Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 20.11.2009
Кара: 320ci 170 к.с.
Мечтае да кара: Е92, ако може М3 !

Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от dark0 » 05 Сеп 2012, 18:43

Колеги ситуацията е такава, че бях пуснал един ударен компакт и сред многото позвънявания един колега ми се обади и ми каза че пътува към мен направо да го взима.. радостен изчаках да свърши петъчния работен ден и изчаках да ми се обади като е при мен защото каза че пътува от Габрово.
Беше петъл, "пичагата" дойде огледа колата спазарихме я .. брои ми парите и се разбрахме в понеделник да се чуем за да оправим документите, че в петък в 17 часа нямаше работещ нотариус.
Е да ама не оттогава този не ми вдига, за да прехвърлим колата, а това стана преди около месец и малко ..
И понеже големия талон си е в мен реших да пусна жалба да си я взема ( по лошо за момчето, защото беше напазарувало части да я сглобява )
Е и аз съм си виновен де, защото му бях записал някакви данни в телефона ама той взе че се строши и затрих данните.. единственото което имам е тел. номер 0878606946 и знам че е от Габрово .. и платформата си беше габровска ЕВ


Ако може да дадете друг съвет че да не правя чак толкова мръсно да си взимам колата ..
Случаино пък някой колега от Габрово ако знае на кои е номера да го предупреди или да ми даде данни за друг вид контакт..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Nasko_ » 05 Сеп 2012, 20:11

Ситуацията не е толкова проста, колкото си мислите, колега! Вие сте дал автомобила доброволно на лицето, вероятно пред свидетели. Тук се касае за частноправен спор, в който полицията няма място и основание да прави нищо без съдебен акт, а такъв можете да постигнете с адвокат и завеждане на дело, мисля беше по закона за собствеността или нещо такова :)
Дано успеете да се свържете и решите казуса с добро :)
Успех!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 20.11.2009
Кара: 320ci 170 к.с.
Мечтае да кара: Е92, ако може М3 !

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от dark0 » 05 Сеп 2012, 21:29

И аз искам с добро да се оправят нещата, но за съжаление момчето не вдига телефона,а съм му звънял от много номера ..
И да не си го взема, ме интересува мога ли да го бракувам само с големия талон, като кажа, че колата е била ударена и е открадната ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Nasko_ » 05 Сеп 2012, 22:28

dark0 написа: като кажа, че колата е била ударена и е открадната ..


Не Ви съветвам да прибягвате до подобни похвати, при положение, че сте предоставил доброволно автомобила срещу съответната сума. В противен случай носите наказателна отговорност по Чл. 290 (1) от НК за лъжесвидетелствуване. А истината ще лъсне в един прекрасен момент.
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от dicho0o » 05 Сеп 2012, 23:25

И аз имам един подобен проблем с един бус.Продадох го и направихме един договор(писмен) между нас си само за продажба на двигателя.Написах си трите имена и неговата фирма,писах че му продавам двигател за 200лв.Те си ми платиха буса,аз дадох документите,но големия талон си остана в мен и трябваше да ми дадът номерата и документите за да го бракувам след като го закарат у тях си.Обаче понеже му счупили двигателя и сега никакви ги няма,знам от къде са и с какво се занимават.
Дочух няколко варианта,но незнам кой от тях ще е най-добрия,та моля да ми дадете съвет.Единият бил да пусна буса за откраднат,другия да кажа че са му откраднали номерата докато е стоял на пътя,така ще ми дадът нови срещу определена глоба,а копие от данъчното за да се бракува ще се извади,не е проблем,пък малкия талон може да каже че е загубен....Според Вас дали ще мине номера?
Дайте съвети какво може да се направи,случея е почти 1:1 само че имам някакъв договор написан на ръка,в мен е копието :bchug:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от bum_bum » 06 Сеп 2012, 0:06

Nasko_ написа:
dark0 написа: като кажа, че колата е била ударена и е открадната ..


Не Ви съветвам да прибягвате до подобни похвати, при положение, че сте предоставил доброволно автомобила срещу съответната сума. В противен случай носите наказателна отговорност по Чл. 290 (1) от НК за лъжесвидетелствуване. А истината ще лъсне в един прекрасен момент.



Истината лъсва само по филмите. Аз просто бих я обявил за открадната тъй като случая така или иначе си е чиста кражба. Утре ще го снимат с камера или ще напълни до горе и ще забрави да плати и всичко това се пише на твоя г*з.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Nasko_ » 06 Сеп 2012, 0:50

bum_bum написа:Истината лъсва само по филмите. Аз просто бих я обявил за открадната тъй като случая така или иначе си е чиста кражба. Утре ще го снимат с камера или ще напълни до горе и ще забрави да плати и всичко това се пише на твоя г*з.


Колега, всеки носи отговорност за действията си, аз просто споменах, че не го съветвам, а не, че не може да го направи:) Нека не забравяме, че монетата е с две страни, а ме съмнява ответникът да каже, "да, аз я откраднах". Всичко е въпрос на доказателства, а докаже ли се лъжесвидетелствуване, снимката от камера и неплатеното гориво ще са Ви най-малкия проблем :)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 20.11.2009
Кара: 320ci 170 к.с.
Мечтае да кара: Е92, ако може М3 !

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от dark0 » 06 Сеп 2012, 1:20

Еми по тази логика със свидетелите и аз мога да хвана момчето пред което седеше колата ( че в нас нямаше място ) и да се наговорим като пускам жалбата да го пиша за свидетел как е видял габровска платформа да вози колата и ми се е обадил .. след което отивам да пусна жалбата ..
Има начини да си взема колата, просто не искам да правя мръсно на момчето, защото си е стегнал колата и си я кара ( по неговите думи.. няколко дно след като я вземи се обади да ми каже, че е готова и щял да идва да я прехвърляме и от тогава нищо )..
Написах му смс, че имасрок до понеделник да ми се обади да се разберем, след което отивам в КАТ да пускам жалба.

Къде сепускат тезижалби в КАТ или в най-близкото полицеиско управление ?

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от madpetio » 06 Сеп 2012, 12:17

Кражбите са в РПУ не в КАТ ;)
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от bum_bum » 06 Сеп 2012, 12:38

В тоя случай не се ли води "обсебване" или нещо такова?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 30.09.2011
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: е30 325ix

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Xao » 06 Сеп 2012, 14:57

Добре като е в теб големият талон и надявам се номерата - отиваш в КАТ и я бракуваш.От там ти дават и една бележка за данъчно и си я отписваш и от там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Georgieff » 06 Сеп 2012, 15:14

Номерата не са в него. Не може да я бракува.
Чудно какви хора има хем пари броил, хем платформа платил, пък един документ не е написал.
Той купувача май е в по-неизгодна ситуация. Ама и ти си си сам виновен - да беше написал един договор на хартия с два подписа - каквото и да направи този после показваш си договора в полицията и да го гонят.
Аз винаги съм писал такива хартиени договори с данните на двамата, колата, сумата и два подписа.
По принцип полицията и само по номера на телефона може да го открие, ама трябва да има защо.
Touring & windsurf club

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Nasko_ » 06 Сеп 2012, 19:35

bum_bum написа:В тоя случай не се ли води "обсебване" или нещо такова?


Колега, в случая не може да стане дума за обсебване, тъй като обсебване има тогава, когато част или цялата вещ принадлежи на дееца :) Уговорката е, че А дава (продава) вещта на Б, за да си е негова, пък макар и да стане собственик по-късно, а не за да я пази или владее за А.
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от Jordana » 06 Сеп 2012, 19:51

В такава ситуация в неизгодна позиция е продавача.
1 Не можеш да я бракуваш защото си взел парите и имате продажба иначе си е просто измама от твоя страна
2 Купувача може въобще да няма намерение да я прехвърли и през това време може всичко да стане с тая кола и ти си косвено съпричастен
3 Докато е на твое име данъци и такси се трупат на теб.
4 Полицията няма да ти помогне защото де факто няма престъпление .Купувача винаги ще се оправдае че не си го потърсил или е бил възпрепятстван да прехвърли колата което е само административно нарушение.
Според мен единствения начин ако държиш веднага да се отървеш от колата /то е и най разумното/ консултация с адвокат.Купувача да бъде нотариално призован или там каквото се прави и аз не знам точно каква е процедурата след като не бъде намерен в определия срок.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 431
Регистриран на: 11.11.2008
Кара: е36 320

Re: Пускане на жалба в КАТ за вземане на кола

Мнение от kiro_320 » 06 Сеп 2012, 20:38

Пускай я за открадната, пари дал, какво дал - договор има ли ? Дал ти е някаква сума и заминал, ти може под наем да си му я дал за 2 бона да я кара 1 месец, може заем да ти е дал, а колата да е била гарант и той сега да не иска да ти я върне, може тая сума дето ти я е дал да е била само капарото и ти сега да си я искаш цялата сума ДВОЙНО(а той се крие)?
Изобщо това че ти е дал някаква сума не означава че си му я продал... като не може да покаже договор за покупко-продажба, пълномощно или какъвто и да е документ в съда, съдията ще му каже чао. Проблема ще е ако колата е на твое име и тоя ИМА пълномощно,а той предполагам няма! Пускай я за открадната изобщо не са мъчи с глупости, отиваш в РПУ-то и казваш че един човек е искал да кара/пробва колата(понеже ти си я продавал), но ти си му искал 2 бона(или каквато е сумата) като гаранция да не я удари докато кара, но той е избягал с колата преди Х дена, не се е свързал с теб от тогава и искаш да пуснеш колата за открадната!

П.П а това с платформата.... ни чул, ни видял :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook