BMW срещу Porsche

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2018, 6:12

И аз не виждам какъв е проблема :dunno: Познавам хора каращи поршета,М-ки,Г-класи и т.н.Живеят си в Люлин и това не ги притеснява.Както и на мен не би ми било проблем ако някой ден мога да карам подобни ламарини да си живея на същото място на което живея сега,просто,защото ми харесва повече.На въпросните хора не им е проблем да живеят където и да било в София или около нея,но не го правят,защото не ги тресат комплексите според мен.
Даже ако трябва да съм честен се дразня повече на голтаците драпащи към модерните квартали :mhihi: За какъв дедов ми е да живея в лозенец и да се чудя как да се прибера или излезна и къде да паркирам :censored: Или бояна да нямам канализация,ток и вода постоянно :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от K_Ilkov » 11 Яну 2018, 8:47

(bubsa) написа:Познавам хора каращи поршета,М-ки,Г-класи и т.н.Живеят си в Люлин и това не ги притеснява.
...
На въпросните хора не им е проблем да живеят където и да било в София или около нея,но не го правят,защото не ги тресат комплексите според мен.

Много исках да пропусна този коментар, но няма да мога :mhihi:
Твърде добре съм запознат с житието и битие люлинско :mhihi:

Излезнах някакъв сноб аз от цялата работа :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от 520i » 11 Яну 2018, 9:15

Защо бре? Ако цял живот си си живял в Люлин, всичко ти е познато, всичките ти приятели са от там, знаеш си целия квартал и изведнъж "дръпнеш" с парите, не е задължително да сменяш квартала, просто защото имаш малко повече пари и трябва някакъв "статус" да държиш.

Аз съм от Люлин и освен в някоя къща 1000кв.м с басейни и всякакви екстри в Бояна не бих се преместил. Даже и тогава ще си я изпозлвам като вила за събота и неделя :D Ама да се местря по Манастирски ливади, Лозенец и по разни такива, никакъв шанс. Ще купя на комшията апартамента и ще го обединя с моя да стане едно 250кв прасе, един готин ремонт и си спирам ГТ2 на паркинга пред блока, хич не ме е*е :D

Знам един юнак от Люлин, цял живот там си е живял, парите никога не са му били проблем. Това RS6, S65AMG и всякакви подобни никакъв проблем не са му. През месец-два ги сменя с чисто нови, от както го познавам. Но си живее още в люлин, с майка си, баща си, жена си, брат си, неговата жена и децата. Купиха си в една нова кооперация последните 3-4 цели етажа и си живеят заедно. То даже не я купиха, а направо я построиха тая кооперация и продадоха долните етажи, горните си останаха за тях. Терасата представялва целия покрив на блока от не знам си колко хиляди квадрата, с басейн, барбекюта, открита цяла панорама към Витоша всички екстри... нека си е в Люлин :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от acho.rs » 11 Яну 2018, 10:03

K_Ilkov написа:
(bubsa) написа:Познавам хора каращи поршета,М-ки,Г-класи и т.н.Живеят си в Люлин и това не ги притеснява.
...
На въпросните хора не им е проблем да живеят където и да било в София или около нея,но не го правят,защото не ги тресат комплексите според мен.

Много исках да пропусна този коментар, но няма да мога :mhihi:
Твърде добре съм запознат с житието и битие люлинско :mhihi:

Излезнах някакъв сноб аз от цялата работа :mhihi:

От люлин не се излиза - един път свикенш на "благинката", никога не се отказваш :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Knoxville_ » 11 Яну 2018, 10:07

Аз като виден жител на Младост, стигнах до следните изводи от последните коментари.

Ако имам Ролс/Порше или някоя по-засукана кола, трябва да имам и някоя Дачия, с която да ходя на паркинга на МакДоналдс :ok:

Ако имам Ролс/Порше или някоя по-засукана кола, задължително ли трябва да отида да живея в Бояна или може Симеоново/Драгалевци? :ok:

Май обаче забравихме, че богаташите обитаващи скъпите витошки квартали, нямат канализация и дефекират в дупка :ok: което не звучи много богаташко :ok:


Прочетете мнението на Nickelback и нека продължим със спора коя кола е по-практична - BMW X6 или Порше Кайман :ok:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от K_Ilkov » 11 Яну 2018, 10:16

Аз го прочетох, на аладин дюнерите не съм ги пробвал, не ми е попадал, не че имам нещо против :mhihi: ,
на мимаса хапвам обаче, имат и телешки :yes:

acho.rs написа: От люлин не се излиза ...

Имах един познат (лека му пръст), който се хвалеше, че е направил 2000 км с S-класата тоя месец без да излиза от Люлин ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2018, 10:37

Люлин го дадох за пример.Аз живея при Арена и освен за къща и то не в Бояна и Драгалевци никога няма да се преместя в модерните гнусни кварталчета,колкото и пари да имам.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от K_Ilkov » 11 Яну 2018, 11:05

(bubsa) написа:Люлин го дадох за пример.

Чудех се аз ...
Нерде коньовица нерде Люлин, верно, че са близо :lol: Аз пък съм наясно с примера :mhihi:

Като причинител на офф-топика ви приканвам тая страница да я продължим с нещо за Поршетата само :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от 520i » 11 Яну 2018, 11:16

Я малко по по темата да видим дали някой ще може да ми помогне. Един Кайен 955, от време на време не ще да пали. Когато е студен пали като часовник, но пък леко тресе в ниските обороти докато не го форсирам 2-3 пъти, сякаш гориво недостига. Когато е топъл и изгася, после няма палене. Държа до зуко газта за да запали, но ако не запали от 1-2 път, после няма палене, докато не изстине. Диагностиката нищо не хваща, аз се колебая между бензинова помпа или някой датчик. :help:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от c04 » 11 Яну 2018, 12:36

Vra4anin написа:Изображение

Изображение

Изображение

:OT: А можеше и ти да си вземеш какъв кенеф(или поне на Дачия) :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от acho.rs » 11 Яну 2018, 12:57

alx написа:
K_Ilkov написа:
Vra4anin написа:Субективно според някои (очевидно теб, стинката, илков) такива гледки са смешни и такива хора са "селяни" и "парвенюта".

Случайно или не, гледките на скъпи коли на "неподходящи места" и карани от "странни хора" :mhihi:
са често срещани в източна европа за разлика от по-старите цивилизации, където пак ги има,
но обикновенно са замесени хора със славянски имена или постоянен тен в комбинация с мустаци :mhihi:

СлучаеноС :ok:

За едно си прав, малко ни трябваше за да го обърнем на хейт :confused:


сега ша са обиждаме ли?

аз като се прибирам от пистата уйкенда примерно и съм умрял от глад и се наредя на драйвтру-то на макдоналдс или жената каже- мини да вземеш мляко и спра на паркинга на уолмарт- селянин ли съм? нямам славянско име (ако не се брои бащиното разбира се), нито постоянен тен, нито мустаци :angel:

ае стига с тия стеротипи... :mrgreen:

МАлко по темата - я кажи как така се реши да вземеш 911, след като ги хранеше че са прекалено скъпи, коварни и бавни. Кой от митовете в верен - всекидневна пригодност, издръжливост на терор, потенциал за засилване или ... социален статус.

ПС: До тук в темата разбрахме, че е нормално с 911 да ходиш на илиянци за парцалки менте и да дръжиш Порша пред панела на ливадата - така покзваш че не си комплексар :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от K_Ilkov » 11 Яну 2018, 13:25

Според мен не говори за 911, а за някаква друга скъпа кола, която можеше да сподели каква е да знаеме поне :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от host » 11 Яну 2018, 14:34

Впрочем срещу стария офис имаше един магазин хранителен, квартален но сравнително по-голям от гаражче ... една кака (40+) идваше редовно с Порше 911 кабрио да си взема плод и зеленчук ... и зима и лято ... тва с години ... естествено каката сменя с най-новите модели 911ките ... ся е минала на купе , че явно й е писнало от кабриота ... иначе е съседка някъде до нас живее, щото в магазина за домашни любимци сме се засичали отново ... прас 911ката отпред и взема 50 консерви за котки ( Gorme Gold )

аз не мисля, че е комлексарка или нещо такова, кефи си я жената , кара си ... един път не съм я видял клаксони и ръкомахания да има като спира или излиза от паркомясто

та има си и нормални хора естествено

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от Nickelback » 11 Яну 2018, 14:37

Само ш' оставя т'ва тук белким се обади някоя колежка :ok:

https://dariknews.bg/novini/obshtestvo/ ... ia-2071633

:mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BMW срещу Porsche

Мнение от alx » 11 Яну 2018, 16:59

520i написа:Я малко по по темата да видим дали някой ще може да ми помогне. Един Кайен 955, от време на време не ще да пали. Когато е студен пали като часовник, но пък леко тресе в ниските обороти докато не го форсирам 2-3 пъти, сякаш гориво недостига. Когато е топъл и изгася, после няма палене. Държа до зуко газта за да запали, но ако не запали от 1-2 път, после няма палене, докато не изстине. Диагностиката нищо не хваща, аз се колебая между бензинова помпа или някой датчик. :help:


сто неща може да са... ама на мене ми звучи като задавен... първо бих си сменил горивния филтър ако не е сменян скоро- хей така- за идеята. после бих си проверил датчика за температура на антифриза щото ако не работи компа налива бензин като за студен мотор и го задавя. после бих си почистил дроселите. след това бих си изчистил maf-овете... и ако още прави номера - бих ги сменил.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook