С български автомобил в Холандия.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.07.2010
Пол: Мъж

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от nerrow » 09 Май 2015, 13:23

До колкото знам има някакво споразумение в ЕС и ако си студент в дадената държава няма проблем да си караш с бг номера. Мен лично са ме спирали 2 пъти и след като им показах студентската карта не са ми правили никакъв проблем.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от BMW_POWER » 10 Май 2015, 7:17

Привет Колеги, имам въпрос:

Ако наема МПС (бус) от България и го карам в Холандия (ще стои основно там), трябва ли да плащам местни данъци? Бусът ще е на фирма, регистрирана в България. Уточнявам. Наемам го като холандска фирма (аз съм собственик) от българска фирма (с друг собственик в българия).
Втори въпрос:
Имам МПС (фирмено на моя фирма) с българска регистрация, но живея (6 месеца +1 ден и повече годишно) в Холандия. Трябва ли да и плащам местни данъци?

Благодаря за всяко инфо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от jorsenbmw » 10 Май 2015, 10:07

И в двата случая няма нужда да регистрираш с местни номера или да плащаш данъци.
Повечето ,които имат нужда от служебни товарни или друг тип автомобили постъпват точно така.
От някоко строителни бригадки досега и българи и поляци с които съм работил ,бусовете и пикапчетата им винаги са с БГ или съответно полска регистрация по талон на фирма.
Засега се преследват за плащане само лични МПС.

п.п. Хубаво е да имаш зелена карта по застраховката.И да знаеш че тук при ПТП ако не стигнете до съгласие за протокол е добре да имаш координати на адвокат запознат със застрахователното дело.Много често виждайки че ответната страна е чужденец,местните ако са виновната страна си намират свидетел /било то и измислен/ който уж е бил с тях по време на ПТП-то и версията е в тяхна полза.При свидетелски показания тук отпадат дори записи от охранителни камери .

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от BMW_POWER » 10 Май 2015, 14:29

Благодаря много, Колега!
Странно ми е това за камерите, но ще го имам впредвид. Аз и в двете си коли имам "регистратори". Що се отнася до "свидетелите", познавам холандци и не надявам да не ми се налага да ползвам такива "услуги".
Ако не ми мине котка път, след август се местя в Холандия и ще ми трябва всякаква информация. Тези тънките моменти понякога са най-важни.
Благодаря още веднъж!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от jorsenbmw » 10 Май 2015, 15:25

Имай предвид,че ако ще се регистрираш официално в Холандия с местен адрес ,горното казано не важи.
Дори ще трябва да си изкараш местна книжка /без изпит срещу твоята българска/ ако доказано повече от 185 дена си пребиваващ в НЛ и имаш доходи от дейност в страната.Дори коли давани на служители на компании като бонус възнаграждение отделно от заплатата с лизинг поет от фирмата /обикновено за да не ти се вдига данъчната основа/ ,та служителя който я кара се облага с един вид данък според CO2 емисиите на колата,като за дизелите изискванията са все по завишени.С бензинови коли не са толкова тежки нещата.
Както става ясно-всичко е за да ти взимат пари под формата на данъци и такси.
Адрес ще ти трябва пък за да ти пращат глобите /такива ще имаш колкото и да се стараеш,няма как така са устроени нещата/.Иначе ще ти искат да плащаш всичко веднага на място,което е неудобство.
Паркирането е ужас,трафика също,по магистралите има 4 вида ограничение на скоростта,да си намериш читав подземен паркинг на сносни цени-невъзможно,тук най-сладкия бизнес е да имаш паркинг от какъвто и да е тип.
тук има обширно и за много неща вярно инфо по всички въпроси:http://www.iamexpat.nl/read-and-discuss/

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от BMW_POWER » 11 Май 2015, 4:22

Благодаря Колега! Бил съм в Холандия, баджанайът ми е холандец и знам, че Холандия не са Амстердам, Ротердам, Утрехт и Хага :yes: Прекарвал съм седмици в провинцията и знам проблемите на големите градове. Знам и за трафика и паркингите и т.н.

Ето малко снимки

http://holandia2007.snimka.bg/propertie ... iya.165765

Ще минем на ЛС, да не отегчаваме Колегите :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от nqmam_bmw » 24 Яну 2017, 20:48

В петък (и събота може би) съм в Амстердам и ако има някой колега живеещ там да пише вдно Л.С., че имам едно питане за града. :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от motor » 24 Яну 2017, 20:55

Сливенлийките са като излезеш от гарата в ляво.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от Larbi » 17 Фев 2017, 14:08

Да не отварям нова тема за един единствен въпрос, а и не намерих друга с търсачката. Ае защо са такива извънземни на моменти цените на колите в Холандия? Гледам autoscout24.nl и гледам предимно БМВ и Ауди. Такива цени няма и в Германия. Има ли някаква конкретна причина или просто си е така там? За баш евтинджос марките как да е - за 1500-2500 евро си вземаш някакво рено или друга луда марка и си бичиш в 10 годишен таралясник, но цените на премиум марките особено са по мое виждане по-високи и от тези в Германия. Или трябва да гледам в друг сайт или не знам :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 N46B20

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от Luki Junior » 18 Фев 2017, 10:01

Larbi написа:...

Погледни тук
http://www.autowereld.nl/
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: С български автомобил в Холандия.

Мнение от Larbi » 18 Фев 2017, 16:15

Luki Junior написа:
Larbi написа:...

Погледни тук
http://www.autowereld.nl/



Мерси много :)
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook