Акумулатор какъв ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от ивчо » 19 Яну 2017, 12:36

И съответно начинът по който се зареждат те, няма общо с тези на колите които нямат или не са предвидени за такъв тип акумулатори .. :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 19 Яну 2017, 21:51

Доста за акумулаторите и дребните хитринки около тях . Добре написан материал според мен .
http://ponderingfools.blogspot.bg/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от hell's angel » 20 Яну 2017, 9:12

ивчо написа:И съответно начинът по който се зареждат те, няма общо с тези на колите които нямат или не са предвидени за такъв тип акумулатори .. :yes:

Драснете някой ред, за тия agm, че не ми се рови сега. :mhihi: Какъв е проблема със зарядното и алтернатора ?
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Borymeckata » 20 Яну 2017, 9:45

Зареждат се на малко по-високо напрежение, някъде към 15.0 - 15.2 волта (по спомени пиша).

Изображение
https://s32.postimg.org/tzqb9uc85/Screen_Shot_2016_07_17_at_5_43_52_PM.png

Мммм, излъгал съм. На 14.7 V се зарежда нормално, като напрежението може да достигне до 15.8 V (максимално).
Excellent! Steven is my name!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Lenco » 20 Яну 2017, 14:18

Не можах да се пречупя, винаги съм робувал на идеята, че БМВ, СОНИ, КОНТИНЕНТАЛ, БОШ и др. подобни са еталон.
Та въпреки отрицателните отзиви, преди малко си купих БОШ Силвър С4/74 Ач за 150лв.
Попаднах и в една много забавна история. Гледам, че магазина на Макскар е на Сливница около Сточна гара, та пътувам на там и виждам един магазин. Спирам, влизам и питам това ли е магазина на Макскар, продавача вика "да".
Аз -Искам да си купя свестен акумулатор 74Ач за около 150лв.
Магазинера -Има Гигават за 130.
Аз -Не ща, искам Варта, Бош, Ексайд или Банер.
Маг. -Има Бош ама е 170.
Аз -На сайта ви е 149.
Маг. -Аааа, мога на 150 с върнат стар.
Аз -ОК, в багажника е.
Сменихме го, мериха всичко ОК. Взимам си гаранцията и тръгвам, и в колата виждам, че съм Пазарувал от "АКУМУЛАТОР.БГ" (там цената на въпросния БОШ наистина е 170лв) и гаранцията е 3 години, а не 2 както пише на страницата на Макскар.
Магазина на Макскар е около 200м след този, посока Люлин, след кръстовището с Раковски.
Излъгаха ме с 1лв за 1 година гаранция повече :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Dextuar » 20 Яну 2017, 14:24

Ето ти го и моя акумулатор, купуван от тях, където помисли, че искам да те врътна с парите да видиш, че цената е коренно различна от цитирания от теб сайт и според мен има защо. Акумулатори.бг са се доказали на пазара :yes:

http://akumulatori.bg/129/Product/22/VA ... namic#info


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Bogat-Beden » 20 Яну 2017, 14:47

Моята колиба дойде от Италия с Бош Силвър,при мен изкара 7 години без никакви грижи зиме и лете,при това на 90 процента градско каране + нонстоп на фарове,не знам на колко е бил..Яка работа :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 20 Яну 2017, 16:34

Имам 2 бош силвър , и двата се карат само градско , и двата са разреждани до 0 волта поне 10 пъти понеже единия стои на кола която алармата и събаря акумулатора за 5-6 дена . 3 та година никакви грижи и с двата . Сега в големите студове си въртят безгрижно , никакви признаци за намалял капацитет или стартов ток .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от turbonetic » 20 Яну 2017, 19:17

Колега какво ви е мнението за ГИГАВАТ ? Взех такъв 74AH за Бавареца :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от nightdriver » 20 Яну 2017, 19:46

Energizer - яка работа ! Купих го есента на 2008 и се предаде и то не напълно тази есен ! Осем години ! Беше качен на голф атмосферен дизел , който се кара само градско и често му се забравят фаровете включени :mhihi:
сега е с варта .
За беемвето следващия ще бъде Energizer !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Фидел Кастро » 20 Яну 2017, 20:47

dextuar написа: Акумулатори.бг са се доказали на пазара :yes:

http://akumulatori.bg/129/Product/22/VA ... namic#info


Това се опитвам да го обясня на много "тарикатчета".
Акумулатори, реномирани моторни масла и др. се подчиняват все пак на някакви общоприети търговски правила и всеки, който ги нарушава с право предизвиква съмнения за търговия с неистинска или такава с отклонения от стандартите стока. :nono:
Такива търговци се наричат "НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ ТЪРГОВЦИ"!
Изборът е Ваш!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Акумулатор какъв ?

Мнение от Dextuar » 20 Яну 2017, 20:52

Фидел Кастро написа:
dextuar написа: Акумулатори.бг са се доказали на пазара :yes:

http://akumulatori.bg/129/Product/22/VA ... namic#info


Това се опитвам да го обясня на много "тарикатчета".
Акумулатори, реномирани моторни масла и др. се подчиняват все пак на някакви общоприети търговски правила и всеки, който ги нарушава с право предизвиква съмнения за търговия с неистинска или такава с отклонения от стандартите стока. :nono:
Такива търговци се наричат "НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ ТЪРГОВЦИ"!
Изборът е Ваш!
Дам, и аз съм на това мнение. Казах на колегата @Lenco, понеже прояви интерес, че акумулатора съм го купил оттам и в момента е на промоция за 205лв и че на моя, който е точно на година с оставащи 2г гаранция му търся 145 лв като бях склонен да го пусна и за още малко надолу, на което той ми пейстна някакъв сайт, където въпросният акумулатор нов струва 168.20 или нещо от сорта и ми пожела успех с продажбата. Почувствах се като ебати измамника, все едно искам да го прецакам, но в крайна сметка всеки сам си избира откъде и какво да си купи :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Lenco » 20 Яну 2017, 21:21

dextuar написа:
Фидел Кастро написа:
dextuar написа: Акумулатори.бг са се доказали на пазара :yes:

http://akumulatori.bg/129/Product/22/VA ... namic#info


Това се опитвам да го обясня на много "тарикатчета".
Акумулатори, реномирани моторни масла и др. се подчиняват все пак на някакви общоприети търговски правила и всеки, който ги нарушава с право предизвиква съмнения за търговия с неистинска или такава с отклонения от стандартите стока. :nono:
Такива търговци се наричат "НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ ТЪРГОВЦИ"!
Изборът е Ваш!
Дам, и аз съм на това мнение. Казах на колегата @Lenco, понеже прояви интерес, че акумулатора съм го купил оттам и в момента е на промоция за 205лв и че на моя, който е точно на година с оставащи 2г гаранция му търся 145 лв като бях склонен да го пусна и за още малко надолу, на което той ми пейстна някакъв сайт, където въпросният акумулатор нов струва 168.20 или нещо от сорта и ми пожела успех с продажбата. Почувствах се като ебати измамника, все едно искам да го прецакам, но в крайна сметка всеки сам си избира откъде и какво да си купи :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Не съм искал по никакъв начин да те засегна, просто за 20лв по-малко от нов да продадеш използван акумулатор, дефакто без гаранция, няма как да се случи.
Написах по-нагоре, че и в АКУМУЛАТОР.БГ ми свалиха веднага 20лв, всеки може да си прави сметка с каква надценка ни цакат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Акумулатор какъв ?

Мнение от Dextuar » 20 Яну 2017, 21:23

Lenco написа:
dextuar написа:
Фидел Кастро написа:
dextuar написа: Акумулатори.бг са се доказали на пазара :yes:

http://akumulatori.bg/129/Product/22/VA ... namic#info


Това се опитвам да го обясня на много "тарикатчета".
Акумулатори, реномирани моторни масла и др. се подчиняват все пак на някакви общоприети търговски правила и всеки, който ги нарушава с право предизвиква съмнения за търговия с неистинска или такава с отклонения от стандартите стока. :nono:
Такива търговци се наричат "НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИ ТЪРГОВЦИ"!
Изборът е Ваш!
Дам, и аз съм на това мнение. Казах на колегата @Lenco, понеже прояви интерес, че акумулатора съм го купил оттам и в момента е на промоция за 205лв и че на моя, който е точно на година с оставащи 2г гаранция му търся 145 лв като бях склонен да го пусна и за още малко надолу, на което той ми пейстна някакъв сайт, където въпросният акумулатор нов струва 168.20 или нещо от сорта и ми пожела успех с продажбата. Почувствах се като ебати измамника, все едно искам да го прецакам, но в крайна сметка всеки сам си избира откъде и какво да си купи :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Не съм искал по никакъв начин да те засегна, просто за 20лв по-малко от нов да продадеш използван акумулатор, дефакто без гаранция, няма как да се случи.
Написах по-нагоре, че и в АКУМУЛАТОР.БГ ми свалиха веднага 20лв, всеки може да си прави сметка с каква надценка ни цакат.
Е как без гаранция, има още 2 години гаранция към Акумулатори.бг, само отиваме, замерват и пишат остатъчната гаранция на твое име ;) Както и да е, просто изхождах от 205лв като цена от проверен източник, а не от най-евтиното на пазара, което намери ти от онзи сайт и то цена с връщане на стария акумулатор, иначе май беше към 180, а аз нямаше да ти взема стария, това ми беше идеята, няма място за сърдене :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Lenco » 20 Яну 2017, 21:55

По добре да съм "тарикатче" от колкото "балъче", знам как се вадят парите.
Ей ви кво правят от "регламентираните" търговци, явно не им е проблем да продават ниско, а ако го познавах сигурно щеше да го даде на цената на Монбат.
akum.jpg

WP_20170120_001.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook