Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 05 Май 2018, 8:20

То и аз карах известно време без спирачка. Не е проблем, но задната главина понеже е куча марка почна да превърта. И прецених, че не е разумно да нямам друга опция.

Отделно гумите ги купувах по 75лв та малко ми е жал да ги скидвам.

Стоенето на едно място без да пускаш краката е въпрос на чест за един фиксър.

Доста помага за баланса м/у другото. Почти го правя и с мотора :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 06 Май 2018, 10:16

Да седя на светофара без да пипам земята и аз обичам кеф ми е.Но ако в първата кола е мацка пускам задължително релефния бедър на земата :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2018, 16:57

Хлапето расте и старото колело му омаля. За ново не ми се бърка в джоба $120 и решихме въпроса по друг начин (габровски естествено :mhihi: )

Намерих изхвърлено колело с 24 цолови гуми.

Изображение

Имаше проблем със спирачките и му липсваха някои части. Седалка, дръжки на кормилото - ситни проблеми. Малкия (доколкото е такъв един почти 9 годишен нехранимайко) си избра цвят и пръснахме рамката. Черен спрей имах за кормилото. От други донори монтирахме скорости и спирачки. Гумите дори не съм ги помпал. Поизчистихме ръждата и сега е на седмото небе от кеф ;)

Изображение

Скоростите са модерни. Не знам как се казват. С два бутона - единия вдига, а другия сваля скоростите. Женицата направи шаблон и ще му пръсна името на рамката на байка. Така се получава 100% индивидуал. Цялото удоволствие ми излезе кръгло $5 за червения спрей :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от alX3m » 06 Май 2018, 17:02

пръсни му и вилката черна

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 07 Май 2018, 1:03

Това ще стане другата седмица. Иска и още малко донастройка на скоростите. Имам 24 цолови шосейни гуми. Ще му ги монтирам, за да изпробва и тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мармот » 07 Май 2018, 10:13

Колеги, моля Ви за малко помощ. Наумили сме си да си купим колелета с един друг BMW маняк :D . Като цяло не съм някакъв свръх запален и с някакви претенции, та затова и търся нещо по-евтино. Основно ще се кара по асфалт и леки планински маршрути по отъпкани пътеки.
Конкретно се спрях на два модела, единия Cross, а другия Cube.
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pr ... ashyellow/
и
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... ack-white/

сравнявайки отделни компоненти от глобката оставам с впечатление, че кроса е направен с по-скъпи части?!
Към коя марка да се насоча? Също така имам дилема и с избора на големина на гумите. 27,5 или 29? Височината ни е 182 и 185см.
Общо взето дайте някакви препоръки и да се абстрахираме от мнението, че за още 300-400-500лв ще взема нещо по-добро, защото парите, които ни се заделят са горе долу тези.
Благодаря ! :) :bchug:
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 07 Май 2018, 11:46

Мармот написа:Колеги, моля Ви за малко помощ. Наумили сме си да си купим колелета с един друг BMW маняк :D . Като цяло не съм някакъв свръх запален и с някакви претенции, та затова и търся нещо по-евтино. Основно ще се кара по асфалт и леки планински маршрути по отъпкани пътеки.
Конкретно се спрях на два модела, единия Cross, а другия Cube.
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pr ... ashyellow/
и
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... ack-white/

сравнявайки отделни компоненти от глобката оставам с впечатление, че кроса е направен с по-скъпи части?!
Към коя марка да се насоча? Също така имам дилема и с избора на големина на гумите. 27,5 или 29? Височината ни е 182 и 185см.
Общо взето дайте някакви препоръки и да се абстрахираме от мнението, че за още 300-400-500лв ще взема нещо по-добро, защото парите, които ни се заделят са горе долу тези.
Благодаря ! :) :bchug:

Погледнете и Shockblaze дали още имат оферти за стари модели. Така ще можете да вземете малко по-висок клас компоненти за същите пари.
По-големите гуми газят по-лесно неравности, но е за сметка на маневреността. Някои марки предлагат 27,5" за рамки с размер S и M и 29" за L и XL.
Щом планирате да карате предимно по асфалт и леки пътеки, мисля че 29" ще ви е по-удобно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 07 Май 2018, 12:06

Мармот написа:Колеги, моля Ви за малко помощ.

Можеш да погледнеш и българската марка Pulse, по-скъпи са май от вашия бюджет .. 800лв ? но има много добри отзиви за тях. Отделно можеш да отидеш във фабриката им хората да те насочат към правилния избор и да го тестваш.
Cross са добри, аз карам Grip от миналата година и съм изключително доволен, като маршрутите са горе долу като тези които ти си описал.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Комбина » 07 Май 2018, 12:28

Онзи ден си купих нов Cube Aim 29" с рамка 19" и съм доволен за момента. Цена-качество е супер!
186см висок и рамката ми е тамън. 21" рамка е за хора над 190см.

Не знам защо но към Българските Drag, Cross, Sprint в този ценови клас съм предубеден.

Предишното ми колело беше Ram HT II с 26 гуми и 19 рамка и ми беше малко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от RaiN » 25 Май 2018, 18:49

Здравейте :wave:
Днес си взех и аз кололо и го покарах съвсем малко http://www.crosscycle.com/bg/catalog/ur ... --164.html.
Като за начало имам няколко питания :arrow:
-нормално ли е да има луфт при завъртане на гумите (и при 2те го има ) ? :shock:
- при завой усещам ,че отпред колодките се допират до гумата
-веригата се търка в предния дерайльор при някои скорости

Момчето в магагазина уж " настройва" и каза след известно време да дойда пак ... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от cmdkick » 25 Май 2018, 21:15

1-вото и 2-рото със сигурност не трябва да са така, 3-тото може евентуално ако караш на двете последни зъбни колела по диагонал, но така или иначе не трябва да го правиш.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от RaiN » 25 Май 2018, 21:42

Е в такъв случай какво да правя,подлежи ли на корекция този луфт ?
И на мен ми се стори ,че не е нормално да бие така каплата,но все пак реших да попитам :banghead:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 25 Май 2018, 21:51

Подлежи но това е работа за човек с опит . Колодките и дерайльорите е добре да се научи човек сам да си ги регулира . Не е толкова сложно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 25 Май 2018, 22:02

RaiN написа:- при завой усещам ,че отпред колодките се допират до гумата

Разхлаби предното колело, стисни предната спирачка силно и докато я държиш го затегни отново. Обикновено това помага да се регулира каплата, при условие че няма нещо друго, което да не е монтирано както трябва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 25 Май 2018, 22:07

RaiN написа:Здравейте :wave:
Днес си взех и аз кололо и го покарах съвсем малко http://www.crosscycle.com/bg/catalog/ur ... --164.html.
Като за начало имам няколко питания :arrow:
-нормално ли е да има луфт при завъртане на гумите (и при 2те го има ) ? :shock:
- при завой усещам ,че отпред колодките се допират до гумата
-веригата се търка в предния дерайльор при някои скорости

Момчето в магагазина уж " настройва" и каза след известно време да дойда пак ... :dunno:

Това с луфтовете не ми стана ясно. Ако се движат странично, значи не са затегнати.
Ако е това е съвсем нормално и колодките да опират. Пробвай първо да затегнеш гумите, ако не се оправи, отиваш в магазина за рекламация.
Това за веригата е допустимо за крайните положения, но така или иначе не е препоръчително да караш на най-крайните венци по диагонал (най-голям отпред и най-голям отзад или най-малък отпред и най-малък отзад). Също може да се пробва да се настрои да не опира толкова.
Най-добре отиди в магазина, да не ти извадят после от 10 кладенеца вода, че не си го експлоатирал според указанията.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook