Акумулатор какъв ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Don_Diego » 12 Авг 2018, 17:36

BMW_POWER написа:Не знам какво да кажа :dunno:



То заради страната, за която са произведени, тука не ни броят за живи и само продукти от рециклирани вилици ни продават или бракуваните от страните за белия свят :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от host » 16 Авг 2018, 9:39

Колата от пролетта се кара само по 1 път седмицата някъде и само градско на много къси разтояния, извън града от зимата не е излизала... това е резултата днес

И от снимката се вижда, но акумулатора е закупен август 2016г, зимата на 2017г е дозареден. И в момента "окото" му е зелено преди зареждането. Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 16 Авг 2018, 17:13

Ама той пътник тоя ....макар да не му е червено окото :mhihi:
.....Напрежението измерено между електродите на акумулатора, когато към него не е свързан консуматор (товар). При автомобилните стартерни акумулатори номиналното напрежение е 12V. Напълно заредената акумулаторна батерия има напрежение 13.2V – 12.9V Батерии с напрежение под 12.35V трябва да бъдат заредени.......
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Kurtov » 26 Яну 2023, 11:53

Здравейте.
Дайте акъл какъв акумулатор да взема за Трактор.
Чудя се за марка.
Трябва да е 135ah.
Само знам ампеража и това да гледам да има 3 години гаранция.
Гледам Yak за 250 лв и Mutlu примерно за 360..
Струва ли си според вас да се дадът толкова пари за Mutlu, като има примерно Varta за 320 лв ?
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от ivanski_2 » 26 Яну 2023, 15:12

Kurtov написа:Здравейте.
Дайте акъл какъв акумулатор да взема за Трактор.
Чудя се за марка.
Трябва да е 135ah.
Само знам ампеража и това да гледам да има 3 години гаранция.
Гледам Yak за 250 лв и Mutlu примерно за 360..
Струва ли си според вас да се дадът толкова пари за Mutlu, като има примерно Varta за 320 лв ?
Поздрави!


Aко гигават имат с такива параметри аз бих заложил на тях.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от turbonetic » 26 Яну 2023, 19:30

Аз лично съм най-доволен от Баннер ! Брутални акумулатори .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Е.Димитров » 27 Яну 2023, 10:38

Аз лично бих опитал да заредя акумулатора на друго зарядно, от старият тип, където може да му укажеш с колко ампера да се зарежда.
Миналата година бях си забравил габаритите на буса. За няколко часа акумулатора беше заминал.
Добре, че беше топло и едни младежи удариха една ръка (че и кабелите си бях забравил) и буса запали за 4-5 метра.
Карах го 25 километра и на другия ден пак слаб акумулатора.
Пуснах го за подобна зареждачка, като на горната снимка и след няколко часа уж зареден.
Палеше мудно, нищо общо като преди.
Карах го над 350 километра за един ден и след 3-5 дена не каране, акумулатора не държеше.
Вече почнах да се оглеждам за нов акумулатор , обаче имам едно от старите зарядни.
Сложих го на 3 ампера за 25 часа и след тези 25 часа от тогава никакви проблеми с палене и тн.
Даже тази сутрин реших да го запаля след повече от месец не пален и си запали веднага с достатъчна сила от акумулатора.
Така, че опитай , като последно с подобна зареждачка на 2-3 ампера по амперчаса на акумулатора.
Четох из интернет, че подобна операция на зареждачка с контролиран ампер на зареждане е добре да се прави преди зимният период и преди летният.
Това увеличавало живота на акумулатора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 27 Яну 2023, 15:55

За трактор трудно да получиш 3 години гаранция според мен . Иначе аз бих заложил на бош /варта . Цените са идентични , акумулаторите са доказани във времето . Мутлу са турски акумулатори , също много ги хвалят но ползвам от десетина години само бош и нищо не мога да кажа за тия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook