Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 12 Май 2020, 21:07

Човек, ти си мазохист, аз тази скраб няма и да я пипна, колко пари ще му вземеш ми е любопитно ??? вероятно ти е хоби не за парите ???
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от K_Ilkov » 12 Май 2020, 21:22

N.Mihaylovski написа:Човек, ти си мазохист, аз тази скраб няма и да я пипна, колко пари ще му вземеш ми е любопитно ??? вероятно ти е хоби не за парите ???

Има и трети вариант ...
Крие се в мазето от жената под предтекст, че подпомага семейния бюджет с тия продажби :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 12 Май 2020, 23:29

N.Mihaylovski написа:Човек, ти си мазохист, аз тази скраб няма и да я пипна, колко пари ще му вземеш ми е любопитно ??? вероятно ти е хоби не за парите ???


Скрап е това, което виждаш на снимката. Аз обаче виждам какво може да се промени и колелото отива на една доста прилична сума. Ти виждаш липсваща дръжка и счупени шифтъри. Ето дръжки и шифтъри. Да, малко одраскани, но това е "колело на няколко сезона".

Изображение

Изображение

Имам перфектни капли и гуми. Само дето съм ги монтирал на колелото на хлапето. 26х2

Изображение

Спирачният диск естествено си отива

Изображение

Обещавам да кача снимки, като стане. Ще сравним оригиналът и копието. Проблем ми е седалката. Имам почти чисто нова, ама не ми се дава :oops: Не забравяй, че капиталовложенията ми в това колело са $0.
На колко ще го пусна, може да ти пиша на ЛС. Колекцията от капли и гуми я "раздадох" на цена $5 всяка. Останаха ми само шест предни. Задните се търсят много яко, не знам защо. Всъщност знам. Касетите на масовите чипи колела са боклук. Дори произведените от Шимано.

Парите са повече от прилични. Аз карам по цял ден колата и "имам око" за изхвърлени колела. Имаме комшии българи. Децата им съм ги оборудвал (дал, не продал) на 100%. Хлапетата са три. Татко им обеща да почерпи, ама друг път. На един друг приятел дадох още две... Понеже любопитстваш, ще ти кажа друго. Най-евтиното колело, което съм продал ми донесе $30. Напомпах му гумите, снимах го и го пуснах в обява :dunno: Кой бяга от кило уиски :dunno:

K_Ilkov написа:
N.Mihaylovski написа:Човек, ти си мазохист, аз тази скраб няма и да я пипна, колко пари ще му вземеш ми е любопитно ??? вероятно ти е хоби не за парите ???

Има и трети вариант ...
Крие се в мазето от жената под предтекст, че подпомага семейния бюджет с тия продажби :ok:


Колега Илков, пак щедро лееш личен опит :mhihi: :mhihi: :mhihi: Мене от жена ми не ме е страх. Аз съм намерил тайната на семейното щастие. Правя всичко, каквото тя каже и ядове нямам :OT:
Последна промяна BMW_POWER на 12 Май 2020, 23:38, променена общо 1 път

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 12 Май 2020, 23:34

Не вервам да го правиш за пари, имам кашон с части в гараша XT, XTR, за неколко К, ама аз съм повреден, ако идваш към БГ се обади да ти ги дам, ще направиш ебати колелото с тях.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 13 Май 2020, 0:21

Никой не бяга от някой лев в повече. Особенно, когато бачкаш за кеф, слушаш радио и поркаш биричка. Ето едно NORCO, което сърцето не ми дава да пусна за продажба. Питаш за цифри и ще ти кажа. Това колело е около $350-400 продажна цена.

Изображение

Изображение

Калниците му са чисто нови. На 50% офф. Излезнаха ми малко под $30.

Просто като идея ги давам. Беше в трагичен вид. Яко чистене, "нови" гуми, нови калници и резултата е на снимките :oops: Ново колело от този клас е +$800

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 13 Май 2020, 8:28

Добре де, нещо аз не разбирам.
Когато говорим за някое назобено колело за спускания с огромни спирачки и амортисьори - там виждам защо едно може да е двойно или петорно по-скъпо от друго, но с тоя клас като въпросното норко, то си е проста рамка, проста вилка, в-брейк и изобщо ''просто'' от всякъде. Каква му е разликата с най-евтиното в тоя клас, едва ли е само името Норко?
Не съм в час с колелетата, така че най-вероятно въпросът ми е глупав, но все пак.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 13 Май 2020, 11:07

Привет Колега! Въпросът не ти е глупав. Давам ти веднага пример.

Цената на това лъскаво на пръв поглед колело е $600, на спешъл е $300 (плюс 13% такси)

Изображение

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/ccm- ... p.html#srp

Изработено е от най-евтини материали и има стоманена рамка. Имах подобно преди четири години. Практически ново. Разпадна се за година. Но и аз карам в рамките на 6-7000км годишно. До работа и обратно ми е 23-25км. Счупи се (просто се разпадна) касетата на задната ос, гумите започнаха да се пукат практически от нищо. Завивам при неголяма скорост, за да влезна в паркинга. Един ни излезе с друго колело и аз завивайки натиснах спирачката. Предната капла просто се огъна и ... паднах като дъска. Трудно описуемо е. Лагерите им са гола вода. Завърташ една капла на колело като горното и после друга на колело като това от линка и виждаш разликата. Все едно имаш ремарке на гърба. Долното колело чисто ново е под 300лв. Аз не бих рискувал да се спусна дори по улицата, камо ли по планината.

https://www.walmart.ca/en/ip/26-hyper-b ... lsrc=aw.ds

(дано отвори линка). Колело, направено от възможно най-евтини части и компоненти. Колегите да ти обясбят, ако искат. Аз изчезвам на бачкане (5:05ч е в момента). Довечера ще ти кача някоя снимка и ще видиш, за какво става въпрос.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 13 Май 2020, 11:16

Нямате ли си там Cross или Pulse :mhihi: като гледам какви драми са се заформили с гуми, покупки и т.н. направо ми се отщява да карам. Може би аз съм си такъв де - искам колело което като взема само да карам без да се занимавам с ремонти и т.н. като има нещо карам го на майстора ми и знам че следващата година ще е в топ форма и мога да разчитам на него.
И тук има колела, които се скапват буквално след 2 дена. Комшията покрай нас се зариби и ходи да си купи некво crosslander за 430лв :shock: алуминиева рамка, 29" дискови спирачки и пишеше некво Шимано про на скоростите :mhihi: Още 1я ден гумата стана на змия, след 2рото каране по асфалт се появи луфт в главината, горе в чашката и в самата вилка :shock: и като ударя спирачка и луфта в кормилото беше от порядъкна на 12-15 санта :mhihi: на 3тото каране му се счупи педала и си го хвана и отиде да го връща.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 13 Май 2020, 14:05

Колела има всякакви. Започват от $200 и не знам докъде стигат. Всичко под $7-800 е тотална скрап. Е, ако караш веднъж годишно 5-10км, не го броим.

Да не пускам ново мнение, ще допълня това. Колега, колелата на външен вид не са много различни. Погледни обаче къде какви лагери има. Карбонови рамки няма да броим. Две еднакви колела, виж разлики в теглото също. Да не говорим за модел гуми и всякакви аксесоари. Има шимано и шимано.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 15 Май 2020, 1:55

N.Mihaylovski написа:...тази скраб ...


... започва да мирише на едни три стотака. Оказа се, че оригинално е с 24 скорости, а аз нямам такъв шифтър. Имам два седем и един шест скоростни. Старата верига я срязах с флекса. Имам друга (секънд хенд) със същата дължина и брой колена. Не е разтеглена и ще стане супер. Виж промяната, след смяната само на гумите:

С най-обикновени

Изображение

С гуните от байка на хлапето. Смених му ги с други, защото тези са се позацепили. Но имат фасон, нали ;)

Изображение

Другата седмица ще си поиграя. "Старт от скрапа", абсолютна истина :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 15 Май 2020, 7:42

Тази година дойде време да сменя гумите на колелото на жената, че като караме по асфалт доста често го взимам вместо моя планински крос. Колелото е с тея гуми Schwalbe CX Comp 700 x 40
https://www.mec.ca/en/product/5035-151/ ... 00-Bicycle
Карам го и извън асфалта по къртовски пътеки и учудващо добре се представяха тези гуми, единия вариант е отново да поръчам такива или просто някакви по-добри :roll:
Колелото както казах се кара по асфалт, но и доста често стъпва извън него та гумата трябва да е със сходни характеристики като тези в момента.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 20.04.2012
Местоположение: Берлин - София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320I
Мечтае да кара: BMW

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Emilian00 » 15 Май 2020, 8:10

Здравейте,

Някой има ли наблюдение от следното колело?

https://dragzone.bg/29-shift-al-29-l-19 ... -cheren-19

Ще се кара в града и от време на време, ще се ходи в планината за леки спускания.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от laviatan » 21 Май 2020, 9:29

Колеги - как ги прекарвате колелата ?


Кой багажник е по-удачен : моделите които са за гредите на тавана , или тези които се хващат на петата врата ?
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 21 Май 2020, 11:45

Аз бих препоръчал за теглич или за таван. Тези за петата врата за мен са компромисен вариант. Зависи и колко колела ще се превозват. Тези за теглич обикновено са за 2 или 3 колела. За повече не съм виждал, но може и да има. На тавана обикновено се сбират 4 колела. Тези за петата врата също са за 2 или 3. Основен недостатък при тези за петата врата е, че ако трябва да извадиш нещо от багажника, трябва да свалиш всичко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от laviatan » 21 Май 2020, 13:22

M5 написа:Аз бих препоръчал за теглич или за таван. Тези за петата врата за мен са компромисен вариант. Зависи и колко колела ще се превозват. Тези за теглич обикновено са за 2 или 3 колела. За повече не съм виждал, но може и да има. На тавана обикновено се сбират 4 колела. Тези за петата врата също са за 2 или 3. Основен недостатък при тези за петата врата е, че ако трябва да извадиш нещо от багажника, трябва да свалиш всичко.

Благодаря за мнението :yes:
За 2 колела ме интересува - сега ще си поръчам за тавана :bchug:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook