Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от ildivvy » 21 Май 2019, 13:02

Това е разумно изтеглен кредит! Това е по-скоро инвестиране...Дори нещо да стане,веднага може да продаде нещо и да си покрие кредита!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TNT » 21 Май 2019, 13:05

То кредита не е нещо лошо. Зависи за какво и как се ползва.

А по въпроса трябва или не трябва да се живее за момента... и двете крайности не са добре. Както Р.Кийосаки пише по книгите си "Какъв е смисъла да си богат, ако не живееш като богат ?".

Аз съм по-скоро фен на "простирането според чергата". Както пише по някои книги - 10% в касичката с цел "да расте касичката", задължения не повече от 20% от доходите, разходи не повече от 70% от доходите. Реално е просто, ама не баш :mhihi: Просто трябва да се съсредоточи човек в растеж на доходите и инвестициите, които прави.

Разбирането на повечето хора е грешно, че щом може да спестиш за екскурзия до Бали - значи може да си го позволиш. Или щом ти дават кредит за мезонет - значи може да си го позволиш. Не е баш така...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Petrolhead » 21 Май 2019, 13:11

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:48, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TNT » 21 Май 2019, 13:14

Ти да, ама повечето хора си нямат на идея.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от BMW_POWER » 21 Май 2019, 13:15

Petrolhead написа:трябва да видите бившата ми хазяйка. тази жена дава под наем поне 10 имота, в банката има скътана поне 6 цифрена сума. но ако я видите на улицата можете спокойно да я сметнете за клошарка. лошото е че се държи като такава. не бива да се изпада в крайности, всеки има право да си определя приоритетите.


Ти да не си бил наемател на бившата ми тъща :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тук ако имаш $10 в джоба и нямаш кредити в банката, ти ще си по-богат от 95% от населението. Не ми се рови, колко беше задължението към банката на всяко канадско семейство. Какъв е проблемът на кредитите? Щом имаш финансова дисциплина, можеш да правиш каквото си искаш. Ипотеката на къщата ми е $1540 на месец, като вътре са включени и данъците на къщата. Елементарно е да проверите, какви са наемите тук. Имам още няколко дебни неща на изплащане, които са общо около $150 на месец. Къде е проблема? Цените на имотите тук растат с дни и ако трябва да плащам същия наем, за какво говорим? Щом не харчиш повече, отколкото изкарваш, всичко е ОК. За мен не е важно, колко ти плащат. Важно е, колко ми остават след като си платя всичко. В заплатата не се смятат ред дребни неща, като паркинг (кръгло $3000 на година), всякакви видове застраховки, отстъпки в търговски вериги и т.н. Защото само една стоматологична застраховка е $7500 на моето семейство, безплатни очила са някакви си $500, практически безплатни лекарства по рецепта (един антибиотик е над $50)...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Petrolhead » 21 Май 2019, 13:18

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:48, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от pampo » 21 Май 2019, 13:41

Petrolhead написа:всеки може, но не всеки му се занимава.
манталитетът ни малко такъв, да живеем скромно, да кътаме всяка стотинка, да купим апартамент и като ритнем камбаната да се изпокара цялата рода за тоя апартамент.

хаха, тва е култова схема, гарантиран проблем :D
Иначе и аз ако имах 7, не 6 цифри в банката и 10 апарт на Попа, щях да ходя като клошар. Не за да пЕстя естествено :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2019, 13:57

TNT написа:Ти да, ама повечето хора си нямат на идея.

Аз съм от тези, дето не стават за бизнес. Работя за добра заплата, всеки месец ми остава поне половината, парите се събират в дебитната ми карта и... си седят там. Наскоро реших да погледна какво е положението - ами имаше повече от 40 хиляди в картата. С две думи - аз си бачкам, плащат ми и парите си стоят в някакви сметки. Цял живот съм бил "на заплата" и нямам никакви бизнес идеи... :dunno: :dunno:
Всичките ми опити за бизнес и инвестиции неизменно са се проваляли с гръм и трясък. Даже и в момента съм "горд" собственик на някакъв магазин и сервиз май беше (последната ми бизнес - инвестиция), дето трета година му плащам данъци и ремонти, без да ми е донесъл и един лев.

Това бизнесът - не е за всеки... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TheDriver » 21 Май 2019, 14:09

Borymeckata написа:
TNT написа:Ти да, ама повечето хора си нямат на идея.

Аз съм от тези, дето не стават за бизнес. Работя за добра заплата, всеки месец ми остава поне половината, парите се събират в дебитната ми карта и... си седят там. Наскоро реших да погледна какво е положението - ами имаше повече от 40 хиляди в картата. С две думи - аз си бачкам, плащат ми и парите си стоят в някакви сметки. Цял живот съм бил "на заплата" и нямам никакви бизнес идеи... :dunno: :dunno:
Всичките ми опити за бизнес и инвестиции неизменно са се проваляли с гръм и трясък. Даже и в момента съм "горд" собственик на някакъв магазин и сервиз май беше (последната ми бизнес - инвестиция), дето трета година му плащам данъци и ремонти, без да ми е донесъл и един лев.

Това бизнесът - не е за всеки... :dunno: :dunno:



Моля те иди в банката и си прехвърли парите на депозит или спестовна сметка. Депозит с автоматично подновяване(3 месечен примерно) би следвало да има най-ниски такси. :mhihi:

Такава сума пари по каквато и да е карта не е разумно да се държи, особено след като не си активно ангажиран ежедневно със следене на сметките си.

Като се сетиш след 6 месеца; година; две, иди пак и прехвърли още пари към депозита.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от kasho » 21 Май 2019, 14:13

Колегата е прав. Лихвите са смешни и са мноооого далече дори от покриване на инфлацията. Дори се облагат с данъци. Но поне ще елиминираш риска някой та ди "източи" картата. Не го подценявай това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2019, 14:43

Да, знам това. Аз имам депозит, даже май бяха три, в две различни банки. Просто в дебитната ми карта се събират пари от заплатите... :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 21 Май 2019, 14:51, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от kasho » 21 Май 2019, 14:46

[quote="Borymeckata"]Да, знам това. Аз имам депозит, даже май бяха три, в две различни банки. Просто в дебитната ми карта се събират пари от заплатите... :dunno: :dunno:


Пфф, евала колега :bchug:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TheDriver » 21 Май 2019, 14:50

Колега форума е публичен.

Махни я тая снимка най-добре. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от bum_bum » 21 Май 2019, 14:54

Махнах снимката и от цитата на Kasho, понеже видях, че и Боримечката го е махнал от своя.

Няма лошо да си споделяме ама поне номерата на сметките може да се сриват, но и тогава знаеш ли кой гледа и с каква цел.. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2019, 14:57

Ясно, благодаря.
Но какво като се вижда номера на сметката, нали само титулярът може да оперира с нея?

Евала - за какво? Това са само пари, изкарани с бачкане по строежите. Няма нищо за хвалба... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook