BMW срещу Porsche

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

BMW срещу Porsche

Мнение от vicho » 04 Авг 2012, 1:43

Понякога седя и си мисля, а после се усещам, че само си седя... :mhihi: НО имам една собствена сентенция, която гласи "Porsche-то е най-хубавото BMW" :)


Не, че съм карал кой знае колко Поршета да не кажа, че е само едно, ама качествено 944 Turbo :mhihi: , но си мисля, че Porsche-тата като цяло се доближават най-много до стила на BMW (или BMW се доближава до стила на Porsche) и конкретно до моите желания и предпочитания какво трябва да има един готин автомобил и как трябва да се кара той. С други думи Porsche-то е кола за истински карач за което ние претендираме, че нашите коли също са такива.

В този ред на мисли винаги, ако имам възможност някога в бъдещето ще си закупя Porsche макар да съм фанатизиран на тема BMW и да не искам да карам никакви други автомобили.

Бих желал хората, които имат повече допир до Porsche, които са карали моделите им, а и тези които са имали да споделят лични мисли и впечатления за марката. За BMW знаем, че сме по-по-най, ама за Porsche не знаем кой знае колко или поне аз.

Може да насочим темата и в посока BMW E46 M3 vs. Porsche 911 Carrera - горе-долу идентичен performance, въпреки, че цената като нови май е била в полза на Porsche-то :D

И още една "мъдра" мисъл - "Най ми харесва BMW, ама по ми се кара Porsche!" :mhihi:

И най-харесвания от мен автомобил - 911 Turbo от 1993-та ( модел 964 ) :kuku: :bowdown: , макар че едва ли някога ще се возя в такъв камо ли да го карам :paranoid: :conf:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от BadAngel » 04 Авг 2012, 8:48

само кайен с/у х5 може да сравниш, колега

всички останали модели в продуктовите гами на двете марки са много различно позиционирани


колкото до марката.. аз лично не я разбирам, сигурно има хубави качества, турбото от 93-та ми харесва, но.. някак си не ми е на сърцето
No bling at the Ring

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от K_Ilkov » 04 Авг 2012, 9:02

BadAngel написа:само кайен с/у х5 може да сравниш, колега

всички останали модели в продуктовите гами на двете марки са много различно позиционирани


колкото до марката.. аз лично не я разбирам, сигурно има хубави качества, турбото от 93-та ми харесва, но.. някак си не ми е на сърцето

като не разбираш що се обаждаш?

аз мисля, че има какво да се сравнява м/у м3 и 911
и чакам с интерес ако има някой да се включи с реални впечатления
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Nasti » 04 Авг 2012, 9:04

vicho написа:Изображение


Това е колата, може и 993... :)
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от djkita » 04 Авг 2012, 9:06

Панамера - 6GT, BMW Z4 sDrive35i - Porsche Boxster S са най-пресните 'двубой' и са си г/д еднакво позиционирани в продуктовата гама :) Така, че имат допирни точки малко или много. Но интересно би било някой да каже какви са разликите и приликите примерно между 911ката и М3 като цяло :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от BadAngel » 04 Авг 2012, 9:10

K_Ilkov написа:
аз мисля, че има какво да се сравнява м/у м3 и 911


на дъвки турбо.. сигурно има :ok:
No bling at the Ring

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от K_Ilkov » 04 Авг 2012, 9:28

BadAngel написа:
K_Ilkov написа:
аз мисля, че има какво да се сравнява м/у м3 и 911


на дъвки турбо.. сигурно има :ok:

само дето ти за дъвки турбо само си чувал :winky:
аз съм виждал такива сравнения в автомобилни списания
ама те сигурно черпят информация от дъвки ...

можеш ли да пробваш да не усираш всяка интересна тема или просто ти идва от вътре?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Kroki » 04 Авг 2012, 10:20

Начи чакаме oxam и аlx да се включат в темата. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от M10 » 04 Авг 2012, 10:34

И на мен са ми мечта 930, 964 турбо и карера рс, но и без да съм имал някога възможността да карам, мисля че кола със заден двигател не може да се сравнява като усещане с кола с преден :dunno: просто разликата в това как трябва да се кара е огромна... и също 944 едва ли има много общо с 911.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 4.03.2007
Местоположение: Банишора
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS;E30 325i
Мечтае да кара: Самолет

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Helix » 04 Авг 2012, 12:00

И аз съм фен на Порше, но на моделите с въздушно охлаждане.Не че новите са лоши,но старите имат някакъв странен чар.
Не мисля обаче че може да се сравняват двете марки, просто колите са прекалено различни и като механика и като управление.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от dmxl » 04 Авг 2012, 12:14

обичам и карам БМВ но за мен Поршето е най-истинския спортист
DIESEL POWER
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Хаос » 04 Авг 2012, 14:50

дай боже един ден някой RUF всекиму...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Alexch » 04 Авг 2012, 18:06

И аз съм луд фен на Порше, особено на по-старите модели с въздушно охлаждане.

Нямал съм допир с марката, освен с Кайен V8 Турбо Techart (550 к.с.), но него не го броя.

Мисля, че БМВ и Порше нямат база за сравнение. Бокстера и Кайена (дори и Панамерата) не ги включвам, защото те не са истински поршета, а по-скоро плод на тенденцията всички производители да разширяват продуктувата си гама за да не изостанат с продажбите. Това ще е все едно да сравняваме БМВ 1-чка с Голф и Х1 с Тигуан. Не, че не са от един клас, но е безсмислено да се сравняват, като имаме предвид философиите на марките.

П.С. Вичо, първия ти пост все едно аз съм го писал, с леки вариации в моделите :ok:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от TsvetanVR » 04 Авг 2012, 18:21

Карал съм Porsche 911 Carrera S кабрио 2006-та 355к.с. , не го знам 99-колко се води. :)
Като цяло колата изобщо не е лоша, но BMW-то си го харесвам повече. Порше (или поне спортните модели) категорично не са за нашите пътища, пък и според личния ми опит с въпросната 911-ка, за никакви пътища не са...окачването е зловещо дървено - в София на места, за които съм бил 100% сигурен, че са идеално гладки, ми беше кофти. Като цяло минимална трапчинка на пътя или камъче те удрят директно в задника. :) Мястото при педалите също е малко - крака ми стърчеше доволно встрани от почиващия педал, а далеч не съм с голям крак (42 номер). Иначе е готино да си ниско, да ти се вее перчема и всеки да те гледа като дете в лампа, PDK-то също е готина кутия, ама си друса ужасно, мамка му...

Обобщение:
Бих взел някое 911 кабрио под наем, да си начеша крастата за ден-два-три, но не бих сипал кофи с пари за да го притежавам....предпочитам М-ка.
Изображение

I wanna leave you far behind....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от kriso85 » 04 Авг 2012, 18:32

Alexch написа: все едно да сравняваме БМВ 1-чка с Голф и Х1 с Тигуан. Не, че не са от един клас, но е безсмислено да се сравняват, като имаме предвид философиите на марките.

Е как бе колега, точно това са си класически сравнения. Автомобили от един клас на различни производители.

Иначе по темата. Аз лично не познавам истински БМВ фен, който да не се кефи на Порше. Говоря за истинските фенове, които им допада не само "гъзарията" на БМВ, а поведението на пътя , директното управление, двигателя, връзка между шофьор и автомобил. Аз лично преки впечатления от автомобил Порше не мога да изразя, затова ще следя темата, защото знам че във форума има хора които има какво да напишат по темата.
Дано дотогава да не е заключена заради изказвания на хора, на които единственото впечатление от Порше е от NFS "Porsche Unleashed" и дъвки Турбо :roll:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook