Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nickstorm » 05 Май 2020, 1:24

Като гледам производителите на велосипеди правят само дизайна и геометрията на рамата, всички други компоненти са от други производители. Иначе търкалям един Трек Марлин 7, засега съм доволен, върши работа. А който иска евтино ново колело, трябва да търси максимално опростен вариант- без амортизационна вилка, без дискови спирачки, без задно окачване :mhihi: за да може компонентите по колелото да са що-годе читави.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 05 Май 2020, 13:43

Даже и без скорости и задна спирачка. Няма кво да се чупи, трака, хлопа :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Май 2020, 2:04

bum_bum написа:Даже и без скорости и задна спирачка. Няма кво да се чупи, трака, хлопа :mhihi:


И ти си като Стинката. Едно си баба знае, едно си баба бае, фикси та фикси. Защо не препоръчаш колело с една гума? На него дори и предна гума не можеш да спукаш, верига не се разтегля и т.н.

Изображение

Кажи нещо за Michelin PROTEK. Купих две нови за женицата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от KUM4o » 08 Май 2020, 8:25

BMW_POWER написа:
Това и е най-бързо продаденото ми колело. Между пускането на обявата и кеша минаха под 40мин. Новият собственик беше ухилен до уши. Каза, че след 10 години ще го продаде за $20 по-евтино. Трек кара женицата. Стар и изглеждащ измислен модел. Високо двигнато кормило и нормална седалка. Тя не може да кара дълго време наведната напред. Оплаква се от болки в китките. Тук поне ТРЕК се карат :ok:

Драго, направил си пазарлъка. Дай някоя снимка да те видим :mhihi:

Правилната стойка е наведена. Ако я болят китките геометрията не е правилна. Първо и измери чатала отговаря ли на размера на рамката. Ако рамката е добре почваш да играеш с дължината на лапата и настройка на седалката по хоризонтала. Когато си купих новия байк преди 2г. въпреки, че рамката ми беше по размер 17инча, имах болки в китките и в кръста( почти не можех да сядам 1 седмица). Започна се една игра с настройките докато не смених лапата от 10см на 4см дължина и седалката се премести с 1см напред по хоризонтала, сега с тези настройки 100км си ги пердаша без ядове.

nickstorm написа:Като гледам производителите на велосипеди правят само дизайна и геометрията на рамата, всички други компоненти са от други производители. Иначе търкалям един Трек Марлин 7, засега съм доволен, върши работа. А който иска евтино ново колело, трябва да търси максимално опростен вариант- без амортизационна вилка, без дискови спирачки, без задно окачване :mhihi: за да може компонентите по колелото да са що-годе читави.


2013 бях на състезание. Колелото беше Драг Ц1 рамка, това е рамка за дърт джъмп, а не за крос кънтри както го карах аз. Дерейльора беше на Shimano модел turney ( демек най-ниския им клас), ама си превключваше 8те предавки като пич,въпреки че беше за 7. Вилката беше на Suntour XCR ,която за мое учудване работеше отлично. Та на това състезание имаше велосипедисти с дерейльори за по 250лв, колела за по 5к, ама това не ми попречи в категория мъже елит да си барна второ място. В момента задния ми дерейльор е deore с shadow технологията и да ти кажа разликата с turney-a, който е с 80лв по-евтин не е чак толкова голяма.

Важен компонент са спирачките. На Врачанското състезание "Велорали из Врачанския балкан" усетих разликата между среден и висок клас спирачка. Задната ми спирачка беше деоре с синтеровани накладки и някакво минерално масло на шимано служещо за флуид, а отпред бях с висок клас DH спирачка на Quad, която имаше радиатори на калипера и използваше дот4 за флуид. На средата на състезанието на шиманото накладките се износиха и останах на предна спирачка, а имаше спускания от 30% . Финиширах в средата, заради тази причина, но слизайки от последното брутално спускане предния диск беше червен.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Май 2020, 10:46

KUM4o написа:
BMW_POWER написа: Трек кара женицата. Стар и изглеждащ измислен модел. Високо двигнато кормило и нормална седалка. Тя не може да кара дълго време наведната напред. Оплаква се от болки в китките. Тук поне ТРЕК се карат :ok:


Правилната стойка е наведена. Ако я болят китките геометрията не е правилна. Първо и измери чатала отговаря ли на размера на рамката. Ако рамката е добре почваш да играеш с дължината на лапата и настройка на седалката по хоризонтала. Когато си купих новия байк преди 2г. въпреки, че рамката ми беше по размер 17инча, имах болки в китките и в кръста( почти не можех да сядам 1 седмица). Започна се една игра с настройките докато не смених лапата от 10см на 4см дължина и седалката се премести с 1см напред по хоризонтала, сега с тези настройки 100км си ги пердаша без ядове.


Стойката зависи от много неща. Ето един примерен модел:

Изображение

На това маце кормилото е поне 20см над нивото на седалката. Жената и хлапето миналата събота са навъртяли над 30км из града. И двамата ги боляха задниците. Но това е, защото още не са "открили сезона" напълно.
Ето още една снимка на същия стил каране. И двете са от Холандия, а там май разбират от колела :ok:

Изображение

Тя миналата година караше "шосейка", наведната напред. Не може да издържа, когато натоварването и пада на ръцете. Абсурд е да кара със стойка както на модел като долния

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 08 Май 2020, 11:42

това са 100% градски колела,на равни улици са перфектни но на първия лек баир с тая стойка ще видят бая зор,няма значение че са със скорости

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BaDxBoY » 08 Май 2020, 12:06

Пичове сега бях в ДРАГ, колелото ми е гаранционно на 2 седмици, гумите са леко криви, а от магазина казват, че е нормално. Аз ли нещо съл олигофрен в случая, или те ?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Комбина » 08 Май 2020, 13:18

Като видиш къде, как, кой и от какви компоненти сглабя Драг ще се разочароваш още повече, че си го купил.

Всичко пристига в контейнери от Китай, тук само сглабят всичко и ги слагат в кашоните. Имат една стаичка в която сглабят спици, капли, главини... една по джапанки им слага стикерите и газ. Ползват се най-евтините части и работници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 08 Май 2020, 13:22

То с всички Бг е сигурно така. Иначе ми е интерсно като почнат да говорят, че сме най-големия производител на колелета в Европа. Какво точно произвеждаме? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 08 Май 2020, 13:25

Преди нас колело няма, само чарколаци, след нас - готово колело. Готов продукт :lol:

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sme666ko » 08 Май 2020, 13:29

BaDxBoY написа:Пичове сега бях в ДРАГ, колелото ми е гаранционно на 2 седмици, гумите са леко криви, а от магазина казват, че е нормално. Аз ли нещо съл олигофрен в случая, или те ?

Скоро взех един H3, още в магазина видях, че задната гума е крива - отговорът беше същия. :dunno: Но и не съм имал някакви големи очаквания.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от grkv » 08 Май 2020, 13:53

Да се включа и аз в темата.
Миналото лято ми трябваше някакво колелце за уикенд разходки по селата в лежерна компания.
Държах единствено на хидравлични спирачки! В-брейк помня от детството, че минеш ли през локва и губиш всичко, дискове със жило съм карал на приятел и нещо все ми липсваше спирачно усилие...
Обиколих по магазините и не си харесах нищо за нормални пари, основно виждах боклучави на допир колелета за по 500-600лв. Хубавите отиваха на над хиляда, което за моето ползване беше ненужно.
В крайна сметка използвано това - Изображение

Centurion Backfire 400 (идея нямам каква е тая марка, но не съм се и интересувал, де...)
Хидравлични спирачки - тектро драко, за моето каране са перфектни! Регулирах си лостчетата и с един пръст мога да се хвърля по нос. Не преувеличавам, хвърлял съм се.
Предница - Сънтур ХСМ
Скорости - Шимано деоре
Рамката на цифри е точно моя размер, но май ми се искаше да е една идея по-голяма. Може и да бъркам, не знам... дръпнах си седалката назад, за да имитирам по-дълга рамка и нещата са окей, каплите са 26'', за което малко се колебах до последно, но някакви пичове в МТБ форума ме убедиха, че цял живот все 26'' сме карали, последните няколко години има 27.5 и 29, което било по-скоро тренд, предимствата били колкото и минусите - по-голяма инерция, но пък по-трудно набиране, по-трудно спиране и т.н. Не знам дали сбърках, ама к'вото е.

Колелото дойде от някакъв ентусиаст, който просто си беше купил ново на цената на е36 и на това беше обслужил всичко от-до, видимо имаше минимални забележки от оставяне на земята легнало.
Купих го за 350лв, сложих му най-балонестите гладки асфалтови гуми, които успяха да влезат без да търкат (един вид вече сме като 27.5 на обиколка, ама с по-ниска маса :lol:) и някакво китайско компютърче, да ми показва най-вече часовник и температура на въздуха.
Не знам колко е добра сделката, аз съм доволен и си се возя с кеф :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BaDxBoY » 08 Май 2020, 14:05

sme666ko написа:
BaDxBoY написа:Пичове сега бях в ДРАГ, колелото ми е гаранционно на 2 седмици, гумите са леко криви, а от магазина казват, че е нормално. Аз ли нещо съл олигофрен в случая, или те ?

Скоро взех един H3, още в магазина видях, че задната гума е крива - отговорът беше същия. :dunno: Но и не съм имал някакви големи очаквания.


Доволен ли си от него ? Аз исках H2 или H3, но нямаха подходяща рамка в наличност и взех H1. Познат ме предупреди,че нещо в задната гума се разбивало на h1 h2 и h3

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sme666ko » 08 Май 2020, 14:30

BaDxBoY написа:Доволен ли си от него ? Аз исках H2 или H3, но нямаха подходяща рамка в наличност и взех H1. Познат ме предупреди,че нещо в задната гума се разбивало на h1 h2 и h3

Все още нямам впечатления, карал съм го веднъж от магазина до вкъщи (3-4 км). Не разбирам от велосипеди, аз го виждам като лъскав боклук, с който да движа из квартала и парка. Дори щях да взема H2, но също нямаха моя размер рамка. Доволен съм, че го взех с 15% намаление.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 08 Май 2020, 15:58

Я кажете малко повече за кривите гуми. За самата гума ли става въпрос, че е крива или за каплата?
Ако е за гумата, разгледайте внимателно дали е излязла равномерно навсякъде. Напълно нормално е това явление и се оправя с повече въздух.
Същото е като при колите. Слага се гумата и се помпа на много по-високо налягане докато се разпъне по каплата. След това се спада до желаното налягане.
В магазина най-вероятно не им се занимава с такива гимнастики на ниския клас колела и казват, че е нормално.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook