Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Часовници

Мнение от kagebista » 12 Яну 2018, 14:41

2 секунди отклонение на пред за пълния резерв. Доволен съм да, 3133 съм имал няколко стрели и польоти
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Часовници

Мнение от Bexim » 12 Яну 2018, 14:51

Малко тъп въпрос, но къде се предлагат такива руски часовници?
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Часовници

Мнение от kagebista » 12 Яну 2018, 17:49

Занитар, Юри Левенберг. Имат ибей магазини доста качествени с най-богатия асортимент. Отдавна не съм си купувал нов часовник, че и без това са ми доста но ако се засиля за нов руски - от тях. Някои серии на руското "валжу 7734" са лимитирани, в т.ч Стрелите. И са доста скъпи вече, но има и още по-скъпи от тях 3133та.
И по темата, че все пак е автомобилен форум: Среден клас валжу 7750. Висок клас за Тисо, и най-доброто ПРС 516 спрямо другите му разновидности от марката.
Изображение

Изображение

Изображение
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 12 Яну 2018, 17:54

kagebista написа:2 секунди отклонение на пред за пълния резерв. Доволен съм да, 3133 съм имал няколко стрели и польоти

Това с хватки на коя страна да спи нощем ли е? Колко му е пълния резерв? Ше трябва да ти го откупят от завода.,

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Часовници

Мнение от kagebista » 12 Яну 2018, 21:21

alekangg написа:
kagebista написа:2 секунди отклонение на пред за пълния резерв. Доволен съм да, 3133 съм имал няколко стрели и польоти

Това с хватки на коя страна да спи нощем ли е? Колко му е пълния резерв? Ше трябва да ти го откупят от завода.,


Резервът му е около 63 часа.

Имам омега сиймастър автоматичен хронометър калибър 1120 КОСК сертифициран от нова и вече е на над 10 години. Каквото и да го правиш 2-3 секунди бърза и зорлем докарва 44 часа работа. А за този механизъм са казали:
Automatic 1120 = A living machine on your wrist built to perfection!
И сега следва интересното:
Имам и хомидж панерай визия от първите. Китайска изключително качествена сглобка, като в същото време в детайли лъха на евтино! Автоматичен механизъм тип ета. Изкарва 54 часа резерв и бърза с 3 секунди за това време.
И двата часовника каквото и да ги правиш и както и да ги приспиваш в позиция на покой си дават едно и също.
Имам и сейко малкият монстър от първата серия, но Японска сглобка. Автоматичен и нищо интересно. Но ттклонение - без такова до 1 секунда :winky:
Имам и стара руска слава, 70та модел и ревизирана преди 4 години. След тогава засичайки я - 50-51 часа резерв стигаше всеки път. На скоро след този престой отново я сверих 48 часа. Отклонение около 5-6 секунди тогава, към днешна дата относително че е неработил часовник.
Къде къде са ми минали много по-скъпи нови швейцарски часовници през ръката и един няма да удари 48 плътни часа и да не го мислиш 2 пълни дни.

За всичките модели е препотвърдено и от други хора със същите механизми и часовници в международен мащаб. Инфото е общодостъпно в специализираните форуми и няма нищо за възклицание. Така че не виждам кое е учудващото, и ако имаш стрела и е адски неточна и непокриваща подобен график - се обърни към специалист :yes:
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Часовници

Мнение от host » 13 Яну 2018, 13:14

Абе тоз много ги хвали тия часовници ... дали някой ги е чувал/носил ?
https://www.youtube.com/watch?v=OYFl0zVw0Rc

https://youtu.be/x0n_0pK1ntY?t=13

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Часовници

Мнение от apexs » 13 Яну 2018, 14:07

И от мен двата ми часовника . G-Shocka не се сваля, като цяло абсолютно всекидневен.
От доста време се чудя за покупка на Fortis :roll:

Иначе за коментираните цени ... цените на часовниците са, като на колите, както и удоволствието. По същата логика защо давате 15 20 к за старо БМВ ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Часовници

Мнение от kagebista » 13 Яну 2018, 21:46

Фортис правят много добри часовници.
Аз носех известен период Б42 и бях много доволен. Единственият часовник, който с око не може да хванеш как му прескача смяната на датата мигновено. Всеки друг автоматичен в този клас и не само - я сменя досадно плавно с преход в рамките на един час. Антирефлексът и стъклата са им е къде къде по-добри от по-високи класове подобни часовници. Към окомплектовката дават и едно готино кожено калъфче за картата и е идеално за носене на няколко броя сгънати едри банкноти на отделно място тип - "кашета" :mhihi:
176963_512661552079673_1290989099_o.jpg

Като минус мога да кажа че, бързо ми се скъса главата на външния за лъговете винт за патента. Това без интензивно натоварване да кажа, че нещо се е посукала каишката спрямо корпуса и оттам да е станало. А винтът е солиден с голяма глава уж стабилна глава и шпилка.
Това им е проблем, който се оказа срещан когато веришката се замени с каишка.
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Часовници

Мнение от kagebista » 13 Яну 2018, 22:07

ЛудияМаксЕ30 написа:Пълна глупост е да дадеш 5000 лв за часовник.Аз имам G-Shock,Daniel Klain,Shark , SMG Unique edition.Мога да си ги нося когато си поискам.
И те ми показват часа точно като тези за които сте изписали толкова страници.

Моите не показват никак точно и като нямам време за тях дълъг период, после ебаси отклоненията. Затова и прислужница за тях взех и ми излезе дебело. Само набутване с тия железа капризни, а с един кварц и батерийка през 2-3 години забравяш...
По принцип си прав, като цяло е прибор за показване на време по предназначението му. Но както при старите скъпи автомобили - те те карат не на сила да имаш отношение към тях.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Часовници

Мнение от Nickelback » 13 Яну 2018, 22:10

Има ли някой читав ///M часовник (BMW Lifestyle) или все са боклуци..? :paranoid:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 14 Яну 2018, 9:32

Баси какво митове чета тук. Единия нямало да дава 5к или 1.5. Щото нямало кой да види какво си е сложил на ръчичката.. за такива има ментета и се харчат добре.
Другия с многото руски часовници обяснява как само и единствено Фортис сменяли мигновено датата!! Това го правят всички часовници от последните 7-9 год. То няма и как да е друго, Фортис използва стандартна ЕТА каквото се слагат в 80% от часовниците, в случая eta 2836. Иначе съм съгласен, че имат над средното ниво антирефлекс, но пък мен не ме кефи двустрания, понеже рано или късно се появяват косъмчетс на външния. Най-добре е само вътрешен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Часовници

Мнение от vanko242 » 14 Яну 2018, 10:32

vanko242 написа:
kagebista написа:3133
доволен ли си, точен ли е ?! изработката как е......

..колебая се измежду 3133 и 31681 Стрела, би ли ме посъветвал, нося всекидневно часовник...? мерси предварително.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Часовници

Мнение от Knoxville_ » 15 Яну 2018, 10:23

alekangg написа:Баси какво митове чета тук. Единия нямало да дава 5к или 1.5. Щото нямало кой да види какво си е сложил на ръчичката.. за такива има ментета и се харчат добре.
Другия с многото руски часовници обяснява как само и единствено Фортис сменяли мигновено датата!! Това го правят всички часовници от последните 7-9 год. То няма и как да е друго, Фортис използва стандартна ЕТА каквото се слагат в 80% от часовниците, в случая eta 2836. Иначе съм съгласен, че имат над средното ниво антирефлекс, но пък мен не ме кефи двустрания, понеже рано или късно се появяват косъмчетс на външния. Най-добре е само вътрешен.


И като сложи някой ментак, да не се чуди защо му се смеят на улицата, защото вече и коврите различават ментета. Файда, че ще му останат 4800 за гаджета, както някой направи сметката :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Часовници

Мнение от kagebista » 15 Яну 2018, 12:02

vanko242 написа:
vanko242 написа:
kagebista написа:3133
доволен ли си, точен ли е ?! изработката как е......

..колебая се измежду 3133 и 31681 Стрела, би ли ме посъветвал, нося всекидневно часовник...? мерси предварително.

Разликата на вторият спрямо първия е допълнителния 24 часов индикатор. Реално се води надграден 3133 с този циферблат, без други модификации и подобрения по механиката.
Вече въпрос на вкус кое ти допада повече визуално.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Часовници

Мнение от alekangg » 15 Яну 2018, 20:01

Пак да спомена, че много хора си купуват нещо, било то и часовник не заради коврите, ама явно не всеки го разбира. Иначе има десетки скъпи марки, които и мъжет не са чували, камо ли коврите. Не са само 5 марки, които са всеизвестни.
Няма да забравя как един познат, който плаща силен данък обществено мнение ме попита защо си купувам часовник за 2000лв като никой не го е чувал като марка... та така

За това без излишни разходи и заеми или на заплата черпете коврите, че после до края на месеца на сухо.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook