Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Часовници

Мнение от adovet » 18 Яну 2018, 12:52

alekangg написа:Това нищо не значи и звучи точно както:
Имах едно БМВ и постоянно имах много проблеми ..

Автомата не е за всеки, иска си своето, повече внимание, профилактики и пр, ако се изтърве с профилактиката, има тежки последици, понякога се налага смяна на части и т.н.
Не знам какъв е бил твоя случай, но това е несериозно, ЕТА са си доказани автомати, не случайно десетки фирми ги вграждат, като някои часовници с ЕТИ или доработки струват хиляди евро.

Иначе Тисото като цяло си е ширпотреба и предлага точно колкото струва, дето се вика от там нагоре започват автоматичните часовници.

Имам доста часовници и тисота ми е бил от евтините общо взето. Исках да кажа точно това което си казал и ти, че ако се взима автомат по добре да е по скъп часовник, тисота си е обикновен всекидневен часовник. По добре ако е за тези пари да се вземе някой кварцов, както направих и аз с последния си часовник - цитизен ецо драйв

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Часовници

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 21 Яну 2018, 8:50

alekangg написа:Ако го питаш, може да си купи и от 5к, ама за какво? Обаче сере тук, все едно някой го е задължил размишлява и да вади изводи, защо еди кой си си купил часовник за 5к, понеже е с по-къса пишка от неговата. :bowdown:


На който му е малък шпера се засяга много бързо.Споко бе пич само си говорим коментираме си... какво толкова.Не съм искал да засегна никои.Комплексарщина е за много трезво мислещи хора да си купиш часовник за 5к за да се чустваш нещо пред другите хора.Купи си каквото пожелаеш :) .Все ми е едно ,но просто си говорим нали за това е форум всеки да си каже мнението и да дискутират хората по различни теми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 21 Яну 2018, 10:13

Проблема даже не е в мереното на пишки , щото винаги има някой с по-голяма от твойта . Проблема е че хората които залитат по такива предмети винаги се опитват да изкарат купуването на скъп часовник като някаква невероятна инвестиция , непреходна и вечна . Как едва ли не другите са неграмотници и нищо не разбират . В действителност практикуват едно безсмислено хоби , точно толкова безсмислено колкото са всички други като събирането на монети марки оловни войници или оръжие . Не казвам скъпо и безсмислено щото може и да пълниш чекмеджетата с евтини играчки . Същевременно изпитват вътрешна нужда да коментират и показват играчките си но отричат неистово че робуват на манията си . А теорията че можело само един часовник ама скъп щото бил какво ....единствения аксесоар :mhihi: Последно уреди за измерване на време ли говорим или за диамантени колиета брошки и пръстени ?. Часовника отдавна е просто един аксесоар на ръката , основната му функция отмерване на времето е най незначителната част от в цялата работа . Така че не обръщайте всичко с краката на горе , хората които си купуват евтини часовници и ги ползват по предназначение а не като пера на паун с нищо не са виновни че не страдат от амбицията да "инвестират" в часовници .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 21 Яну 2018, 14:36

Някои наистина може да се считат за инвестиция, понеже в дългосрочен план стойността им нараства повече от съответната сума на депозит в банка. Но в общия случай - да, това е просто едно скъпо хоби. По същата логика обаче и защо хората си купуват Ролс-Ройс, като основната функция на колата е да те придвижва от точка А до точка Б. Това може да стане и с любимата на форума Дачия.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 21 Яну 2018, 14:49

И след Дачията може да се продължи с всичко останало, ракия за 5лв, вино за 3 и т.н. Само бълъците купуват нещо различно от най-евтиното и ако купят е щото са комплексари. Страшна логика.
Аз последните два часовкила след след като ги купих втора ръка и ги носих по 1-2 години ги продадох с 15-20% отгоре. Разбира се не винаги е така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Часовници

Мнение от Knoxville_ » 21 Яну 2018, 15:34

Дай и да не си показваме колите, като си купим поредната :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Часовници

Мнение от E34 » 21 Яну 2018, 20:48

Джордане доста плоско изказване, не ти отива. Скъпи часовници, диаманти, злато, монети, произведения на изкуството....всичко е в една графа. Няма сега да разясняваме кое кво, мисля който има малко акъл в главата може да си ги обясни тези работи. За да е скъп часовника има защо да е такъв! И баровците са си намерили начин да са си баровци дори и на плажа, където всички са по бански ;) И кво беше още, богатите се познавали по обувките, ръкавелите и часовниците. Разбира се и там има чалга кич като златен Ролекс примерно и Hublot ама така е и при колите и при кво ли още не. Между другото имаше няква история в нета за един пич в Щатите дето си правеше експеримент с различни марки часовници и как му се отразява на финансите тва и социалния статус. Слага кво ли не ма накрая като сложи Патек Фелип-а и в някво ресторантче се приближил към него и го заговорил един дребничък неугледен човечец, естествено евреин. Човека му направил комплимент за часовника и се заговорили на тая тема. От дума на дума си допаднали и се оказало, че тоя дребния бил некъв баси и мултимилионера със сума ти недвижими имоти из Ню Йорк. Та на нашия му вързало в контактите. Същото е с монетите, марките и т.н....има много интелигентни и богати хора, които ги колекционират и ако искаш поне минимално да се докоснеш до такива хора, защото по някакъв друг начин обикновен човек не би имал такъв шанс, общото хоби помага. Естествено тук говорим за белите държави, в нашия кенеф тия правила не важат! Тук сме си чалгари и тва си е.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Часовници

Мнение от ukelichko » 21 Яну 2018, 21:28

Според мен часовникът трябва да отговаря на обувките, дрехите, колата, квартала и професията. Иначе е "на свинче звънче". Чакайте вие някъде да ви се отвори парашута за бизнес и контакти, защото имате як часовник(или дрехи, или кола). Ако е хоби е оправдано. Всеки е луд на някаква вълна. А за инвестиция.....ами знам ли. В Блумбърг не съм видял да има нито котировки, нито анализи на цените на Субмаринери, Патеци и Омеги на старо :mhihi: Освен ако ония баламурници не разбират от инвестиции.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Часовници

Мнение от Borymeckata » 24 Яну 2018, 14:47

Попадна ми един много стар модел на Casio - Casiotron R-17. Не беше евтин, но нямаше как да изпусна такава реликва... :mhihi: :mhihi: Солникът е доста запазен, имаше проблем, но вече е оправен и работи без грешка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Търсих информация за модела в мрежата и почти нищо не открих... :dunno: :dunno: Изглежда, че е правен някъде 1975-та година, а машинката е NEC, а не Casio. Ето още няколко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Много шантаво се сверява, няма НИЩО общо с познатите ми електронни часовници. Направо ти трябва още едно висше, за да уцелиш часа и датата, пък и за да превключиш между режимите... Но иначе е интересен като антика.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Часовници

Мнение от Georgi_G » 24 Яну 2018, 15:08

Borymeckata написа:Попадна ми един много стар модел на Casio - Casiotron R-17...... Но иначе е интересен като антика.

Чудничък си е. И аз не прощавам на подобни антики :bchug: , за разлика от днешните.

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Часовници

Мнение от B U L L I » 31 Яну 2018, 20:30

за мен е важно да има емблемка :mhihi: пресен пресен 5ти пореден
049.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 29 Мар 2018, 15:46

От бая години не бях купуваш кварц, но този ме изкуши яко и го взех.
Титан, тегло 90гр, сапфир със страхотен антирефлекс, слънчева батерия, радио свиряване, само за японския пазар.
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 29 Мар 2018, 16:41

Въйййй, страхотен е!!! :yes:
И аз взех едно Casio онзи ден, но от серията Duro. Непретенциозна кварцова машинка за всеки ден, безброй комбинации с нато и гумени каишки :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 29 Мар 2018, 18:11

Касиото кърти . Океанус манта ли е това ? Белия вариант ме радва повече , много повече от синьото и черното но без да ги видя на живо не съм 100% убеден .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Часовници

Мнение от memorex » 29 Мар 2018, 21:48

+1.
На живо.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook