Най - добрите инструменти тип Гедория?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Borymeckata » 25 Дек 2013, 18:20

Има и едни турски - Retta. Изработката изглежда много добра и вършат работа, ако не очакваш чудеса от тях.
Excellent! Steven is my name!

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Alex 320i Cabrio » 25 Дек 2013, 22:38

Аз не ги разбирам много, но в завода на БМВ в Мюнхен ползват Хазет, а в завода на БМВ в Северна Каролина ползват Хазет и МакТуулс. В комплекта инструменти на дъртото Порше в гаража всичко е Сталвиле... Сигурно БМВ и Порше са тъпи...
Power is Nothing Without Insanity

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от немо » 25 Дек 2013, 23:08

mfandakov написа:Rahsol от Гедоре груп са, от 20 години ползвам комплекти,на тресчотката слагаме тръба 1м и стягаме ресори на бусове.Много яки и вложките и тресчотките

Този,който слага тръба на тресчотката,за да стяга с нея трябва да бъде излупан зад врата с тръба,дано му се набие малко акъл в простата кратуна :dummy:
Най-добрият инструмент кво значи?Тресчотката е най-нежното нещо,вложките са или здрави и неразпънати,или не!Като не става с 1/2 комплекта минаваме на 3/4 ;) или ползваме жокери (оксижен,телоподаващо,флекс)....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Borymeckata » 25 Дек 2013, 23:53

Alex 320i Cabrio написа:Аз не ги разбирам много, но в завода на БМВ в Мюнхен ползват Хазет, а в завода на БМВ в Северна Каролина ползват Хазет и МакТуулс. В комплекта инструменти на дъртото Порше в гаража всичко е Сталвиле... Сигурно БМВ и Порше са тъпи...


Колега, не знам защо мислиш, че оборудването на БМВ е "върха на сладоледа"? Особено пък инструментите, които се продават с колата... Сложили са ти в багажника някакви ключове, колкото да не е без нищо. Ако някой смята, че БМВ ти продават с колата само най-доброто (като оборудване) - нека погледне тази тема за криковете им:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=354058

Пълен боклук ти продават, при това - за 85 долара.
Excellent! Steven is my name!

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Alex 320i Cabrio » 26 Дек 2013, 3:13

Borymeckata написа:
Alex 320i Cabrio написа:Аз не ги разбирам много, но в завода на БМВ в Мюнхен ползват Хазет, а в завода на БМВ в Северна Каролина ползват Хазет и МакТуулс. В комплекта инструменти на дъртото Порше в гаража всичко е Сталвиле... Сигурно БМВ и Порше са тъпи...


Колега, не знам защо мислиш, че оборудването на БМВ е "върха на сладоледа"? Особено пък инструментите, които се продават с колата... Сложили са ти в багажника някакви ключове, колкото да не е без нищо. Ако някой смята, че БМВ ти продават с колата само най-доброто (като оборудване) - нека погледне тази тема за криковете им:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=354058

Пълен боклук ти продават, при това - за 85 долара.


Нещо не си ме разбрал - тези които сглобяват колите на БМВ в завода ползват Хазет и Мак Туулс. Дали ще се правят на българи да гледат да минат тънко, при условие, че всяка минута празен престой на завода струва стотици хиляди евро? Или това е тъп маркетинг и реклама? А в завода на Корвет ползваха Снап Он, ма това защото са тъпи американски патриоти. Еее, да беха си взели един Проксън или един Форс, а?

За комплекта инструменти не си ме разбрал - в М5-цата имах отверка, ключ 10/12 и шестогран за люка. Качество ОК. В Поршето, което е от 1993 - когато колите се правеха от инженери, а не счетоводители, имам пълен комплект от 10 до 19 на Сталвиле, 2 отверки и клещи на Виха, ключ за свещи на Хазет и манивела за люка на Сталвиле, и клещи за водната помпа на Книпекс. Дали през 1993 в кола струваща 183,000DM (сети се колко пари бяха това тогава и в Германия, и у нас) дали някой би посмял да сложи кофти инструмент от икономия.

Всеки който си мисли, че китайско-тайванските гедорета имат място в същото изречение където се споменават Хазет, Сталвиле, Факом (Станли), Гедоре, Снап Он, Мак или БриТул за професионална работа е много силно заблуден. Пък ако бие с чук по тресчотка, верно трябва да му се бие с чука по главата...
Power is Nothing Without Insanity

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Jordana » 26 Дек 2013, 4:54

Криковете ни (по всяка вероятност) са еднакви, а Х5-цитте са даже по-тежки от "тройката"...

Не не са еднакви.Има и друга конструкция крикове.
Проблеми като при горния тип крикове имат всички марки автомобили и не е до изработка а до конструкцията на крика.Ако огледате как работи ще разберете защо е така.Същото ми се е случвало преди години на автомобил VW при опит да се вдигне от по ниска позиция - тоест "жабката" разпъната максимално.
А за инструментите влагани в БМВ преди години имам добро мнение - за новите незнам но не вярвам някой толкова да спестява че да влага боклуци за такива дребни неща.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от mfandakov » 26 Дек 2013, 8:54

немо написа:
mfandakov написа:Rahsol от Гедоре груп са, от 20 години ползвам комплекти,на тресчотката слагаме тръба 1м и стягаме ресори на бусове.Много яки и вложките и тресчотките

Този,който слага тръба на тресчотката,за да стяга с нея трябва да бъде излупан зад врата с тръба,дано му се набие малко акъл в простата кратуна :dummy:
Най-добрият инструмент кво значи?Тресчотката е най-нежното нещо,вложките са или здрави и неразпънати,или не!Като не става с 1/2 комплекта минаваме на 3/4 ;) или ползваме жокери (оксижен,телоподаващо,флекс)....


Е аз ти предлагам да дойдеш и да го излупаш ,ама като лупаш дръж тръбата здраво да не ти я набие някъде другаде
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 16.10.2006
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от lubeto » 26 Дек 2013, 15:53

Usag, Pastorino,... заслужават си. Гаранцията е добра: чупиш - сменят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от немо » 26 Дек 2013, 17:04

mfandakov написа:
немо написа:
mfandakov написа:Rahsol от Гедоре груп са, от 20 години ползвам комплекти,на тресчотката слагаме тръба 1м и стягаме ресори на бусове.Много яки и вложките и тресчотките

Този,който слага тръба на тресчотката,за да стяга с нея трябва да бъде излупан зад врата с тръба,дано му се набие малко акъл в простата кратуна :dummy:


Е аз ти предлагам да дойдеш и да го излупаш ,ама като лупаш дръж тръбата здраво да не ти я набие някъде другаде


Разбираемо е ,че човек,който слага тръба 1 метър на тресчотка,за да стяга с нея не може да ми схване поста :winky: :ok:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от JTD » 29 Дек 2013, 13:43

немо написа:
mfandakov написа:
немо написа:
mfandakov написа:Rahsol от Гедоре груп са, от 20 години ползвам комплекти,на тресчотката слагаме тръба 1м и стягаме ресори на бусове.Много яки и вложките и тресчотките

Този,който слага тръба на тресчотката,за да стяга с нея трябва да бъде излупан зад врата с тръба,дано му се набие малко акъл в простата кратуна :dummy:


Е аз ти предлагам да дойдеш и да го излупаш ,ама като лупаш дръж тръбата здраво да не ти я набие някъде другаде


Разбираемо е ,че човек,който слага тръба 1 метър на тресчотка,за да стяга с нея не може да ми схване поста :winky: :ok:

Някои си нямаме пълни комплекти инструменти.
До сега преден лагер на 36-ца гайка си го стягам и развивам винаги с тресчотка на Рико.
Нямам оксижен и подобия. Имам един комплект инструменти и се оправям с него.
И нищо не ми пречи да слагам 1 метър тръба и да скачам върху нея докато тръгне гайката на главината.
А понеже тежа 70 килограма, понякога викам и приятели, които са по 100+, за да могат те да скочат върху тресчотката, за да развием гайката на главината.
До сега съм развил поне 20-на гайки и тресчотката си е още здрава и не ми дреме дали ще се счупи, защото ако се счупи ще отида до магазина и ще взема поредната Рико за някакви хубави пари.
Ако 100 кила човек скочи стабилно върху тръба на прехвалените ви инструменти какво ще стане? Ще държат ли?
Ооо, забравих, страх ви е, защото сте дали една торба с пари и се хвалите, че били здрави.
Ами здрави ще са, като не са минали истинските тестове от по 2000+ нм въртящ момент. :wave:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от DLVasilev » 29 Дек 2013, 15:39

JTD написа:
немо написа:
mfandakov написа:
немо написа:
mfandakov написа:Rahsol от Гедоре груп са, от 20 години ползвам комплекти,на тресчотката слагаме тръба 1м и стягаме ресори на бусове.Много яки и вложките и тресчотките

Този,който слага тръба на тресчотката,за да стяга с нея трябва да бъде излупан зад врата с тръба,дано му се набие малко акъл в простата кратуна :dummy:


Е аз ти предлагам да дойдеш и да го излупаш ,ама като лупаш дръж тръбата здраво да не ти я набие някъде другаде


Разбираемо е ,че човек,който слага тръба 1 метър на тресчотка,за да стяга с нея не може да ми схване поста :winky: :ok:

Някои си нямаме пълни комплекти инструменти.
До сега преден лагер на 36-ца гайка си го стягам и развивам винаги с тресчотка на Рико.
Нямам оксижен и подобия. Имам един комплект инструменти и се оправям с него.
И нищо не ми пречи да слагам 1 метър тръба и да скачам върху нея докато тръгне гайката на главината.
А понеже тежа 70 килограма, понякога викам и приятели, които са по 100+, за да могат те да скочат върху тресчотката, за да развием гайката на главината.
До сега съм развил поне 20-на гайки и тресчотката си е още здрава и не ми дреме дали ще се счупи, защото ако се счупи ще отида до магазина и ще взема поредната Рико за някакви хубави пари.
Ако 100 кила човек скочи стабилно върху тръба на прехвалените ви инструменти какво ще стане? Ще държат ли?
Ооо, забравих, страх ви е, защото сте дали една торба с пари и се хвалите, че били здрави.
Ами здрави ще са, като не са минали истинските тестове от по 2000+ нм въртящ момент. :wave:

и изпускане от космоса с 8000 000 000 км/ч, копаене на ров, шпакловане на стени и подове, дали става за стоп палка или не и още куп тестове и изпитания които примерно другите инструменти и производителите им не са чували никога за тях :mhihi: :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от JTD » 29 Дек 2013, 16:12

DLVasilev написа:и изпускане от космоса с 8000 000 000 км/ч, копаене на ров, шпакловане на стени и подове, дали става за стоп палка или не и още куп тестове и изпитания които примерно другите инструменти и производителите им не са чували никога за тях :mhihi: :mhihi:

Защо се засегна от думите ми?
Или имаш да кажеш нещо друго?

Както казах - инструментите са там и ги ползвам както намеря за добре. Имам тези ключове и ги ползвам колкото и както мога.
А не да им треперя, защото струват 3 торби с пари, ама били еди каква си марка и те не заслужавали такава експлоатация, защото ме е страх да не си счупя тресчотката за 3 цифрена сума. :kuku:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Bavarcho » 29 Дек 2013, 16:16

кой е писал в тая тема че трепери за инструментите му?
за тресчотките се продават ремонтни комплекти, а пък някой от тея прехвалените като счупиш инструмента ти го заменят :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от JTD » 29 Дек 2013, 16:20

Bavarcho написа:кой е писал в тая тема че трепери за инструментите му?
за тресчотките се продават ремонтни комплекти, а пък някой от тея прехвалените като счупиш инструмента ти го заменят :)

Е, нормално е да ти го заменят, като си платил 10-на пъти стойността му. :lol:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Най - добрите инструменти тип Гедория?

Мнение от Binev_OuT » 29 Дек 2013, 17:06

то качеството не е само здравината нали се сещаш :mhihi: дай да ти изпраскам ено рико с 24 зъба те видя как ше я ползваш :mhihi: :mhihi:
то ако е само здравината нии сами ше си ги прайм :mhihi:
дай да видим тва рико за 20лв като изпращи в сервиза и клиента да ти виси на главата , как ще я ползваш тогава
Тресчотката не е предназначена за работа с тръби,както 3-ката не е предназначена за гората тва е , па ти си я ползвай как искаш , ама да ни убеждаваш тука в некви твърдения аи ... недей.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook