Покривало за кола с UV- защита против слънце

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: Bulgaria
Кара: 320i M Пакет, е39
Мечтае да кара: е39 - сбъдната

Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от Lattri » 05 Юли 2012, 15:08

Привет колеги,

Интересувам се от къде мога да си купя КАЧЕСТВЕН брезент за БМВ е39 седан, който да покрие цялата кола с цел да я пази от слънцето, което я напича цял ден.

Рових се в ибей, но там има само боклуци (или поне аз само такива намирам). Звънях в Дарукар и ми обясниха, че имат някакво покривало за е39 (360 лева), но така и не можаха да ми кажат дали пази от слънце, от каква материя е направено и други работи. Рових се по форума в някакви стари теми ама там повече се обсъждаше хубаво или лошо е да имаш покривало и общо взето нищо полезно не открих.

Колата стои на паркинг по цял ден и излизам с нея 3-4 пъти седмично като през повечето от времето не се кара, обаче това слънце е много силно и не мисля, че е хубаво за боята на колата..

Благодаря предварително.
По какво се познава добрия шофьор? По броя мухи на страничните прозорци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от Е.Димитров » 05 Юли 2012, 15:14

http://www.avto.bim.bg/Pokrivala-za-kol ... 3wodgVpt-w
звъни и ги питай тези герои ,после да споделиш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: Bulgaria
Кара: 320i M Пакет, е39
Мечтае да кара: е39 - сбъдната

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от Lattri » 05 Юли 2012, 15:27

Е.Димитров написа:http://www.avto.bim.bg/Pokrivala-za-koli-Aksesoari_t74.html?gclid=CJTBi-HOgrECFUFG3wodgVpt-w
звъни и ги питай тези герои ,после да споделиш


Току що им звънях. Казаха ми, че точно за БМВ е39 са имали някакво немско качествено покривало, обаче са го свършили и в момента нямат в наличност. Предложиха ми някакъв по евтин вариант доколкото разбрах от телефона ето този http://www.avto.bim.bg/Nemsko-pokrivalo ... 33623.html. Незнам обаче дали това покривало е добро. Аз търся нещо, което да пази доста добре от слънце и да не наранява боята при слагане/махане до 500 лева.

Поздрави
По какво се познава добрия шофьор? По броя мухи на страничните прозорци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от Zubcho » 08 Юли 2012, 9:06

Lattri написа:
Е.Димитров написа:http://www.avto.bim.bg/Pokrivala-za-koli-Aksesoari_t74.html?gclid=CJTBi-HOgrECFUFG3wodgVpt-w
звъни и ги питай тези герои ,после да споделиш


Току що им звънях. Казаха ми, че точно за БМВ е39 са имали някакво немско качествено покривало, обаче са го свършили и в момента нямат в наличност. Предложиха ми някакъв по евтин вариант доколкото разбрах от телефона ето този http://www.avto.bim.bg/Nemsko-pokrivalo ... 33623.html. Незнам обаче дали това покривало е добро. Аз търся нещо, което да пази доста добре от слънце и да не наранява боята при слагане/махане до 500 лева.

Поздрави


Хмм, а защо не я вкараш в гараж? Не е ли по удачно? Така ще си седи на сухо :) Макс 100лв е на месец гаража.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от BadAngel » 08 Юли 2012, 9:49

с покривалото най-много да си надереш боята

дори и на скъпите покривала (квото ти казваш, 500 лв) в инструкцията пише, че могат да се ползват само на измита кола и на закрито

ако наистина УВ-лъчите са ти проблем, защо просто не фолираш колата с безцветно фолио?

по този начин освен всичко, ще се предпазиш от дребни надрасквания от отваряне/затваряне на вратите, камъчета, мухички, които се набиват в лака и т.н.
No bling at the Ring

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от intention » 08 Юли 2012, 11:28

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=14763

Тук колегите от офроуд-а са разисквали покривалата за коли

накрая на темата има инфо.

Който иска нека прочете цялата тема има писано за евтините варианти от практикер и тем подобни глупости :
Накратко :
фирмата: http://www.motorco.biz

В менютата вляво има "покривала за коли" (най-отдолу) :
http://www.motorco.biz/Spinelli.php

От там има само две активни възможности (поне при мен)
Top Line
Classic Line

Ще следя темата с интерес , моля колегата ако стигне до решение на проблема- да сподели тук !


BTW Бащата на приятелката ми има старо покривало от военен някакъв плат още от МОсквича ама е големичко та става и за хАудито му ( А4) обаче плата е много груб и според мен драска боята и се появяват "паяжини"... Така че материала трябва да е пригоден за автомобилни бои и покрития според мен :dunno:
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от dr.peshev » 08 Юли 2012, 11:37

1001.jpg
82150018237
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от intention » 08 Юли 2012, 11:42

dr.peshev, колега, кажи малко повече:

От къде можем да го купим това покривало като това на снимката ?
Цени ?
Доставка / наличност ?
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от dr.peshev » 08 Юли 2012, 11:56

Номенклатурен номер : 82150018237
Ед. цена (с ДДС) : 366.66 BGN
Дару,Вари 2000 ....
По принцип ако направиш поръчка,всяко представителство трябва да ти го достави срещу капаро!
Вари са много точни в това отношение и им трябва 1 седмица за доставка!
Доста пари са ,но пази от вода,UV и е дишащо-не се спарва колата отдолу!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от vld » 08 Юли 2012, 17:40

По добре гараж, като гледам колко вманиачено се притесняваш за боята, ще се наложи след всяко каране да минаваш на мивка и да я чакаш да изсъхне и след това да я оставиш на паркинга и да я покриеш.
И евентуално някой нещастник да мине и да ти скъса 360левовото покривало....
Ебаси филма, по добре си потърси гараж...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от Делян » 08 Юли 2012, 20:25

Дори покривало за 30 лева няма да оцелее повече от няколко дни навън, какво останало за някво тарикатско. Ако първият мангал нощно време му прости, то вторият със сигурност ще го лепне.
Щом си мислиш за колата, то вариантите са охраняем пракинг(ако няма сянка тогава тоя вариант с покривалото е добър)или гараж.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: Bulgaria
Кара: 320i M Пакет, е39
Мечтае да кара: е39 - сбъдната

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от Lattri » 09 Юли 2012, 12:33

Zubcho написа:Хмм, а защо не я вкараш в гараж? Не е ли по удачно? Така ще си седи на сухо :) Макс 100лв е на месец гаража.


Тук в Люлин не знам дали изобщо има такава възможност а и дори да има те сигурно ще са далече от блока ми. Желателно е колата да се намира на не повече от 200 метра от вкъщи, че е много ходенето иначе. Гаража иначе е най добрия вариант стига да се намери от някъде.

BadAngel написа:с покривалото най-много да си надереш боята
дори и на скъпите покривала (квото ти казваш, 500 лв) в инструкцията пише, че могат да се ползват само на измита кола и на закрито
ако наистина УВ-лъчите са ти проблем, защо просто не фолираш колата с безцветно фолио?
по този начин освен всичко, ще се предпазиш от дребни надрасквания от отваряне/затваряне на вратите, камъчета, мухички, които се набиват в лака и т.н.


Ето точно това ме притеснява. При махане и слагане да не се съсипе още повече боята. С безцветно фолио не знам какъв ефект ще се получи след като се фолира, но ще прочета из нета дали е добре или зле, както така и какви са цените.

intention написа:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=14763

Тук колегите от офроуд-а са разисквали покривалата за коли

накрая на темата има инфо.

Който иска нека прочете цялата тема има писано за евтините варианти от практикер и тем подобни глупости :
Накратко :
фирмата: http://www.motorco.biz

В менютата вляво има "покривала за коли" (най-отдолу) :
http://www.motorco.biz/Spinelli.php

От там има само две активни възможности (поне при мен)
Top Line
Classic Line

Ще следя темата с интерес , моля колегата ако стигне до решение на проблема- да сподели тук !


BTW Бащата на приятелката ми има старо покривало от военен някакъв плат още от МОсквича ама е големичко та става и за хАудито му ( А4) обаче плата е много груб и според мен драска боята и се появяват "паяжини"... Така че материала трябва да е пригоден за автомобилни бои и покрития според мен :dunno:


Изчетох темата. Тези покривала като, че ли това става "California - Традиционно покривало с меко покритие от вътрешната страна". От там вече трябва да се провери материя, тежест, пази ли от слънце и т.н.

dr.peshev написа:Номенклатурен номер : 82150018237
Ед. цена (с ДДС) : 366.66 BGN
Дару,Вари 2000 ....
По принцип ако направиш поръчка,всяко представителство трябва да ти го достави срещу капаро!
Вари са много точни в това отношение и им трябва 1 седмица за доставка!
Доста пари са ,но пази от вода,UV и е дишащо-не се спарва колата отдолу!


Ето за точно това покривало говорих с едно момче от Дару! Нищо не успя да ми каже за покривалото, но ако наистина пази от UV, не драска боята при слагане/махане и е дишащо то това е най доброто. Един приятел негов познат има за е46 абсолютно същото и уж бил доволен от него. Смятам да звънна във Вари и да се поинтересувам малко.

vld написа:По добре гараж, като гледам колко вманиачено се притесняваш за боята, ще се наложи след всяко каране да минаваш на мивка и да я чакаш да изсъхне и след това да я оставиш на паркинга и да я покриеш.
И евентуално някой нещастник да мине и да ти скъса 360левовото покривало....
Ебаси филма, по добре си потърси гараж...
Dpy написа:Дори покривало за 30 лева няма да оцелее повече от няколко дни навън, какво останало за някво тарикатско. Ако първият мангал нощно време му прости, то вторият със сигурност ще го лепне.
Щом си мислиш за колата, то вариантите са охраняем пракинг(ако няма сянка тогава тоя вариант с покривалото е добър)или гараж.


Тя колата стои на платен охраняем паркинг. Само дето нон стоп пек на слънце. То и единия паркинг дето е. Влизам с колата и се едно съм в открито море. Толкова неравен, че хващам морска болест. Не ме притеснява, че някой, ще го гепи покривалото. Ако е пред блока то бай мангал няма да го пропусне ама така поне никой няма да го пипа.

Работата колеги е, че искам поне 1/3 от годината (слънчевата част) да се пази покритието на колата. Останалото време няма да го слагам толкова много. Както говорихме с колегата Молов, колата ще се третира с всякакви видове препарати и пасти за да си носи и боята някакво покритие, но въпроса е да има и нещо допълнително така. Зимата то е ясно, там няма как да се запази. Ако някой има идея за гараж и то къде и как може да се намери такъв в Люлин (7) за добра цена да свирка.

:bowdown:

Поздрави
По какво се познава добрия шофьор? По броя мухи на страничните прозорци.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от BadAngel » 09 Юли 2012, 13:15

Lattri написа:Ето точно това ме притеснява. При махане и слагане да не се съсипе още повече боята. С безцветно фолио не знам какъв ефект ще се получи след като се фолира, но ще прочета из нета дали е добре или зле, както така и какви са цените.

за фолирането ефекта със сигурност е добър

цените.. към 1000-1500 лв. е

преди време дойде при нас един французин с лотус еклипс

той беше целия фолиран и докато не ми каза, аз не можах да разбера
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от steeN » 11 Юли 2012, 2:36

лотус елиз или митсубиши еклипс :)

това фолио и на мен ми е интересно има ли смисъл от тая работа.
някои си правят само предницата да пазело от камъчета и уж не си личало, но си личи и не е много готино.
на всичкото отгоре след няколко години сигурно ще има и разлика в цвета.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Покривало за кола с UV- защита против слънце

Мнение от BadAngel » 11 Юли 2012, 8:44

steeN написа:лотус елиз или митсубиши еклипс :)

това фолио и на мен ми е интересно има ли смисъл от тая работа.
някои си правят само предницата да пазело от камъчета и уж не си личало, но си личи и не е много готино.
на всичкото отгоре след няколко години сигурно ще има и разлика в цвета.


за разликата в цветовете, зависи от самото фолио

някои коли.. като поршетата примерно, които имат силно изразени арки на калниците си имат фабрично фолирана част, за да пази от камъчета.. с такъв стикер разлика в цвета.. просто няма

лотус еклипс е колата, бате.. то тва стана малко като вица как е правилно иран или ирак :)
No bling at the Ring

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook