Най - добрите инструменти тип Гедория?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от немо » 29 Дек 2013, 17:48

Binev_OuT написа:Тресчотката не е предназначена за работа с тръби,както 3-ката не е предназначена за гората тва е , па ти си я ползвай как искаш , ама да ни убеждаваш тука в некви твърдения аи ... недей.

:yes: Именно

Bavarcho написа:кой е писал в тая тема че трепери за инструментите му?
за тресчотките се продават ремонтни комплекти, а пък някой от тея прехвалените като счупиш инструмента ти го заменят :)


Сега,....аз лично не разбирам мислене от тоя вид:майната му на инструмента,ако се счупи,значи не е бил достатъчно здрав / ще купим нов!
Всеки инструмент си има конкретно предназначение и дълготрайността му зависи не само от марката,а и от грамотното му ползване :idea: :!:
Ако си поправяш сам колата понякога е едно,ако обаче инструментът ти служи да си изкарваш парите е друго 8)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от memorex » 29 Дек 2013, 18:11

немо написа:
Binev_OuT написа:Тресчотката не е предназначена за работа с тръби,както 3-ката не е предназначена за гората тва е , па ти си я ползвай как искаш , ама да ни убеждаваш тука в некви твърдения аи ... недей.

:yes: Именно

Bavarcho написа:кой е писал в тая тема че трепери за инструментите му?
за тресчотките се продават ремонтни комплекти, а пък някой от тея прехвалените като счупиш инструмента ти го заменят :)


Сега,....аз лично не разбирам мислене от тоя вид:майната му на инструмента,ако се счупи,значи не е бил достатъчно здрав / ще купим нов!
Всеки инструмент си има конкретно предназначение и дълготрайността му зависи не само от марката,а и от грамотното му ползване :idea: :!:
Ако си поправяш сам колата понякога е едно,ако обаче инструментът ти служи да си изкарваш парите е друго 8)

Ако понякога инструмента ти служи за да си спасиш живота е трето .Уважавам това мнение което цитирам.Виждал съм и титаниеви инструменти леки и здрави но са за по-големи двигатели.Много съм доволен от скандинавското качество.
Между другото повечето водещи марки тип GEDORE които се произвеждат на правилното място все още държат качество.Другото често се оказва боза като китайските обувки .

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Bavarcho » 29 Дек 2013, 18:13

немо написа:Сега,....аз лично не разбирам мислене от тоя вид:майната му на инструмента,ако се счупи,значи не е бил достатъчно здрав / ще купим нов!
Всеки инструмент си има конкретно предназначение и дълготрайността му зависи не само от марката,а и от грамотното му ползване :idea: :!:
Ако си поправяш сам колата понякога е едно,ако обаче инструментът ти служи да си изкарваш парите е друго 8)


Не съм искал да кажа "майната му на инструмента" Аз самия си пазя изключително много инструментите и не издевателствам над тях. Ако се счупи някой ми е много кофти. За това и изобщо не обичам да дам на някой инструмент за да си направи нещо по колата.
И аз съм на това мнение, че инструмента се избира според това за какво ще го ползваш. Ако си правя колата вежъж годишно няма да си купя Форс.
Не бях съгласен с колегата "че щом си купил скъп инструмент му трепериш", а като си купя евтин и мога да издевателствам върху него с чиста съвест. И скъпия, и евтиния не са направени да ги чупиш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от DLVasilev » 29 Дек 2013, 19:26

JTD написа:
DLVasilev написа:и изпускане от космоса с 8000 000 000 км/ч, копаене на ров, шпакловане на стени и подове, дали става за стоп палка или не и още куп тестове и изпитания които примерно другите инструменти и производителите им не са чували никога за тях :mhihi: :mhihi:

Защо се засегна от думите ми?
Или имаш да кажеш нещо друго?

Както казах - инструментите са там и ги ползвам както намеря за добре. Имам тези ключове и ги ползвам колкото и както мога.
А не да им треперя, защото струват 3 торби с пари, ама били еди каква си марка и те не заслужавали такава експлоатация, защото ме е страх да не си счупя тресчотката за 3 цифрена сума. :kuku:

Бих ти казал нещо ама ще се разпениш още повече :mhihi:
иначе пробвай ако искаш с тресчотката и прах да бършеш :winky:

JTD написа:... като си платил 10-на пъти стойността му.... :lol:

не е задължително :winky:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от mfandakov » 29 Дек 2013, 21:33

От къде тръгнахме,до къде стигнахме .Само искахме да кажем че дадената тресчотка издържа на дадените издевателства,никой от нас не е кретен да гледа насила да разкаже играта на инструментите си.Просто това бе констатация не сме дебили все пак ,а то каква стана :wave:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 17.05.2016
Пол: Мъж

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Karro0071 » 24 Юни 2017, 7:14

alx написа:
BMW_RIDER написа:ОТ американците - Snap on, Mac Tools
Craftsman предлагат добро съотношение цена/количество/качество жалко ,че всичко е на другия края на света а транспорта на тежки работи е дебел...


Facom, Hazet, Gedore, Wurth и т.н.

Beta ми се виждат надценени....


Snap on, Mac, craftsman- са с доживотна гаранция без задаване на въпроси. Наскоро използвах една отверка като длето- набих й металното до край в дръжката- стана два пъти по- къса. Отидох и им я дадох- дадоха ми нова без да питат нищо. Повечето ми инструменти са подменяни поне по веднъж- никога никой не ми е казал нищо въпреки, че е било често очевидно че инструмента ме строшен заради неправилна употреба.


Богата държава е ... а ние само Българите правим тез работи там :D А на Американците ако им писне от един комплект инструмент хварля го и отива взема нов комплект.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 17.05.2016
Пол: Мъж

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Karro0071 » 24 Юни 2017, 12:47

А моето мнение за ръчните инструменти е че в Европа ако сравним цена и качество на 1. Първо място е Force, но ако имах по вече пари щтях да купя нещо американско Snap on, Mac tools или Sp tools, които ги харесвам най много. Иначе най хубавите в Европа са Facom, Gedore, Hazet, Britools и на също качество с тях Турското "izeltaş". А за непрофесионална употреба аз и бих избрал Topmaster които са пак добри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Cyberloner » 26 Юни 2017, 20:35

Karro0071 написа:А моето мнение за ръчните инструменти е че в Европа ако сравним цена и качество на 1. Първо място е Force, но ако имах по вече пари щтях да купя нещо американско Snap on, Mac tools или Sp tools, които ги харесвам най много. Иначе най хубавите в Европа са Facom, Gedore, Hazet, Britools и на също качество с тях Турското "izeltaş". А за непрофесионална употреба аз и бих избрал Topmaster които са пак добри.

Facom бяха хубави
В момента за баш-най водят witte поне от немските марки.
Иначе на факом имам няколко отвертки от началото на 90-те - без забележки, преживели ХХ години сервизна дейност, седене на влажни места, подмятани из шкафове и чекмеджета и т.н. - върховете на отвертките са си непокътнати, няма и помен от ръжда и дръжките не са си променили цвета.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook