Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 12 Ное 2017, 18:18

Нямат спирачки. Спира се като блокираш въртенето на педалите. Викат му скидинг. Но си иска нозье.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от inspite » 12 Ное 2017, 18:27

Точно това си мислих и аз. Тя е зацепена постоянно от там и (fixed-gear bike) и въртиш като алтав и не можеш да пуснеш по инцерция. Не е като на балканчето контрата. Гледах има и такива с "свободна" и предна спирачка, но то си става обикновено колело. Както каза BMW_POWER май предимно куриери ги ползват в чужбина. Четох даже статия, че едва ли не в UK са малко извън закона, тъй като там пишело, че всяко колело трябва да има 2 спирачки, а тука според мен е... половин спирачка :) Интересно ще ми е да покарам такова, но при положение, че не можеш да смениш скорост на баир, спираш с крака и не може да пуснеш по инерция, трябва да правя почивки през 5 мин като се напомпят краката :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 12 Ное 2017, 22:45

Карам такова от около 4 години. Не съм куриер :mhihi: Основно го карам в планината на големи денивелации. Сутришната ми разходка с него е с 300 метра изкачване нагоре. (Това за тия, дето ще кажат, че е само за града).

Главините на тия колелета са или фикси/фикси или фикси/свободна. Т.е., сваляш и обръщаш каплата и си караш или на фикси с друг размер на венеца или на свободния ход. Някои нямат никакви спирачки, някои имат и предна и задна, някои само предна. Според кой колкото е луд.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 13 Ное 2017, 0:16

Аз съм виждал с контра точно като балканче и с предна спирачка. Като се погледне отляво на задната вилка ще се види дали е с контра. Преди много време имах подобно, но с три скорости в главината. Bumbum е много здрав човек и с тренировки въобще няма да му се опре такова колело, още повече и 4 години каране. Според мен за града е най-удобно да се ползва градско колело, макар че повечето са доста тежки. Калници, изправената стойка, палцовите команди, амортисьорна вилка и евентуално колче, по-балонни шосейни гуми и багажник. Ако искаш да развиваш скорост ти трябва шосеен бегач, според мен неподходящ за града. Не мога да си обясня защо карат фиксита, евентуално заради износването на скоростите, заради многото километри на куриерите или друго, ще ми е интересно някой да обясни.
За удобство в София обаче градското колело е най-добре или евентуално хибрид. Или яките крака на Иво.
Ей ти едно даже с предна и задна спирачка фикси - https://www.olx.bg/i2/ad/motobecane-shoseen-velosiped
Трябва да се внимава с размерите на колелетата и по-добре далеч от българско-китайските драг, ферини и подобни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2017, 10:22

Идеята на подобно колело е да е лесно за поддръжка и леко. А контрата тежи адски много, обикновено 3-4 килограма, което е колкото половината колело. За това не се ползва често, аз лично не съм виждал. Иначе съществува възможност и за скрити в главината скорости 2-3 или дори повече.

Куриерите ги ползват защото са прости като устройство и надежни. Аз го карам защото чувството на фиксирана предавка е уникално, няма как да се опише с думи. Освен това карайки на грешната предавка се получава доста по-добра тренировка за по-кратко време.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 15 Ное 2017, 5:43

bum_bum написа: чувството на фиксирана предавка е уникално, няма как да се опише с думи. Освен това карайки на грешната предавка се получава доста по-добра тренировка за по-кратко време.


Ебаси чувството е, когато вместо ти да въртиш педалите, те "въртят" краката ти :mhihi: Ей така, у нанадолното ...

Не, мерси!

Ето нещо интересно:

http://velocafe.bg/osnovno-rukovodstvo-za-koloezdene/

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 19 Ное 2017, 19:15

Абе, банда, кажете как да го изкарам тая клеясала гад (курбела) оттук? Искам да отворя и прегледам лагерите в средното движение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от EH0260BB » 19 Ное 2017, 19:32

BMW_POWER написа:Абе, банда, кажете как да го изкарам тая клеясала гад (курбела) оттук? Искам да отворя и прегледам лагерите в средното движение


Трябва ти например това - ключ за вадене на курбел:
778.jpg

Аз имам подобно, но си малко далеч да ти услужа :mhihi: .

Само с чука не знам какво ще се получи.

Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
40345

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 22 Ное 2017, 5:28

Crank puller се казва това чудо на техниката. Днес си купих и през уикенда ще го сефтосам.

Благодаря за идеята :bchug:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 14 Дек 2017, 4:44

Да ви повозя малко



Питане. Как да си удължа тръбата на седалката? Имам една друга, да ги снадя и да им забия един винт или нещо подобно? Не ми се купува :banghead:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 02 Яну 2018, 1:49

Купих си една тръба 30см и нещата заспаха.

Ето ми километража за лятото на миналата година, до 10 декември. Зимното не го броя.

Изображение

Весела и безаварийна на всички Колеги с колела през новата 2018г

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от (bubsa) » 02 Яну 2018, 18:37

BMW_POWER написа:Купих си една тръба 30см и нещата заспаха.

А седалка взе ли? :paranoid:
:mhihi: :yes:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Яну 2018, 5:14

(bubsa) написа:
BMW_POWER написа:Купих си една тръба 30см и нещата заспаха.

А седалка взе ли? :paranoid:
:mhihi: :yes:


То със седалка всеки може :mhihi: :mhihi: :mhihi:

(какви снимки изпратих на Бум бум, ако иска да ги пусне. Мен ще ме баннат :smoke: )

Мани майтапа, ама е много секси да караш зад мацка по изкачване. Особено като се изправи на педалите .... Бум Бум да обясни :smoke:

И малко да излезем от спама. Предните амортисьори лесно ли се разглобяват? Дори не съм се заглеждал, затова питам. Има едни къдрави маншони, които предпазват да не се цапа и т.н. Стар и чип модел е. Рамката е алуминиева и само тези маншони са скъсани. Имам от друго колело и искам да ги сменя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 03 Яну 2018, 20:19


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 03 Яну 2018, 20:33

Тва дукати... Ама ич... Само мармота не видях къде се е скрил...
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook