Алтернативни нaчини за ароматизиране на колите си.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.11.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 Touring

Алтернативни нaчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Pufel » 13 Авг 2012, 14:13

Здравейте колеги,
Тъй-като не ми допадат (и предполагам не съм единствен) борчетата, бурканчетата, кофичките, контейнерчетата, балончетата и всякакви други видове ароматизатори за коли, реших да отворя тема, в която всеки да сподели опита си за алтернативно ароматизиране.

От една седмица съм с лавандула. Загънах по няколко стръка в марля и ги разхвърлях по джобовете на вратите и под седялките. Първите три дена миришеше добре (според мен, на някои не им харесва), само че се отмириса. Сега трябва да понамачквам стръковете за да изкарам някакъв аромат и то е недтлготраен. Освен това взех много да се успокоявам от миризмата, което не съм сигурен, че е много добре. :mhihi:

Занапред мисля да напръскам някаква гъбичка или нещо такова с някой читав мъжки парфюм и да видя какъв ще е резултата.. :driving:
Последна промяна Pufel на 15 Авг 2012, 15:54, променена общо 1 път
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Zagy » 13 Авг 2012, 20:49

Пробвай с парфюмерийни картончета - траят доста дълго.
Si non confectus, non reficiat.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Авг 2012, 20:54

Занимаваш се с глупости. Хората са го измислили отдавна и няма какво повече да се мисли по този въпрос. Като не ти харесват борчетата и разните там други, просто ги слагай на невидимо място. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.11.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 Touring

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Pufel » 14 Авг 2012, 13:29

Колега, въпроса не е естетичен. Просто не ми понася миризмата на автомобилните ароматизатори.
По въпроса с борчетата - преди месец бях в Букурещ и се качих при един румънски таксиджия, пълен класик с порутена дачия, та за 10 минути през които бях в таксито, успях да преброя 16 бора на абсолютно неочаквани места. :paranoid: Осмърдях се целия, после дни наред имах чувството, че мириша на изкуствен бор. Иначе колегата румънски таксиджия, въпреки задушевната атмосфера, си караше невъзмутимо в насрещното, по трамвайните релси и т.н., от време на време кръстейки се..явно борчетата са били светени. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от bum_bum » 14 Авг 2012, 14:33

Аз имам силна непоносимост към изкуствени миризми, особено евтините такива които се използват в ароматизаторите и за това използвам етерични масла. Имам си торбички с изсушени растения, капваш няколко капки масло и мирише супер. А не е и вредно като ароматизаторите.
Изображение

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Веселин|Василев » 14 Авг 2012, 15:28

Колега сложи си една дюла на таблото, ще ти мирише цяла зима и лете докато не се скапе! :mhihi:

А по темата, аз използвам парфюми, предимно малки количества и задължително оригинални до колкото е възможно това в БГ! Пробвах с разни ароматизатори за гардероби, автомобилни ароматизатори, дезодоранти и тн, но само парфюма трае по дълго. Мисля да взема парафин и някакъв наливен парфюм и да ги смеся до еднородна смес ако въобще стане такава и без да искам да го разсипя някъде в колата с надеждата парафина по бавно да се изпари и отмирише.
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.11.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 Touring

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Pufel » 15 Авг 2012, 8:35

Веселин|Василев написа:Колега сложи си една дюла на таблото, ще ти мирише цяла зима и лете докато не се скапе! :mhihi:

А по темата, аз използвам парфюми, предимно малки количества и задължително оригинални до колкото е възможно това в БГ! Пробвах с разни ароматизатори за гардероби, автомобилни ароматизатори, дезодоранти и тн, но само парфюма трае по дълго. Мисля да взема парафин и някакъв наливен парфюм и да ги смеся до еднородна смес ако въобще стане такава и без да искам да го разсипя някъде в колата с надеждата парафина по бавно да се изпари и отмирише.


Колега, тези парфюми как и къде точно ги пръскаш?
Говоря за сега, схемата с парафина ми стана ясна. :D
Изображение

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Веселин|Василев » 15 Авг 2012, 10:58

Pufel написа:
Веселин|Василев написа:Колега сложи си една дюла на таблото, ще ти мирише цяла зима и лете докато не се скапе! :mhihi:

А по темата, аз използвам парфюми, предимно малки количества и задължително оригинални до колкото е възможно това в БГ! Пробвах с разни ароматизатори за гардероби, автомобилни ароматизатори, дезодоранти и тн, но само парфюма трае по дълго. Мисля да взема парафин и някакъв наливен парфюм и да ги смеся до еднородна смес ако въобще стане такава и без да искам да го разсипя някъде в колата с надеждата парафина по бавно да се изпари и отмирише.


Колега, тези парфюми как и къде точно ги пръскаш?
Говоря за сега, схемата с парафина ми стана ясна. :D


Ами по мокета, тавана, колоните отпред и отзад! ;) това с парафина не знам дали ще стане, защото парафина е по тежък от парфюма и може би ефекта ще е както олиото плува под формата на балончета в манджата :mhihi: :mhihi:
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от ogata » 15 Авг 2012, 11:15

Прави като мен и ще ти е хубаво :smoke:

Качвай по-често наконтени какички с хубав парфюм :winky:

Е36 седан за твойто секси дупе
возията перфе, шпера са чупи ... ма го опрайхме :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E36 318is M42 :\ , Lada Niva 2121
Мечтае да кара: Alpine White E90 335i

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Mad Max. » 15 Авг 2012, 14:25

Можеш да пръснеш по седалките или тавана с някакъв дезодорант който не оставя петна по дрехите. Това на времето го видях от един приятел но миризмата остава дълго и ако обичаш през 2 седмици да ти мирише различно в колата, не е добър вариант. Пък винаги можеш да вземеш от тия силиконовите (май са такива) ароматизатори, които се слагат под седалката и миришат месец-два.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Алтернативни нчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от The7omahawk » 15 Авг 2012, 14:39

Хрумна ми идея, като четох на колегата Веселин|Василев мнението.

Ако се купи някакъв евтин парфюм като например тези на Refan ( под 20лв за 100мл ) и се напръска където трябва ( един път съм пръскал парфюм във въздуховодите на колата, миришеше 3 дни после а съвсем леко пръснах ) дали няма да е добро и дълготрайно сравнително? Мисля другата седмица да опитам така, ако някой е пробвал може да каже мнението. Аз лично също не харесвам аромата на повечето ароматизатори.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Алтернативни нaчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от peters75 » 15 Авг 2012, 19:58

Идеята с парфюма не е лоша.Преди повече от година излях един CK на Kalvin Klein в един сак за пътуване.Без да искам разбира се :banghead: .Отиде целия парфюм 100 мл.Обаче сака и до ден днешен мирише още като влезеш в стаята където се намира.Скоро пътувах с него и отваряйки багажника лъха ли лъха все още.Със скъп парфюм си е набутвация,но върши страхотна работа и ще мирише цяла година.Не знам какъв ще е успеха с евтин парфюм,но определено трябва да се налее на нещо текстилно и поемащо...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 7.11.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 Touring

Re: Алтернативни нaчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Pufel » 15 Авг 2012, 20:12

току-що напръсках компота с едно цд хомме, уж ориджинал. на всяка кора по веднъж + на задната седялка малко, без това там не сяда никой.
замириса на мъж веднага. 8) ще видим как ще е след 2-3 дена.


ogata написа:Прави като мен и ще ти е хубаво :smoke:

Качвай по-често наконтени какички с хубав парфюм :winky:

Е36 седан за твойто секси дупе
возията перфе, шпера са чупи ... ма го опрайхме :mhihi:


то хубу, ама аз забатачих моногамно от край време, тъй-че не върши работа тоя начин...
иначе, ми е интересно, кво ги правиш тея какички, че чак шпереца ти чупят? :bchug:
Изображение

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Алтернативни нaчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Веселин|Василев » 15 Авг 2012, 21:23

Ей сега от Кауфланд си взех конуси алое вера за 1.30 лв дето се палят ама аз нали няма да ги паля в колата та ги оставих 8 броя така с пликчето, смърди та се не трае и ще видя колко време ще издържат. Иначе има вариант, за да не е набутвация със скъпия парфюм да се отсипе малко в шишенце с пробита капачка, да се капне една капка вода или олио, за да може на повърхността да се получи нещо като тапа и докато колата се кара шишенцето ще се клати и ще излиза миризмата, като спрете пак водата отгоре. 8)
Изображение
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Алтернативни нaчини за ароматизиране на колите си.

Мнение от Le Transporteur » 16 Авг 2012, 8:44

Аз също напоследък ползвам в колата естествени аромати, в етеричните масла е истината стига човек да си намерите аромата или специалист, който да му помогне. Това, което опитвам е смес от няколко капки ментово, лавандулово и масло от конски босилек, капват се във малка доза бадемово масло. По един от док. канали гледах семейство, което се беше обърнало към ароматерапевт, за премахване чувството на умора, сънливост и за повишаване на тонуса и концентрацията през деня. Мъжът всяка сутрин пътуваше към офис с градска железница, терапевтката му препоръча да втрива няколко капки от течността в дланите и да вдишва докато пътува. Същата съставка я препоръча и за автомобил, напоява се мускалче или глинен съд за целта. Аз още не съм открил удобен съд за колата и ползвам стар ароматизатор с едно кече които са , мисля от кокос, казват че още ухаело на дъвка, но...
Между другото лавандулата ми идва много, тежък аромат е.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook