Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Часовници

Мнение от Georgi_G » 16 Авг 2019, 13:24

astrapower написа:Хайде един жокер, ако толкова ти харесва. Отстъпката си я бива, а вероятността за допълнителни митнически налози е ниска. :yes:

Май и тук ще го засилят на Веслец или на аерогарата. Гледам тоя модел го шипват само с DHL. Няма опция за пощи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 16 Авг 2019, 13:27

То го няма и модела, който искам с белия скелетон циферблат. Ще си чакам коледните празници :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Часовници

Мнение от deyan-enchev » 16 Авг 2019, 18:08

Фенове на дресовете и Doxa има ли?

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 18 Авг 2019, 22:46

Hamilton-a ще остане за коледен подарък ама мухата да си взема часовник не ще да излиза от главата ми :mhihi:
Някой с впечатления от Samsung Galaxy Watch - от доста време ги гледам смарт часовниците, но само този ми грабва вниманието и ми допада доста. Струва ли си парите?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от smamf » 19 Авг 2019, 6:59

Don_Diego написа:Hamilton-a ще остане за коледен подарък ама мухата да си взема часовник не ще да излиза от главата ми :mhihi:
Някой с впечатления от Samsung Galaxy Watch - от доста време ги гледам смарт часовниците, но само този ми грабва вниманието и ми допада доста. Струва ли си парите?
Струва си 46цата заради значително по-голямата батерия.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 19 Авг 2019, 10:33

Аз в 42ката съм се огледал, 46 ми идва прекалено голям...за мен не е проблем по-честото зареждане, по-скоро ме интересува дали е функционален и дали ще се окаже, че съм си дал парите ня вятъра и след месец-два да го хвърля в шкафа и повече да не го погледна :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Часовници

Мнение от Venelin1111 » 19 Авг 2019, 17:52

Часовника е аксесоар у щом го кефи , ще си го носи. Само произведения на изкуството (не всичко) и имот и злато(не винаги) след като го купиш и дадеш 5 лева итре може да е 10 лева. Всичко друго купуваш и излизайки от магазина вече цената му е надолу. Има часовници които държат цена спор няма..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от smamf » 19 Авг 2019, 18:15

Venelin1111 написа:Часовника е аксесоар у щом го кефи , ще си го носи. Само произведения на изкуството (не всичко) и имот и злато(не винаги) след като го купиш и дадеш 5 лева итре може да е 10 лева. Всичко друго купуваш и излизайки от магазина вече цената му е надолу. Има часовници които държат цена спор няма..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Особено Ролексите, особено Дейтона не само че вървят нагоре, ами струват много пъти повече от оригиналните им цени. Има някои модели в момента, които втора ръка струват повече, отколкото чисто нови в магазина (за едно и също поколение часовници говорим). Луда работа. Ама така е - waitlist-a при дилъра като е 2+ години, а ти се носи часовника сега.. Всичкото това заради Дейтоната на Пол Нюман, която продадоха за $17 милиона.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Часовници

Мнение от Jordana » 19 Авг 2019, 18:28

Така , ама тия ролекси са отпреди 50 години модели .И не всеки ролекс дига цена с времето . Тая работа е като да ловиш риба в мътна вода - не може да бъдеш сигурен коя известна личност ще удари едно рамо на тренда . Освен това има един момент със носенето , часовника трябва да е в идеално състояние без следи от употреба и сервизиран според изискванията на производителя тоест да има история . Иначе цените не са баш от най надигнатите . Тоя момент с ролексите вече го дъвкахме май в тая тема :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от smamf » 19 Авг 2019, 19:25

Jordana написа:Така , ама тия ролекси са отпреди 50 години модели .И не всеки ролекс дига цена с времето . Тая работа е като да ловиш риба в мътна вода - не може да бъдеш сигурен коя известна личност ще удари едно рамо на тренда . Освен това има един момент със носенето , часовника трябва да е в идеално състояние без следи от употреба и сервизиран според изискванията на производителя тоест да има история . Иначе цените не са баш от най надигнатите . Тоя момент с ролексите вече го дъвкахме май в тая тема :mhihi:
Веднага ти давам пример:

Rolex GMT Master II "Batman" (че ми е любимия от съвременните)

Нов от дилър е към 12-14к евро (зависи от отстъпката).

Waitlist между 18-24 месеца.

От частно лице (носен, не чисто нов) цените са между 15-20к евро (за по-нетърпеливите).

Едно време и с Ладите е било така ;)Изображение

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Часовници

Мнение от Venelin1111 » 19 Авг 2019, 20:56

Бе баш така не е било с Ладата, не ти е точен примера ама айде. Примерно аз си купувам Лада , излязъл ми е номера в “Мототехника” карам я поне 3 години защото после можеш да вземеш без ред Трабант. След тия три години и малко връзки можеш да вземеш най -много Москвич “Дефо есе” Основния проблем за недостига бяха Корекомите за коли в София под моста на “Захарна фабрика” и там без ред за 6000$ излизаш с нова Лада и в “Мототехника “ станаха дефицит, ама $ имаха работещите по Либия или други бананови държави ...Така че докопаш ли Лада я бримчиш минимум 10 г.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Часовници

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2019, 9:09

Леле в какъв спор обърнахте едно обикновено питане за смарт часовник :shock:
Никой не купува смарт часовник с идеята да му се вдигне цената в даден момент, за тази цел има различен тип часовници и пак има условности, че не всеки си вдига цената :lol: Не се купува и за гъзария пак заради наличието на друг тип часовници за целта.
Както и да е, предвид сравнително ниската цена не е голям риск и най-вероятно ще си взема един да видя дали ще ми допадне :lalala:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10442
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Часовници

Мнение от Leon » 21 Авг 2019, 15:25

Ей, поне тая тема вървеше що годе тематично... Поразчистих, ама не се оливайте повече.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 21 Авг 2019, 19:10

От опита ми до сега, при купуване на втора употреба часовници в отлично състояние/понякога реално нови при всичките случаи-4 съм ги продавал на по-висока цена поне 20% след 1 до 2 години, хем са били вече носени или в по-лошо състояние.
Визирам автоматични швейцарски часовници от сорта на Eterna, Fortis, Sinn, Omega.

При Sinn, просто с времето му вдигнаха цената като нов с над 25%, хем модела беше на 3-4 години, при другите не е имало такова увеличение, но пак се продадоха за повече.

Така може да се съчетае полезното с приятното. При купуване на електронен умен часовник няма начин да се продаде без огромна загуба след 1-2 год, просто да се знае понеже има и по-скъпи от тях.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10442
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Часовници

Мнение от Leon » 22 Авг 2019, 0:09

Предлагам изобщо да не вкарвате смарт устройствата в тази тема - ясно е, че те не са часовници в този смисъл. Да, носят се на ръката, но са преди всичко продължение на мобилния телефон, което ти следи пулса, отколкото стилен аксесоар.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar, kiko, Leon

Последни теми
Facebook