Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Don_Diego » 21 Май 2019, 15:10

Нямай много вяра на това "само титуляра може да оперира със сметката" :idea:

За един "прост" строител (както сам се опитваш да се опишеш) си е доста добро постижение :bchug:
Аз те гоня със "шофьорската" си заплата :mhihi:
Последна промяна Don_Diego на 21 Май 2019, 15:10, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от kasho » 21 Май 2019, 15:10

Borymeckata написа:Това са само пари, изкарани с бачкане по строежите. Няма нищо за хвалба... :dunno: :dunno:


Именно това е. Не си ги изкарал с кражби и далавери. Изработил си ги. И не си ги профукал за мурви и бело :mhihi: Това също е похвално.

И още един съвет, съвсем добронамерен - помисли какво да ги направиш, че да не ти ги изяде инфлацията, защото ще е жалко. Най-най-най-елементарния начин (не казвам най-добрия) е да ги вложиш в недвижим имот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2019, 15:20

Мислил съм, но... не ставам за това. Примирил съм се с мисълта, че никога няма да стана велик танцьор, например. Нито певец, нито художник... Е, няма да страна и бизнесмен - приел съм този факт... :dunno: :dunno:

Е, не съм чак толкова "прост" строител... :mhihi: :mhihi:
CV-то ми изглежда много впечатляващо, даже аз изтръпвам като го чета и се абстрахирам от мисълта, че става въпрос за мен самия... Години наред чужда консултантска фирма в енергетиката ми плащаше една добра (за България) заплата, само за да разполага с моето CV и да го слага към офертите си. Аз имах с тази компания само формален договор, получавах си заплатата, но никога не съм работил реално по техни проекти.

Всъщност моето финансово положение е доста... "по-сложно" да го наречем, става въпрос за по-сериозни суми, само че аз от десетина години съм спрял да мисля за пари и се чувствам прекрасно от това... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TheDriver » 21 Май 2019, 15:30

Don_Diego написа:Нямай много вяра на това "само титуляра може да оперира със сметката" :idea:

За един "прост" строител (както сам се опитваш да се опишеш) си е доста добро постижение :bchug:
Аз те гоня със "шофьорската" си заплата :mhihi:



Потвърждавам!

На теория е така на практика не точно.

Примери колкото щеш. От Мартин Петров през един случай в Дупница(доколкото си спомням), в който служителка беше "щипвала" по-малко от доста сметки.

Да не говорим за злонамерени опити за разпореждане с чужда сметка и т.н.

Разглеждай го като потребителско име(номера на сметката) и парола(всички процедури имащи за цел да идентифицират титуляра). Ако някой ти знае потребителското име едва ли веднага може да ти влезе с акаунта, но защитата ти вече е на 50% долу.

Да не говорим, че във форума има доста информация кой си и къде се намираш :mhihi: Твои снимки има , снимки на колата ти без да са скрити номерата и да не продължавам натам, че бандитите не спят. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от streetz » 21 Май 2019, 16:06

Касиерките в банките могат да си щипват колкото и когато си поискат (после ги хващат, ама парите вече ги няма), така че дали IBAN-a е публичен или не - няма значение.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от bum_bum » 21 Май 2019, 21:10

Значи, може и да не ви се вярва (някъде имам снимка, но не знам дали ще мога да я изровя), на мен във фирмена сметка ми бяха нацъкали едни парички, които не бяха мои. Ама като казвам парички, говоря с 7 цифри :mhihi:

Стояха там известно време, а аз не можех да оперирам със сметката, защото имах само права да гледам, а не да банкирам. И докато ми издадат там глупостите да мога да превеждам пари през електронното банкиране парите изчезнаха. Иначе сега щях да ви пиша вероятно от Южна Африка. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TNT » 22 Май 2019, 0:17

Borymeckata написа:Мислил съм, но... не ставам за това.

Има консултантски фирми, където може да си платиш някой разбиращ да ти каже какво да ги правиш. Сигурен съм, че имаме и колеги в консултантската сфера. Аз не бих държал толкова пари свободни, освен ако нямам милиони вкарани в нещо. Дори не всичките, ама 10% в тва, 10% в онва... Добра идея е и ако познаваш добър инвеститор/бизнесмен, който знаеш какво прави. Ако имаш 10-20% в няколко фирмички, пак е по-добре от пари в банката. Утре ще стане някаква световна криза, ще се обезценят още повече парите и парите от такива за апартамент, ще станат в такива за гараж. Историята помни и по-тежки случаи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от ukelichko » 22 Май 2019, 1:49

bum_bum написа:Значи, може и да не ви се вярва (някъде имам снимка, но не знам дали ще мога да я изровя), на мен във фирмена сметка ми бяха нацъкали едни парички, които не бяха мои. Ама като казвам парички, говоря с 7 цифри :mhihi:

Стояха там известно време, а аз не можех да оперирам със сметката, защото имах само права да гледам, а не да банкирам. И докато ми издадат там глупостите да мога да превеждам пари през електронното банкиране парите изчезнаха. Иначе сега щях да ви пиша вероятно от Южна Африка. :mhihi:

Значи вярвам ти напълно, защото едни мои приятели - семейство, които имаха някаква неработеща фирма, така се озоваха с доста голяма сума. Е, не чак толкова голяма, че да заминат за ЮАР, но пък дръпнаха парите и си направиха сватба, ремонт и обзавеждане на семейното жилище. Няколко години бяха на тръни, спяха предпазливо и чакаха някой да си поиска парите. Не се случи. Но след първоначалната еуфория и рискова постъпка, бяха доста уплашени. Имаха и резервен вариаант, да продадат едно наследствено жилище, ако някой си поиска парите. Това си е някаква форма на пране на пари в която участва човек от банката. Това всъщност беше доста отдавна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от acho.rs » 22 Май 2019, 7:08

streetz написа:Касиерките в банките могат да си щипват колкото и когато си поискат (после ги хващат, ама парите вече ги няма), така че дали IBAN-a е публичен или не - няма значение.

Малко се връщаме към соц мислене - естествено, че няма нищо на 100% сигурно. Работата е там, че каквото и неправомерно да се случи с парите ти по банкова сметка, след това ти се възстановяват. Така работи света - така е горе долу със всичко "сигурно".
Реалният проблем е че средствата по сметка, могат да се запорират от ЧСИ, които в България имат малко повече права от държавният апарат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Jordana » 22 Май 2019, 7:59

Че те нали на това са изградили цялата финансова пирамида - парите са ти в сигурни ръце . Ако и това не могат да осигурят на клиентите си , по добре да удрят кепенците :dunno: Постоянно банкерите повтарят някаква банкерска мантра че банка и муха се убивали с вестник ??!!!! Явно искат да наложат асоциацията че банките са като насекоми , паразити или нещо подобно :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 22 Май 2019, 8:21

TNT написа:Добра идея е и ако познаваш добър инвеститор/бизнесмен, който знаеш какво прави.

Да бе, всичките ми приятели са или банкери, или бизнесмени, или инвестиционни посредници. Имам само един, дето е брокер на луксозни имоти, но не съм много близък с него. :mhihi: :mhihi:
Абе вие майтапите ли се с мен, нали ви написах, че съм СТРОИТЕЛ - цял ден гълтам пепеляк на строежа, газя в калта с ботуши, псувам се с арматуристите... К'ви инвестиции, к'ви познати бизнесмени... :dunno: :dunno:


Пропускате нещо важно, което ви написах по-горе... А то е наистина важно - бих го определил, като най-големия си успех в живота. От десетина години аз не мисля за пари. Забелязах, че постоянно някакви пари ми се въртят в главата и това ме натоварва психически, разваля ми кефа от живота. И спрях да правя сметки. Понякога ме питат това, което е заглавие на темата, аз отговарям чистосърдечно, че не знам, и хората се сърдят и обиждат... А аз наистина не знам, имам само някаква прилизителна представа. Като стане въпрос за пари - знам само, че пари имам, и това ми е напълно достатъчно. Колко са и къде са - не ми е толкова интересно.

Честно ви казвам - да не мислиш за пари е голям лукс, може би по-голям от това да караш Ламборджини или да носиш златен часовник за 10 000 лева. Нямате представа колко спокоен и свободен се чувства човек без тези непрекъснати сметки в главата си. И колко повече време и възможности имаш да мислиш за ДРУГИ неща - много по-важни от парите...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от steeN » 22 Май 2019, 8:24

Мислиш ли, че някой ти вярва. Човек беше свободен само по бай Тошево време. Стига си тролвал :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Jordana » 22 Май 2019, 8:30

Ама така се лишаваш от най голямото удоволствие на българина на работното място - коментарите кой колко взема , кога ги взема , защо ги взема ... Естествено другия изключително важен въпрос - кой с кого си ляга също , и по колко пъти но там въпроса е малко спорен и недоказуем докато с месечния хонорар въпроса е от екзестенциален характер :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Моджо » 22 Май 2019, 8:31

Що да не му вярва? И аз не знам колко получавам. Приблизително знам, ама не си следя преводите и броя до стотинка колко са. Колкото са - толкова. Даже да ми друснат некоя удръжка няма и да разбера. Виж общо баланса на няколко месеца го гледам.
Последна промяна Моджо на 22 Май 2019, 9:18, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от steeN » 22 Май 2019, 8:57

Сарказъм беше, ние си имаме стара дискусия по темата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook