Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от AGT » 18 Май 2019, 23:51

Сетих се за една приказка на един колега " не от нашата фирма " - Работа има и в България..... ама аз съм тук ( Англия ) не да работя а за да им взема парите !!! И успява на 10000 % ! :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Май 2019, 10:02

AGT написа:Сетих се за една приказка на един колега " не от нашата фирма " - Работа има и в България..... ама аз съм тук ( Англия ) не да работя а за да им взема парите !!! И успява на 10000 % ! :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Щом може браво. Някои държави просто така са устроени, че ако имаш 2мг. акъл и да не искаш ще правиш пари. Пример щатите. Една камара хора се издържат с ютуб видеа и то не с кой знае какво съдържание и много често с 1-2 видеа на седмица. После, craigslist. Пак една камара хора се издържат с далавери от там. Купува евтино, пооправя, поосвежава и пуска на много по-висока цена. После, car/home flipping. Зависи в кое от двете те бива купуваш кола/къща, оправяш, реставрираш и пак пускаш на по-висока цена. После, инвестиции. Там дори и пенсионерите инвестират. Обаче имат амнайсе инструмента от които да избират - акции, ETF, mutual funds, DRIP-ове, REIT-ове и какво ли още не и на всичкото отгоре таксите са им смешни. Тук в БГ съм питал всички малки и големи и такива такси ти обявяват, че още с влизането си на невъзстановяем минус :mhihi: После, remote work - в LinkedIn, като цъкна remote за локация излизат десетки хиляди обяви и естествено всички са must be located in USA...US citizen or green card holders only... Тук в БГ, като кажа да съм home office, щото кашлям, кихам и т.н. да не пускам бацили в офиса и ми правят физиономии и ме пускат с 1000 зора. А в джобса обявите са минимални на брой.
В UK ако си на ти с форекси, морекси, борси и финанси, като цяло има супер много възможности за правене на $$$. Сега след брекзит не знам как ще е, ама поне досега така си беше.
Другите държави не съм ги разучавал така подробно, но съм 100% сигурен, че има доста държави, предлагащи възможности, било то финансови или социални или кой каквото търси.
Някой беше писал защо искат да се махат хората от БГ. Главната причина за мен са парите, но не като заплата, а като възможност за правене на (допълнителни) пари. Тук в БГ това ме дразни, че нормален човек, като мен е ограничен в 99% от случаите само до заплата. Да започнеш бизнес тук кой каквото и да говори си е трудно начинание. Ако вземе пък да потръгне се появяват мутрафоните и в идеалния случай им снасяш всеки месец такса спокойствие. Кражбата на фирми и документните измами май вече станаха ежедневие. Което пък е и втората по важност причина да искам да се махна - сигурност и спокойствие. Тук в БГ просто ги няма тези неща. Никога не знаеш кой какво ще ти открадне, кой ще използва личните ти данни и ще изтегли кредит и/или открие фирма на твое име, кой мутрафон ще ти блъсне колата и ще те изкарат теб виновен, кой пияница ще ти скочи в дискотеката, ти ще го сгънеш, ще излезеш виновен и ще те осъдят и т.н. Ето, декември месец мой приятел сгази лука. Има патлак, тръгва да разтървава двама, дето се карат и боричкат върху колите пред блока, единия тръгва срещу него, жена му слиза да види какво става, другия тръгва да гони жена му, следва гонене около блока, нашия изтласква единия на земята и пуска един 9мм в бедрото на другия. Тва в щатите или коя да е нормална държава си минава, като стой та гледай, като самоотбрана. Отбелязва се по съответния ред в районното и изобщо не се стига до съд. А, тук какво? 24 часа в районното, 1-ви адвокат, 2-ри адвокат, айде връзки да те пуснат от районното, па да се даде на познат прокурор ли там следовател ли, че не ги знам какви са процедурите и чакаш, като идиот 3-6 месеца балистическа експертиза, па тва, па онова. И вика в идеалния случай условна. Щом имало застрелян човек, без значение какъв е демиджа условна. Посмъртно не можело оправдателна, без значение кой е виновен. И всичко това с връзки и бутане на яко кинти. Значи, ако си някой без връзки ще си изгориш, като стой та гледай. Има забрана да напуска страната и чака само условната и да му вдигнат забраната и ще се маха някъде. И те така те милата ни татковина...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Jordana » 19 Май 2019, 10:45

Мисля че в Сирия също не те съдят ако гръмнеш някой при самоотбрана . Но пък бизнес средата не знам как е , дали е добре да въртиш бизнес за допълнителни кинти и да отстрелваш някой от време на време ...немам идея :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от bum_bum » 19 Май 2019, 11:17

Той законът за КНО си ни е читав и май не е особено далеч от Щатския, само дето тълкуванието му е шибано като стане беля.

А дребната далавера с части, внос на всякакви джаджи и т.н. държавата съвсем успешно я секна само с един ход- следене на оборотите в куриерските компании. От една страна добре, защото тези хора нищо не създават- изнасят пари извън граница за да закупят нещо от чужбина и го продават тук на завишена цена. От друга кофти, защото подобни дребни далаверки в никоя нормална страна не подлежат на сериозен контрол.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от ukelichko » 19 Май 2019, 11:29

Дребни далаверки......един градски беше завъртял 150К годишен оборот от немски боклуци, които най-веротно са взети без пари или за мижави суми. Махаме 50К разходи и се оказва, че аз трябва да работя близо две години за тия пари. Друг гражданин с по-тъмна кожа беше на 80К. Колко да са дребни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Май 2019, 11:37

Аз даже и за по-малко пари говорех, та смяаааатай :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от TNT » 19 Май 2019, 12:42

Под "немски боклуци" коли за части ли имаш предвид ? Аз не се сещам за друго с такъв оборот :lol: Иначе евала, че са ги направили :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от steeN » 19 Май 2019, 15:00

madafaka_donkele написа: Никога не знаеш кой какво ще ти открадне, кой ще използва личните ти данни и ще изтегли кредит и/или открие фирма на твое име, кой мутрафон ще ти блъсне колата и ще те изкарат теб виновен, кой пияница ще ти скочи в дискотеката, ти ще го сгънеш, ще излезеш виновен и ще те осъдят и т.н. Ето, декември месец мой приятел сгази лука. Има патлак, тръгва да разтървава двама, дето се карат и боричкат върху колите пред блока, единия тръгва срещу него, жена му слиза да види какво става, другия тръгва да гони жена му, следва гонене около блока, нашия изтласква единия на земята и пуска един 9мм в бедрото на другия. Тва в щатите или коя да е нормална държава си минава, като стой та гледай, като самоотбрана. Отбелязва се по съответния ред в районното и изобщо не се стига до съд. А, тук какво? 24 часа в районното, 1-ви адвокат, 2-ри адвокат, айде връзки да те пуснат от районното, па да се даде на познат прокурор ли там следовател ли, че не ги знам какви са процедурите и чакаш, като идиот 3-6 месеца балистическа експертиза, па тва, па онова. И вика в идеалния случай условна. Щом имало застрелян човек, без значение какъв е демиджа условна. Посмъртно не можело оправдателна, без значение кой е виновен. И всичко това с връзки и бутане на яко кинти. Значи, ако си някой без връзки ще си изгориш, като стой та гледай. Има забрана да напуска страната и чака само условната и да му вдигнат забраната и ще се маха някъде. И те така те милата ни татковина...


това. не знам за конкретния случай... НО

ебахти бутафорната държава, където да допишеш закона за неизбежна отбрана с това, че ако си нападнат от повече от един човек и се защитиш както можеш... се тълкува като противоконституционно. щото всеки си я чете както му е удобно тази конституция.

bum_bum написа:Той законът за КНО си ни е читав и май не е особено далеч от Щатския, само дето тълкуванието му е шибано като стане беля.


Горе долу... той от там си е взаимстван, както и доста други наши закони. Но там началника на управлението преценя, с допълнението, че си има разлика между управленията. Тука на всички са им казали какво да преценят, там са независими. Обаче няма и тъпизмите със сейфове и да ти идват на проверка да те гледат къде държиш оръжието и глупостите с патроните, които се купуват по-трудно от наркотици. Там също така, практически няма как да ти откажат да имаш у вас... драмата е с носенето на разни места с по-гъсто население.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от bum_bum » 19 Май 2019, 16:22

Имам предвид по-скоро тълкуванието за пределите на неизбежната самоотбрана. Изправяш се срещу един назобен и надрусан 100 килограмов урод, въоръжен да каем с нож или бокс. Ако вземеш да го простреляш смъртоносно вече си превишил предела по дифолт, защото е можело да го спреш с несмъртоносно нараняване.

Та тълкуванието в спокойната обстановка в съда, заобграден от полиция посред бял ден е едно, а фактичексата ситуация в тъмна уличка, посред нощ, съвсем друго. От там идва за мен главния проблем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от steeN » 19 Май 2019, 17:48

Да, това вече няма нищо общо със щатите. Там примерно дори при грабеж, ако е въоръжен може го гърмиш без после да се обясняваш дали си бил застрашен или не. И тълкуването на въоръжен е много широко, може дори да е отверка или просто юмруци. В някои щати дори има много противоречив закон, че ако някой се опита с физическа сила да те принуди да напуснеш мястото където си и няма право на това... може да отече... в смисъл нямаш задължение да избягваш конфронтацията първо и чак ако вече е неизбежно да имаш право да се отбраняваш, както е при нас.

Да не говорим, че в Тексас вечер може да стреляш дори да предотвратиш крадец да напусне местопрестъплението... при защита на ЧУЖДА частна собственост. Но това е края на спектъра дори за там вече.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 8.03.2019
Кара: Volvo S40 & BMW F01

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от grafterUK » 19 Май 2019, 18:38

Имаше малко затишие в темата за кратък период, но пак отново в хубава посока тръгна :bchug:
Някой да сподели как е достигнал до такива доходи в България? Визирам помощ от приятел за дадена работа, собствено жилище осигурено от родители и търсейки и развивайки се в региона без плащане на наем, а само сметки?
Аз споделих лично как с минимално заплащане в Англия можеш да живееш започвайки от нулата. Само, че след това минимално заплащане има куп други възможности. Да не говорим, ако включим дипломи за висше особенно изкарани тук тъй като висшето тук е безплатно - стартова заплата под 30к лири чисто след данъци и може да достигне до 40-45k с малко опит и акъл в сферата. Да не говорим за след това..
Моите мениджъри вземат 62k преди данъци+пенсия и към 58k лири чисто ама са изкарали амнайсет хиляди курса преди да се доберат до тази позиция/заплата. В тези 62к им се удържа 6% пенсия /тъй като фирмата си има private pension scheme/ и след 10 години стаж в дадена фирма като такъв, ако решиш да напуснеш си докарваш пенсия към 30k лири преди данъци.. И най-главното е, че тук мениджър не значи просто да се вясне и да го гледат всички с наведени глави, както шефа в България, когато е на визитация, а идва и бачка наравно с теб ако се наложи поради отсъствие на някой, работата е повече отколкото хората и т.н...а с минималното на година си докарваш 16k лири чисти и пак ти остават. За каква заплата си говорим, ако се специализираш след висшето? :) Или си някое IT гуру?
Знам и за няколко българина, които работят в call центрове на Nokia в София с френски - заплата 2.5к чисто. Предлагаха им трансфер тук в UK и само заради знанието на френски им даваха стартово 18 лири на час. Това в probation периода. След него - няма смисъл да пиша повече цифри, че ще изглежда..и аз не знам каква дума да напиша :) :bchug: Двама от тях отказаха офертата заради съпругите им - били доволни на това и живеели добре с тази заплата в София. Да не говорим и колко важно за тях са приятелките..та темата е дълга затова какво може да доведе в чужбина даден човек. :)

Мисля, че е хубаво и да поговорим за това, че има доста голяма разлика дали започваш от нулата без значение страната. На готово и баба знае, както се казва :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от alx » 19 Май 2019, 18:57

madafaka_donkele написа:Пример щатите. Една камара хора се издържат с ютуб видеа и то не с кой знае какво съдържание и много често с 1-2 видеа на седмица. После, craigslist. Пак една камара хора се издържат с далавери от там. Купува евтино, пооправя, поосвежава и пуска на много по-висока цена. После, car/home flipping. Зависи в кое от двете те бива купуваш кола/къща, оправяш, реставрираш и пак пускаш на по-висока цена. После, инвестиции. Там дори и пенсионерите инвестират. Обаче имат амнайсе инструмента от които да избират - акции, ETF, mutual funds, DRIP-ове, REIT-ове и какво ли още не и на всичкото отгоре таксите са им смешни


тоя целия параграф освен при някакво много специфично стечение на обстоятелствата да си го избиеш от акъла... че ядове ще ти създава ако отидеш в америката...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Май 2019, 19:10

alx написа:
madafaka_donkele написа:Пример щатите. Една камара хора се издържат с ютуб видеа и то не с кой знае какво съдържание и много често с 1-2 видеа на седмица. После, craigslist. Пак една камара хора се издържат с далавери от там. Купува евтино, пооправя, поосвежава и пуска на много по-висока цена. После, car/home flipping. Зависи в кое от двете те бива купуваш кола/къща, оправяш, реставрираш и пак пускаш на по-висока цена. После, инвестиции. Там дори и пенсионерите инвестират. Обаче имат амнайсе инструмента от които да избират - акции, ETF, mutual funds, DRIP-ове, REIT-ове и какво ли още не и на всичкото отгоре таксите са им смешни


тоя целия параграф освен при някакво много специфично стечение на обстоятелствата да си го избиеш от акъла... че ядове ще ти създава ако отидеш в америката...


?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Jordana » 19 Май 2019, 19:31

Целия свят живее на кредит поради дефицита , и по цял свят масата от хората живеят , работят и получават толкова колкото да си платят месечните нужди плюс някакви минимални спестявания . Безсмислено е да се надлъгваме в тия теми за торбите с долари които изкарват емигрантите . Чуждата кокошка винаги изглежда като гъска , ако човек не си даде равносметка за това което иска да е истина и това което е реалноста . Хората с пари , богатите имам пред вид не работят плочкаджии шофьори механици макдоналдс детегледачки кол центрове и подобен тип труд . И няма да бъдат безработни с 0 кеш в джоба при следващата криза . България не е толкова лошо място за работа и живот , но е просто много далеч от големите пари които се въртят в икономиката на западните държави .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Сондьора » 19 Май 2019, 19:40

grafterUK, аз не виждам какво му е якото на 16к паунда на година. Също и тия мениджъри с 45к.
Само квартира за семейство 4 човека е 1500на месец или 18к. Бирите след работа с колегите са ти поне 20 паунда на ден или 3.8к на година...Та нормално е да откажат 2.8к на месец паунда...спрямо 2500 чисто в бг. А и изобщо да не говорим за араби пакистанци и че децата ти ще учат с тях в безплатните училища и т.н

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1, Jordana

Последни теми
Facebook