Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drago_pavlov » 03 Май 2020, 10:30

Китайски части, или изцяло идват готови от Китай и само им лепят лепенките?
Мен ме притеснява ако се счупи нещо ще има ли откъде да го купя. Всичко ли е универсално - вилки, главини, лагери?

Това ми изглежда по-добре:
https://m.olx.bg/ad/aluminiev-planinski ... ewActive=1
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 03 Май 2020, 11:03

Поръчват си рамки и компоненти и сглабят. Има различни стандарти, но в тези рамки всичко е стандартно. И най-китайското от слито да си вземеш няма да осъмваме без части.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drago_pavlov » 03 Май 2020, 11:21

И последната драма - да не си купя крадено колело. Като ги питам за документи за първоначална покупка всички са си го донесли от Германия, Норвегия, Швейцария...
И спират да отговарят...
Явно няма да е толкова лесно да си купя колело :confused:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 03 Май 2020, 11:44

Взимай едно ново. Има и по 300 и нещо лв от българските и няма да го мислиш. Така или иначе колело за по малко от 1500лв е все дрънголник. А и скъпото колело е по-скоро за фетиша, отколкото за някакви реални резултати. В тубата има сравнения и разликата по една и съща отсечка не е като да струва хиляди левове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drago_pavlov » 03 Май 2020, 11:47

Не знам, все си мисля, че старо за 300 лв ще е по-добро от ново за същите пари :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 03 Май 2020, 12:16

По принцип да ама ако не разбираш не се знае на какво ще попаднеш.

Вилките на тия колелета по принцип още от завода са боклук. На старо колело вече само тежи. Командите също са боклучави и бързо дават фира.

Но като цяло каквото и да купиш все ще върви като за разходка из града. Аз 2 години карах едно от метро, което ми го подариха.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 03 Май 2020, 13:35

Комшията точно вчера си взе ново, уж най-хубавото за тея пари 430лв с дискови спирачки а у още на 1вото каране задната гума се изкриви на змия, лагерите на предната главина се разбиха и се появи луфт и в амортисьора :shock:
Незнам кое е това колело ново дето ще е 300лв ново и ще става за нещо :dunno: Аз поне като търсих за мен разбрах, че бюджета започва от 700 нагоре, 2ра ръка също се намират много хубави.
На детето взех преди 1 седмица 2ра употреба ей тоя Scott за около 250лв
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Май 2020, 16:44

drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:Аз лично не виждам смисъл от МТБ за градско. Но ако ти е по душа, забавлявай се.

То в София градското не е като в Канада :mhihi: Тук си е направо офроуд с нашите тротоари, дупки, шахти...
И въпреки, че няма да се спускам от Черни връх, със сигурност ще се кара и по черни пътища от време на време.


Да беше тук, щях да ти подаря едно :bchug: Хората при мен са ненормални и често просто си зарязват колелата по улиците. 99% са боклуци на Уолмарт и СА. Но понякога изпадат и чудесни екземпляри. Рядко, но ... Възстанових две "градски" или "хибрид", Норко. Едното замина, другото не знам. Може да си го задържа. Имам два МТБ. Този вчера ми отне повече от четири часа.

Изображение

Когато го намерих, изобщо не погледнах в какво състояние е. Касетата беше затлачена от кал. Средното движение също. Смених му гумите, защото неговите бяха хем различни, хем много зле.

Просто някое кисело хлапе е изкрънкало ново и старото е отишло на улицата. Тук веломеханиците не са евтини. Поняхога е по-добре да купиш ново, отколкото да ремонтираш по-сериозни повреди. Имам в мазето едно FUJI, което днес ще ми убие деня. Ще го снимам, за да видиш за какво става въпрос. Просто оставено да "умре" на улицата ...

Апропо, ако нещо не е китайско, значи е менте :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BaDxBoY » 03 Май 2020, 16:53

Тези ги взех преди 5 дни. Мойто е Drag h1, на приятелката ми е Drag Hacker. Български са, имат магазин в центъра. За 10тина км каране съм доволен, само спирачките са много шумни и нещо гумите са криви, но предполагам че гаранционно ще ги оправят. Бяха доста евтини, към 550 лв излезнаха двете.

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drago_pavlov » 03 Май 2020, 16:59

Взех това за 300 лв:
https://m.olx.bg/ad/prodavam-velosiped- ... 7XUAD.html

С пет резервни вътрешни гуми и верига. На практика е чисто ново - карано е 2 пъти за 5 години. Няма и драскотина по него :ok:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 03 Май 2020, 17:19

DRAG e добър избор , но имат голяма разлика в качеството на компонентите , за 300-400 лв. няма какво да очакваш .
На сина преди 5 години му взех 29 инчов модел за дънхил и не можа да го убие , сега го карам аз :D ,наследство един вид ...,на него сега колата му е по интересна :D .Аз като го вземах се консултирах със специалист веломаниак . Като го ъпгрейднахме с читави технически компоненти излезе към 1200 лв. ,но мога да кажа ,че си заслужава всеки лев .Излезе доста дуракоустойчиво и безсмъртно колело.А горна граница на цената няма...,зависи колко ти се дават и как го ползваш .Доста приятно и ненатоварващо върви по всякакви терени .
П.С. Сега ми предстои покупка на друг велосипед и първият и задължителен критерий ми са 29 инчови колела - другото отново ще го сглобим със по компетентен специалист . Обаче на 26 инча не можеш ме върна:D .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drago_pavlov » 03 Май 2020, 18:14

Не съм сигурен дали с края на лятото няма да изчезне и свободното време, което имам сега и през следващите няколко месеца. Затова и не ми се дават много пари, че ако после седи в гаража и се изкарва 3 пъти на сезон...
Каквото и да е, все 3-4 месеца ще изкара :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 03 Май 2020, 19:58

BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:

Изображение

Когато го намерих, изобщо не погледнах в какво състояние е. Касетата беше затлачена от кал. Средното движение също. Смених му гумите, защото неговите бяха хем различни, хем много зле.

Просто някое кисело хлапе е изкрънкало ново и старото е отишло на улицата. Тук веломеханиците не са евтини. Поняхога е по-добре да купиш ново, отколкото да ремонтираш по-сериозни повреди. Имам в мазето едно FUJI, което днес ще ми убие деня. Ще го снимам, за да видиш за какво става въпрос. Просто оставено да "умре" на улицата ...

Апропо, ако нещо не е китайско, значи е менте :OT:

Сина ми кара много подобно :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Май 2020, 20:15

kiko написа:
BMW_POWER написа:
drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:

Изображение

Когато го намерих, изобщо не погледнах в какво състояние е. Касетата беше затлачена от кал. Средното движение също. Смених му гумите, защото неговите бяха хем различни, хем много зле.

Просто някое кисело хлапе е изкрънкало ново и старото е отишло на улицата. Тук веломеханиците не са евтини. Поняхога е по-добре да купиш ново, отколкото да ремонтираш по-сериозни повреди. Имам в мазето едно FUJI, което днес ще ми убие деня. Ще го снимам, за да видиш за какво става въпрос. Просто оставено да "умре" на улицата ...

Апропо, ако нещо не е китайско, значи е менте :OT:

Сина ми кара много подобно :mhihi:


Това и е най-бързо продаденото ми колело. Между пускането на обявата и кеша минаха под 40мин. Новият собственик беше ухилен до уши. Каза, че след 10 години ще го продаде за $20 по-евтино. Трек кара женицата. Стар и изглеждащ измислен модел. Високо двигнато кормило и нормална седалка. Тя не може да кара дълго време наведната напред. Оплаква се от болки в китките. Тук поне ТРЕК се карат :ok:

Драго, направил си пазарлъка. Дай някоя снимка да те видим :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 03 Май 2020, 21:56

Като стана въпрос за трекове в мазата от 3-4 години седи едно ретро шосейно Виладжър (марка купена от Трек). Все се каня да разпитам чие е и да го подкарам.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook