Акумулатор какъв ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Maxmadness » 06 Ное 2017, 20:22

DLVasilev написа:Ми явно е на късмет не знам. Първата варта я купих 2007-ма година за мерцедеса и я смених миналата година т.е. умря на 9 години. На Е36-цата и взех същия през 2009-та и сегашните собственици така я карат. И на Е38-цата купих черна варта понеже чисто-новия прясно произведен още топъл не се пипа EAS в гаранция ми се разпра като диня в багажника.



Явно си е наистина лош късмет или не знам и аз...при мен е същата работа с дисковете.Купих си преди 5 години нови дискове Текстар Про от колега от форума и не съм имал проблеми с тях нито се кривят,нито нищо...за 70 000км имат нищожен ръб и съм много доволен,но пък като кажа на някой за Текстар и само се оплакват...ментета ли има много или просто аз съм си купил оригинал не знам..
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от DLVasilev » 06 Ное 2017, 22:16

забелязал съм напоследък по мои и чужди наблюдения, че сред много по вид и марки авточасти се срещат дефектни партиди. Баща ми например един висящ лагер го смени 4 пъти, аз с едни шарнири на 36-цата, колега се оплаква от ремъци и т.н.
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от don_gori » 07 Ное 2017, 13:21

Продължаваме "инвестигейшъна" :mhihi: с акумулаторите и се надявам инфото, което дам да е полезно за бъдещите купувачи на марката Exide :)
Ей го хубавеца
Изображение

Като се погледне отгоре горния десен ъгъл има един щампиран номер, в моя случай 7G.....
Изображение

Важни са 1вите 2 символа, в моя случай 7G , първата цифра е годината на производство, а втората е месеца. Ето и разшифровка
Година:
0= 2010
1=2011
2=2012
3=2013
4=2014
5=2015
6=2016
7=2017
...

Месец:
A=Януари
B=Февруари
C=Март
D=Април
E=Май
F=Юни
G=Юли
H=Август
I=Септември
J=Октомври
K=Ноември
M=Декември

Да видим след колко години ще се оплача :mhihi:

Поздрави !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от shlosera » 07 Ное 2017, 15:34

2010 взех varta blue за едно рено дето палеше много трудно. 2016 зарязах речното 5 месеца (от ноември до март) с вартата в него без да се пали пипа дори отключва колата. Дадох я на познат, че беше много на зор, и ми го върна(не бил държал и 1 ден а се оказа, че цд-то му дърпаше ток) в момента от 1 година тази варта е на 36цата на приятел и неще да умре. Та аз бих взел отново, може и бош (доколкото знам между варта и бош нямало разлика само лепенките)

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 07 Ное 2017, 16:53

Варта е бранд на Johnson Controls . Бош си е бош , може да имат някакво общо производство но едва ли са едни и същи продуктите им .
http://www.johnsoncontrols.com/batterie ... ery-brands
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Don_Diego » 08 Ное 2017, 21:36

:OT:
След спа процедура на акумулатора (доливане на електролит + зареждане), колата върти на стартер по коренно различен начин :lol:
Подсигурих му още поне 2 зими живот :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от shlosera » 08 Ное 2017, 22:00

Jordana написа:Варта е бранд на Johnson Controls . Бош си е бош , може да имат някакво общо производство но едва ли са едни и същи продуктите им .
http://www.johnsoncontrols.com/batterie ... ery-brands

Чул съм, че и 2те ги правят във Велико Търново а колко е вярно идея нямам.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от nikola59 » 09 Ное 2017, 2:19

Кодове за мястото на производство Bosch/Varta/Gigawatt:
H Hannover, Deutschland
C Ceska Lipa, Czech Republic
E Burgos, Spain
G Guardamar, Spain
F Rouen, France
S Sarreguemines, France
Z Zwickau, Deutschland

Първата буква от заводското термоклеймо. 4,5,6 знак година и месец на производство. При Bosch годината и месецa на производство я има и като печат - трицифрен код на големия етикет на акумулатора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от pinko_23 » 12 Ное 2017, 11:31

На Е36-та вече 2 акумолатор Варта слагам и е ОК, няма проблеми. На Е60 сложих Банер АГМ някакви гелови препоръчаха ми го тъй като Е60 имало много комсуматори. Вече втори месец нямам оплаквания пали от четвърт оборот.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от bum_bum » 10 Авг 2018, 21:25

Това е някакъв Varna Silver E38 пише на него. Махнах му лепенката отгоре и викам ще долея киселина ама кор. Не виждам капачета да има.

Някой има ли идея дали се маха тая пластмасария отгоре за да видя нивото на киселината и да долея евентуално?


Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от barabqga » 10 Авг 2018, 21:55

от лявата и дясната страна можеш с по-широка права отверка да понапъваш леко докато излезе пластмасата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от bum_bum » 10 Авг 2018, 22:52

Ще го пробвам. Ама четох, че тия запечатаните обикновено нямали проблем с електролита.

Дано да е така, че при последните ми два опита за доливане акумолаторите просто си умряха.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от cod-cdbp » 11 Авг 2018, 0:23

bum_bum написа:Ще го пробвам. Ама четох, че тия запечатаните обикновено нямали проблем с електролита.

Дано да е така, че при последните ми два опита за доливане акумолаторите просто си умряха.


Имат проблем, защото през вентилацията се изпарява водата.
Въпреки това, може да се пробият отвори и да се долее, но не да се маха капака, защото трябва по-сериозно лепене, което рядко е успешно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 11 Авг 2018, 7:29

Практически тая капачка е залепена монолитно , вероятно с ултразвук и доста трудно се маха а видните линии са каналите на отдушниците . Така или иначе този не е херметичен , а като всеки оловен акумулатор има вентилационни отвори . Тези акумулатори са с ограничен достъп до клетките ...да не доливаш един вид :mhihi:
Или я изкъртваш с отвертката капачката , или пробиваш отвори примерно 6мм на всяка клетка отгоре на капачката . Доливаш или правиш там каквото правиш със спринцовка и залепяш . Може и с това :mhihi:
viewtopic.php?f=4&t=277569&start=4470
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от drifty » 11 Авг 2018, 9:23

На мен ми прилича на необслужваем акумулатор това. Не бих си играл да се мъча да го отварям.

Между другото бях докта скептично настроен към този тип хакумулатори, но астрата я купих с такъв и 3 години не съм го поглеждал. Единствено преди всяка зима го свалям веднъж и го зареждам профилактично. Вече кара 6та година и има още хляб в него. Мисля че беше AFE или нещо подобно.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook