Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 30 Мар 2018, 1:31

Oceanus t2600 е, на живо е още по-добър. Много е удобен, все едно няма нищо на ръката. Имаше 30-40 модела само на Океанус, този беше от евтините. Сериозните с гпс, керамики и пр бяха по 1000-1500 евро. Този ни излезе 510евро с махане на ДДС и пр. Цените са от Япония

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от Витанов » 25 Май 2018, 14:49

И аз опрях до тази тема по неволя. :mhihi: Търся часовник за подарък на лекар / хирург /, който спаси живота много близък мой човек, затова търся нещо изчистено и да подхожда на такъв тип хора. Бюджета е около 400 евро +/– и засега много ми харесват някои модели на марката Tissot, но идея си нямам читави ли са или китайци уж правени в Швейцария? :mhihi: Може и друга марка, но държа да е швейцарска, които има модели около този бюджет...
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 25 Май 2018, 16:09

Само да ти кажа, че модели които де харесват на теб или твоите приятели може да не се харесат на хирурга. Най-малко трябва да знаеш какъв тип часовник харесва, дрес, дайвър, пилотски, кварц или автомат и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от Витанов » 25 Май 2018, 17:13

alekangg написа:Само да ти кажа, че модели които де харесват на теб или твоите приятели може да не се харесат на хирурга. Най-малко трябва да знаеш какъв тип часовник харесва, дрес, дайвър, пилотски, кварц или автомат и т.н.


И това го има, но е такъв човек, че ако му дам пари / най-лесното за мен / има вероятност да се обиди и да стане тъпо. Затова предпочетох часовник, защото видях че носи не скъп такъв и може да направи смяна ако не му харесва..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 25 Май 2018, 17:33

Моделите на Emporio Armani и Hugo Boss не са лоши и те, може да ги погледнеш :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 25 Май 2018, 17:44

Само да споделя нещо като става въпрос за подаръци , часовник не се подарява . Най неподходящия подарък за близък човек или приятел . Ако е за жена ще се разделите , ако е за приятел ще се скарате . Това гласи поверието . Аз знам лично за два случая на подарен часовник и в двата случая това нещо се случи , не го вярвах но подозрително си съвпаднаха нещата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 25 Май 2018, 19:45

Exclusive89 написа:Моделите на Emporio Armani и Hugo Boss не са лоши и те, може да ги погледнеш :yes:

Това не са часовници, особено ако ще дава 400 евро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 25 Май 2018, 19:47

Витанов написа:
alekangg написа:Само да ти кажа, че модели които де харесват на теб или твоите приятели може да не се харесат на хирурга. Най-малко трябва да знаеш какъв тип часовник харесва, дрес, дайвър, пилотски, кварц или автомат и т.н.


И това го има, но е такъв човек, че ако му дам пари / най-лесното за мен / има вероятност да се обиди и да стане тъпо. Затова предпочетох часовник, защото видях че носи не скъп такъв и може да направи смяна ако не му харесва..

Да беше видял какво носи като модел и така ще знаеш поне кое би му харесало

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 25 Май 2018, 20:33

Jordana написа:Само да споделя нещо като става въпрос за подаръци , часовник не се подарява . Най неподходящия подарък за близък човек или приятел . Ако е за жена ще се разделите , ако е за приятел ще се скарате . Това гласи поверието . Аз знам лично за два случая на подарен часовник и в двата случая това нещо се случи , не го вярвах но подозрително си съвпаднаха нещата .

Кажи честно, че вярваш на такива бабини приказки :mhihi:
alekangg написа:
Exclusive89 написа:Моделите на Emporio Armani и Hugo Boss не са лоши и те, може да ги погледнеш :yes:

Това не са часовници, особено ако ще дава 400 евро.

А какво са колега? Не съм казал, че са най най.. имат си хубави модели.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Часовници

Мнение от alekangg » 25 Май 2018, 20:35

За 400 евро има достатъчно истински марки часовници, това което ти предлагаш за тези пари реално е часовник за 15 евро в лъскава рекламна опаковка.

Все едно утре тисо, сейко и др да тръгнат да продават парфюми и дрехи и то на сериозни цени. Ти ще купиш ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Часовници

Мнение от Exclusive89 » 25 Май 2018, 20:41

Не искам да се отклоня от темата, но да не си сглобил ти, та да кажеш колко струват. Часовник чиято пазарна цена е 200-300-500 евро някой да ми каже, че струва 15 евра ми е малко смешно колкото и да си компетентен. То сигурно и техните дрешки за някой не струват повече от 10 евро. :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Часовници

Мнение от memorex » 25 Май 2018, 20:47

Exclusive89 написа:
Jordana написа:Само да споделя нещо като става въпрос за подаръци , часовник не се подарява . Най неподходящия подарък за близък човек или приятел . Ако е за жена ще се разделите , ако е за приятел ще се скарате . Това гласи поверието . Аз знам лично за два случая на подарен часовник и в двата случая това нещо се случи , не го вярвах но подозрително си съвпаднаха нещата .

Кажи честно, че вярваш на такива бабини приказки :mhihi: [quote="alekangg"][
В някои компании на дългогодишните служители подаряват часовници като награда един вид.Като се замисля сега или е символ на прицнание за прослужено време или хитър ход за раздяла.
Относно подаръка мисля ,на човек изкарващ прехрана с ръцете си ,имам предвид прецизността и точността ,като че ли нещо фина и олекотена изработка по би му подхождало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 25 Май 2018, 21:35

Exclusive89 написа:
Jordana написа:Само да споделя нещо като става въпрос за подаръци , часовник не се подарява . Най неподходящия подарък за близък човек или приятел . Ако е за жена ще се разделите , ако е за приятел ще се скарате . Това гласи поверието . Аз знам лично за два случая на подарен часовник и в двата случая това нещо се случи , не го вярвах но подозрително си съвпаднаха нещата .

Кажи честно, че вярваш на такива бабини приказки :mhihi:
alekangg написа:
Exclusive89 написа:Моделите на Emporio Armani и Hugo Boss не са лоши и те, може да ги погледнеш :yes:

Това не са часовници, особено ако ще дава 400 евро.

А какво са колега? Не съм казал, че са най най.. имат си хубави модели.

Да вярвам , не ми се влиза в подробности както казах имам лични впечатления . При избора на подарък все пак има някакъв етикет който е добре да се спазва . В случая добрия избор изключва часовника . Вие може да не вярвате в тези суеверия но човека който получава такъв подарък може да им обръща внимание и се изпада в неловка ситуация .
https://www.edna.bg/svobodno-vreme/cial ... ik-4642233
http://www.nbox.bg/lubopitno/item/40448 ... eriya.html
За другото колегата alekangg е прав , това са тъй наречените фешън аксесоари , или дизайнерски евтини механизми от съвсем нисък клас с безбожна цена . Дори не са марка където плащаш бранда но все пак има нещо вътре , а чист кич .
Последна промяна Jordana на 26 Май 2018, 7:41, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от Витанов » 25 Май 2018, 23:00

Благодаря ви за мненията, но оставете суеверията настрана, защото приятели така или иначе няма да ставаме с доктора. Не знам по какъв друг начин да му изкажа благодарност, а пари да давам е мръсно и не върви при всички. Tissot ми допаднаха с два, три модела в този ценови диапазон изчистени и според мен подходящи за ежедневието. Какво ще кажете за този: https://www.oroeora.gr/el/products/luxu ... -16-031-00

Този: https://www.oroeora.gr/el/products/cout ... -16-031-00

Този: https://www.oroeora.gr/el/products/pr-1 ... -36-031-00

Не им разбирам само външния вид гледам. :mhihi:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 25 Май 2018, 23:15

Според мен класическа към винтидж визия е най-удачният вариант за подарък. От показаните първият е най-добър, хем автомат, хем класически :yes:
Погледни и Claude Bernard
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook