и газ за БГ и се молиш да не ти се случи нещо по пътя :idea:
И застраховките също вдигнаха доста.
Изображение

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Коли от англия?

Мнение от Веселин|Василев » 16 Ное 2012, 16:32

Зависи каква кола се търси! С един колега тук от форума гледахме за е46 330i фейслифт купе и стъпваше до БГ на 8-9-10 (според зависи от екстрите), но в общи линии сената на колата + 500 паунда разходи (минимум и то ако я докарваш на ход) и обръщане минимум 1500 лв. М-ките специално е36 са над 3500 паунда, но от време на време излизат и по евтини, а колко са читави нямам идея. Последно преди 2-3 месеца гледах е46 М преди фейса и беше на 4000 паунда.
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Коли от англия?

Мнение от Skip_209 » 16 Ное 2012, 16:46

stambo_81dg написа:
Skip_209 написа:http://www.gumtree.com/
моята я намерих тук

аз имам друг въпрос
как се вкарват коли за части от УК при положение,че документите се чакат до 40 дена? Не вярвам всеки които вкарва коли да седи по 1 месец да чака документи. :conf:


Кви документи 40 дена :?: Аз моята като я купувах (да си я карам там) чаках 14 дни и ми дойде талона на мое име.

Ако ще купуваш за износ, вземаш целия талон и оставяш отрязък номер 11 мисля че беше на собственика и газ за БГ и се молиш да не ти се случи нещо по пътя :idea:
И застраховките също вдигнаха доста.



моята като я купих,ония беше некав гаден индиец,написа ми договор на ръка на половин а4 лист,полълнихме всичко за DVLA и той прибра всички документи,каза че той ще ги прати и ще си получа новите по пощата,така и стана,но след 40+ дена
после като се прибирах към бг попълвах още някаква част и я пратих по пощата пак на DVLA че изнасям колата :dunno:
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Коли от англия?

Мнение от ///M_Martin » 16 Ное 2012, 16:59

много зависи каква кола купуваш от ЮК.Аз гледам да купувам само от англичани и само хубави коли че кочини има навсякъде.
Това с 40-те дена е при условие че V5(талона искаш да е на твое име) ако не си резидент в ЮК няма как да стане този филм а и по принцип по-бързо става.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Коли от англия?

Мнение от Mollov » 16 Ное 2012, 17:10

Skip_209 написа:

моята като я купих,ония беше некав гаден индиец,написа ми договор на ръка на половин а4 лист,полълнихме всичко за DVLA и той прибра всички документи,каза че той ще ги прати и ще си получа новите по пощата,така и стана,но след 40+ дена
после като се прибирах към бг попълвах още някаква част и я пратих по пощата пак на DVLA че изнасям колата :dunno:


Тоя сигурно не е знаел... за него остава само един отрязък, всичко друго е за теб... и с този "ръчен договор" отлиташ за BG... важното е също да имаш МОТ и застраховка (както и пътния им данък, в рамките на UK), че иначе из цяла европа барабар с Румъния може да те пляскат сериозно ако нямаш дори едно от двете... някои карат и без тях на сериозен риск, ама последно време полиция/гранични са се научили и като видят десняк и питат...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 11.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36
Мечтае да кара: без разни п.....ри да му дърпат лайсните

Re: Коли от англия?

Мнение от ///777\\\ » 19 Фев 2013, 20:33

Здр. колеги. От известно време имам идеята за внос на кола от Англия и конкретно съм се насочил към един сайт bglondon.com.
Интересува ме мнение на колега, който е работил с тях и по-точно, как са по отношение както на услугата за наддаване и участие в търг от име на купувача, така и за самата доставка на колата. Условията им съм ги прочел, но ме интересува и мнение на техен клиент.
Благодаря Ви.
"There is nothing like scream of an old straight six ............... it's that sound cars can't make anymore."

"...we ran stretched tires and drove our cars millimeters off the ground for no reason other than it looks cool...."

"if sparks dont fly, your rides too high"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Коли от англия?

Мнение от AgeraR » 21 Фев 2013, 19:21

Не искам да отварям нова тема за тва питам директно тук. Ачо.рс каза в пресишната ми тема че кола от Англия може да се кара с английски номера в БГ в неопределен период без никакъв проблем, без застраховка без данък... Някой може ли да потвърди?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: Коли от англия?

Мнение от stambo_81dg » 21 Фев 2013, 19:26

AgeraR написа:Не искам да отварям нова тема за тва питам директно тук. Ачо.рс каза в пресишната ми тема че кола от Англия може да се кара с английски номера в БГ в неопределен период без никакъв проблем, без застраховка без данък... Някой може ли да потвърди?


Може, но при ПТП ще ядеш дървото :idea:

П.С. не и без застраховка, кара се но в повечето случаи с невалидна такава която минава пред полицаите,валидната е "Гранична застраховка" или Английска но тя е много скъпа
2-3-5 хиляди паунда.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook