Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Nasko_ » 07 Сеп 2012, 21:17

dark0 написа:Ако се наложи ще излъжа, след като не става по законен начин, но колата ще си я взема, за да не стане беля ..


Колега, а ти поне готов ли си да му възстановиш парите, след като искаш да си върнеш колата? Ти сигурен ли си, че той нарочно не се е свързал с теб до момента? Също така, сигурен ли си, че той ще откаже да плати данък, който би се водел на твое име, докато колата се владее от него? След като толкова си искаш колата обратно, защо я продаде?

П.П. Ти колко законни начина пробва, че тръгна и по незаконните? :dunno:
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 431
Регистриран на: 11.11.2008
Кара: е36 320

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от kiro_320 » 07 Сеп 2012, 22:09

Nasko_ написа:
kiro_320 написа:Пак ще кажа на колегата да я пуска за открадната, ако иска да е честен нека да каже че му е дал 2-3 дена гратисен период в които да пробва колата, но купувача не се е свързал с теб от тогава, укрива се с автомобила в друг град повече от 30 дена и се страхуваш че ще бъде извършено някакво престъпление с нея.. и молиш автомобила ти да бъде пуснат за издирване.


Колега, пишеш пълни глупости. Как ще отиде в РПУ и ще съобщи за откраднат автомобил, като в същото време (според това, което го съветваш ти) обясни, че е дал колата доброволно за еди колко дни??? :lol: Още повече, че ако е така, би се водело обсебване, но в никакъв случай кражба. В конкретния случай обаче не може да стане дума и за обсебване.


Кражба, обсебване, прибиране и всякакви други глупости ще решат какво е други органи, защото няма колегата да му повдига обвинение! Той пуска колата за издирване, след като намерят колата и според показанията ще се реши какво да е обвинението към купувача.. може и никакво да не е, а колегата се води само свидетел! Кой, как и в какво ще обвини колегата ? Кой ще повдигне обвинение срещу колегата? Купувача ще заведе гражданско дело ли ? Само купувача може да заведе гражданско дело за онея пари дето е дал(тоест да си ги иска обратно). Държавата ще го обвини в това че си е пуснал автомобила за издирване като негов законен собственик ли? Това не са картофи , това е автомобил и той си има собственик, докато не мине през нотариус той носи пълна отговорност за него и може да се разпорежда както си иска.
Жабарите от както ги има си продават колите и после ги пускат за издирване да лапнат някой лев, а тука някакви вдигат прахоляк "5 години за лъжесвидетелствуване"... не 5, 10 ще му дадат. :mhihi: Когато жабарина си пусне колата за издирване и я намерят тука след 5 години ще ви я приберат веднага, никой не го интересува, че вие сте дали някакви пари, подписа ли сте договори, та даже и канал в КАТ сте минали и всичко това законно прикрепено с документи и има много голяма вероятност да не си видите законно купената кола.... пък тука някой още говорят за някаква 'уговорка', а щом имате уговорка значи няма проблеми в съда. :kuku: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Nasko_ » 07 Сеп 2012, 22:19

Да ти имам разсъжденията :lol:

Нека колегата да сподели какво се случва за в бъдеще, защото и на мен ми е интересно.
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от exotique » 07 Сеп 2012, 23:09

kiro_320 написа:
Nasko_ написа:
kiro_320 написа:Пак ще кажа на колегата да я пуска за открадната, ако иска да е честен нека да каже че му е дал 2-3 дена гратисен период в които да пробва колата, но купувача не се е свързал с теб от тогава, укрива се с автомобила в друг град повече от 30 дена и се страхуваш че ще бъде извършено някакво престъпление с нея.. и молиш автомобила ти да бъде пуснат за издирване.


Колега, пишеш пълни глупости. Как ще отиде в РПУ и ще съобщи за откраднат автомобил, като в същото време (според това, което го съветваш ти) обясни, че е дал колата доброволно за еди колко дни??? :lol: Още повече, че ако е така, би се водело обсебване, но в никакъв случай кражба. В конкретния случай обаче не може да стане дума и за обсебване.


Кражба, обсебване, прибиране и всякакви други глупости ще решат какво е други органи, защото няма колегата да му повдига обвинение! Той пуска колата за издирване, след като намерят колата и според показанията ще се реши какво да е обвинението към купувача.. може и никакво да не е, а колегата се води само свидетел! Кой, как и в какво ще обвини колегата ? Кой ще повдигне обвинение срещу колегата? Купувача ще заведе гражданско дело ли ? Само купувача може да заведе гражданско дело за онея пари дето е дал(тоест да си ги иска обратно). Държавата ще го обвини в това че си е пуснал автомобила за издирване като негов законен собственик ли? Това не са картофи , това е автомобил и той си има собственик, докато не мине през нотариус той носи пълна отговорност за него и може да се разпорежда както си иска.
Жабарите от както ги има си продават колите и после ги пускат за издирване да лапнат някой лев, а тука някакви вдигат прахоляк "5 години за лъжесвидетелствуване"... не 5, 10 ще му дадат. :mhihi: Когато жабарина си пусне колата за издирване и я намерят тука след 5 години ще ви я приберат веднага, никой не го интересува, че вие сте дали някакви пари, подписа ли сте договори, та даже и канал в КАТ сте минали и всичко това законно прикрепено с документи и има много голяма вероятност да не си видите законно купената кола.... пък тука някой още говорят за някаква 'уговорка', а щом имате уговорка значи няма проблеми в съда. :kuku: :mhihi:

:yes:
Бре вие не разбрахте ли, че собственикът по документи на МПС има ПЪЛНИ права върху собствеността си??? БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОЛКО ХИЛЯДИ ПЪЛНОМОЩНИ СА ПИСАНИ НА ТОВА МПС ! ! !
В случая в неизгодна позиция е купувача-аз ако бях на мястото на продавача-намирам колата,свалям си номерат и бракувам в КАТ...!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 20.11.2009
Кара: 320ci 170 к.с.
Мечтае да кара: Е92, ако може М3 !

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от dark0 » 08 Сеп 2012, 1:42

Случи се чудо .. успях да се свържа с купувача на колата .. и какво стана звъня му аз и викам " пич какво стана с колата, ще я прехвърляме ли.. оттам пича отговаря еми брат аз оправих колата ама не я карам, а и нямам много време да дойда да я прехвърлиме.. викам му аз, пич ела да прехвърлиме колата, защото както ти написах ще пусна жалба да си взема колата и накрая ти ще си вътре с пари и ремонти .. тоя ми вика няма как да стане така, защото съм ти дал пари и колата е вече моя и ми затвори :kuku:

Еми с това държание не лъжа, а ако трябва ще си платя на точните хора само и само, за да си взема колата .. и не, няма просто да си взема номерата, за да я бракувам ами ще си взема колата, без да ме интересува, че ми е давал пари и я е оправил, защото колата от почти тотал е вече в движение ..
Не е нормално мъж на 27-8 години да се държи по тозо начин ..
По-зле за него .. мен не ми пречи да прежаля тези 500-600лв. дето ми е дал за колата да ги дам на определени хора и да ми помогнат да си взема колата, вече в движение .. може и "измекярско" да звучи, но просто тоя ла*нар това заслужава .. разбирам да вдигне телефона и да каже пич така и така не мога в следващите 10 дни .. дай да се разберем за след 20 дни да оправим документите .. бих поварвал нали .. ама така да ми се държи по телефона човек по-голям на години от мен ( на акъл май не е ) някак си не е нормално ..
В понеделник отивам в КАТ да проверя едни неща, които ми ги каза адвокат който се занимава попринцип с обсебени коли .. за сега няма да кажа какво ми е казал, а ще споделя след като се консултирам с органите от КАТ ;)

п.с. случайно днес проверих адреса на купувача през grao.bg по име и по телефон ... и колкото и селско да звучи и други неща и действия започнаха да ми се въртят в главата :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от xela » 08 Сеп 2012, 2:19

Каквото засееш, такова ще пожънеш!

А не те ли посъветваха да не пишеш закани в интернет, вземе нещо да му се случи, как ще се оправяш?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2012, 6:57

За съжаление от всичко изписано дотук по темата единствено разбирам че тая ситуация отива в много грешна посока за продавача.Сори колега но това е истината.Купувача е напълно прав в това което ти е казал - взел си парите и имате продажба както ти казах и по напред.То това да си върнеш продадена кола въпреки че си собственик по документи не е като дай си ми парцалките на ти си куклите.Дотука няма нищо сериозно - административно нарушение продаден и не прехвърлен автомобил .Затова и по напред ти казах иди при адвокат официално и го призовете с нотариална покана да се прехвърли автомобила.Има си начин как да се реши това .Колата забрави че ще я видиш повече.Това мога да ти кажа от опит.Остави емоциите настрани и си оправи нещата по законен начин.Всичко друго е в твоя вреда.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от doncheff » 08 Сеп 2012, 10:28

Абе не знам какво мислите по тоя въпрос, но с бой и е*ане се оправят работите. Продажба имало. Как ще докаже, че има продажба, като няма документи насреща? Някакъв идва и ми бие два шамара, взима ми ключовете на колата и започва да претендира, че е имало продажба. Тоя вариант не сте ли го мислили? Той си е собственика на колата още, а това, че онзи му е дал пари на ръка е тотално недоказуемо. Поправете ме, ако греша.

А за това, че носи наказателна отговорност при лъжесвидетелстване, моля ви се! Хората убиват и се измъкват, а той точно за това ще лежи. Айде малко по-реалистично да гледаме на нещата в България.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2012, 13:23

doncheff написа:Абе не знам какво мислите по тоя въпрос, но с бой и е*ане се оправят работите. Продажба имало. Как ще докаже, че има продажба, като няма документи насреща? Някакъв идва и ми бие два шамара, взима ми ключовете на колата и започва да претендира, че е имало продажба. Тоя вариант не сте ли го мислили? Той си е собственика на колата още, а това, че онзи му е дал пари на ръка е тотално недоказуемо. Поправете ме, ако греша.

А за това, че носи наказателна отговорност при лъжесвидетелстване, моля ви се! Хората убиват и се измъкват, а той точно за това ще лежи. Айде малко по-реалистично да гледаме на нещата в България.

И какво предлагаш ?
Отиваш намираш човека почваш да сваляш номерата и той излиза и те препарирва на място с законно притежаваната ловна пушка. :banghead: Първо за 500лв никой няма да си мръдне пръста камо ли да съди някого.В случая се съмнявам дали въобще може да се иска нещо освен да се прехвърли или бракува колата.
2) Договорът е комутативен (сигурен), когато страните още по време на договарянето знаят обема на насрещните си задължения. Страните обаче, могат да придадат на договора си алеаторен характер. Може облагата, която продавачът или купувачът ще извлекат от договора, да не е известна при договарянето, а да зависи от едно бъдещо, случайно и неизвестно събитие.

3) Договорът за продажба е консенсуален договор. Той е валидно сключен от момента, в който страните постигнат съгласие относно вещта, която продавачът се задължава да прехвърли и относно цената, която купувачът се задължава да плати. Т.е. дог. е неформален.

По изключение, за сключване на договора за продажба се изисква форма (нотариална), ако предмет са недвижими вещи или определена категория движими вещи (леки автомоб. дог. се вписва с нотар. заверка на подписите). В тези случаи договорът за продажба е формален (при липса на такава форма дог. е нищожен). Но това е изключението и е неправилно продажбата да се определя като писмено съглашение между купувача и продавача.

4) От този момент страните са обвързани. Всяка е длъжна да даде нещо на другата, за да се освободи от обвързаността. В това се състои облигаторното действие на продажбата.

При договори, с които се поема задължение за прехвърляне на собственост.. или... друго вещно право върху определена вещ, прехвърлянето... настъпва по силата на самия договор... (чл.24, ал.1), т.е. автоматично, дори не е нужно да се предаде вещта и да се заплати цената. Купувачът става собственик на определената движима вещ.

Когато вещта не е индивидуално определена, то преминаването на собствеността настъпва веднага щом отпадне неопределеността (чл.24,ал.2). Т.е. договорът за продажба има вещно действие, или договорът за продажба има облигаторно-вещно действие.

Това е определението в правото за "глажданска продажба" каквато е и в нашия случай
Последна промяна Jordana на 08 Сеп 2012, 13:41, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 4.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i M52B20TU

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от mishoval » 08 Сеп 2012, 13:40

А я си представете друга ситуация - "купувача" прави ПТП, има ранен/и/, не дай боже жертви. Шоферчето се изчесва, и КАТ докопват "продавача", който е собственик по документи! :paranoid: И ко прайм тогава? Пандела за собственика?
Колега, още в понеделник бегай при някой адвокат, че горепосочената ситуация е напълно реална...и тогава Господ да те пази!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2012, 13:47

mishoval написа:А я си представете друга ситуация - "купувача" прави ПТП, има ранен/и/, не дай боже жертви. Шоферчето се изчесва, и КАТ докопват "продавача", който е собственик по документи! :paranoid: И ко прайм тогава? Пандела за собственика?
Колега, още в понеделник бегай при някой адвокат, че горепосочената ситуация е напълно реална...и тогава Господ да те пази!

Ами да .Представям си я понеже има доста подобни случаи.Най простия и безболезнен е оня кара с привешена скорост камерата го снима и си получаваш честитката след 20 дена и ти прибират книжката.Иди обяснавай че не си ти да видиш как се оспорва такава снимка
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от doncheff » 08 Сеп 2012, 14:00

Точно това е, че няма начин да я оспориш, щом нямаш документ.

Най-лесното е, ако имаш резервен ключ. Отиваш, намираш го, палиш си колата и пред къщи. Да докаже, че е купена, платена или тем подобни.

@Jordana: Приятелю, това да не е дивия запад да се стреляме с пушките? Собствеността над колата е на колегата, онзи няма право да му я задържа. Има промяна на собствеността само, ако изкара договор (или свидетел може би).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2012, 14:06

Това всеки го решава на собствен риск.Бил съм свидетел какво става в такава ситуация така че проблема си е изцяло на продавача.Да беше го закарал при нотариуса преди да му даде ключовете.Сега може само :type:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от doncheff » 08 Сеп 2012, 14:30

Абе и аз тва се чудя, как се съгласяват някои хора на продажба без прехвърляне. Всичко става.

Бях си харесал една кола преди да взема старото БМВ. Беше идеална, точно каквото исках. Обаждам се и "собственика" ми казва: Ами тя не е прехвърлена колата, стария собственик си е сменил телефона и адреса, но ако искаш щи я дам така, дори ще ти намаля цената. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от dicho0o » 11 Сеп 2012, 19:07

Има ли развитие по въпроса? :dunno:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook